Matematyka! Prawdopodobieństwo, rachunek różniczkowy, statystyka, procenty, wzory, pierwiastki kwadratowe, funkcje wykładnicze, logarytmy... i tak dalej.

Może sama wzmianka o tych matematycznych teoriach sprawia, że drżysz ze strachu, ale dzięki właściwemu wsparciu i motywacji ty też możesz zostać prawdziwym matematykiem!

Potrzebujesz tylko przewodnictwa nauczyciela (np. korepetycje matematyka Bydgoszcz), który wie, jak przygotować odpowiednie materiały i dostosować swoje metody do twojego stylu uczenia się. To zwycięska kombinacja!

Internet jest pełen sposobów na zdobycie pomocy w rozwiązywaniu zadań matematycznych i inspiracji do nauki, w postaci bezpłatnych kursów matematyki online i zdalnych indywidualnych lekcji matematyki z nauczycielem.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do ważnego egzaminu z matematyki, czy chcesz odświeżyć swoje umiejętności matematyczne, znajdzie się strona internetowa dla ciebie.

Aby ci pomóc, przedstawiliśmy szczegółowe informacje na temat zaawansowanego nauczania dostępnego dla dorosłych, którzy nie są już objęci obowiązkową edukacją. Wymieniliśmy również najlepsze witryny matematyczne oferujące najlepsze korepetycje online (np. korepetycje matematyka Warszawa), aby pomóc ci przetrwać, gdy zdecydujesz się na kurs, który odpowiada tobie i twoim aspiracjom na przyszłość.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (6 oceny)
Stanisław
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (2 oceny)
Klaudia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (9 oceny)
Robert
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (4 oceny)
Aleksandra
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (6 oceny)
Stanisław
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (2 oceny)
Klaudia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (9 oceny)
Robert
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (4 oceny)
Aleksandra
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
1-sza lekcje za darmo>

Łączenie kursów matematycznych offline i online

Chociaż prywatne lekcje nie są bezpłatne, wydają się mniejszym wydatkiem, jeśli weźmie się pod uwagę wartość kwalifikacji, które są ostatecznym celem. W Polsce edukacja w szkole podstawowej i średniej jest obowiązkowa i bezpłatna.

Studia w trybie dziennym w szkołach państwowych również nie wymagają dodatkowych opłat, więc studenci nie muszą zaciągać ogromnych pożyczek, aby zdobyć wykształcenie.

Mało tego, większość uczelni oferuje różnego rodzaju stypendia, więc warto się zorientować na jakiego rodzaju pomoc finansową możemy liczyć. Najpopularniejsze formy stypendiów w szkołach wyższych to: stypendia rektora dla najlepszych studentów, stypendia socjalne dla studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, stypendia specjalne dla studentów z niepełnosprawnościami, dofinansowania dla studentów mieszkających w akademikach, stypendia ministra za znaczące osiągnięcia, jednorazowe zapomogi dla studentów, którzy znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej.

Warunki przyznania stypendium są inne na różnych uczelniach. O pomoc materialną mogą ubiegać się studenci kształcący się na studiach pierwszego i drugiego stopnia albo na jednolitych studiach magisterskich, w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studenci mogą otrzymywać stypendia niezależnie od wieku.

Więc jeśli myślisz, że nie stać cię na studia, warto jeszcze raz przemyśleć swoją sytuację. Jeśli jednak okaże się, że masz taką możliwość, ponieważ kwalifikujesz się na otrzymanie pomocy finansowej, na pewno warto zainwestować kilka lat w zdobycie dyplomu szkoły wyższej, który umożliwi ci pracę w wymarzonym zawodzie. Decydująć się na naukę matematyki po ukończeniu szkoły średniej, masz następujące możliwości:

Kierunki uniwersyteckie

Uczelnie w całym kraju oferują dorosłym możliwości złożenia dokumentów na studia.

