Polacy w każdym zakątku kraju dodają zajęcia fitness do swojej codziennej rutyny!

Niezależnie od tego czy chcą schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, a nawet zwiększyć masę mięśniową, często wykupują karnety na siłownie, a frekwencja na sesjach treningowych w Gdańsku rośnie w zawrotnym tempie!

Każdego wieczoru lub weekendu, przechodząc obok centrum fitness, natkniesz się na fanatyków fitness, którzy pocą się na sprzęcie sportowym, prawdopodobnie pod kierunkiem trenera osobistego.

A propos trenerów osobistych...

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z z zajęciami fitness, warto byłoby zatrudnić takiego profesjonalistę, aby:

 • ocenił twój aktualny poziom sprawności,
 • zademonstrował prawidłowe ruchy podczas aktywności fizycznej,
 • zaprojektował plan treningowy dostosowany do twojego typu sylwetki i celów,
 • zapewnił efektywny trening, oszczędzając twój czas!

W pogoni za zdrowym trybem życia wiele osób wybiera siłownię i zajęcia grupowe, dlatego centra fitness w Gdańsku nie narzekają na brak klientów.

Problem polega na wyborze między luksusowymi sesjami, zapewniającymi różnorodne korzyści, ale charakteryzujące się wysoką ceną a prostymi treningami bez fanaberii i udogodnień, do których wystarczy podstawowe wyposażenie...

Można też wybrać obiekty o charakterze studyjnym, w którym ludzie ćwiczą taniec, sztuki walki czy jogę, pośród wielu innych zajęć grupowych.

Odkryjmy razem, gdzie w Gdańsku można uprawiać sport! Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, znajdź trenerów osobistych na miejscu.

Mężczyzna ze sztangą.
Jeśli musisz ćwiczyć późno w nocy, znajdziesz w Gdańsku siłownię dla siebie! | źródło: Unsplash - Grzegorz Rakowski
Dostępni najlepsi nauczyciele z: Trener sportowy
Bartosz
4,9
4,9 (7 oceny)
Bartosz
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (9 oceny)
Yuliya
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (4 oceny)
Artur
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarek
Jarek
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aneta
5
5 (2 oceny)
Aneta
zł49
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (7 oceny)
Bartosz
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (9 oceny)
Yuliya
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (4 oceny)
Artur
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarek
Jarek
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aneta
5
5 (2 oceny)
Aneta
zł49
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze centra fitness w Gdańsku

Aby zawęzić wyszukiwanie idealnej placówki, w której zadbasz o swoje zdrowie i sprawność, określ najpierw listę aspektów, które należy wziąć pod uwagę, podczas przeglądu dostępnych obiektów. Taka lista może obejmować oświetlenie i atmosferę, wiek i jakość sprzętu oraz kwalifikacje personelu.

Wolisz członkostwo w popularnej, siłowni franczyzowej? A może coś bardziej swojskiego, z domową atmosferą i prostym, nieskomplikowanym sprzętem to opcja odpowiednia dla ciebie?

Nie da się ukryć, że wielu entuzjastów fitness, zamiast wskoczyć w powyciągane dresy, wybiera najnowsze ubrania marek sportowych i pozuje do zdjęć w dobrze oświetlonej sali, która bardziej przypomina kurort niż klub sportowy.

Z drugiej strony możesz być tradycjonalistą, dla którego prawidłowa technika wykonywania treningu jest ważniejsza niż dobra prezencja.

Tutaj podajemy niektóre z najpopularniejszych centrów fitness w Gdańsku.

Bez obaw! Są równie dobrze wyposażone, jak kluby fitness w Krakowie i siłownie w Poznaniu!

Trening w CityFit

CityFit Gdańsk Forum już na wstępie przywita cię nowoczesny system wstępu 24h, bez zbędnych kart i kluczyków wydawanych w recepcji.

Jeśli jesteś nocnym markiem, możesz ćwiczyć o 3 nad ranem: ta siłownia sieciowa jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z pełnym dostępem do każdego sprzętu treningowego.

Oczywiście, jeśli chcesz wybrać się na pilates lub grupowe zajęcia fitness, musisz uwzględnić trochę wcześniejszą porę w swoim harmonogramie!

Członkowie klubu cieszą się całodobowym wsparciem trenera personalnego na siłowni oraz uczynnych i pomocnych pracowników, którzy pomogą ci zarówno w rejestracji, jak i w twoich pierwszych krokach!

Mimo dużej powierzchni, nie zgubisz się pośród kilku rozbudowanych stref treningowych - każda z nich jest świetnie opisana, a na terenie klubu znajdziesz mapy, które pozwolą ci szybko się odnaleźć.

Klub wyposażony jest w ujęcie filtrowanej wody, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz na zakupie wody butelkowanej, ale też nie musisz się martwić, że o niej zapomnisz. W iście amerykańskim stylu napijesz się nawet bez żadnego opakowania!

W pełni wykwalifikowani pracownicy poprowadzą różnorodne zajęcia grupowe, takie jak:

 • Stretching,
 • Tabata,
 • Body Shape,
 • Zumba,
 • Brazylijskie Pośladki,
 • Joga,
 • TBC,
 • Pilates.

