Wiesz, że chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale szukasz efektywnej metody, której warto poświęcić czas, by osiągnąć swoje cele fitness. Niektórzy ludzie uwielbiają chodzić na siłownię - dla nich to bezpieczna ostoja, ich drugi dom.

Inni jednak nie mogą znieść myśli wyciskania siódmych potów w towarzystwie obcych ludzi. To sprawia, że czują się nieswojo i nie na miejscu.

Niezależnie od tego, jaki jest twój stosunek do lokalnych centrów fitness, z pewnością istnieje wiele innych sposobów, aby zadbać o kondycję w Katowicach, o niektórych z nich być może wcześniej nawet nie pomyślałeś!

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Trener sportowy
Bartosz
4,8
4,8 (6 oceny)
Bartosz
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (8 oceny)
Yuliya
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
Dawid
zł49
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (4 oceny)
Artur
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarek
Jarek
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,8
4,8 (6 oceny)
Bartosz
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (8 oceny)
Yuliya
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł90
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Dawid
Dawid
zł49
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Aleksander
5
5 (1 oceny)
Aleksander
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (4 oceny)
Artur
zł30
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Jarek
Jarek
zł140
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Utrzymanie formy w Katowicach

W Katowicach znajdziesz mnóstwo obiektów sportowych, w których możesz rozwijać swoje zamiłowanie do aktywności fizycznej, a jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, na pewno złapiesz bakcyla od pasjonatów, poznanych w takich miejscach. Na portalu Sportowe Katowice znajdziesz wszelkie informacje o różnorodnych zajęciach fizycznych, które przyspieszą twoje bicie serca, bez względu na poziom sprawności. Możesz również:

  • iść na siłownię,
  • znaleźć zajęcia fitness,
  • poszukać sesji coachingowych dla dorosłych.

Jeśli interesuje cię konkretna dyscyplina sportowa, w której chciałbyś się sprawdzić, w Katowicach znajdziesz stowarzyszenia i kluby, które pozwolą ci rozwijać swoje zainteresowania.

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, możesz znaleźć trenera osobistego tutaj.

Ludzie ćwiczący na siłowni.
W Katowicach można zadbać o formę na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest używanie sprzętu na siłowni. | źródło: Unsplash - Michael Cox

Taniec

Jeśli lubisz tańczyć, dlaczego nie wpleść tańca do swojego programu fitness? W końcu to trochę jak aerobik, ale nie tak powtarzalny jak sesja fitness!

Klub Tańca Awangarda w Katowicach może być miejscem, w którym zadbasz o kondycję. Centrum oferuje szeroką gamę zajęć dla tancerzy o różnym poziomie umiejętności, od początkujących po profesjonalistów. Możesz wybrać rodzaj zajęć tanecznych, takich jak: salsa i bachata, taniec towarzyski lub latino solo, albo coś bardziej współczesnego, na przykład street dance, hip hop, bądź dancehall. Zapisy na lekcje odbywają się w siedzibie klubu.

Cezar i Katerina, mistrzowie tańca i właściciele klubu, oferują również lekcje indywidualne.

Squash

Squash, choć postrzegany przede wszystkim jako aktywność rekreacyjna, jest świetnym treningiem, będąc jednocześnie doskonałą zabawą w grupie przyjaciół.

SquashOK to profesjonalny klub squasha w samym sercu Katowic. Oferuje siedem nowoczesnych kortów do squasha oraz sale fitness. Zaprasza na trening do nowocześnie urządzonych i wyposażonych pomieszczeń.

Instruktorzy squasha oraz fitness to wykształceni trenerzy w swoich dyscyplinach. Obecność trenera, szczególnie na początku, jest bardzo istotna. Squash jest aktywnością niezwykle korzystną dla zdrowia i kondycji, ale wymagającą odpowiedniego podejścia. Z porad i wskazówek trenera warto skorzystać, nawet jeśli się już kiedyś grało. Podpowie, doradzi, wskaże błędy. Przygodę ze squashem na kortach lepiej zaczynać bez złych nawyków, zaowocuje to doskonałą grą i nie zniechęci początkujących.

Pływanie

Pływanie jest popularną aktywnością fizyczną, ale co zrobić, jeśli na dworze jest za gorąco lub za zimno lub po prostu nie czujesz się komfortowo na plaży?

Wskocz do basenu, aby rozruszać mięśnie!

