Poprawienie umiejętności matematycznych jest marzeniem wielu studentów, zwłaszcza tych, którzy chcą podjąć przedmiot na poziomie rozszerzonym i wyższym, zapisując się na studia matematyczne na uniwersytecie po zdaniu matury i późniejszej edukacji.

Mogą chcieć zostać księgowym, inżynierem, nauczycielem, a nawet znanym matematykiem, takim jak Albert Einstein!

Musimy jednak zgodzić się co do jednej rzeczy: nie wszyscy mamy takie same umiejętności, jeśli chodzi o matematykę.

Niektóre osoby uważają algebrę za łatwiejszą od geometrii lub prawdopodobieństwa, a ponadto jest wielu ludzi, którzy mają problemy z rozwiązaniem równania lub płaczą na widok ułamków.

Nie można sobie wyobrazić, że Pitagoras, starożytny grecki filozof, od którego nazwano twierdzenie Pitagorasa, miałby problemy ze swoją teorią matematyczną, ale prawdopodobne jest, że ludzie tacy jak on (na przykład Izaak Newton) osiągnęliby sukces w jednym lub dwóch obszarach matematyki szybciej niż w innych. Biorąc to pod uwagę, osoba dobrze rozumiejąca elementy matematyczne zazwyczaj ma swobodę w stosowaniu wielu innych powiązanych pojęć, nawet jeśli nie są orłami we wszystkich dziedzinach.

Ale co, jeśli powiemy ci, że twoja ogólna zdolność matematyczna zaczyna rozwijać się od najmłodszych lat, nawet w wieku sześciu miesięcy?

Amerykański psycholog Prentice Starkey przeprowadził eksperyment na 72 niemowlętach, aby ocenić ich zdolność do wykrywania różnic w ilości. W pierwszej fazie pokazywano dzieciom dwa punkty zmieniające swoje położenie na ekranie. Kiedy dodano trzeci punkt, czas wpatrywania się w ekran u dzieci stanowczo się wydłużył skąd wniosek, że mimo tak wczesnego wieku, maluchy były w stanie zorientować się, że zmiana ilości jest istotna.

Dlatego dla małych dzieci granie w gry, które poprawiają zmysł liczbowy od najmłodszych lat może mieć duży wpływ na naukę matematyki, gdy dzieci rosną i rozwijają się.

Czy Zdolności Matematyczne Są Wrodzone i Jak Je Rozwijać?

Po przeciwnej stronie spektrum, niektórzy naukowcy w tej dziedzinie twierdzą, że każdy z nas ma wrodzoną zdolność zostania doskonałym matematykiem. Nawet ktoś, kto nie jest w stanie ogarnąć algebry, może spojrzeć na kolejki w supermarkecie i natychmiast oszacować, która z nich będzie najszybsza, co pokazuje, że wszyscy mamy w sobie tę naturalną zdolność.

Naukowcy uważają, że lewa półkula naszego mózgu, w której zachodzą procesy logicznego myślenia, roi się od aktywności, jednak dla wielu osób obszar ten jest zamknięty z tego czy innego powodu. To, czy wszyscy mamy genialne umiejętności uśpione w naszych mózgach, nie zostało jeszcze udowodnione, ale istnieją rzeczywiste przypadki ludzi, którym udało się odblokować tę zmieniającą życie umiejętność i przejść od niekompetentnego matematyka do eksperta od liczb.

Na stronie lista20 zebrano przykłady osób, które stały się zawodowcami w dziedzinach, do których nigdy nie miały ochoty dążyć przed urazem głowy, w wyniku którego doszło do „nabytego zespołu sawanta”. Na przykład Jason Padgett, sprzedawca mebli, był zaangażowany w przerażający atak w okolicy baru. Przy zniekształconym widzeniu w wyniku bezsensownego napadu, innym efektem ubocznym było nagle dostrzeżenie geometrycznych przedstawień wzorów matematycznych.

Podobnie Orlando Serell, został uderzony w głowę przez piłkę baseballową jako dziecko, co doprowadziło go do nagłej świadomości wszystkiego. Strona internetowa stwierdza, że ​​„Serrell może natychmiast obliczyć dzień tygodnia, nawet jeśli data przypada setki lat w przyszłości”, a także pamiętając drobne szczegóły z przeszłości, jak każdy strój, który nosił przez większość swojego życia.

