Czy algebra cię denerwująca? Rachunek prawdopodobieństwa przyprawia o zawrót głowy? Trygonometria jest nużąca? Czy nienawidziłeś pracy domowej będąc w szkole? Czasami wydaje się, że nienawiść do matematyki przychodzi łatwiej niż miłość. Nie obawiaj się jednak, istnieje wiele sztuczek, które poprawią twoje umiejętności matematyczne.

Mając do czynienia z teoriami, wzorami algebraicznymi, geometrią, rozwiązywaniem równań z wieloma zmiennymi, matematyka czasami może wydawać się istnym polem minowym. Wielu studentów bardzo stara się poprawić swoje umiejętności matematyczne.

Jednak wielu ludzi nie lubi matematyki tylko dlatego, że zmaga się z arytmetyką mentalną.

Młodzi uczniowie nienawidzą jej! Do tego stopnia, że ​​ledwo mogą się zmusić do otwarcia podręcznika. Zmagają się z dodawaniem i odejmowaniem, a zanim jeszcze w pełni je zrozumieją, muszą przystąpić do egzaminów, w których są testowani pod kątem mnożenia i dzielenia liczb całkowitych.

Bądź silny, nie musisz się poddawać! Powrót do nauki podstaw dodawania, mnożenia, dzielenia i pierwiastków kwadratowych naprawdę pomoże ci w codziennym życiu.

Matematyka opiera się na racjonalnym myśleniu. Prawdopodobnie jesteś lepszy niż myślisz. Jeśli kiedykolwiek remontowałeś pokój, użyłeś odrobiny algebry i geometrii, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!

Czy nie uważasz, że to dziwne, że używasz kalkulatora w telefonie, aby zrobić coś tak prostego, jak podzielenie rachunku w restauracji lub odjęcie rabatu podczas wyprzedaży?

Może się wydawać, że technologia odebrała nam zdolność do rozwiązywania problemów w pamięci. To tylko mit! To tylko narzędzie, które nam pomaga, a nie przeszkadza.

Każdy może nauczyć się liczyć szybko.

Tabliczka mnożenia na stopniach schodów
Możesz nauczyć się sprawnego liczenia naprawdę szybko! | źródło: Unsplash - Gayatri Malhotra

Jak poprawić się w matematyce? Nie musisz zapisywać się na czteroletni kurs. W rzeczywistości zajmie to tylko chwilę twojego czasu.

W tym artykule mamy kilka porad i wskazówek, które pomogą ci liczyć szybciej. Nie martw się, nie wymagamy od ciebie wykonywania skomplikowanego rachunku różniczkowego, zadań słownych ani równań kwadratowych i liniowych, po prostu pokażemy ci, jak rozwiązywać problemy w pamięci! Krok 1...

 

Istnieją również techniki łatwego wykonywania dodawania i mnożenia cyfr od 1 do 9. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę zaokrąglić, a następnie będziesz dodawać i odejmować jak profesjonalista.

Oto kilka sztuczek matematycznych umożliwiających szybkie obliczenie:     

  • Aby dodać liczby kończące się na 9, dodaj następny numer, a następnie odejmij 1.     
  • Na przykład, aby wypracować 525 + 29, wykonaj 525 + 30-1 = 555-1 = 554.     
  • Aby dodać 11, jest to ten sam proces. Wystarczy dodać dziesiątki, a następnie dodać 1. Na przykład 428 + 11 = 428 + 10 + 1 = 438 + 1 = 439.     
  • Zrób to samo dla liczb, które kończą się na 1. Na przykład 668 + 31 = 668 + 30 + 1 = 698 + 1 = 699.     
  • Aby pomnożyć przez 4, wystarczy podwoić liczbę, a następnie ponownie ją podwoić. Na przykład 36 x 4 = 36 x 2 x 2 = 72 x 2 = 144.     
  • Mnożenie przez 10 jest naprawdę łatwe, szczególnie w przypadku liczb całkowitych. Wystarczy dodać 0 na końcu numeru. Na przykład 128 x 10 = 1280.     
  • Gdy jest kropka dziesiętna, wystarczy przesunąć cyfrę dziesiętną w prawo. Na przykład 68,5 x 10 = 685.     
  • Aby pomnożyć przez 100, wystarczy dodać 2 zera na końcu liczby lub przesunąć miejsce dziesiętne o 2 cyfry w prawo itp.     
  • Aby pomnożyć przez 5, możesz pomnożyć przez 10, a następnie podzielić przez 2. Na przykład 224 x 5 = 224 x 10/2 = 2240/2 = 1120.

