Polski system szkolnictwa pozostawia wiele do życzenia.

Już od najwcześniejszych klas szkoły podstawowej dzieci często zniechęcają się do nauki za sprawą metodyki stosowanej przez nauczycieli szkolnych

Ale nie tylko młodzież nie ma problemy z królową nauk.Według statystyk, większość dorosłych nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów matematycznych na poziomie egzaminu ósmoklasisty. Wyjście z praktyki nie jest wymówką - jeśli nasi nauczyciele nauczają efektywnie, powinniśmy zdobywać umiejętności na całe życie, nie tylko na czas trwania szkoły!

Matematyka jest przedmiotem obowiązkowym dla każdego ucznia w każdym kraju, w którym dostępna jest nauka. Dlaczego więc przywiązujemy wagę do nauki matematyki?

 1. Jest nauczana od dzieciństwa pomaga nam rozwijać umiejętności analityczne. Nie mamy przez to na myśli tego, że uczy nas analizowania raportu składającego się ze statystyk, ale wpływa na naszą zdolność do tworzenia i rozkładania argumentów, do rozwiązywania problemów i stosowania racjonalnego myślenia. Bez analitycznego myślenia nie możemy odkrywać i poznawać świata.
 2. Pozwala nam wyjaśnić, jak wszystko działa. Zapewnia nam jasność, której potrzebujemy, aby precyzyjnie i spójnie opisać procesy w sposób logiczny, a nawet chronologiczny, jeśli mówimy o łańcuchu wydarzeń, aby inni mogli je zrozumieć.
 3. Promuje postęp wiedzy. Wiele innych tematów i przedmiotów opiera się na matematyce, więc umiejętności z nią związane promują mądrość na świecie, ale na poziomie osobistym mogą również promować sukces w życiu. Matematyka zasadniczo czyni cię mądrzejszym, zarówno pod względem inteligencji, jak i zdrowego rozsądku.
 4. Kompetencje numeryczne to cenna umiejętność życiowa. Posiadanie podstawowych umiejętności matematycznych pomoże ci na wszystkich etapach twojego życia, ponieważ jest powiązane z codziennymi procesami.
 5. Jest stałą w ciągle zmieniającym się świecie. Królowa nauk to jeden z nielicznych przedmiotów naukowych, które są całkowicie subiektywne. Nie można nią manipulować, działa wszędzie tak samo, nawet jeśli metodologia jest nieco inna. Krótko mówiąc, zawsze możesz polegać na matematyce. W matematyce nie ma problemu, którego ostatecznie nie da się rozwiązać!

W Superprof naszym celem jest pomaganie uczniom w nauce poprzez oferowanie dostępu do zajęć, takich jak korepetycje matematyka Warszawa, dzięki którym uzyskasz pomoc podczas odrabiania pracy domowej, opanowania materiału i przygotowania do egzaminu.

Zajęcia powinny być dostosowane do potrzeb ucznia, celów i strategii uczenia się, koncentrując się na działach takich jak: równania algebraiczne, geometria, przekształcenia wykresów, zaokrąglanie, szacowanie, funkcje wielomianowe, rachunek różniczkowy, dzielenie pisemne, trójkąty, tabliczka mnożenia i kolejność działań oraz trygonometria, twierdzenie Pitagorasa i arytmetyka.

Pragniesz zostać matematykiem? Nauka matematyki nie może być prostsza. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący korzystania z Internetu do nauki matematyki! Ale najpierw, czy możesz odpowiedzieć na te pytania na poziomie szkoły podstawowej? Sprawdź teraz swoją wiedzę liczbową i zobacz, czy przydałaby ci się dodatkowa asysta korepetytora lub lekcja w Internecie! Wpisz w wyszukiwarkę Superprof np. korepetycje matematyka Kraków, jeśli potrzebujesz pomocy.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Jak dobry jesteś z matematyki?

Spróbuj swoich sił w odpowiedzi na te pytania dotyczące egzaminu ósmoklasisty. Odpowiedzi znajdziesz poniżej, ale nie podglądaj!

1. Który z tych kształtów ma najwięcej boków?

 • Sześciokąt
 • Ośmiokąt
 • Romb
 • Trapez

***

2. Nadia ma 50 złotych na zakup ołówków i długopisów.

Ceny:

Ołówki - po 80 groszy

Długopisy - 3 złote za sztukę

Pomysł Nadii:

„Kupię 15 ołówków,

potem kupię jak najwięcej długopisów,

a za resztę kupię więcej ołówków.”