Odkładając na bok cuda nauki, jasne jest, że każdy ma inne umiejętności w tym temacie, ale nie tylko sprowadza się to do umiejętności, metodologia jest również niezwykle ważna i coś, co wszyscy możemy ulepszyć, aby nasze relacje z matematyką stały się trochę bardziej sympatyczne.

Na przykład niektórzy uczniowie uczą się lepiej po cichu, wykonując zadania z arkuszy lub podręcznika, podczas gdy inni wolą praktyczne racjonalne podejście w ramach wsparcia nauczyciela. Poszukiwanie korepetytorów matematyki w okolicy może pomóc ci znaleźć odpowiedniego korepetytora, który dostosuje lekcje do twoich indywidualnych potrzeb.

Ile czasu potrzebujesz, aby być dobrym w matematyce? Nie staniesz się geniuszem matematyki z dnia na dzień, ale możesz robić stały postęp z tygodnia na tydzień, jeśli zaangażujesz się i włożysz wysiłek w poprawę.

Proponujemy Ci znalezienie profesjonalnego nauczyciela matematyki na stronie Superprof. Znajdziesz ich w każdym Polskim mieście, pod przykładowym hasłem na naszej stronie: korepetycje matematyka Warszawa.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauka Matematyki Jest Subiektywna

Ocena liczby samouczków matematycznych jest bardzo subiektywna: bardzo młodzi uczniowie mogą po prostu poćwiczyć dodawanie i odejmowanie przed przejściem do mnożenia i dzielenia. Starsi uczniowie mogą wymagać znacznie dłuższego programu, ponieważ zajmują się trygonometrią, zadaniami z treścią i rachunkiem różniczkowym.

Co więcej, niektórzy dorośli potrzebują tylko odrobiny zachęty, aby wykonać dobrą robotę, a ich intuicja często pcha ku wyruszeniu w podróż do sukcesu w danej dziedzinie. Czasami wystarczy mieć pewność, aby odblokować tę część mózgu, aby uzyskać opanować ruch liczb.

Tarcza zagaru ze złotymi znaczeniami
Czas jest bardzo subiektywny. | źródło: Unsplash - Fabrizio Verrecchia

Jeśli jesteś uczestniczysz w zajęciach w jakiejkolwiek placówce edukacyjnej (w szkole podstawowej, szkole średniej, czy na uniwersytecie), liczba zajęć z matematyki jest ustalana przez obowiązujący program nauczania. Chyba że istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczeń będzie chciał kontynuować naukę na kolejnym poziomie.

Oczywiście placówki edukacyjne muszą to robić, aby mieć kontrolę nad lekcjami i administracją, ale w rzeczywistości wiedzą, że oferowane zajęcia nigdy nie będą wystarczające dla wszystkich uczniów. Dlatego wielu wychowawców doradza rodzicom, aby znaleźli swoim dzieciom korepetytora matematyki (np: korepetycje matematyka Szczecin), aby nie dopuścić do powstania zaległości.

Nie oznacza to, że dziecko jest mniej inteligentne niż jego rówieśnicy, jest to tylko przypadek, że niektóre aspekty lekcji muszą być wyjaśnione inaczej lub bardziej szczegółowo, zanim zaczną je omijać. Wszyscy uczymy się na swój własny, unikalny sposób, dlatego nauczyciele nie mogą dostosowywać lekcji do każdej potrzeby.

Istotne Rezultaty Zaległości

Pojawiają się problemy, gdy uczniowie nie znajdują innych sposobów na zrozumienie lekcji matematyki, co powoduje kumulację problemów w kolejnych klasach, których można uniknąć przez stopniowe gromadzenie wiedzy z czasem, aby móc rozwiązać bardziej skomplikowane problemy matematyczne. Ta luka w nauce może być wyjątkowo stresująca i przytłaczająca dla ucznia.

