5.0 /5
Nauczyciele z gwiazdą, ze średnią oceną 5.0 ⭐️/ 82 opinii.
60 zł/h
Najlepsze ceny: 96% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, a godzinna lekcja kosztuje średnio 60 zł
4 h
Nauczyciele odpowiadają średnio w 4h
Swobodnie przeglądaj profile i kontaktuj się ze swoim fantastycznym nauczycielem zgodnie z Twoimi kryteriami (cena, doświadczenie nauczyciela, opinie, lekcje online lub w domu itd.) z lekcje gitara.
Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie korzystając z czatu.
Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.
Możesz kontaktować się ze swoim nauczycielem, bezpośrednio przez e-mail, lub telefon. Ich dane kontaktowe znajdują się w kolumnie po lewej stronie , w zakładce ,,prośby o lekcje". Następnie możesz zdecydować z nauczycielem o preferowanym formacie zajęć.
Istnieje wiele możliwości :
Szereg aplikacji umożliwia nam rozmowy audio, jak i
wideo, gdzie możesz udostępniać swój ekran komputera/telefonu innym.
268 nauczycieli oferuje
lekcje online z przedmiotu: gitara.
Weryfikacje podanych danych osobowych i informacji
Weryfikujemy tożsamość, zdjęcie, dane kontaktowe (telefon, e-mail) oraz dyplomy/certyfikaty naszych nauczycieli.
100% sprawdzonych ocen - Siła społeczności
Dla każdego ogłoszenia korepetytora, oceny i rekomendacje od uczniów są w 100% rzetelne
Znajdź idealnego nauczyciela spośród 268 profili.
268 nauczycieli z przedmiotu: gitara jest dostępnych, by Ci pomóc.
Możesz przeglądać ich profile i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, jednocześnie ucząc się w zaciszu własnego domu.
Znajdź idealnego nauczyciela spośród 268 profili.
Średnia cena zajęć online z przedmiotu: lekcje gitara to 60 PLN.
Stawka różni się względem różnych czynników :
97% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo, by lepiej poznać wzajemne oczekiwania co do zajęć.
Lekcje online są średnio o 20% tańsze, niż zajęcia bezpośrednie.
Ze wszystkich 82 wystawionych ocen, uczniowie przyznali średni wynik wynoszący: 5.0/5.
W razie jakichkolwiek problemów, obsługa klienta jest w stanie znaleźć szybkie rozwiązanie (mailowo, poprzez Instagram lub Facebook 5 dni w tygodniu).
(w tym okresie COVID-19 obsługa klienta Superprof jest dostępna przez dłuższy czas, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania)
Możesz zapoznać się z opiniami uczniów, względem nauczyciela z kadego przedmiotu.
Przy tak wielu kontaktach tworzonych i utrzymywanych za pośrednictwem internetu, nauka online staje się coraz bardziej popularna wśród uczniów.
268 nauczycieli z przedmiotu: gitara jest dosętpnych
tutaj, by Ci pomóc.
Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z Gitara!
Rodzajów gitar jest tak wiele, że trudno je wszystkie tutaj wymienić. Można jednak podzielić je na 4 obszerne kategorie: gitary akustyczne, klasyczne, elektryczne i basowe. Gitary z poszczególnych kategorii różnią się od siebie mniej lub bardziej niektórymi elementami, możliwościami, złożonością instrumentów, jednak te cztery kategorie pomagają nam odróżnić styl i dźwięk wytwarzany przez każdą z nich.
Dobry gitarzysta z całą pewnością powie Ci, że każda gitara wytwarza na swój sposób inny rodzaj dźwięku oraz że są różne sposoby grania na tym instrumencie. Ucząc się gry na gitarze, powinieneś szybko zaznajomić się z różnicami w brzmieniach oraz sposobach gry. Poniżej kilka słów o każdym rodzaju gitar:
- gitara akustyczna: tradycyjna gitara akustyczna ma 6 stalowych strun, które przy szarpnięciu wytwarzają wibracje wybrzmiewające w pudle rezonansowym, tworząc dźwięk. Popularne typy gitar akustycznych to Dreadnought, Parlor i Jumbo,
- gitara klasyczna: przez osoby niedoświadczone gitara klasyczna często uznawana jest za to samo, co akustyczna. Faktycznie, są one do siebie bardzo podobne, jednak z tą różnicą, że struny gitary klasycznej są wykonane z nylonu zamiast stalowych, używanych w gitarze akustycznej. Ich wygląd oraz brzmienie także odrobinę się od siebie różnią,
- gitara elektryczna: wytwarzają one dźwięk za pomocą przetwornika elektromagnetycznego (przetwornik, który przekształca wibracje w sygnały elektryczne). Narzędzie to wyczuwa wibracje strun, wytwarza sygnały elektryczne, a następnie wytwarza charakterystyczny dla gitary elektrycznej dźwięk,
- gitara basowa: działa w podobny sposób jak gitara elektryczna, jednak zwykle ma tylko cztery struny (elektryczna ma 6) i strojona jest w o wiele niższych tonach. Jak sama nazwa mówi, gitara basowa ma za zadanie wytwarzać stały rytm wypełniając lukę pomiędzy perkusją a standardową gitarą.