Ile ołówków i ile długopisów kupi?

***

3. Ile wynosi 3/2 jako ułamek dziesiętny?

 • 1.05
 • 1.1
 • 1.5
 • 3.2

***

4. Egzamin składa się z dwóch części.

Ania otrzymała następującą ilość punktów:

33 z 60 punktów w pierwszej części

i

75 ze 100 punktów w drugiej części.

Oblicz procentowy wynik egzaminu.

***

5. W szkole jest 720 chłopców i 700 dziewcząt.

Prawdopodobieństwo, że chłopiec wybrany losowo uczy się francuskiego wynosi 2/3

Prawdopodobieństwo, że dziewczynka wybrana losowo uczy się francuskiego wynosi 3/5

(a) Oblicz liczbę uczniów w szkole, którzy uczą się francuskiego.

(b) Oblicz prawdopodobieństwo, że losowo wybrany uczeń z całej szkoły nie uczy się francuskiego.

***

6. 3/5 liczby to 162.

Oblicz liczbę.

***

7. Rozwiąż układ równań.

2x + y = 18

x - y = 6

***

8. Aby zrobić jedną kanapkę z serem, Gosia używa jednej bułki i dwóch plasterków sera.

Opakowanie 15 bułek kosztuje: 18,80 zł

Opakowanie 20 plastrów sera: 21,50 zł

Gosia musi kupić tyle paczek, żeby mieć dokładnie dwa razy więcej plasterków sera niż bułek.

Zrób ponad 100 kanapek z serem.

Oblicz najmniejszą kwotę, jaką może wydać.

Odpowiedzi na pytania w quizie:

1. Ośmiokąt

2. 17 ołówków, 12 długopisów

3. 1.5

4. 67.5 or 68

5. (a) 900 (b) 520/1420 lub 26/71

6. 270

7. x = 8 and y = 2

8. 408,40 zł

Podobało ci się to wyzwanie? Pragniesz się jeszcze bardziej sprawdzić? Dlaczego nie wypróbować więcej quizów online, które są zabawnym i darmowym sposobem nauki. Odwiedź witrynę QuizMe! aby wybrać jeden z blisko 20 quizów matematycznych!

Sprawdzenie swojej wiedzy jest całkiem zabawne, gdy pozbędziesz się stresu związanego z egzaminami i konsekwencji związanych z brakiem zaliczenia. Dlatego tak wielu uczniów prawdopodobnie osiąga gorsze wyniki w testach i traci zaufanie do swoich umiejętności matematycznych. Gdyby dano im szansę przejrzenia swoich poprzednich prac, na pewno za drugim razem poradziliby sobie znacznie lepiej i czuliby się głupio z powodu niektórych pytań, na których polegli, wyłącznie dlatego, że byli zdenerwowani. Skup się na nauce zanim odczujesz presję egzaminu, wybierając interaktywne metody online.

Materiały matematyczne online

Każdy wie, że matematyka jest jednym z najbardziej znienawidzonych przedmiotów wśród młodzieży i dorosłych. Wspominamy pojęcia zbyt skomplikowane, aby je opanować i nudne techniki nauczania.

Ale matma nie jest taka zła.

Matematyka jest ważna w życiu codziennym, obecna we wszystkim, od robienia cotygodniowych zakupów po zrozumienie naszego otoczenia. Jeśli wyobrażasz sobie, na przykład, próbę zaplanowania tygodniowych zakupów żywnościowych lub ustalenia, jakie fundusze musisz wydać na wakacje, wszystko to obejmuje użycie podstawowego poziomu matematyki, prawda? Podobnie możesz używać matematyki nie zdając sobie z tego sprawy, gdy wybierasz najkrótszą kolejkę w supermarkecie, na podstawie długości ogonka i zawartości wózków.

Tutaj stosujesz dość złożone myślenie logiczne; od razu analizując, ile artykułów zakupowych klienci mają w wózku lub koszyku, jak szybko rozładowują lub pakują swoje produkty oraz jak szybko porusza się obsługa kas, a wszystko to w ciągu zaledwie kilku krótkich sekund. Może to zabrzmieć bardzo prosto, ale to wiele myśli przechodzących przez lewą półkulę mózgu!

Jednak zbyt wiele dzieci czuje niechęć do podmiotu i szybko się poddaje, marnując szansę wykorzystania swojego potencjału. Prywatny nauczyciel może być odpowiedzią dla uczniów w takich sytuacjach, którzy mogą potrzebować tylko opanowania podstaw matematyki, aby nadrobić zaległości w klasie.