Trenerzy i instruktorzy prowadzący zajęcia na basenie Brynów to pasjonaci, posiadający ogromną wiedzę w zakresie metodyki nauczania i doskonalenia pływania. Są byłymi wyczynowymi sportowcami, którzy do dzisiaj systematycznie przygotowują się do startów w zawodach i odnoszą sukcesy w kraju i za granicą.

Szkolenia prowadzone są w grupach o różnym stopniu zaawansowania. Zainteresowanym udzielane są również konsultacje indywidualne. Mieszkańcy Katowic korzystają ze zniżki na karnety i opłaty za wejście jednorazowe za okazaniem Katowickiej Karty Mieszkańca (KKM).

Joga

Joga uważana jest za łagodną aktywność fizyczną, ze względu na swoje właściwości uspokajające i medytacyjne, ale w rzeczywistości jest bardzo dobra dla umysłu i ciała. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym - nabrać formy i pozbyć się stresu?

Joga Życia oferuje kursy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych joginów.

Zavitri Yoga - Harmonia Duszy i Ciała to kolejne studio jogi, które oferuje joginom różnorodne programy, takie jak kursy dla początkujących, Wheel Yoga – joga na kole i Aerial joga, więc na pewno znajdziesz zajęcia, które pasują do twojego napiętego harmonogramu. Aerial joga to nic innego jak joga w powietrzu. Jest takim jej rodzajem, który wykorzystuje chustę (hamak) aby umożliwić uczniom wykonywanie pozycji, które zwykle trudno im wykonać na macie. Łączy tradycyjną jogę z ruchami inspirowanymi przez pilates, taniec i akrobacje.

Dowiedz się, gdzie możesz znaleźć sesje z trenerem personalnym w Krakowie i Poznaniu.

Bieganie

Bieganie to jeden z najlepszych i najtańszych sposobów na utrzymanie formy. Nie potrzebujesz karnetu na siłownię ani wyszukanego sprzętu, wystarczy odpowiednia odzież i dobra para butów sportowych, więc jest to świetna bezpłatna aktywność w okolicach Katowic.

Co więcej, Katowice to fantastyczne miasto do zwiedzania pieszo, ponieważ jest tam kilka wspaniałych otwartych przestrzeni do odkrycia, a także kilka wygodnych dróg, ścieżek i szlaków.

W mieście znajdziesz kluby biegowe, w których możesz zdobyć trochę motywacji i poznać nowych biegaczy. Wypróbuj klub dla miłośników biegów Biegam Bo Lubię Katowice, który regularnie organizuje spotkania swoich klubowiczów. Możesz tez poszukać w internecie partnera do biegania, na przykład korzystając ze strony SportPartner. Poznasz Katowice z zupełnie innej perspektywy!

Trampoliny

Może się to wydawać dziwne, zwłaszcza że to raczej dzieciom marzy się taka zabawa, ale szczerze mówiąc, skakanie na trampolinie jest nie tylko dla dzieci!

To świetna zabawa dla dorosłych, ale także doskonały sposób na przyspieszenie pulsu. Czy wiesz, że w niektórych parkach z trampolinami prowadzone są zajęcia dla poprawy kondycji? Kolejne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Park trampolinowy Jump World proponuje sesje Jump Fitness, które łączą w sobie trening z trampolinami, co sprawia, że możesz mieć pewność co do jednego – maksimum radości i minimum znużenia, a efekt murowany! Podczas godzinnego treningu możesz spalić do 1000 kalorii.

Dowiedz się, gdzie możesz znaleźć trenera osobistego w Warszawie i w Gdańsku .

Kobieta wspinająca się na ściankę.
Możesz myśleć, że wspinaczka też jest tylko rozrywką, ale jest to kolejny świetny trening. | źródło: Unsplash - Rahadiansyah

Oczywiście trening to nie tylko kwestia kondycji. Ludzie decydują się zapisać na indywidualny program treningowy lub trening personalny z różnych powodów: zapobieganie kontuzjom, poprawianie wyników sportowych, praca na określonych grupach mięśni, ustalenie indywidualnego planu treningowego, po prostu dla zdrowia i dobrego samopoczucia, i wiele więcej.

Co jest twoim powodem poszukiwania osobistych usług szkoleniowych?

Trenerzy personalni w Katowicach

Jak przed chwilą zauważyliśmy polskie miasta oferują szeroki wachlarz możliwości skorzystania ze sprzętu treningowego, zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz.

