Dbanie o zdrowie nie musi oznaczać chodzenia na siłownię pięć razy w tygodniu lub jedzenia wyłącznie kanapek z sałatą. Jest tak wiele różnych sposobów na utrzymanie formy, a niektóre z nich są naprawdę ciekawe!

Okej, przyspieszone bicia serca może nie kwalifikuje się na ciekawe zajęcie, według ciebie, ale co by było, gdybyś śmiał się tak mocno, że nawet nie zauważył, że spalasz kalorie? A może zajęty rozmową, nawet nie poczułbyś się zmęczony? To chyba nie brzmi jak ćwiczenia, prawda?

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Trener sportowy
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł90
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
Sylwia
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (3 oceny)
Karol
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
Barbara
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (3 oceny)
Artur
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
Kamil
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (5 oceny)
Yuliya
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (5 oceny)
Karol
zł90
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sylwia
Sylwia
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Karol
5
5 (3 oceny)
Karol
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Barbara
Barbara
zł50
/h
1-sza lekcja za darmo!
Artur
5
5 (3 oceny)
Artur
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Kamil
Kamil
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Patryk
5
5 (3 oceny)
Patryk
zł20
/h
1-sza lekcja za darmo!
Yuliya
5
5 (5 oceny)
Yuliya
zł30
/h
1-sza lekcje za darmo>

Grupowy trening fitness

Ćwiczenia grupowe stają się coraz bardziej popularne i dają członkom grupy potencjał osiągnięcia wspaniałych rezultatów dla zdrowia i dobrego samopoczucia podczas zabawy i spotkania z przyjaciółmi.

Czy nie wydaje ci się, że czasami życie jest tak zabiegane i ledwo masz czas, aby usiąść i obejrzeć swój ulubiony program telewizyjny, nie mówiąc już o znalezieniu czasu na siłownię? Gdybyś mógł połączyć cotygodniową dawkę ćwiczeń z kontaktami towarzyskimi ze znajomymi, byłoby to po prostu świetne rozwiązanie, prawda?

Jeśli brzmi to dla ciebie idealnie, dlaczego nie rozważyć zebrania znajomych i zrzucenie się na grupowego trenera fitness? Oto kilka powodów, dla których trening w grupie może być naprawdę korzystny.

Zwiększona motywacja

Nie ma wątpliwości, że otaczanie się ludźmi sprawia, że jesteś bardziej świadomy swoich wyników, więc współpraca z przyjaciółmi lub osobami z podobnymi celami do trenowania razem z tobą sprawi, że będziesz mieć wsparcie, ale także motywację, aby nadążyć za resztą. Nie ma to jak odrobina ducha zespołowego! Albo odrobina rywalizacji, jeśli taka jest twoja natura...

Aspekt społeczny

Ćwiczenie w grupie pozwala ci wstać z sofy, wyjść z domu i poznać nowych ludzi lub spotkać się z przyjaciółmi.

Odpowiedzialność

Jeśli ty i twoi przyjaciele macie zarezerwowaną sesję z trenerem personalnym, nie będziesz chciał zawieść drużyny, szukając wymówki do anulowania treningu. To poczucie odpowiedzialności jest samo w sobie motywatorem i pozwala ci zostać na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

Ponadto, jeśli trenujesz z ludźmi, których nie znasz zbyt dobrze i przegapisz zajęcia, twój instruktor i koledzy z zajęć będą się martwić o ciebie i twoje samopoczucie, ponieważ jesteś częścią ich grupy, co brzmi sympatycznie, ale po co narażać znajomych na stres!

Czynnik zabawy

Atmosfera w każdej grupie może być ciepła i przyjemna; więc zawsze będziesz chciał spędzać w niej więcej czasu i wracać!