Potrzebujesz pomcy w nauce? Na stronie Superprof po wpisaniu przykładowej frazy "korepetycje matematyka Lublin" w kilka chwil znajdziesz odpowiedniego dla siebie korepetycje matematyka w swoim mieście.

Rozpal swoją miłość do matematyki

Każdy ma własne doświadczenia i opinie na temat matematyki, często negatywne.

Niezależnie czy nasze doświadczenie z królową nauk jest dobre czy złe, wszyscy wiemy, że czasami może wydawać się nieco nudna. Ale nie powinno tak być, ani tak nie jest!

Szczególnie w dzisiejszych czasach inteligentna technologia oparta na matematyce jest wokół nas i potrzebujesz znajomości pewnego poziomu matematyki, aby ją zrozumieć!

Niektóre z najciekawszych zawodów, które możesz wykonywać w dużym stopniu opierają się na matematyce: zostanie lekarzem, pielęgniarką, weterynarzem, inżynierem, naukowcem, programistą i tak dalej.

Jednak odkładając na chwilę potrzebę znajomości matematyki, musimy również pamiętać, że matematyka to nie tylko liczby; dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Liczby dotyczą też projektowania! Dlatego też prace związane z modą i projektowaniem mogą również korzystać z umiejętności matematycznych i faktycznie wnieść zupełnie nowy poziom ekscytacji do pracy z liczbami i kształtami!

Poza tym, jeśli weźmiemy pod uwagę ogólnie matematykę, czy jest coś fajniejszego od rozwiązywania zagadek?! Dzięki łamigłówkom i grom, takim jak Sudoku, możesz się świetnie bawić, ucząc się sprytnie i kreatywnie używać liczb. Nie wspominając już o zabawie edukacyjnej, której możesz doświadczyć z klockami Lego...

Matematyka nie jest przedmiotem pasywnym, musisz aktywnie przykładać się do pracy, aby wyciągnąć coś z nauki.

Dlatego nigdy nie powinieneś pomyśleć: „Nie mam smykałki do matematyki, więc nigdy nie będę dobry z tego przedmiotu”. Jeśli zmienisz swój sposób myślenia, odblokujesz wiele nieotwartych drzwi w swoim mózgu i zdać sobie sprawę, że każdy może stać się geniuszem matematycznym, jeśli naprawdę się postara!

Nie powinieneś także słuchać jednorazowych komentarzy rodziców lub członków rodziny, którzy mówią: „Nigdy nie byłem dobry z matematyki”, ponieważ to negatywne myślenie może mieć na ciebie wpływ. Znormalizowane negatywnego nastawienia do matematyki sprawiło, że czterech na pięciu dorosłych w Polsce wykształca niski poziom umiejętności matematycznych.

Daj spokój, bycie dobrym z matematyki nie jest takim niemożliwym wyczynem i nie jest też czymś, czego należy się wstydzić (czy łatka nerda zniechęca ludzi do prób?)!

Chociaż istnieją dowody na poparcie powszechnej opinii, że istnieje gen matematyczny, naukowcy twierdzą, że osoby z rozwiniętym wyczuciem liczb od urodzenia częściej radzą sobie z królową nauk, a nie że są lepsi. Ponadto, więcej naukowców sugeruje, że największą przeszkodą w nauce matematyki jest strach przed samą nauką! Musisz więc wziąć głęboki oddech i po prostu pozwolić mózgowi zabrać cię w podróż!

Dziewczyna przy biurku w szkole.
Zajęcia z nauczycielem matematyki online na pewno pomogą w postępach w szkole. | źródło: Pixabay - hmerellop

Poszukaj korepetytora matematyki w okolicy. Ale jakie są zalety zajęć z matematyki online?

Aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie dostępne zasoby matematyczne, rozważ:

 • Aplikacje na smartfony do nauki matematyki: Korzystanie z telefonów komórkowych do doskonalenia umiejętności matematycznych może okazać się niezwykle przydatne, ponieważ można je zabrać ze sobą wszędzie. Uzupełnij kilka ćwiczeń matematycznych w autobusie, na wakacjach, w łóżku lub podczas jedzenia śniadania!
 • Aplikacje i funkcje na interaktywnym tablecie: Gdzieś pomiędzy komputerem a smartfonem, tablet jest przenośny, ale wystarczająco duży, by operować na liczbach. Tablety pozwalają uczniom odejść od długopisu i papieru oraz ćwiczyć palcami geometrię i wykresy.
 • Ćwiczenie matematyki na komputerze: Chociaż laptopy i komputery stacjonarne wydają się być nieco bardziej nieporęczne, mogą obsługiwać szerszą, bardziej zaawansowaną gamę oprogramowania do nauki.
 • Wideolekcje: Niektórzy korepetytorzy oferują jednorazowe lub regularne sesje z kamerą internetową, aby wspomóc cię w opanowaniu przedmiotu.