Jeśli chcesz wziąć udział w zewnętrznych zajęciach z matematyki, będzie to zależeć od twojego poziomu i twoich potrzeb. Prywatny nauczyciel matematyki może przyjść do twojego domu i ocenić, jakie masz luki w wiedzy, co musisz poprawić i jakie masz oczekiwania na koniec programu nauki (tj. Czy przygotowujesz się do egzaminu? Potrzebujesz pomocy w odrabianiu lekcji? Czy są jakieś matematyczne koncepcje, które musisz w pełni omówić, aby nadążyć za resztą klasy?).

Nauczyciel zasugeruje następnie, ile zajęć jest potrzebnych, a gdy uczeń zgodzi się na warunki porozumienia (lub skonsultuje się z rodzicami), może opracować harmonogram ćwiczeń i być na dobrej drodze.

Wielu nauczycieli sugeruje na przykład godzinną lekcję każdego tygodnia, aby pomóc ci nadrobić zaległości w metodyce nauczanej w ciągu tego tygodnia, podczas gdy inni mogą zalecić solidną 2,5-godzinną sesję miesięcznie, nad którą popracujesz różne aspekty matematyki i upewnij się, że zawsze jesteś przygotowany na następny etap zrozumienia.

Jedno jest pewne: rutyna jest bardzo ważna. Twój mózg musi ćwiczyć codziennie, a  żeby przeczytać, rozumieć i utrwalić informację potrzebujesz przynajmniej dwóch dni.

Jak myślisz, dlaczego dni szkoły i pracy są zgodne z tą samą strukturą każdego dnia? Powodem ośmiogodzinnego dnia pracy jest rutyna, która pomaga przewidzieć, co się wydarzy, przygotowując cię na nadchodzący dzień oraz czego nauczysz się i przyswoisz w ciągu dnia.

Chociaż jako dorosły masz umysłową zdolność do planowania z wyprzedzeniem, rutyna może pomóc ci uniknąć przytłoczenia codziennymi wydarzeniami i zmniejszyć stres na dłuższą metę. Wykorzystaj więc swój czas i spróbuj zaplanować rutynę wraz z korektą i dodatkowym programem nauczania, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz swoje możliwości.

Jak Stać Się Lepszym w Matematyce

Dobra znajomość matematyki niekoniecznie musi polegać na naturalnych zdolnościach. Istnieją różne podejścia do studiów matematycznych, z których wszystkie mogą mieć naprawdę pozytywne efekty i wyniki.

Spójrz na niektóre z naszych sugestii poniżej lub poszukaj korepetytora, wpisując np. korepetycje matematyka Gdańsk w wyszukiwarkę Superprof.

Wybór Odpowiedniej Metodologii

Podobnie jak przestrzeganie rutyny, sposób przygotowywania się i radzenia sobie z matematyką jest równie ważny, jak to czy jesteś w tym przedmiocie dobry. Bardzo młody uczeń liczący liczby całkowite oraz dodający i odejmujący oczywiście nie przyjmie tego samego podejścia, co starsi uczniowie przyglądający się równaniom wykładniczym, różniczkowym, kwadratowym lub liniowym i liczbom zespolonym, więc pamiętaj, aby dopasować metody nauki odpowiednio do twojego poziomu i kierunku.

Istnieje wiele przewodników, które można śledzić na oficjalnych stronach internetowych, a strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest ich doskonałym przykładem. Ta certyfikowana strona internetowa zawiera kompletny podział wszystkich tematów, których możesz się nauczyć w programie nauczania dowolnego poziomu matematyki, a to pomaga ci podejść do swojego czasu na naukę w sposób systematyczny i logiczny. Zamiast martwić się o to, od czego zacząć, włącz komputer lub laptop i poszperaj za informacjami.

Równania matematyczne wydrukowane na kartce papieru
Wybór metody jest kluczem do sukcesu. | źródło: Unsplash - Antoine Dautry

Jeśli jesteś zdezorganizowany, twoje myślenie też takie będzie. Nie będziesz w stanie nic zrobić z liczbami i formułami przed sobą.

Oto kilka porad i wskazówek, jak zostać dobrym uczniem matematyki.

A jeśli Jeśli potrzebujesz pomocy indywidualnej wyszukaj np: korepetycje matematyka Wrocław lub inne miasto którym jesteś zainteresowany.