Zwykle możesz wybrać kilka kierunków i zobaczyć, na którym znajdzie się miejsce dla ciebie. Ilość kandydatów często przewyższa ilość dostępnych miejsc dla studentów, dlatego dobrze rozważyć złożenie wielu zgłoszeń w danym roku akademickim. Pamiętaj jednak, że uczelnie pobierają opłatę za przyjęcie twoich dokumentów, więc trzeba brać pod uwagę większy nakład finansowy, który wiąże się z wybraniem więcej niż jednego kierunku czy uczelni. Kierunków i specjalności matematycznych jest wiele. Oto niektóre z nich:

 • matematyka i analiza danych,
 • matematyka i ekonomia,
 • matematyka i statystyka,
 • matematyka komputerowa,
 • matematyka stosowana,
 • matematyka stosowana i technologie informatyczne,
 • matematyka w finansach, matematyka w technice,
 • finanse i rachunkowość,
 • finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie,
 • finanse, rachunkowość i podatki,
 • analiza danych i metody pomiarowe.

Wiele uczelni oferuje na swoich stronach szczegółowe omówienie kierunków i inne przydatne informacje o swoich specjalnościach, np. o tym, jak można się zgłosić.

Wybranie odpowiedniego kierunku to bardzo ważny aspekt studiów. Zorientuj się jak wygląda rama programowa specjalności, która cię interesuje. Upewnij się, że nauczysz się tego, czego będziesz potrzebować w przyszłej pracy. Od ciebie, jako dojrzałego studenta, oczekuje się, że zrozumiesz, że musisz pracować samodzielnie, jeśli chcesz odnieść sukces na studiach i naprawdę maksymalnie wykorzystać swój czas na zajęciach. Oznacza to, że dla niektórych zatrudnienie do pomocy korepetytora online (np. korepetycje matematyka Kraków) lub szukanie pomocnych zasobów w Internecie będzie koniecznie.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie przydatne dla osób pracujących lub posiadających rodziny, ponieważ mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych wieczorami.

Jeśli nie kwalifikujesz się na otrzymanie stypendium możesz ubiegać się o pożyczki studenckie, aby pokryć koszty edukacji. Pożyczka studencka nie jest oprocentowana przez okres studiów i dwóch lat po ich zakończeniu.

Niezależna nauka

Pamiętaj, że osoby dorosłe mogą również zdobyć kwalifikacje i certyfikaty przystępując do egzaminów na własną rękę. Aby to zrobić, musisz znaleźć instytucję, która wystawia oficjalne certyfikaty w zakresie zagadnień matematycznych (np. rachunkowość, księgowość) i spełnić warunki przystąpienia do egzaminu.

Chociaż, jako student prywatny, to do ciebie należy samodzielne studiowanie lub znalezienie lekcji prywatnych, organ egzaminujący ma obowiązek przekazać szczegóły twojego zgłoszenia do komisji egzaminacyjnej, informować cię o harmonogramie i miejscu odbycia się egzaminu, określić termin ogłoszenia wyników i formę odbioru certyfikatu.

Chociaż ta metoda samokształcenia może zaoszczędzić na opłatach za kurs, nadal zaleca się zatrudnienie korepetytora, który poprowadzi cię przez kurs, zaplanuje lekcje i sesje powtórek oraz nauczy cię podstawowych technik egzaminacyjnych, aby pomóc ci osiągnąć wysoki poziom (a nie uczynić z przedsięwzięcia całkowitą stratę czasu). Biorąc pod uwagę, że kurs może być bezpłatny lub kosztować bardzo niewiele, nie wydaje się to warte kłopotów z wybraniem tej trasy.

Lepiej zarejestruj się na kurs matematyki online lub zapisz się na studia, ponieważ wtedy wiesz, na czym stoisz i możesz zostać poprowadzony przez ten proces przez doświadczonego pedagoga, gdzie jedynym twoim zmartwieniem jest praca i wysiłek włożony w naukę.

Potrzebujesz pomocy w nauce? Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy "korepetycje matematyka Szczecin" w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie nauczyciela w swoim mieście.