Oprócz stworzenia planu treningu osobistego twój trener fitness poruszy temat odnowy biologicznej - ogólnej rewolucji twojego stylu życia, aby zapewnić ci to, co najlepsze i najzdrowsze.

Karnet ogólnego dostępu do siłowni to koszt rzędu 79,95 zł (Karnet Wszystkomajacy) lub 99,95 zł (Karnet Standard). Tańsza opcja obejmuje umowę na 12 miesięczny okres członkostwa, a droższa obejmuje członkostwo bezterminowe.

Opłaty za trening indywidualne zależne są od trenera.

Znajdź trenera osobistego w Łodzi.

Good Luck Club - Fitness & Medical Training

Jak sama nazwa wskazuje, ci profesjonaliści fitness promują kompleksowe podejście do sprawności fizycznej.

W dzisiejszym szybko zmieniającym się społeczeństwie możesz znaleźć miejsce do ćwiczeń we własnym tempie, w wolnym czasie, a nawet poświęcić chwilę na relaksujące spa!

W ich klimatyzowanych salach gimnastycznych panuje sympatyczna, klubowa atmosfera. Indywidualne podejście każdego trenera, strefa kardio, gdzie rozgrzejesz i przygotujesz się do dalszych ćwiczeń, poprawisz kondycję lub zrzucisz zbędne kilogramy, siłownia, gdzie zadbasz o harmonijny wygląd swojej sylwetki, a także duża liczba urozmaiconych zajęć grupowych, wśród których każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, to główne atuty obiektu, jeśli chcesz skupić się na treningu.

To jednak tylko czubek góry lodowej pełnej oferty klubu: sauna, dietetyk, masaże czy zabiegi estetyczne to dodatkowe opcje, z których możesz skorzystać podczas wizyty w Good Luck Club.

Jeśli wolisz uczestniczyć w grupowym treningu fitness, możesz wybrać jedną z wielu opcji, która skupia się na kształtowaniu konkretnych partii ciała, opiera się na charakterystycznym treningu (Dance, Zumba, Spinning) lub dołączyć do grupy biegowej.

Promocyjna cena karnetu to 149 zł miesięcznie. Karnet obejmuje:

 • Standardowe usługi klubu siedem dni w tygodniu 6:00-23:00,
 • Kardio, Siłownia, Fitness, Strefa saun, Plac Street workout,
 • Opiekę trenera i cykliczny,
 • 6-cio tygodniowy plan treningowy,
 • Konsultację fizjoterapeutyczną, z dietetykiem, analizę składu ciała.

Klub oferuje również zajęcia dla dzieci (karnet 4 wejścia 80 zł, ważny 6 tygodni): Dance Fitness Teens Zajęcia dla młodzieży 11-15 lat, Street Dance Kids Zajęcia dla dzieci 6-10 lat.

Człowiek przy sztandze.
Twój trener osobisty powinien poinstruować cię o odpowiedniej formie każdego ćwiczenia. | źródło: Unsplash - Victor Freitas

Indywidualne sesje treningowe dla oszczędnych

Powyższe propozycje to kompleksowe obiekty do uprawiania sportu, które z reguły wymagają większych nakładów finansowych.

Jeśli masz wystarczającą motywację, aby zapisać się na siłownię, ale okazuje się, że jednak nie masz czasu lub boisz się, że po tygodniu aktywności zdecydujesz, że dany klub nie jest odpowiedni dla ciebie, warto zastanowić się nad wypróbowaniem wybranego miejsca przed podjęciem decyzji.

Przedstawmy teraz siłownie w Gdańsku z tańsza ofertą próbną.

Calypso Fitness Club

Jedną z opcji karnetów w Calypso jest Fit 4-Pack. Jest to karnet sportowy z 4 wejściami w ramach abonamentu i kosztuje 69 zł za miesiąc. To dobry sposób na sprawdzenie, czy atmosfera i wyposażenie klubu sportowego spełnia twoje wymagania.

Z uwagi na to, że w Gdańsku znajdziemy kilka placówek tej sieciowego centrum fitness, taki karnet pozwoli ci na sprawdzenie kilku obiektów i wybranie tego, który najbardziej ci odpowiada.

Niektóre z zajęć grupowych, które znajdziesz w ofercie Calypso to:

 • Professional Cross (różne poziomy),
 • Power Bike – interwał,
 • Trening Funkcjonalny,
 • Fit Ball,
 • Trampoliny.

O grupowe zajęcia fitness pytaj w konkretnym obiekcie, ponieważ nie wszystkie posiadają identyczny grafik.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany pracą z certyfikowanym trenerem personalnym, możesz umówić się na indywidualną konsultację.

Po kilku próbnych wejściach możesz podjąć decyzję, czy chcesz zainwestować w droższy karnet na siłownię.

Dowiedz się również, gdzie można znaleźć porównywalne oferty treningu personalnego w Katowicach!