Zrozum Najpierw i Naucz Się Matematyki Potem

Może to zabrzmieć jak paradoks, kiedy mówimy o matematyce. Jednak bezużytecznym jest uczenie się wszystkiego na pamięć, jeśli nie masz pojęcia, jak korzystać z tego, czego się nauczyłeś.

Wspaniale jest uczyć się dziesiątek formuł, ale jeśli nie wiesz, do czego są one używane i jak je stosować, wszystko będzie na darmo. Jeśli nie możesz zarządzać prostymi formułami algebraicznymi, nie próbuj rozwiązywać równania wielomianowego. Istnieje powód, dla którego twoje moduły są zorganizowane w określony sposób!

Zaliczenie samouczków z matematyki sprowadza się do umiejętności wyjaśnienia swojego rozumowania.

Spróbuj zrozumieć uzasadnienie, do czego służy i jak działa.

Przekonasz się, że twoje postępy mają charakter wykładniczy i wkrótce będziesz mógł obliczyć wyniki, które rozumiesz, zamiast zapamiętywać je na pamięć.

Nauka i rozumienie matematyki jest najlepszym sposobem na jej wykorzystanie.

Dlatego nigdy nie powinieneś po prostu przestać, ponieważ wykonałeś ćwiczenie bez pomyłki. To nie znaczy, że wszystko zrozumiałeś!

Jeśli popełnisz błędy, zawsze powinieneś do nich wrócić, spróbować zrozumieć, dlaczego je robisz.

Może być kuszącym, aby rodzic pomógł ci w odrobieniu zadania domowego z matematyki i poprowadził cię do odpowiedzi bez faktycznego wzięcia udziału w tym procesie. Podobnie, jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na naukę i zrozumienie procesu leżącego u podstaw procesu matematycznego, może się wydawać, że łatwo jest skopiować odpowiedź przyjaciela i mieć nadzieję na najlepsze.

To nie jest właściwa droga. Każda praca, którą wykonujesz, w tym praca przygotowawcza wykonana w domu, powinna być czymś, o czym możesz porozmawiać z kimś innym. Nawet jeśli masz szczęście i jakoś udało ci się znaleźć prawidłową odpowiedź, nie wiedząc, jak to zrobiłeś, nie oznacza to, że możesz rozwiązać inne podobne problemy! Nigdy nie zadowalaj się „Myślę, że to jest odpowiedź”. Zamiast tego dąż do „Wiem, że to jest odpowiedź!”.

Zmiana myślenia często wymaga czasu, ale również wskazania odpowiedniej drogi przez np. (korepetycje matematyka Kraków) spojrzenie na problem z innej perspektywy ułatwia naukę i rozwiązanie danego problemu matematycznego.

Nie Ściągaj

To kuszące, ale nigdy nie wolno podpatrywać odpowiedzi! (Tak jak wspominaliśmy powyżej, nie pozwól sobie na sprawdzenie pracy swojego kolegi przed samodzielnym dotarciem do odpowiedzi, będziesz pracował tylko wstecz, co zakończy się katastrofą!)

Utknięcie w ćwiczeniu nie oznacza, że ​​jesteś głupi i na pewno nie ma się czego wstydzić. Spędzanie czasu na rozwiązywaniu problemów może być jednym z najlepszych sposobów nauki matematyki i prawdziwego jej zrozumienia.

Jeśli nadal szukasz odpowiedzi, kiedy utkniesz, znajdziesz rozwiązania, które możesz wykorzystać w przypadku innych problemów matematycznych. Następnym razem, gdy rozwiążesz podobny problem, zajmie to tylko ułamek czasu!

Innym powodem, dla którego powinieneś naprawdę poświęcić czas na wypracowanie odpowiedzi, jest to, że jest to pomocne przy uzyskiwaniu punktów podczas egzaminu. W matematyce nie chodzi tylko o natychmiastowe uzyskanie odpowiedzi. Egzaminator chce się przekonać, że rozumiesz proces związany z formułą, i nagrodzi cię za wykazanie się odpowiednim poziomem wiedzy na ten temat, nawet jeśli zrezygnujesz lub pomylisz się gdzieś po drodze i nie skończysz na znalezieniu właściwego odpowiedź.