Znajdź profesjonalnego nauczyciela matematyki w każdym z Polskich miast, wpisując w wyszukiwarkę Superprof np. korepetycje matematyka Warszawa. Filtruj według ceny lub lokalizacji, napisz wiadomość, by przedyskutować wzajemne potrzeby względem zajęć i hurra - znalazłeś korepetytora!

Ćwiczenie Matematyki Mentalnej Czyni Mistrza

Te przydatne wskazówki matematyczne są świetne, ponieważ wykorzystują one działanie naszego mózgu. Właściwie użytkowany mózg jest zdolny do niewiarygodnie złożonego rozumowania.   

Jednak nasz mózg jest też trochę leniwy. Cały czas stara się wykonać jak najwięcej pracy przy jak najmniejszym wysiłku.

Żyjemy w świecie, który rozwija się coraz szybciej. Wszystko w naszym codziennym życiu jest natychmiastowe. Chcemy, aby naczynia zostały zanim nawet włączymy zmywarkę. Nasze ubrania wyprane i wyprasowane, a kolacja przygotowana za nas przed powrotem do domu. Nasz mózg chce tego samego, jeśli chodzi o arytmetykę mentalną!

Opanowując arytmetykę, upraszczasz swoje życie, poprawiasz reakcje i zyskujesz matematyczne odruchy, których pozazdrościłby nawet ninja.

Dziecko odrabiające pracę domową
Z dobrym nauczycielem szybko nauczysz się matematyki, nawet nie myśląc! | źródło: Unsplash Annie Spratt

Poszukaj dobrych nauczycieli matematyki, jeśli szukasz pomocy w nauce tych matematycznych odruchów! Prywatny korepetytor może być dokładnie tym, co zalecił lekarz.     

W zależności od poziomu i umiejętności, a także słabych stron i oczekiwań, prawdopodobnie będziesz potrzebować dostosowanych programów korepetycji (np: korepetycje matematyka Lublin), jeśli chcesz przebić swoich kolegów z klasy.

Nauczyciel może pokazać ci, jak korzystać z wyżej wymienionych wskazówek i sztuczek oraz pomóc rozwinąć inne umiejętności w celu poprawy arytmetyki mentalnej.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Zafunduj Swojemu Mózgowi Aktualizację, aby Poprawić Matematykę Mentalną

Chociaż porównanie obliczeń może wydawać się trywialne, twój mózg działa jak komputer.

Według ekspertów z firmy StorageCraft Polska pojemność naszego mózgu dochodzi do 2,5 petabajta (2500 GB). Jest to mniej więcej taka sama pojemność jak wszystko w Internecie!

Naukowcy z amerykańskiego instytutu La Jolla w Kalifornii odkryli, że nasz hipokamp (gruczoł u podstawy naszego mózgu) i jego neurony działają przy 100% pojemności, zużywając bardzo mało energii.

Jeśli nasz mózg jest jednostką główną z dyskiem twardym, nasze umiejętności i wiedza to system operacyjny. Powinieneś je aktualizować, prawda?

Owca na pastwisku
Czy jesteś noga z matmy? | źródło: Unsplash - Arnaud Mariat

Nasz mózg potrzebuje zmian, aby uczyć się i aktywować różne obszary. Powinieneś zmusić go do używania dużej ilości neuronów, aby informacje przemieszczały się szybciej. W ten sposób nauczysz się szybciej obliczać zarówno w prywatnych korepetycjach z matematyki, jak iw życiu codziennym.

Użyj go, aby poprawić matematykę, „zainstalować” nowe programy, uczyć się nowych metod doskonalenia i rozwiązywania dotychczasowych prac, arkuszy, a nawet łamigłówek geometrycznych.

Korepetycje matematyczne są do tego idealne. Czy to online, na uniwersytecie, w szkole średniej, w podstawówce, a nawet na prywatnych ćwiczeniach z matematyki, zawsze znajdziesz nowe sposoby wykonywania arytmetyki mentalnej.