Być może nie masz ochoty na wprowadzenie rozrywki matematycznej do swojego czasu wolnego. Ale bez względu na to, jak zły jest twój związek z królową nauk, kluczem do poprawy go jest odrobina pracy. Jeśli wolisz, możesz gapić się na stronę w podręczniku przez cały dzień, ale jeśli nie zrozumiałeś procesu, który musisz wykorzystać, gdy rozwiązujesz zadanie, prawdopodobnie nie zrobisz żadnych postępów.

Jak widać, nasze sugestie nie są nawet powodem do użalania się znajomym lub rodzicom! Fakt, że uczysz się, grając w gry i wykonując ćwiczenia na telefonie komórkowym (prawdopodobnie i tak spędzasz dużo czasu ze swoim smartfonem!) oznacza, że poprawisz swoje umiejętności liczbowe bez nudnej nauki. Ale chociaż możesz nauczyć się pewnych rzeczy przy minimalnym wysiłku, niektóre z trudniejszych problemów będą wymagały twojej niepodzielnej uwagi i zaangażowania.

Nie chodzi tylko o zadowolenie korepetytora lub rodziców, ale o otwarcie nowych możliwości na przyszłość.

Znajdź kursy online z matematyki w Superprof!

W porządku, więc może jesteśmy stronniczy, ale Superprof to doskonałe miejsce do znalezienia wykwalifikowanych nauczycieli matematyki (korepetycje matematyka Bydgoszcz), którzy prowadzą zajęcia z uczniami nie tylko twarzą w twarz, ale także przez Internet.

Przeglądając listę zarejestrowanych korepetytorów matematyki, na której znajdziesz tysiące pedagogów w całej Polsce, możesz zdecydować, kto jest w stanie zaoferować najlepszą pomoc przy odrabianiu lekcji, powtórce materiału lub udzielić ogólnych wskazówek na określony temat. Czasami wystarczy, aby ktoś wyjaśnił złożoną metodologię w inny sposób, aby opanować ją w mig.

Prywatni korepetytorzy, tacy jak ci w Superprof, mogą cię kosztować zaledwie 20 złotych za godzinę (nie zapominaj, że nie mają żadnych kosztów ogólnych, ponieważ mogą cię uczyć z dowolnego miejsca), a niektórzy specjalizują się w określonych obszarach matematyki. Lokalni korepetytorzy, którzy podróżują do ciebie, mogą kosztować nieco więcej, aby nadrobić swój czas. W związku z tym pamiętaj, że koszt nie zawsze odzwierciedla doświadczenie i kwalifikacje danej osoby, ale dostajesz to, za co płacisz, więc jeśli próbujesz oszczędzić na stawce dobrego nauczyciela, nie narzekaj potem, że nie nauczyłeś się tego, co chciałeś!

W Internecie znajdziesz dziesiątki tysięcy korepetytorów (np. korepetycje matematyka Szczecin), którzy mogą pomóc ci w rozwiązywaniu problemów matematycznych osobiście, elektronicznie lub za pośrednictwem połączenia wideo . Niektórzy są matematykami, niektórzy wykwalifikowanymi nauczycielami, podczas gdy inni to osoby, które mają talent do liczb i chcą przekazać swoją wiedzę i umiejętności. Bądź jednak pewien, że Superprof sprawdza wszystkich swoich nauczycieli, więc wiesz, że osoba, za której wiedzę płacisz, jest całkowicie autentyczna.

Przeczytaj o swoim potencjalnym korepetytorze i skorzystaj z bezpłatnej pierwszej lekcji, abyś mógł wyczuć jego metody nauczania i ocenić, czy na zajęciach panuje profesjonalna i sympatyczna atmosfera. Ważne jest, by mieć dobre relacje z nauczycielem, abyś udawał się na swoje korepetycje matematyka (np. korepetycje matematyka Wrocław) z pozytywnym nastawieniem, zamiast bać się za każdym razem, gdy nawiązujecie kontakt.