Naucz Się Nowych Nawyków, Aby Poprawić Swoje Umiejętności Matematyczne

Aby być dobrym w matematyce, ważne jest, aby się nie rozpraszać. Zawsze koncentruj się na tym, co musisz zrobić, i wyłącznie na kartce przed tobą. Nie jest dobrze spoglądać na grę lub czasopismo podczas odrabiania lekcji lub powtarzaniu materiału, twój mózg musi myśleć wyłącznie o „matematyce”.

Zanim zaczniesz wykonywać niektóre czynności związane z matematyką, pozbądź się wszelkich poważnych zakłóceń, takich jak telefon komórkowy. Nie, wysyłanie SMS-ów do znajomego z informacją „całkowicie utknąłem w pytaniu 3 w pracy domowej” NIE jest sklasyfikowane jako myślenie o matematyce! Temu tematowi w szczególności należy poświęcić niepodzielną uwagę.

Naprawdę musisz podjąć wysiłek, aby albo wyłączyć telefon komórkowy podczas przeglądania, albo przynajmniej wyłączyć wszystkie powiadomienia, aby umożliwić sobie przerwę od świata. Skoncentrowany umysł pozwoli ci zdobyć wiele informacji. A jeśli na przykład odrabiasz zaległą pracę domową, powiedz rodzicom lub rodzeństwu, aby nie przeszkadzali ci przez następną godzinę, abyś mógł naprawdę wykorzystać ten czas w stylu przypominającym warunki egzaminu.

Chociaż słuchanie ulubionej muzyki podczas nauki nie jest wskazane, co może być dużym rozproszeniem uwagi, mówi się, że niektóre style muzyczne zachęcają do myślenia. Na przykład uważa się, że muzyka klasyczna pomaga falom mózgowym stać się bardziej aktywnym i płynnym. Mówi się nawet, że słuchanie tego rodzaju muzyki czyni dziecko inteligentniejszym!

Więc nie spiesz się i przygotuj  się na pełne ukończenie każdego zadań w relaksującym środowisku; skupienie uwagi to w połowa sukcesu.

Ponadto zawsze przechowuj swoje materiały, takie jak podręczniki, zeszyty, linijki, ołówki, kalkulatory w pobliżu. Wiele problemów matematycznych podanych przez twojego nauczyciela lub korepetytora będzie wymagało samodzielnego rozwiązania, ale korzystanie z kalkulatora pod koniec zadania nie przynosi szkody, ponieważ upewniasz się, że dobrze wykonałeś swoje zadanie.

Są to proste i łatwe do przestrzegania zasady, ale musisz ich przestrzegać zawsze, jeśli chcesz odnieść sukces w matematyce. Poważne potraktowanie tematu teraz oznacza, że będziesz mógł korzystać z matematyki w pozytywny sposób przez całe życie, nawet w wybranym zawodzie (ponieważ matematyka pojawia się nawet w najprostszej formie niemal wszędzie!).

Czy Praktyka Czyni Mistrza Podczas Nauki Matematyki?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli chcesz stać się dobry w matematyce, musisz kontynuować pracę, aż w pełni zrozumiesz swoją lekcję.

Jeśli jesteś uczniem, chodzenie na zajęcia nie zawsze wystarcza. Niezależnie od tego, czy jesteś w szkole, czy na zajęciach wieczorowych, musisz regularnie ćwiczyć matematykę w domu. Warto nawet rozważyć korepetycje w domu, abyś mógł ćwiczyć. To powiedziawszy, jeśli twoi rodzice płacą za dodatkową pomoc, nie bądź leniwy i pomyśl, że to rozwiąże wszystkie twoje problemy matematyczne! Nadal będziesz musiał włożyć wysiłek ww własnym zakresie, aby uzyskać poprawę. Ogromna część uczenia się, jeśli chodzi o matematykę zależy od tego, co możesz zrobić samodzielnie, kiedy sam musisz rozwiązać problem.

Traktuj chwile, w których rozwiązujesz zadania matematyczne jako rozrywkę, w odniesieniu do nauki matematyki. Potrzebujesz tego samotnego czasu, aby przepracować i rozwinąć swoje relacje z tematem!