Nie Poganiaj Matematyki

Nie próbuj biegać, zanim nauczysz się chodzić. To samo można powiedzieć o matematyce. Możesz nauczyć się matematyki na wiele różnych sposobów, więc nie marnuj czasu na metody, które nie działają. Zachowaj spokój.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoją arytmetykę mentalną przez prywatne ćwiczenia z matematyki z wykwalifikowanym matematykiem, czy szybko rozwiązywać problemy matematyczne, zacznij powoli i nie spiesz się. Skonsoliduj swoją wiedzę z regularnymi ćwiczeniami matematycznymi i ćwicz dalej.

Nie spiesz się! Zwykle prowadzi to do błędów i przypadkowego pominięcia niezbędnych kroków, a nieuchronnie do złych ocen.

Trasa szybkiego ruchu
Pośpiech zdecydowanie nie popłaca, jeśli chodzi o matematykę. | źródło: Guillaume Jaillet

Zacznij powoli, stopniowo rozkładaj problem na czynniki pierwsze, zobacz, co musisz zrobić i jak to zrobić.     

Przywołaj swoją wiedzę, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć rozwiązanie.

Uporządkuj swoją wiedzę: korzystaj z filmów online lub poproś nauczyciela matematyki na zajęciach lub zadzwoń do prywatnego nauczyciela, który udzieli bardziej precyzyjnych odpowiedzi na pytania.

Lepiej szybko znaleźć odpowiedź. Ważne jest, aby znać trasę, którą musisz wybrać, aby znaleźć odpowiedź. Nauczyciel będzie wiedział, jak zidentyfikować problem i jakie podejście należy zastosować.

Nie spiesz się, ucząc się podstaw arytmetyki, teorii matematycznych i zastosuj je w prostych ćwiczeniach.

Zyskaj pewność siebie na początku, a następnie zwiększ trudność każdego ćwiczenia.

W ten sposób rozwijasz się i poprawiasz swoje zdolności matematyczne.

Lekcje Matematyki Mogą Być Zabawą

Nawet jeśli nauczyciel jest najlepszą osobą do zidentyfikowania trudności ucznia i ich poprawienia, powinieneś wiedzieć, że możesz (z pomocą rodziców i przyjaciół) poprawić się w matematyce.

Codzienne życie jest pełne sytuacji, w których możesz robić postępy. Używaj ich w przyjemny sposób i ciesz się nimi.

Najlepszym sposobem na postęp jest cieszenie się tym, co robisz.

Spróbuj zsumować koszty zakupów w supermarkecie lub popracuj nad zagadkami matematycznymi lub grami.

Nie oznacza to liczenia wszystkiego co do grosza. Możesz szybko to wypracować, używając szybkiej arytmetyki mentalnej.

Innym sposobem na zwiększenie prędkości na lekcjach matematyki jest gotowanie. Aby zrobić ciasto, rozwijasz swoją arytmetykę mentalną, pracując z dużymi liczbami i przeliczając jednostki miary (gramy, kilogramy, litry itp.).

Składniki potrawy w miskach
Jak udoskonalić najlepszy przepis? Dodaj szczyptę matematyki, oczywiście! | źródło: Unsplash - Maarten van den Heuvel

To twoja szansa na pracę z proporcjami i ułamkami, na przykład, jak pokroić ciasto dla 4 osób na 6 równych części.

Matematyka nieustannie nas otacza: niezależnie od tego, czy zależy nam na długości podróży samochodem, liczbie kilometrów, majsterkowaniu czy szyciu, zawsze znajdziesz fajny sposób na przećwiczenie tego.

Nie ma 100 sposobów na poprawę matematyki: po prostu trening, powtarzanie i ćwiczenia, aby stawać się coraz szybszym w obliczeniach.

Niezależnie od tego, czy pracujesz z nauczycielem, czy nie, musisz ćwiczyć mózg i pracować nad odruchami matematycznymi.

Mózg jest mięśniem, musi być trenowany i karmiony, aby jak najlepiej go wykorzystać. Z czasem przestaniesz zauważać, że twoje obliczenia stają się coraz szybsze. Uczeń stanie się nauczycielem!

Proponujemy Ci korepetycje matematyka Wrocław i także w wielu innych polskich miastach. Sprawdź naszą ofertę na Superprof!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.