Jak znaleźć i opłacić korepetycje z matematyki

Jak wspomniano powyżej, dorośli studenci mogą albo zapisać się na kurs z określoną datą rozpoczęcia, albo alternatywnie wybrać korepetycje indywidualne 365 dni w roku (np. korepetycje matematyka Wrocław), niezależnie od tego, kiedy zaczyna się semestr. Kiedy rozpoczniesz poszukiwania prywatnego nauczyciela, możesz zostać poproszony o przedstawienie swoich istniejących kwalifikacji, w celu sprawdzenia, czy twoja wiedza jest wystarczająca na kurs.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozpoczęcia kursu, skonsultuj się ze stroną internetową wybranej organizacji oferującej kursy matematyczne.

Sprawdź też ofertę urzędu pracy. Rząd oferuje szeroki wachlarz grantów i stypendiów na wsparcie bezrobotnych dorosłych, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje poprzez kontynuację edukacji, a w niektórych przypadkach dofinansowanie nie podlega obowiązkowi zwrotu. Ponadto, jeśli jesteś rodzicem, zorientuj się czy twoja uczelnia prowadzi program „MALUCH na uczelni” - program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Opłaty za opiekę nad pociechami studentów są niższe.

Rząd może być szczęśliwy, płacąc za podnoszenie umiejętności ludzi w Polsce, niestety prywatne korepetycje nie kwalifikują się do dofinansowań. Nie stanowi to jednak większego problemu, jak zobaczysz poniżej.

Wielu prywatnych nauczycieli matematyki ma znacznie bardziej przystępne stawki, niż można by się spodziewać, a teraz istnieją sposoby, aby upewnić się, że nie zostaniesz oszukany przez oszusta po opłaceniu zajęć, na przykład korzystając z agencji, która weryfikuje swoich korepetytorów.

Znajdź korepetytora matematyki online z Superprof

Może jesteśmy stronniczy, ale Superprof jest trafnym wyborem jeśli szukasz kogoś, kto pomoże ci zrozumieć trygonometrię, algebrę, równania różniczkowe lub cokolwiek z zakresu matematyki.

Dzięki Superprof możesz znaleźć nauczycieli i materiały z matematyki online dla wszystkich poziomów nauczania. Zapewniamy, że kwalifikacje wszystkich naszych korepetytorów są weryfikowane i zatwierdzane, zanim zaczną u nas uczyć, więc jesteś bezpieczny znajdując się w wykwalifikowanych i kompetentnych rękach!

W Superprof znajdziesz ponad 4000 internetowych korepetytorów matematyki, więc na pewno wybierzesz kogoś, kto nauczy cię matematyki na poziomie podstawowym, maturalnym, a nawet uniwersyteckim.

Matematyka (zarówno online, jak i twarzą w twarz) jest najszerzej dostępnym przedmiotem w Superprof, z ponad 600 nauczycielami w samej Warszawie.

Dlaczego warto skorzystać z usług prywatnego nauczyciela?

Może się to wydawać ekstrawagancją, zwłaszcza jeśli uważasz, że radzisz sobie dobrze bez dodatkowej pomocy z matematyki, ale posiadanie prywatnego korepetytora, który pomoże ci w nauce, może być przydatne dla wszystkich uczniów, bez względu na ich poziom lub naturalne zdolności matematyczne.

Nauczyciele są dość ograniczeni przez program nauczania, co oznacza, że nie mają nadmiaru czasu, aby poświęcić go każdemu modułowi w wystarczającym zakresie, a zatem nie mogą pomóc potrzebującym uczniom tak bardzo, jak by chcieli. Oznacza to, że aby nadążyć za resztą klasy, ci wolniejsi uczniowie muszą bardzo ciężko pracować w wolnym czasie, by nadrobić zaległości i mieć szansę na śledzenie kolejnych lekcji.

Ale nie tylko ci zmagający się z trudnościami uczniowie mogą skorzystać z korepetytora online. Nawet ci, którzy są w czołówce klasy, mogą skorzystać z dodatkowych zajęć, zdobywając dogłębne zrozumienie tematu, a tym samym zapewniając jeszcze wyższe stopnie. Poza tym planowanie własnego harmonogramu powtarzania materiału wymaga trochę stresu i wysiłku, więc warto mieć kogoś, kto jest w stanie przygotować sesje powtórek za ciebie.

Średnia stawka godzinowa za korepetycje z matematyki online to zaledwie 35 zł.