Dostępni najlepsi nauczyciele z: Matematyka
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Adrian
4,9
4,9 (16 oceny)
Adrian
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Szymon
5
5 (17 oceny)
Szymon
zł80
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Bartosz
4,9
4,9 (16 oceny)
Bartosz
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Robert
5
5 (12 oceny)
Robert
zł50
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Sandra
5
5 (10 oceny)
Sandra
zł40
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Leszek
4,9
4,9 (11 oceny)
Leszek
zł60
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Stanisław
5
5 (14 oceny)
Stanisław
zł120
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Michał
5
5 (7 oceny)
Michał
zł45
/h
Gift icon
1-sza lekcja za darmo!
Zaczynajmy

Najlepsze strony internetowe do ćwiczenia matematyki online

Rodzice często nie są w stanie pomóc swoim dzieciom, jeśli chodzi o abstrakcyjne pojęcia trygonometryczne w programie nauczania. W końcu odkryliśmy już, że wielu dorosłych z trudem samodzielnie wykonuje podstawowe obliczenia liczbowe.

Ten problem można rozwiązać za pomocą sieci WWW, która jest pełna materiałów matematycznych i możliwości uzyskania pomocy matematycznej. Na przykład, dlaczego nie skorzystać z prywatnych korepetycji, aby uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji i wsparcie akademickie?

Zapoznaj się z naszym artykułem na temat interaktywnej nauki matematyki.

Oto 3 najlepsze strony internetowe poświęcone matematyce:

1. Matemaks

Skierowany do wszystkich, od studentów matematyki pierwszego roku po tych, którzy uczą się matematyki na poziomie szkoły podstawowej, Matemaks jest pełen pomocnych zasobów matematycznych dla każdego programu nauczania w Polsce.

Biały labirynt.
Znajdź w Internecie treści odpowiednie dla siebie, aby jak najlepiej powtórzyć materiał. | źródło: Pixabay - Daniel Roberts

Witryna krok po kroku poprowadzi cię przez zagadnienia kalkulacyjne z wykorzystaniem krótkich filmów. Matemaks to doskonałe narzędzie, niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do egzaminów, czy też chcesz nadążyć w klasie.

Wspaniałe w tym zasobie jest to, że rodzice, nauczyciele i uczniowie mogą mieć pewność, że treść jest całkowicie zgodna z programem nauczania. Chociaż niekoniecznie jest to coś złego, aby wyjść poza ramy programowe i nauczyć się czegoś interesującego, czego nie ma w programie nauczania, może to również być stratą cennego czasu dla tych uczniów, którzy potrzebują wszelkiej możliwej pomocy.

Ta strona internetowa ułatwia naukę i jej planowanie, ponieważ przedstawia wszystkie tematy w łatwych do przyswojenia fragmentach. Oznacza to, że jeśli chcesz zastanowić się nad ustaleniem programu powtórek na rok akademicki lub tygodnie poprzedzające egzamin twojego dziecka, przyjrzyj się tematom i działom oraz opracuj jasny i logiczny system.

Odśwież więc swoje umiejętności dodawania i odejmowania lub naucz się tabliczki mnożenia. Istnieje wiele okazji do przetestowania nowych umiejętności za pomocą pytań z quizów matematycznych na stronie internetowej, aby zobaczyć, czy robisz postępy.

2. Pi-stacja

Celem Pi-stacji jest przekazać ludziom wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych w formie wideolekcji.

Witryna rozumie potrzebę czerpania przyjemności z edukacji.

Projekt tworzony jest przez grupę Katalyst Education.

Zespół Katalyst Education to indywidualiści o różnych zainteresowaniach, temperamentach i zakręconych biografiach, których łączy jedno - pasja dla edukacji. I którzy działając w poczuciu misji nie tracą nic z profesjonalizmu i humoru.

Kluczową rolę w filmach Pi-stacji odgrywa kursor. Jest on wirtualnym „palcem” korepetytora, pokazującym, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu unika się dwuznaczności, bo zawsze wiadomo, czego dotyczą słowa prowadzącego.

Nie potrzebujemy badań, aby wiedzieć, że czerpanie przyjemności z nauki sprawia, że uczysz się więcej, lepiej i szybciej. Jednak naukowcy udowodnili, że dzieci lepiej reagują na czynności, kiedy się bawią. To samo dotyczy dorosłych.

Dla starszego ucznia uczenie się czegoś nowego może być ekscytującą perspektywą, ale spójrzmy prawdzie w oczy, lekcja matematyki rzadko jest postrzegana jako coś zabawnego.