Jednak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, do każdej z tych kategorii zalicza się wiele typów gitar. Niektóre różnią się rozmiarem, inne liczbą strun, ale każda z nich ma swój własny określony cel.
Przeznaczenie poszczególnych gitar jest mniej lub bardziej precyzyjne. Gitary akustyczne pozwalają na stworzenie zarówno atmosfery spokojnej, intymnej, jak i tej bardziej agresywnej i emocjonującej. Gitary elektryczne dają głośniejszy, mocniejszy dźwięk mający zastosowanie w typowych skocznych rockowych piosenkach, ale też idealnie nadają się do ballad (na przykład Nothing Else Matters w wykonaniu zespołu Metallica). Dodatkowo oferują one szerszy zakres i więcej możliwości dzięki zastosowaniu dodatkowego sprzętu (pedały, syntezatory), przez co jest to najczęściej wybierana gitara przez zespoły muzyczne. Z kolei niskie, charakterystyczne dla gitary basowej dźwięki świetnie współgrają z perkusją, dając niepowtarzalną atmosferę oraz tło dla instrumentów i dźwięków pierwszoplanowych. Fascynujące jest, że gitara basowa pomimo bycia tzw. „tłem”, w rzeczywistości zazwyczaj przewodzi całemu zespołowi i nadaje rytm utworom.
Można by napisać cały artykuł na temat różnic między poszczególnymi typami gitar, ale dla początkujących być może najlepszą rzeczą do zapamiętania będzie kilka kluczowych różnic między czterema wymienionymi powyżej kategoriami gitar.
Te cztery kategorie ze względu na podobieństwa można podzielić na dwie pary – klasyczna i akustyczna oraz elektryczna i basowa. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, gitary klasyczne i akustyczne często są ze sobą mylone ze względu na podobne kształty (obszerne pudła rezonansowe, otwory rezonansowe, 6 kluczy, podobnie wyglądający mostek). Zazwyczaj gitar tych nie podłącza się do sieci elektrycznej, choć są nowoczesne gitary klasyczne/akustyczne, które można w ten sposób podłączyć.
Z drugiej strony mamy gitary elektryczne i basowe, które nie mają pudła rezonansowego, ponieważ ich dźwięk nie wytwarza się w instrumencie, a za pomocą sygnałów/impulsów elektrycznych wytwarzanych przez drgania strun. Instrumenty te są nieco dłuższe niż gitary z poprzedniej kategorii i bardziej smukłe.
Pozostaje zatem wyjaśnić różnice między gitarami z pierwszej kategorii i tymi z drugiej. Niektóre z kluczowych różnic między gitarami akustycznymi a klasycznymi to:
- rodzaj strun. W gitarze klasycznej są one nylonowe, zaś w akustycznej stalowe,
- gryf gitary akustycznej jest dużo węższy i trochę dłuższy od gryfu gitary klasycznej,
- gitary klasyczne są zazwyczaj w bardziej przystępnych cenach niż akustyczne,
- pudło gitary akustycznej zawiera charakterystyczne „wcięcie” u góry, zaś pudło gitary klasycznej jest symetryczne,
- dźwięk wytwarzany przez obie gitary różni się od siebie. Gitary klasyczne są bardziej kojarzone z rytmami flamenco, podczas gdy większość piosenek popowych lub indie grana jest na gitarze akustycznej.
W przypadku gitar elektrycznych i basowych różnice są o wiele bardziej widoczne. Po pierwsze, grają one bardzo odmienne role w zespole. Gitara elektryczna ma zwykle bardziej melodyjną rolę i jest używana do grania riffów w utworze. Z drugiej strony gitara basowa zazwyczaj ściśle współpracuje z perkusją, aby nadawać stabilny rytm utworom.
Oprócz wyżej wymienionych funkcji, inne kluczowe różnice między nimi to:
- ilość strun w gitarze basowej to 4, a w standardowej elektrycznej 6,
- gitary basowe są znacznie większe niż gitary elektryczne,
- gitary basowe nastrojone są w niższych oktawach niż elektryczne,
- gitary elektryczne są zazwyczaj na pierwszym planie w zespole, a basowe stanowią tło i podstawowy rytm, dlatego to gitary elektryczne często odgrywają tak zwane „solówki” pomiędzy zwrotkami utworów.
Gdy nauczysz się podstaw gry na gitarze, z łatwością będziesz mógł manewrować między różnymi jej rodzajami. Pierwszą ważną decyzją na Twojej drodze będzie wybór gitary do rozpoczęcia nauki. Zwykle ludzie zaczynają od gitary akustycznej lub klasycznej, ponieważ są one stosunkowo tańsze, nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu, wzmacniaczy… Wystarczy, że weźmiesz je do ręki i możesz zacząć grać.