Warto również zauważyć, że wielu korepetytorów Superprof oferuje swoje usługi korepetycji zarówno osobiście, jak i przez kamerę internetową. Oznacza to, że jeśli znajdziesz nauczyciela matematyki, który ci odpowiada w swojej okolicy, możesz spotkać się z nim na lekcji twarzą w twarz. Podobnie, jeśli zazwyczaj masz lekcje matematyki w domu (sprawdź korepetycje matematyka Lublin), a ty lub twój nauczyciel jesteście poza domem, nadal możecie mieć zwykłą lekcję przez kamerę internetową.

Superprof to największa w Europie sieć korepetytorów, zrzeszająca ponad 1 milion korepetytorów na całym świecie. Oznacza to, że możesz wybierać spośród nauczycieli z całego świata, którzy ci pomogą.

13 osób na ekranie laptopa, na żółtym tle.
Znajdź korepetytora odpowiadającego twoim potrzebom w Superprof, globalnej sieci korepetycji. | źródło: Pixabay - Joseph Mucira

Przyjrzyjmy się więc jednemu z naszych korepetytorów.

Mariusz jest studentem inżynierii, który udziela korepetycji z matematyki i nauk ścisłych do poziomu licencjackiego. Ocena, jaką dostał od swoich uczniów, to 5 gwiazdek, ponadto udziela gwarancję 100% satysfakcji - mocny dowód jego talentu pedagogicznego.

Jego profil zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o jego pochodzeniu i stylu nauczania:

Nauczane przedmioty: matematyka, fizyka: mechanika, elektryczność, termodynamika, informatyka (asystent programisty), język angielski (certyfikat Advanced English Cambridge, równoważny w UE poziom C1-C2), historia i geografia (uczestnictwo w wielu konkursach ogólnopolskich).

Po pierwszych 2 miesiącach korepetycji zamierzam podnieść ocenę z przedmiotu o co najmniej 1 stopień, by uczeń był w miarę samodzielny i potrafił sprawnie operować nowo zdobytą wiedzą

Mariusz organizuje powtórzenie materiału z matematyki osobiście oraz przez Skype i oferuje pierwszą sesję bezpłatnie, jako ocenę diagnostyczną.

Oczywiście do wyboru jest znacznie więcej korepetytorów o zróżnicowanym pochodzeniu, metodach nauczania i poziomach doświadczenia co oznacza, że z pewnością znajdziesz kogoś, kto będzie z tobą kompatybilnie współpracował i będzie w stanie sprostać twoim potrzebom i oczekiwaniom dotyczącym osiągnięć w tym przedmiocie.

Zauważysz również, że stawka godzinowa może się różnić w zależności od osoby, co zwykle wskazuje, ile lat spędzili w pracy lub ile posiadają szkolenia i wiedzy.

Jeśli kładziesz nacisk na prawdziwe, twarde fakty i dowody, możesz jeszcze spojrzeć na zajęcia z wyższego przedziału cenowego, jeśli jesteś bardziej zainteresowany uzyskaniem zaawansowanych informacji i znalezieniem sympatycznej atmosfery podczas zajęć, wtedy cena może nie grać roli.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (6 oceny)
Stanisław
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (2 oceny)
Klaudia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (9 oceny)
Robert
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (4 oceny)
Aleksandra
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (6 oceny)
Stanisław
zł100
/h
1-sza lekcja za darmo!
Klaudia
5
5 (2 oceny)
Klaudia
zł30
/h
1-sza lekcja za darmo!
Julia
5
5 (4 oceny)
Julia
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (9 oceny)
Robert
zł35
/h
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (10 oceny)
Szymon
zł70
/h
1-sza lekcja za darmo!
Aleksandra
5
5 (4 oceny)
Aleksandra
zł40
/h
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (4 oceny)
Sandra
zł25
/h
1-sza lekcja za darmo!
Łukasz
5
5 (3 oceny)
Łukasz
zł40
/h
1-sza lekcje za darmo>

Ogłoszenia dotyczące korepetycji z matematyki online

Wraz z rozwojem technologii zaspokajanie naszych potrzeb edukacyjnych staje się coraz łatwiejsze.