Słyszeliście termin: praktyka czyni mistrza. Ale w rzeczywistości praktyka czyni zwyczaj.

Praktyka jest jednak przydatna jako metoda uczenia się, jeśli uskuteczniasz ją wystarczająco często. Nauczyciele zawsze zachęcają uczniów do ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń, ale bardzo rzadko mówią im, jak dużo powtórek potrzebują. Ponownie sprowadza się to do tego, że każdy uczeń uczy się inaczej. Na przykład jeden uczeń może zabrać problem do domu, ćwiczyć go przez godzinę i naprawdę go zrozumieć. Tymczasem inni mogą patrzeć na stronę w swoim podręczniku przez cztery godziny lub dłużej w weekend i wciąż nie w pełni zrozumieli tę koncepcję.

Ćwiczenie do końca, aby naprawdę zrozumieć proces leżący u jego podstaw, jest tym, czego potrzebujesz nie tylko do zdania testu, ale także do zastosowania tej umiejętności na późniejszym etapie życia. Niestety może to oznaczać kilka dodatkowych godzin pracy dla tych, którym nie przychodzi to naturalnie! Pamiętaj jednak, że chociaż możesz zmagać się z jednym obszarem matematyki, inni bez wątpienia będą mieli trudności z obszarami, które uważasz za znacznie prostsze do zrozumienia.

Bardzo rzadko potrafimy doskonalić się w każdej dziedzinie, nie jesteśmy nadludźmi! Ale zaangażowanie, regularna uwaga i podejście do nauki z głową to sposób na opanowanie danego przedmiotu.

Podczas lekcji z prywatnym nauczycielem zwróć uwagę na ich poprawki i upewnij się, że poprosiłeś o wyjaśnienie, dlaczego popełniłeś błędy, abyś mógł uczynić swoją prywatną praktykę bardziej korzystną.

Jak Poprawić Swoje Umiejętności Matematyczne? Zawsze Zadawaj Pytania!

W matematyce, bardziej niż w jakikolwiek innym przedmiocie, ciekawość się opłaca.

Gdy tylko masz wątpliwości, jesteś zdezorientowany lub coś nie jest jasne, zadaj pytanie, dlaczego.

Sposób wyrażania się jednej osoby może być znacznie jaśniejszy niż innej. Możesz to lepiej zrozumieć tylko dlatego, że używali różnych słów.

Chociaż możesz myśleć, że masz złego nauczyciela matematyki, może być tak, że ich podejście do nauczania nie pasuje tobie tak dobrze, jak innym. Dlatego wybierając prywatnego nauczyciela powinieneś upewnić się, że ty i twój nowy korepetytor rozumiecie się wzajemnie i że może nauczyć cię rzeczy, których powinniście się nauczyć w inny sposób. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz idealne dopasowanie, a ta osoba pomoże ci określić, gdzie popełnisz błąd.

Wiedząc, jak rozpoznać problemy, możesz sobie z nimi poradzić, a następnie poprawić się w matematyce.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
5
5 (15 oceny)
Adrian
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł70
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (15 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (3 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (10 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Nauka Czytania Matematyki

Polecenia często zawierają elementy, które znajdziesz w odpowiedzi lub przynajmniej elementy, które pomogą ci logicznie myśleć o problemie.

Nie ignoruj poleceń: przeczytaj je w pełni, dowiedz się, ile jest ćwiczeń, ile czasu one zajmą i określ, które ćwiczenia uważasz za najłatwiejsze.

Niektóre osoby wolą zaczynać od prostszych ćwiczeń, inne wolą te skomplikowane. Od ciebie zależy, która strategia przysporzy niższy poziom stresu.

Na koniec uważnie przeczytaj każde słowo w poleceniu.

Pomoże ci to zrozumieć temat, uniknąć błędów w zrozumieniu, a także rozpoznać różne części ćwiczenia.

Okulary położona na otwartej książce
Umiejętność czytania poleceń nie jest jak czytanie książki: bądź metodyczny, kiedy czytasz i wyróżnij się na tle innych uczniów. | źródło: Unsplash - Mari Helin

Mówimy o aktywnym czytaniu polecenia. Oznacza to, że podczas czytania myślisz także o pojęciach i formułach związanych z tym poleceniem.