Matrix Fitness

Ta siłownia oferuje pojedyncze wejście, które upoważnia do jednorazowego skorzystania do wyboru z: siłowni i strefy cardio, zajęć fitness, Rollmasażu, z Sauny, z Vacu w cenie 20 zł. Dodatkowo, w odróżnieniu od konkurencji, znajdziesz tam różne wersje karnetów, które pomogą zaoszczędzić parę złotych. Osobna, promocyjna oferta dla studentów, seniorów czy osób korzystających z siłowni do godziny 15:00 pomoże dobrać opłatę przyjazną dla kieszeni.

Sala do ćwiczeń siłowych wyposażona jest w ponad 20 specjalistycznych maszyn i urządzeń do ćwiczeń wszystkich grup mięśniowych oraz sprzęt wolny czyli hantle, ławki, ławeczki oraz sztangi z odpowiednim obciążeniem.

Strefa cardio to sale wyposażone w 17 profesjonalnych maszyn aerobowych, w tym : 4 bieżnie mechaniczne , 4 maszyny eliptyczne , 2 rowery poziome, 2 rowery pionowe, schody, stepper, 2 spinningi, kranking.

Zajęcia grupowe prowadzone są w małych grupach po 10 – 15 osób z instruktorem, co pozwala na pełną kontrolę i ewentualne, bieżące korygowanie ćwiczących. Klub posiada dobrych i wykwalifikowanych instruktorów oraz bardzo urozmaiconą ofertę ćwiczeń grupowych dla każdego.

Niektóre z oferowanych programów to: super pośladki, fat killer, body shape, step aerobik, body ball, zdrowy kręgosłup i płaski brzuch.

Oprócz sal do ćwiczeń, w obiekcie można skorzystać z Vacu Power - nowatorskiego urządzenia z specjalną technologią, stosowanego z powodzeniem w odchudzaniu, rollmasażu i sauny (nawet w ramach wejść próbnych, o których wspomnieliśmy na początku).

Jeśli dalej masz wątpliwości spytaj eksperta, wpisz np trener personalny Wrocław w wyszukiwarkę Superprof.

Kobieta podczas jogi.
Możesz zakończyć sesję treningu cardio kilkoma pozycjami jogi. | źródło: Unsplash - Jamie Ginsberg

Programy fitness online

Internet jest prawdziwą skarbnicą edukacji; nie tylko w sferze tematów akademickich, online znajdziesz wszystko!

Nawet treningi fitness!

W poszukiwaniu trenera personalnego warto poszukać opinii byłych klientów, żeby dowiedzieć się, czy współpraca z danym profesjonalistą jest satysfakcjonująca.

Na Youtube znajdziesz filmy z całymi treningami, pytanie tylko, czy potrafisz je wykonać prawidłowo?

Może poszukujesz informacji o diecie i wellness w sieci?

Szukasz trenera osobistego w Lublinie? Poznaj nasze propozycje.

Active Life

Odpowiednio dobrany trening, ułożony specjalnie dla ciebie, w połączeniu ze wskazówkami dietetycznymi i oczywiście systematyczną pracą, pomoże osiągnąć wymarzone efekty. Do tego trener personalny motywuje cię przez 90 minut każdego treningu. Mimo, że trenerzy Active Life prowadzą treningi stacjonarne w Gdańskich siłowniach, w ich ofercie znajdują się również treningi online i treningi online video.

Trening online to program przygotowany specjalnie dla ciebie i dostosowany do twoich możliwości. Stworzony dla ciebie plan treningowy jest przystosowany do miejsca, w którym trenujesz. Nieważne czy jest to duża siłownia, siłownia w domu, czy po prostu twój salon.

Procedura treningu video jest podobna, różni się natomiast tym, że umawiasz się na konkretną godzinę z trenerem, korzystając z popularnych komunikatorów, rozpoczynacie rozmowę video. Trener obserwuje cię przez cały twój trening! Dba o prawidłową postawę, na bieżąco koryguje błędy oraz pilnuje odpowiedniego tempa treningu i twojej motywacji.

Cena planów treningowych online zaczyna się od 200 zł za 12 treningów, opcja video to od 54 zł do 75 zł za jedną sesję.

Superprof

Na Superprof znajdziesz setki trenerów personalnych; większość z nich oferuje pierwszą godzinę gratis. Czy znajdziesz lepszą ofertę trenera osobistego online?

Co więcej, chociaż możesz wykupić pakiet na określoną liczbę sesji, to profesjonaliści fitness wolą raczej utrzymać niskie koszty, pobierając przystępną stawkę godzinową.

Superprof zapewnia, że możesz z pełnym przekonaniem zatrudnić trenera fitness, posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie - ponieważ te kryteria są wymienione bezpośrednio na stronie każdego trenera i zostały zweryfikowane przed zatwierdzeniem profilu!

A ponieważ współpraca z trenerem odbywać się będzie online, możesz ćwiczyć z osobistym trenerem fitness z Warszawy!

Zaloguj się na platformę Superprof i wpisz np. trener personalny Poznań” w wyszukiwarkę platformy.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.