Kobiety ćwiczące w siłowni.
Jeśli nie masz ochoty trenować w pojedynkę, zaproś znajomych! | źródło: Unsplash - Geert Pieters

Ale nie musisz koniecznie spotykać się ze przyjaciółmi na trening w siłowni. Możesz zorganizować aktywność fizyczną poza obiektem sportowym, taką jak spływy kajakowe, spacery, surfing itp. w towarzystwie instruktora fitness lub w ramach zajęć pozalekcyjnych. Mówiąc najprościej, ćwiczenia mogą być tak fajne, że będziesz chciał je wykonywać cały czas!

Dowiedz się, gdzie możesz wziąć lekcje z trenerem personalnym w Warszawie lub Krakowie.

W Poznaniu również można znaleźć trenera personalnego.

Aktywny Lublin

W ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego zwyciężył projekt sportowy Aktywny Lublin. Projekt oferuje mieszkańcom Lublina szereg zajęć sportowych. Szczegóły i zapisy dostępne są na stronie internetowej projektu. Oto niektóre programy znajdujące się w ofercie akcji.

Aqua Aerobic

Jest to jedna z form gimnastyki w wodzie. Uczestnicy wykonują ćwiczenia w znacznym odciążeniu, przez co nie obciążają kręgosłupa i stawów. Do uczestnictwa nie jest konieczna umiejętność pływania, gdyż ćwiczenia odbywają się przy użyciu sprzętu wypornościowego.

Biegi

Bieganie zapewnia organizmowi dotlenienie oraz lepszą wydolność, profilaktykę chorób układu krążenia i cukrzycy, wspomaga proces odchudzania, a także zapewnia doskonały relaks.

Bieganie jest sportem niezwykle naturalnym, który większości ludzi przychodzi z wielką łatwością. Zajęcia dostosowane będą do poziomu zaawansowania uczestników.

Gimnastyka i trening ogólnorozwojowy

Zajęcia, które pozwolą ci zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Trening nie będzie wymagający, mogą w nim wziąć udział niemal wszystkie grupy wiekowe. Program zajęć obejmuje elementy fitnessu, gimnastyki, treningu biegowego, czy nordic walking.

Fight Lady

Fight Lady to zajęcia boksu skierowane głównie do kobiet. Jest to atrakcyjna forma ćwiczeń, dzięki którym podkręcisz swój metabolizm, zwiększysz wydolność organizmu, poznasz prawidłowe techniki zadawania ciosów i obron stosowanych przed atakiem, a przez to będziesz czuła się znacznie pewniej.

Fit Joga

Joga jest nie modną formą spędzania czasu, lecz również wysiłkiem fizycznym mającym korzystny wpływ na samopoczucie i samodyscyplinę. Jako jedna z form gimnastyki jest ściśle powiązana z kontrolowaniem oddechu podczas wykonywania ćwiczeń.

Tradycja jogi sięga setek lat, a w tych ostatnich zyskuje ona pozycję liderki wśród ćwiczeń i aktywności fizycznych.

Fitness

Regularna aktywność fizyczna przyspiesza naszą przemianę materii, obniża ciśnienie krwi, poprawia wydolność oddechową i sprawność fizyczną, a także zmniejsza podatność na przeziębienia oraz poprawia jakość snu.

Na zajęcia należy zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy, wodę, ręcznik oraz matę do ćwiczeń.

Latino Mama

Zajęcia te nie tylko łączą w sobie warsztaty chustonoszenia, dzięki którym rodzice poznają jak w sposób prawidłowy wiązać chustę do noszenia dziecka, czy jak stosować nosidło. Również pogłębia się emocjonalna więź między rodzicem a dzieckiem.

Zajęcia dają możliwość spędzenia wspólnego czasu, bliskości rodzica z dzieckiem, wyjścia z domu, spotkania np. z innymi mamami, porozmawiania o swoich problemach. Wiedzę z zakresu chustonoszenia nabytą podczas zajęć można zastosować w codziennym życiu, natomiast taniec poprawia kondycję fizyczną.

Stretching & Rolowanie

Stretching przeprowadzany podczas zajęć jest formą ćwiczeń wzmacniająco-rozciągającą mięśnie, ścięgna oraz powięź, aby poprawić zakres ruchu i rozluźnić ciało w świadomy sposób.