Jest to świetne podejście również przy przystępowaniu do egzaminu. Jest to bardzo ważne, aby nie tylko przejrzeć pytanie, a następnie od razu zagłębić się w ćwiczenie. Zawsze czytaj i ponownie czytaj pytanie kilka razy, zanim zaczniesz zastanawiać się nad odpowiedzią. Zwłaszcza jeśli masz trudne pytanie związane z prawdopodobieństwem, w tym scenariuszu słowa mogą być równie ważne, jak spojrzenie na pojawiające się liczby.

Naucz Się Korzystać z Najlepszych Narzędzi ze Swoim Korepetytorem Matematyki

Wracając do eksperymentu, który omówiliśmy wcześniej, dalsze badania nad korepetycjami z matematyki dostarczyły również interesujących informacji.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanforda w USA na klasach trzecich (8-9-latków) przez okres 8 tygodni wyjaśniają, dlaczego niektóre dzieci lepiej reagują na korepetycje z matematyki niż inne. Naukowcy poprowadzili 24 uczniów w programie korepetycji z matematyki, w którym „poprawa biegłości matematycznej dzieci wahała się od 8 do 198 procent i była całkowicie niezwiązana z ilorazem inteligencji, pamięcią i testami zdolności poznawczych”.

Musimy skorzystać z wszelkiej możliwej pomocy i mieć nadzieję, że jesteśmy wśród tych, którzy są w stanie zachować informacje, które przekazuje nam nasz nauczyciel!

Twój nauczyciel matematyki jest po to, aby towarzyszyć ci w drodze do sukcesu. Oprócz umiejętności pedagogicznych zapewni też narzędzia do lepszego wykonywania ćwiczeń matematycznych.

Czy nadal nie jesteś pewien podjęcia korepetycji matematycznych? Przeczytaj nasz artykuł: 10 dobrych powodów, by pobierać korepetycje z matematyki.

Istnieje wiele różnych narzędzi pomocnych w matematyce. Na przykład:

  • Filmy matematyczne od nauczycieli, którzy chcą podzielić się swoją pasją do nauczania i pomóc, ćwiczenia matematyczne online, quizy i ankiety. Sprawdź na przykład kanał YouTube Pi-stacja Matematyka!
  • Sprawdzone ćwiczenia matematyczne: sprawdź wcześniejsze prace domowe, ponieważ istnieje mnóstwo materiałów, które można wykorzystać, aby poprawić się z matematyki.
  • Arkusze danych: nie możesz być dobry w matematyce, jeśli nie znasz wszystkich pojęć z kursu. Utwórz system arkuszy podsumowujących każdą koncepcję, każdy rozdział oraz formuły i teorie z jednym lub dwoma przykładami.
  • Te podpowiedzi pomogą ci szybciej zapamiętać i zachować tę wiedzę na dłużej.

Proponujemy Ci korepetycje matematyka Lublin i także w wielu innych polskich miastach. Sprawdź naszą ofertę na Superprof i zacznij uczyć się już dzisiaj

Naucz Się Unikać Typowych Błędów Matematycznych

Aby być dobrym w matematyce, nie zawsze musisz brać udział w zajęciach, możesz także nauczyć się unikać typowych błędów. Skoncentrowanie się na tym, jak uniknąć tych typowych błędów, to świetny sposób na poprawę.