Badania pokazują, że zabawa ma pozytywny wpływ na to, ile się uczymy i przyswajamy, ponieważ jesteśmy bardziej zmotywowani, gdy jesteśmy zainteresowani. Ale jedna zabawna lekcja nie wystarczy, aby dzieci zafascynowały się przedmiotem, muszą być ciągle ciekawe i chcieć dowiedzieć się więcej.

Niestety dla niektórych sprowadza się to do tego, jak skuteczne są metody twojego nauczyciela. Na szczęście jednak, jeśli twój szkolny nauczyciel nie inspiruje cię do nauki i odniesienia sukcesu w matematyce, możesz liczyć na wideolekcje Pi-stacji!

Odwiedź stronę internetową i kanał na Youtube prowadzony przez Pi-stację.

3. MatZOO

Jasne i proste, MatZOO to witryna z grami matematycznymi skierowany do dzieci na poziomie szkoły podstawowej.

Tutaj znajdziesz gry online, które uczą i pozwalają na sprawdzenie swoich kompetencji podczas zabawy! Wyjęcie przedmiotów akademickich, takich jak matematyka, z kontekstu systemu edukacji może być tym, czego dzieci potrzebują, aby odzyskać motywację.

Dodanie tego przyjemnego aspektu do uczenia się procesów matematycznych pomoże dziecku myśleć kreatywnie i rozwinąć zainteresowanie przedmiotem poza salą lekcyjną. Bez presji związanej z testowaniem lub oceną, będziesz swobodnie eksplorować granice matematyki zamiast ograniczać się ze strachu przed udzieleniem niepoprawnej odpowiedzi. Oczywiście w matematyce można obliczyć nieprawidłowy wynik, ale to nie powinno powstrzymać młodzieży od prawdziwego przemyślenia i zrozumienia metodologii.

Ponadto granie w gry wymagające matematyki zachęca do rozwiązywania problemów, myślenia strategicznego i rozwija płynność w posługiwaniu się liczbami. Ponadto mając szansę zastosować koncepcje wyniesione z nauki do rzeczy, które nas interesują, można w rzeczywistości omawiać te rozwiązania ze znajomymi! Taka opcja ma same plusy.

Ucz się matematyki online z tych witryn internetowych

Krótki przegląd bezpłatnych witryn internetowych, które przyniosą największe korzyści w nauce matematyki, znajduje się poniżej.

Ćwiczenia i arkusze matematyczne, które pomogą ci uczyć się w domu

Szukasz sposobów na ćwiczenie matematyki?

Zaskakujące jest to, że większość zasobów matematycznych i narzędzi do powtórek istnieje w postaci aplikacji na smartfony i tablety.

Niezależnie od tego, czy szukasz gier matematycznych dla dzieci, czy skutecznych metod na powtórzenie materiału przed zbliżającym się egzaminem z matematyki, dla każdego znajdzie się aplikacja matematyczna - większość z nich jest bezpłatna!

Mała dziewczynka patrząca się na telefon ze zmarszczonymi brwiami.
Zastosuj interaktywne podejście i zobacz, jak dzieci uczą się kochać matematykę. | źródło: Pixabay - Mirko Sajkov

Oto tylko kilka z naszych ulubionych:

Sushi Monster

Sushi Monster to gra polegająca na poprawie matematyki umysłowej. Gracze muszą nakarmić potwora prawidłowym talerzem sushi, aby uzyskać żądaną liczbę.

W tę grę można grać w trybie dodawania lub mnożenia, a chociaż jest skierowana do młodych uczniów, Sushi Monster jest zabawną matematyką dla wszystkich grup wiekowych.

Aplikacja nie tylko uczy umiejętności szybkiego dodawania i mnożenia, ale poziom trudności wzrasta, gdy dzieci przechodzą przez kolejne poziomy. Poprawia to umiejętności mnożenia i dzielenia, a także odejmowania w szkole.

Znajdź go za darmo w iOS App Store i przetestuj swoją mentalną arytmetykę!

Montessori Maths

Montessori to szereg aplikacji matematycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 lat.

Każda aplikacja jest poświęcona innemu tematowi: jedna do liczenia, jedna do podstawowych operacji, druga do geometrii i tak dalej.

Podobnie jak w Sushi Monster, matematyki uczy się i ćwiczy poprzez granie w gry, które angażują dzieci i można w nią grać wszędzie.

Menu gry jest w języku angielskim. Ponadto niektóre z aplikacji są płatne, więc upewnij się, że pociecha korzysta z darmowych, zanim zdecydujesz się an zakup kolejnych.