Katowice to piękne miasto, w którym biegacze mogą się cieszyć się urokiem ulic, ale ci, którzy wolą trenować prywatnie, mogą również znaleźć wiele parków i terenów zielonych dla urozmaicenia codziennych ćwiczeń. Oprócz biegania istnieją różne inne formy aktywności fizycznej, którymi można cieszyć się w grupie, jeśli mamy ochotę na towarzystwo.

Jeśli jednak szukasz programu bardziej skupionego na tobie, rozważ następujące propozycje.

Altus Fitness

Altus to miejsce, w którym możesz zadbać o swoją sylwetkę – kiedy chcesz i o której chcesz. W przeciwieństwie do tego, co oferują inne siłownie, ten klub wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Siłownia czynna jest 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu – dzięki temu nie będziesz miał już wymówek od treningu.

Właściciele ciągle inwestują w nowe rozwiązania technologicznie, dzięki którym trening staje się przyjemnością. Jako najnowocześniejsza siłownia w Katowicach oferuje rozbudowany park maszyn, w tym najnowszy sprzęt.

Do dyspozycji klientów oddano m.in. bieżnie, woodway, orbitreki, schody, rowery poziome i pionowe. W przypadku strefy fitness, można skorzystać z nowoczesnych rowerów podczas zajęć indoor cycling.

Niezależnie od tego, czy uczęszczasz wyłącznie na zajęcia grupowe, czy wybierasz siłownię, możesz liczyć na uczciwe zasady współpracy. Nie znajdziesz u nas gwiazdek, opłat wpisowych ani żadnych ukrytych opłat dodatkowych. W klubie znajdują się również korty do squasha, jeśli masz ochotę włączyć ten typ sportu do swojego programu aktywności.

Znajdź trenera osobistego online w Łodzi lub w Lublinie.

Banan, orzechy, owoce i ciastko.
Trener nie tylko pomoże ci w treningu, ale również doradzi w zakresie odżywiania. | źródło: Unsplash - Merve Sehirli Nasir

Fabryka Formy

Fabryka Formy gwarantuje opiekę wykwalifikowanych trenerów i instruktorów, którzy pilnują skuteczności oraz bezpieczeństwa treningu. Dzięki bogatemu grafikowi zajęć każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Różne stopnie zaawansowania, rodzaje treningu, pory dnia. Zajęcia siłowe, wytrzymałościowe, cardio, rozciągające, programy LES MILLS™ i wiele innych. ​

Znajdziesz tam przestronne szatnie z saunami i strefą wypoczynku, a po sesji możesz odwiedzić Fitbar - zdrowe przekąski, koktajle i napoje podniosą efektywność twojego treningu.

Warto wspomnieć o opcji pierwszego wejścia gratis. Możesz odwiedzić obiekt za darmo, żeby na własne oczy zobaczyć, czy jest sens inwestowania funduszy w kolejne wizyty.

Fitness Academy 3 Stawy

Niezależnie od tego, czy chcesz utrzymać formę, schudnąć, zadbać o zdrowie, czy po prostu ponownie sprawić, by ćwiczenia były zabawą, odwiedź bardzo popularną katowicką siłownię Fitness Academy.

W dzisiejszych czasach wymogi zawodowe, kontakty z klientami i styl życia sprawiają, że chcemy czuć się świetnie, być sprawni, wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Klub wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc miejsca nowoczesne, z przyszłością – miejsca, w których podążamy wspólnie ku lepszej jakości życia.

Zdrową sylwetkę i świetne samopoczucie pomagają osiągnąć z pomocą przyjaznych, uśmiechniętych trenerów, których ambicją jest pomóc osiągnąć klubowiczom wspólnie ustalony cel!

Podczas treningu rodzice mogą pozostawić swoją pociechę bezpłatnie w pokoju zabaw dla dzieci, gdzie opiekunka zapełni maluchom czas wspólnymi zabawami i grami. Do FA można się zatem wybrać całą rodziną, by osiągnąć upragniony cel i przy okazji fantastycznie spędzić czas!

W ofercie posiadają szereg atrakcji dla miłośników różnorodności. Wypróbuj basen pływacki, baseny dla dzieci, zajęcia aqua aerobik oraz naukę pływania.

Dla chętnych jest również squash, a dla miłośników saun mamy SPA mieszczące się w klubie FA Sky Tower. Po treningu polecają zatem relaks w saunie lub kawę w Fitness barze, w gronie znajomych i przyjaciół.

Ten klub również oferuje bezpłatną pierwszą wizytę.

Dowiedz się gdzie szukać trenera personalnego w innych miastach Polski.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.