Rolowanie mięśni to bardzo przyjemny automasaż, który wykonujemy za pomocą specjalnego wałka. Jego celem jest pobudzenie i rozluźnienie powięzi, czyli tkanki otaczającej ludzkie stawy i mięśnie.

Trening Funkcjonalny

Trening funkcjonalny to zajęcia które maja na celu poprawienie wydolności, zwinności, szybkości i gibkości. Jest to szczególnie istotne w XXI wieku gdzie nasz tryb życia jest szybki, dynamiczny a zarazem siedzący. Przez te czynniki można w łatwy sposób doznać kontuzji, którym można zapobiegać przez trening funkcjonalny.

Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup to zestaw ćwiczeń, które mają za zadanie wpłynąć korzystnie na poprawę postawy ciała, zniwelować dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa oraz zredukować napięcie mięśniowe.

Regularne wykonywanie ćwiczeń stabilizacyjnych i wzmacniających wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie. Udział zalecany zwłaszcza dla osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej.

Kobiety skaczące na trampolinach.
A może wybrać się na trening z trampolinami? | źródło: Unsplash - Mariah Solomon

Trener osobisty Lublin

GetGym

GetGym to połączenie pasji do sportu, profesjonalizmu oraz pozytywnej energii. Rozmieszczenie poszczególnych stref czyni to miejsce jednym z najatrakcyjniejszych spośród tego typu klubów w regionie.

Ponieważ potrzeby, cele i życie zmieniają się, rozmowa między tobą a twoim trenerem będzie odgrywać kluczową rolę w twoim sukcesie. Wybierz jednego z ponad 10 trenerów pracujących w klubie. Każdy z nich jest wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistą, który pomoże ci osiągnąć twoje cele.

Jeśli wolisz zajęcia grupowe GetGym posiada bogatą ofertę w ich zakresie, a sesje są prowadzone przez równie doświadczonych instruktorów. Po treningu możesz skorzystać z masażu, który jest dostępny w placówce.

#Gym Lublin

#GYM to nowoczesny klub treningowy w klimacie oldschool, wyposażony w najnowszy profesjonalny sprzęt treningowy umożliwiający trening siłowy, wydolnościowy, trening sztuk walki, fitness. Placówka posiada pełnowymiarowe SPA , gabinet fizjoterapeuty, solarium.

Klub zajmuje powierzchnię 1900m2 w skład której wchodzi 6 stref: strefa cardio, strefa crossfit i treningu funkcjonalnego, strefa wolnych ciężarów dwuboju i martwego ciągu, strefa fitness, strefa sportów walki, strefa SPA, solaria, fizjoterapeuta (masaż, mobilizacja).

Zajęcia grupowe fitness przeznaczone są dla osób na każdym poziomie indywidualnego zaawansowania. Zwłaszcza dla tych, którzy unikają sal fitness, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Rozmaitość zajęć pod względem koordynacyjnym, pozwalają uczestniczyć w nich wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną.

Debiutant może zacząć trening wybierając zajęcia relaksacyjne tj. STRETCHING, ABT, PŁASKI BRZUCH, a kiedy wzmocni formę, sięgnąć po kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających np. STEP, FATBURNING.

Opiekę nad klientami sprawuje wykwalifikowana i doświadczona kadra. Wśród ponad 10 trenerów na pewno znajdziesz tego, który najbardziej będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Spa Orkana

Trening personalny pod opieką wykwalifikowanego instruktora jest najbardziej efektywną formą ćwiczeń fizycznych. Spotkania pod okiem instruktora dostępne są w dowolnej liczbie dni w tygodniu, w zależności od kondycji, potrzeb oraz możliwości klienta.

Trening składa się z rozgrzewki, podbicia tętna, rolowania całego ciała, mobilizacji, stretchingu dynamicznego. Po takim przygotowaniu przechodzimy do części głównej, w której następuje realizacja założonych celów treningu. W trakcie tej części następuje nauczanie techniki oraz kierunkowe kształtowanie parametrów motorycznych.