Istnieje wiele witryn ogłoszeniowych, w tym OLX i Gumtree, na których nauczyciele reklamują swoje usługi; nawet Facebook staje się popularny wśród reklamodawców, którzy używają go do docierania do lokalnych społeczności.

Niezależnie od tego, czy szukasz kursu odświeżającego, czy intensywnych sesji przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty lub matury z matematyki, internet jest fantastycznym miejscem do znalezienia idealnego i często najlepszego korepetytora dla ciebie. Nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę obu stron medalu.

 • Jakie kwalifikacje posiada twój nauczyciel?
 • Czy zdobył dyplom szkoły wyższej?
 • Jakie doświadczenie w udzielaniu korepetycji posiada?
 • Czy oferuje lekcje online?

Innym ważnym czynnikiem jest sposób organizacji zajęć. Kiedy znajdziesz korepetytora przez ogłoszenie (bez pomocy agencji lub podobnej organizacji), to do ciebie należy ustalenie, jak i kiedy się z nimi spotkasz, czy wolisz zajęcia przez Skype'a, oraz omówienie wymiany numerów telefonów, aby rozmawiać i udostępniać pliki na przykład w WhatsAppie .

Niektóre popularne witryny reklamowe, na których można znaleźć korepetytorów, obejmują OLX, Gumtree, Facebook i Gratka.

Zaletą tego typu ogłoszeń jest to, że nie będziesz płacić organizacji pośredniczącej, aby skontaktować się z korepetytorem, ponieważ kontaktujesz się z nim bezpośrednio.

Kobieta w czerwonej kurtce, rozmawiająca przez telefon na zewnątrz.
Omiń pośrednictwo i skontaktuj się bezpośrednio ze swoim nauczycielem. | źródło: Unsplash - Timur Repin

Z drugiej strony, samodzielne podjęcie poszukiwań może utrudnić znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego nauczyciela, który spełni twoje potrzeby, ponieważ informacje o ich wykształceniu i doświadczeniu nie zawsze są dostępne.

Jeśli zdecydujesz się znaleźć korepetytora za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Superprof, możesz mieć pewność, że wszyscy nauczyciele zamieszczają informacje dotyczące swoich kwalifikacji oraz przeczytać opinie i oceny poprzednich uczniów.

Wsparcie edukacyjne poprzez lekcje matematyki online

KhanAcademy - Matematyka

KhanAcademy - Matematyka to idealna strona internetowa dla tych, którzy chcą uzupełnić swoją formalną edukację, a także dla uczniów matematyki, którzy przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty i matury, ale materiał znajdujący się na platformie zawiera również bardziej zaawansowane działy.

Witryna zawiera zasoby posortowane według roku szkolnego i tematu, przez co uczniowie mogą uzyskać dostęp do przewodników krok po kroku, a także filmów wideo dotyczących ich konkretnego programu nauczania matematyki. Tematy są również powiązane z różnymi programami nauczania, obowiązującymi na wszystkich poziomach nauki matematyki w polskich szkołach.

Wspaniałe w tej witrynie jest to, jak łatwa jest w użyciu i przede wszystkim darmowa. Przystępna forma teorii, ćwiczeń, quizów i testów powoduje, że łatwo opanować wszystkie wiadomości i zaplanować sesje powtórek materiału w oparciu o strukturę lekcji.

Jeśli wchodzisz na platformę KhanAcademy z przeglądarki, pamiętaj o zmianie języka na polski w lewym, dolnym rogu strony. Organizacja oferuje swoje lekcje w różnych językach z całego świata, a domyślnie otwiera się w języku angielskim. Nie obawiaj się jednak, lekcje są przetłumaczone na język polski, więc nie musisz być poliglotą, żeby zrozumieć materiał.

Matemaks

Zasoby matematyczne Matemaks są dostępne nie tylko dla uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także dla studentów.

Matemaks to strona internetowa zapewniająca osobom, które ukończyły naukę matematyki wraz z zakończeniem szkoły średniej, pomocy w takich dziedzinach, jak liczby zespolone, macierze, indukcja matematyczna, granica ciągu, granica funkcji, pochodne, szeregi liczbowe, całki, badanie przebiegu zmienności funkcji i funkcje wielu zmiennych.