Khan Academy

Sporo pisaliśmy już o zaletach tej platformy, dostępnej na przeglądarkę, ale Khan Academy posiada również swoją aplikację!

Zawiera treści dla osób przygotowujących się do matury i egzaminu ósmoklasisty oraz informacje dla najmłodszych i dorosłych, naszą ulubioną funkcją tej wspaniałej bezpłatnej aplikacji jest śledzenie postępów, które pozwala zobaczyć, jak daleko zaszedłeś!

Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, nauczycielem, wychowankiem szkoły domowej, dyrektorem, osobą dorosłą powracającą do klasy po 20 latach, czy też przyjaznym obcym, który próbuje zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu matematyki — Biblioteka dydaktyczna Khan Academy jest dostępna dla ciebie, za darmo! Ucz się za pomocą filmów wideo, interaktywnych zadań i szczegółowych artykułów z dziedziny matematyki (arytmetyka, wstęp do algebry, algebra, geometria, trygonometria, statystyka, analiza matematyczna, algebra liniowa).

Ta przydatna aplikacja jest idealna do efektywnej nauki w ruchu - więc spróbuj!

Ucz się matematyki online za darmo

Wydaje się, że istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o naukę przedmiotów takich jak matematyka, angielski, francuski i biologia online, jednak zdecydowana większość z nich kosztuje.

Konieczność zapłaty za materiały i nauczanie matematyki online może zniechęcić wiele osób do realizacji swoich zainteresowań naukowych.

Ale w Superprof staramy się dać ci motywację do znalezienia najlepszego rozwiązania dla ciebie!

Tablet z otwartą stroną Youtube.
Skorzystaj z bezpłatnych stron internetowych, takich jak Youtube, aby uzyskać bezpłatne lekcje matematyki online. | źródło: Pixabay - Biljana Jovanovic

Oto trzy strony internetowe, które oferują lekcje wideo z matematyki.

I są w 100% darmowe w użyciu!

Zaliczone na 5!

Zapewnia całe lekcje poświęcone określonym przedmiotom i kwalifikacjom.

Kanał YouTube zawiera 175 filmów z matematyki, aby przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty i matury - w sam raz do powtórki materiału!

Matemaks

Już wspominaliśmy o tym niesamowitym twórcy, ale nie sposób jest zignorować tak fantastyczne źródło materiałów matematycznych online.

Na tym kanale znajdują się wiadomości dotyczące określonych pojęć matematycznych, a także rozwiązania całych testów z matematyki, a filmy są sortowane na playlistach w zależności od tego, czego szukasz.

Bezpłatna edukacja to lepsza edukacja

Więc jeśli właśnie skończyłeś rozwiązywać arkusze egzaminacyjne z ubiegłych lat i chcesz zobaczyć, gdzie popełniłeś błąd, to jest kanał dla ciebie!

MatmaKing - Szkoła Podstawowa i Szkoła Średnia

MatmaKing to kolejny kanał YouTube poświęcony pomaganiu ludziom w matematyce.

Treść jest skierowana do uczniów matematyki w szkole podstawowej i średniej, podzielona na przydatne playlisty (takie jak tabliczka mnożenia, zadania treningowe i rachunki pamięciowe), dzięki czemu łatwo znajdziesz temat, nad którym chcesz pracować.

Podkasty matematyczne

W Superprof rozumiemy, że nie ma dwóch takich samych uczniów.

Niektórzy ludzie uczą się poprzez czytanie, inni poprzez wizualizację, a niektórzy ludzie uczą się poprzez to, co słyszą.

Dlatego stworzyliśmy listę podcastów matematycznych, których celem jest nauczanie, rozumienie i czerpanie radości z matematyki w pełni.

I jak wszystkie najlepsze rzeczy w życiu, te podcasty są bezpłatne!

Telefon i czarne słuchawki, na białym biurku, oświetlonym na fioletowo.
Dowiedz się więcej o cudach matematycznych dzięki podkastom do pobrania. | źródło: Unsplash - Fausto Sandoval

TOK FM

Co powiesz na bardziej namacalny aspekt matematyki?

Może nie znajdziesz tu wykładów na temat teorii, ale warto posłuchać specjalistów, którzy wypowiadają się na temat matematycznej natury otaczającego nas świata.

Audycje skierowane są do starszej młodzieży i dorosłych.

Polskie Radio

Polskie radio również oferuje zbiór podkastów z tematyki matematycznej.

Posłuchaj informacji o matematyce, która otacza nas w życiu codziennym.