Dzięki treningowi personalnemu każdy jest w stanie uzyskać swoje cele treningowe w szybki i bezpieczny sposób. Twój osobisty trener wesprze cię i zmotywuje do cięższej pracy.

Plan treningowy rozpisywany jest przez trenera personalnego po uprzedniej konsultacji. Na konsultacji odbywa się rozmowa dotycząca stanu zdrowia, odbytych kontuzji czy zabiegów medycznych, następnie ustalane są cele i założenia m.in częstotliwość treningowa oraz rodzaj treningu.

Studio R8 Elite

R8 Elite Fitness Studio to wyjątkowo kameralna przestrzeń, profesjonalnie przygotowana pod względem wyposażenia, zachowania nieskazitelnej czystości oraz idealnej temperatury dostosowanej do potrzeb osoby ćwiczącej.

Poza najwyższymi standardami obsługi oraz nielimitowanym dostępem do wody, oferuje prywatny parking tuż pod drzwiami studia, co stanowi jeden z wielu elementów składających się na komfort i utrzymanie prywatności – tak bardzo cenionej przez klientów.

Kobieta z piłką i trener.
Pozwól swojemu trenerowi osobistemu wybrać najlepsze ćwiczenia dla ciebie i twoich celów. | źródło: Pixabay - Carlos García Traienr

Pracę zespołu trenerskiego tworzącego Studio R8 Elite wyróżnia spersonalizowane i holistyczne podejście do podopiecznych. Placówka oferuje solidne wsparcie podczas treningów, ułożenie planu dostosowanego do twoich możliwości oraz pomoc przy dopasowaniu diety w zależności od obranych celów.

Treningi personalne skoncentrowane są na indywidualnych celach i możliwościach organizmu. Trening w towarzystwie dostępne są w opcjach: 2-osobowych bądź w grupie 3-6 osób, dla potrzebujących motywacji w postaci partnera treningowego bądź grupy wsparcia.

Przykładowe treningi jakie prowadzi studio to:

  • Trening start-up dedykowany osobom rozpoczynającym swoją przygodę z aktywnością fizyczną,
  • Trening ogólnorozwojowy – byś poczuł się lepiej we własnym ciele,
  • Trening redukcyjny, który pomoże ci pozbyć się nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej,
  • Trening beauty line nastawiony na kształtowanie mięśni w możliwie najlepszych proporcjach twojego ciała,
  • Trening ukierunkowany na rozwój wybranej cechy motorycznej: siła, szybkość, wytrzymałość, moc,
  • Treningi przygotowujące pod różne dyscypliny sportowe,
  • Trening medyczny – umożliwia zwiększenie kontroli nad własnym ciałem oraz prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu. Celem treningu jest przywrócenie zdrowia oraz zahamowanie postępu lub powikłań istniejącej choroby, a także ograniczenie niesprawności czy inwalidztwa.

Jeśli mieszkasz w innych polskich miastach, dowiedz się, gdzie szukać trenera personalnego w Katowicach lub w Łodzi.

Superprof

Jeśli szukasz programu ćwiczeń do wykonania w zaciszu własnego domu, eksperci fitness na Superprof służą pomocą.

Jeśli poszukujesz wspierającego, motywującego trenera personalnego, ze wszystkimi wymaganymi certyfikatami, nie szukaj dalej.

Bez względu na to, w jakim kraju jesteś, jeśli masz połączenie z Internetem, możesz wziąć udział w treningu fitness z Superprof.

Nasi specjaliści od edukacji fitness spotkają się z tobą w domu, w ulubionej siłowni, a nawet na świeżym powietrzu, jeśli tak zdecydujesz.

Jeśli ty i kilku kumpli chcecie ćwiczyć razem, trenerzy mogą poprowadzić zajęcia dla małej grupy.

Mając do wyboru setki ekspertów od osobistego treningu fitness, twój indywidualny plan ćwiczeń może być w zasięgu paru kliknięć myszką!

Znajdź trenera personalnego w Gdańsku lub we Wrocławiu z Superprof.

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Trener sportowy ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.