Umiejętności są nauczane poprzez demonstracje wideo, teorie pisemną i obrazkową, a uczniowie mogą wybrać swój poziom początkowy. Celem Matemaks jest jasne wyjaśnienie podstawowych pojęć matematycznych, upewniając się, że osoba ucząca się zna odpowiednie słownictwo matematyczne, by zapewnić bazę do dalszej nauki.

Witryna dodatkowo oferuje fantastyczne narzędzia, przydatne w starciu z królową nauk: kalkulator, program do rysowania wykresów funkcji i program do dzielenia pisemnego liczb. Na stronie znajdziesz również ciekawe zadanka, zagadki i łamigłówki i poradnik opisujący metody nauki.

Pi-stacja

Darmowe wideolekcje z matematyki, fizyki i chemii. Uczniowie mogą pracować zgodnie z podstawą programową równocześnie ze szkolnym planem lekcji, aby zapewnić dobry poziom zrozumienia i przyszłe sukcesy w nauce, na poziomie szkoły podstawowej i średniej.

Misja Pi-stacji to wyrównanie szans wszystkich uczniów w Polsce poprzez tworzenie darmowych, cyfrowych, otwartych, wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych i dostarczanie usług wspierających optymalne ich wykorzystanie.

Kobieta w okularach, siedząca na łóżku, z laptopem i książkami.
Ucz się tematów, które pojawiają się w krajowym programie nauczania w domu. | źródło: Unsplash - Marga Santoso

Materiały są dostarczane w formacie interaktywnych wideolekcji, opisanych według zawartości zgodnie z odniesieniem do podstawy programowej. Ponad 700 filmów zamieszczonych na witrynie i kanale Youtube zapewnia ogromną dawkę wiedzy w przystępny i interesujący sposób.

Kolorowe filmy angażują uczestników w naukę, dając im motywację do dobrego radzenia sobie w szkole i poza nią.

Szalone Liczby

Kluczem do opanowania matematyki jest skłonienie dzieci do podejścia do tematów z pozytywnym nastawieniem. Matematyka jest często uważana za „nudną”, ponieważ wiele dzieci cierpi na blokady psychiczne, które zniechęcają ich do omawiania tematu.

Szalone Liczby to witryna matematyczna skierowana do dzieci ze szkół podstawowych w Polsce. Zawiera gry dla dzieci podzielone według tematu od poznawania liczb do działań na jednostkach, tak więc dzieci ze szkół podstawowych mogą oderwać myśli od akademickiego charakteru matematyki i nauczyć się kluczowych pojęć poprzez zabawę.

Interaktywne gry i łamigłówki matematyczne opierają się na różnych działach matematyki, w tym dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, kolejność wykonywania działań, podzielność liczb, ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, liczby ujemne, potęgi i pierwiastki... Każde zadanie sklasyfikowane jest jako quiz, puzzle lub obliczenia.

Granie w gry matematyczne online może pomóc uczniom wyobrażać sobie pojęcia, o których nauczyciel mówił w klasie i zneutralizować stres udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Wykonywanie zadań matematycznych w formie gier może przygotować do stresującego testu z matematyki.

Kursy matematyczne online

MatmaNa6

MatmaNa6 oferuje wiadomości matematyczne przedstawione za pomocą przykładów i dołącza zadania, które można wykonać, by sprawdzić, czy opanowało się materiał z zakresu szkoły podstawowej, matury i studiów. Te kursy nie mają określonego czasu, więc uczniowie mogą je wszystkie ukończyć we własnym tempie!

Kursy na witrynie są darmowe!