Stojące znaki drogowe na zamkniętej drodze
Unikanie podstawowych błędów zaoszczędzi ci czasu. | źródło: Unsplash - Jamie Street
  • Nadmierna pewność siebie we własnych umiejętnościach: Może to być nieco zarozumiałe, ponieważ twój mózg musi korzystać z różnych wiedzy. Potrzebujesz również tych różnych metod, aby skutecznie rozwiązywać problemy.
  • Marnowanie czasu w klasie: Matematyka wymaga, abyś nie tylko nauczył się lekcji, ale także ją zrozumiał. Traktuj swoje zajęcia poważnie. Są bardzo ważne z punktu widzenia nauki.
  • Rozwiązywanie zadań z zeszytem (teorią) w zasięgu ręki: Okazja do przećwiczenia poznanych teorii.
  • Nie korygowanie ćwiczeń: Pamiętaj o poprawieniu każdego wykonywanego ćwiczenia, aby zrozumieć popełnione błędy, monitorować postępy i odkryć, która metoda została zastosowana w rozwiązaniu.
  • Uczenie się tylko przed egzaminem: Twój mózg nie będzie miał czasu na przetrawienie wszystkich niezbędnych informacji. Ucz się regularnie i zacznij kształtować nawyki, aby odnieść sukces.
  • Poleganie na kalkulatorze, w przypadku wszystkich obliczeń: Kalkulator to tylko narzędzie, którego musisz używać wraz z własną wiedzą. Wynik, jaki ci daje, zależy od tego, jak umieścisz informacje. Powinieneś skupić się na opanowaniu podstawowych pojęć arytmetyki mentalnej. Powinieneś także zastanowić się, jak liczyć szybko!

Korepetycje Matematyki Dostosowane do Każdego Ucznia

Nie każdy uczeń jest tak bystry jak Albert Einstein. W rzeczywistości, każdy uczeń ma swoje mocne i słabe strony.

Przy wszystkich tych różnych przykładach nie ma idealnej liczby korepetycji matematycznych. Wiele zależy od ucznia, jego poziomu, luk w wiedzy, motywacji i ambicji.

Jak już powiedzieliśmy, rutyna jest niezwykle ważna. Jest to cena, którą musisz zapłacić, aby być dobrym w matematyce.

Dlaczego więc nie skonsultować swojej organizacji z nauczycielem, który może dostosować lekcje do ciebie i tempa, w którym pracujesz?

Superprof, wiodąca platforma dla korepetytorów i studentów do łączenia się i tworzenia partnerskich relacji roboczych, oferuje przyjazną dla użytkownika stronę internetową, na której można natychmiast zlokalizować korepetytorów oferujących usługi korepetycji z matematyki w twojej okolicy, a także tych, którzy są w stanie zaoferować zdalne korepetycje online.

Na liście znajduje się blisko 10 000 korepetytorów, którzy mogą pomóc ci drogą elektroniczną lub za pośrednictwem połączenia wideo w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Ceny zaczynają się już od 30 PLN za godzinę, dzięki czemu możesz znaleźć kogoś, kto może zaspokoić twoje potrzeby i poprowadzić cię do przodu z lekcjami matematyki. Niektórzy są matematykami, niektórzy są wykwalifikowanymi nauczycielami, podczas gdy inni są osobami utalentowanymi w liczbach i chcą przekazywać swoją wiedzę i umiejętności.

Przeczytaj o swoim potencjalnym nauczycielu i skorzystaj z bezpłatnej pierwszej lekcji, abyś mógł poznać ich metody nauczania i ocenić, czy uważasz, że profesjonalne korepetycje to coś dla ciebie.

Pamiętaj, że koszt nie zawsze odzwierciedla doświadczenie i kwalifikacje danej osoby, ale dostajesz to, za co płacisz, więc jeśli wybierzesz tańszą usługę, nie dziw się, że korepetytor nie przygotuje cię do doktoratu!

Ważne jest, aby utrzymywać dobre relacje z nauczycielem, abyś z niecierpliwością oczekiwał na swoje lekcje, zamiast bać się za każdym razem, gdy się kontaktujesz.

Jeśli wybierzesz lub będziesz zmuszony wybrać nauczyciela, który nie mieszka w pobliżu, są szanse, że będziecie posiłkować się przesyłaniem ćwiczeń, a także zaplanujecie kilka spotkań przez Skype lub rozmowę wideo, aby zapewnić ci korzyść z możliwości rozmowy twarzą w twarz, zamiast wiecznego ślęczenia z nosem w formułach i równaniach.

Proponujemy Ci znalezienie profesjonalnego nauczyciela matematyki na stronie Superprof. Znajdziesz ich w każdym Polskim mieście, pod przykładowym hasłem na naszej stronie: korepetycje matematyka Bydgoszcz, Gdańsk itd.

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.