Poznasz ciekawe postacie świata królowej nauk i dowiesz się o szczegółach nadchodzących egzaminów ósmoklasisty i matury.

Spotify

Wyszukaj podkasty związane z królową nauk na platformie Spotify.

Wielu twórców zamieszcza tam swoje wypowiedzi dotyczące przeróżnych tematów matematycznych.

Wyszukując temat, który cię interesuje znajdziesz ciekawe odcinki, które rozbudują twoją teoretyczną wiedzę o niebanalne anegdoty.

Teraz, mając wszystkie te informacje, które cię poprowadzą, czy podejdziesz do powtórki materiału z nieco większą pewnością siebie?

Jeśli ty lub twoje dziecko macie problemy z koncentracja, dlaczego by o tym nie pomyśleć o wpajaniu miłości do matematyki z pomocą niektórych popularnych filmów z Hollywood, związanych w jakiś sposób z tą dziedziną?

Na przykład film „21” z 2008 roku jest oparty na prawdziwej historii opowiedzianej w książce „Bringing down the house”. To historia o grupie studentów, którzy muszą znaleźć sposób na opłacenie czesnego w college'u i tworzą schemat oparty na statystykach by wygrać w Black Jacka. Film hazardowy pokazuje, jak rozbijają bank kasyna w Las Vegas. Mimo że kończy się to kłopotami, pokazuje moc i możliwości, jakie oferuje matematyka i sprawia, że zdobywanie umiejętności matematycznych tych wydaje się całkiem fajne.

Pi podobnie opowiada historię matematyka, ale w wydaniu z 1998 roku skupiamy się na znalezieniu prawdy o ludzkości. Film jest ekscytujący i mroczny, ale ogólnie jest dobrym filmem i podkreśla ogromną rolę, jaką królowa nauk odgrywa w naszym świecie.

Gra tajemnic tymczasem jest nowszym tytułem, w którym występuje Benedict Cumberbatch (aka Sherlock Holmes), opartym na historii informatyka i matematyka z MI6, Alana Turinga, podczas II wojny światowej. Produkcja opowiada o rozszyfrowaniu pozornie niezniszczalnych kodów nazistowskich oraz przełomach, w które zaangażowana była ta ważna postać.

Wreszcie wszyscy słyszeli o Buntowniku z wyboru, z Benem Affleckiem i Mattem Damonem w roli głównej. Nagrodzony Oscarem występ pary, opowiada historię Willa Huntinga, woźnego MIT, który jest geniuszem rozwiązywania problemów matematycznych i odnajduje cel swojego życia z pomocą Seana, psychologa. Zasłynął w 1997 roku, ale nadal jest klasycznym filmem oglądanym przez ludzi w każdym wieku.

Wreszcie, dlaczego matematyka jest tak ważna?

Wiele aspektów naszego życia, których nie podejrzewasz o związek z matematyką, w rzeczywistości sprowadza się do matematyki i buduje strukturę dnia codziennego.

Weźmy na przykład zakupy, gotowanie, kupno nieruchomości, majsterkowanie, podróże, hazard, granie w gry wideo, jazdę samochodem i odmierzanie czasu... nic z tego nie byłoby możliwe bez istnienia matematyki. Matma faktycznie pozwala nam wynieść naszą kreatywność na nowe wyżyny!

Co więcej, matematyka jest wszędzie, jeśli weźmiesz pod uwagę świat edukacyjny i zawodowy.

Nie bez powodu nazywa się ją królową nauk - ma znaczenie dla szerokiej gamy przedmiotów nauczanych w szkołach podstawowych i średnich, co oznacza nie tylko, że słabe zrozumienie zagadnień matematycznych może powodować trudności uczniów w wielu innych przedmiotach, ale także może ograniczać ich dalsze możliwości studiowania, a za tym możliwości zatrudnienia, kiedy myślą o wyborze kariery.

Niezależnie od tego, czy chcesz studiować socjologię, psychologię, fizykę, biologię, czy nawet ekonomię, matematyka jest wysoko ceniona, a w ramach swojej pracy będziesz musiał rozwiązać różne zadania.

Nauka matematyki otwiera wiele możliwości!

>

Platforma, która łączy prywatnych nauczycieli i uczniów

1-sza lekcje za darmo

Lubisz ten artykuł? Oceń nas!

5,00 (1 ocen(y))
Loading...

Marta

Pozytywnie zakręcona idealistka. Straszna psiara i wielbicielka gier planszowych. Fascynatka lingwistyki, kreatywnego myślenia i samorozwoju.