Możesz również wykupić pakiet premium, dzięki któremu:

 • Uzyskasz dostęp do wszystkich zadań i treści premium - nieograniczony dostęp do pand 2 tysięcy zadań z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku,
 • Zdobędziesz możliwość interaktywnego ćwiczenia w ramach wyjaśnienia materiału - sprawdzisz na bieżąco czy to czego się uczysz jest dla ciebie jasne,
 • Będziesz mógł drukować materiały - nie męcz oczu: drukuj to co potrzebujesz, aby uczyć się z papieru,
 • Interaktywnie i szybko sprawdzisz odpowiedzi w zadaniach - jednym kliknięciem sprawdź otrzymany wynik,
 • Otrzymasz pierwszeństwo w odpowiedziach na twoje pytania w komentarzach i zapytaniach emailowych - będziesz na priorytetowej liście, jeżeli chodzi o odpowiedź na twoje pytania.

Cena konta premium zależy od abonamentu jaki wykupisz. Czas trwania abonamentu to od 48 godzin do roku, a koszt jednego dnia korzystania z usług waha się od 5 złotych do 27 groszy - im dłuższa opcja abonamentu, tym taniej. Wyjątkiem są kursy maturalne, które są specjalnym produktem i należy wykupić do nich osobny dostęp.

Witryna oferuje jednak jedną skróconą wersję pełnego kursu maturalnego za darmo, więc można sprawdzić, czy forma kursu będzie odoowiadać potrzebom ucznia.

Udemy

Udemy to platforma oferująca kursy o różnorodnej treści, w tym z matematyki. Na witrynie wykupujesz dostęp do poszczególnego kursu, w różnych cenach.

Niektóre z kursów dostępnych na stronie to:

 • Korepetycje z matematyki klasa 4,
 • Korepetycje z matematyki klasa 5,
 • Egzamin 8-klasisty z matematyki,
 • Korepetycje z matematyki klasa 7,
 • Matematyka dla każdego - Logika, Zbiory i Algebra,
 • Przyśpieszony kurs podstaw maturalnych z matematyki!,
 • Kurs - Matematyka dla Informatyka - Relacje, Diagram Hassego,
 • Matematyka dla inżynierów. Część 1. Ciągi i granice ciągów,
 • Matematyka - egzamin ósmoklasisty - Repetytorium.
Kobieta w kapelusza pracująca przy laptopie.
Internet pełen jest kursów i materiałów dla dorosłych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z matematyki. | źródło: Unsplash - Brandy Kennedy

Każdy kurs posiada ocenę w postaci gwiazdek (od jednej do pięciu), wystawionych przez użytkowników, którzy zakupili kurs. Przy wyborze kursu możesz również przeczytać opis, który dokładnie powie ci, czego nauczysz się na kursie oraz podgląd wizualny kursu.

Dodatkowo kursy oznaczone są poziomem trudności (początkujący, średnio zaawansowany, wszystkie poziomy).

5ZMatmy

5ZMatmy to bezpłatna witryna edukacyjna, która oferuje szeroką gamę kursów online, przygotowujących uczniów na maturę z matematyki!

“Chciałybyśmy, żeby każdy maturzysta w Polsce miał dostęp do darmowych treści edukacyjnych z matematyki na najwyższym poziomie. Dążymy do tego, żeby wyrównać szanse uczniów - dlatego wideo lekcje są dostępne online. Chcemy wspierać pracę nauczycieli dając im i ich podopiecznym dodatkowe narzędzia do nauki i ćwiczeń matematyki. Staramy się wybierać kreatywne, nowoczesne formy przekazu, zachowując przy tym 100% zgodność z obecną podstawą programową.” - Autorki portalu 5 z matmy

18 bezpłatnych kursów podzielonych jest na działy, które zawiera matura, stanowiące podstawę dla dalszej nauki. Wśród kursów przygotowanych przez dwie kobiety znajdziesz działy takie jak: funkcja liniowa, funkcja logarytmiczna, geometria analityczna, działania w zbiorach liczbowych, wielomiany, ułamki algebraiczne, elementy statystyki.

Oprócz darmowych kursów na stronie znajdziesz zeszyty ćwiczeń i tablice wzorów. Nic dziwnego, że te bezpłatne kursy są tak popularne, tysiące uczniów korzystają z bezpłatnej wiedzy matematycznej online.

Potrzebujesz nauczyciela z przedmiotu: Matematyka ?

Oceń czy nasz artykuł był pomocny 😊

5,00/5 - 1 głos(y)
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.