Gra na gitarze to świetna sprawa, jednak musimy na początku dobrze rozplanować sobie jej naukę. Nauka gry na akordach jest stanowczo łatwiejsza na gitarze klasycznej, ponieważ nylonowe struny są przyjemniejsze w dotyku i bardziej miękkie w porównaniu ze stalowymi. Nauka tak zwanego piórkowania czy też palcowania (fingerstyle) także będzie w tym przypadku szła o wiele lepiej na gitarze klasycznej.
Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek decyzje, musisz zastanowić się, co chcesz osiągnąć i jakie są Twoje cele względem gry na gitarze. Jeśli chciałbyś w przyszłości grać w zespole, prawdopodobnie Twoim docelowym instrumentem będzie gitara elektryczna lub basowa. Musisz wówczas zdecydować, czy bardziej podoba Ci się prowadzenie zespołu nadając rytm i tempo utworom, czy wolisz grę pierwszoplanową. Nie zmienia to jednak faktu, że początkowo do nauki samych podstaw poleca się mimo wszystko gitarę klasyczną, po czym przy zyskaniu trochę doświadczenia możemy sięgać po inne, bardziej zaawansowane i droższe sprzęty.
Jeśli chciałbyś nauczyć się grać dla samej przyjemności, musisz zastanowić się nad gatunkiem muzyki, który prawdopodobnie będzie u Ciebie przeważał. Jest to dość ważne, ponieważ niektóre rodzaje muzyki są ściśle powiązane z określonymi rodzajami gitar, przykładowo większość klasycznych ballad, flamenco czy piosenki popowe zazwyczaj grane są na gitarze klasycznej.
Tak czy inaczej, jakie nie byłyby Twoje plany, co do gry na gitarze, swoją przygodę zaczniesz zapewne z gitarą klasyczną lub akustyczną ze względu na ich przystępne ceny i wygodę. Po opanowaniu akordów, palcowania, kilku technik będziesz mógł z łatwością przejść do czegoś innego i testować kolejne rodzaje gitar. Kto wie, dokąd zaprowadzi Cię ta droga. Poza wymienionymi przez nas gitarami są także gitary jazzowe, bluesowe, banjo, ukulele…
Istnieje wiele sposobów na naukę gry na gitarze. Niektórzy uczą się zupełnie samodzielnie, z pomocą rozpisanych tabulatur, inni korzystają z zasobów online w postaci poradników wideo itp. Niektórzy ludzie czują się swobodnie z gitarą w rękach i czują ją od pierwszych uderzeń w struny, inni mają z tym trochę trudności. Owszem, samodzielna nauka może być wygodna, jednak w taki sposób nie masz możliwości usłyszeć opinii zwrotnej od nauczyciela lub innej doświadczonej osoby. Nie uzyskujesz porad dostosowanych do Ciebie, nie wiesz, co możesz robić źle.
Prywatne zajęcia gry na gitarze nauczą Cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, od grania pojedynczych akordów, po swobodne granie ulubionej piosenki. Poza praktyką, opanujesz także przede wszystkim teorię muzyki oraz teorię związaną z gitarą. Nauczyciel zapozna Cię z budową poszczególnych gitar i powie, co do czego służy. Dodatkowo, zawsze możesz liczyć na pomoc i dobrą radę od swojego nauczyciela, co będzie dla Ciebie szczególnie przydatne na początku Twojej nauki.
W dzisiejszych czasach znalezienie odpowiedniego nauczyciela na gitarze jest bardzo proste. Dzięki platformie Superprof możesz wyszukać dziesiątki nauczycieli gry na gitarze, zapoznać się z ich krótkimi biografiami, sprawdzić ceny, ich lokalizację. Profile nauczycieli zawierają także opinie swoich poprzednich podopiecznych, dzięki czemu możesz porównać sobie stopień ich zaangażowania i doświadczenia oraz metodologię, jaką się posługują. Warto dodać także, że większość nauczycieli pierwsze zajęcia prowadzi za darmo, po to, abyś mógł ocenić, czy sposób prowadzenia przez nich lekcji podoba Ci się i odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jeśli dany nauczyciel nie spodoba Ci się, zawsze możesz bez jakichkolwiek zobowiązań zrezygnować z lekcji z nim i umówić się z kolejnym kandydatem.
Zatem nie ma na co czekać! Wyszukaj nauczycieli gry na gitarze w swojej okolicy i umów się na pierwsze zajęcia jeszcze dziś!
Sebastian
Nauczyciel gitara
Wiedza przekazana w taki sposób, że zapał do nauki nie spada, a wręcz wzrasta. Bonusowo rozwiązane problemy ze sprzętem. Polecam :)
Dominika, 3 dni temu
Kamil
Nauczyciel gitara
Bardzo fajne metody nauczania. W sam raz dla osoby poczatkujacej
Kuba, miesiąc temu
Natalia
Nauczycielka gitara
Bardzo polecam.Atmosfera jest przyjemna, a Natalia ma dużą wiedzę, którą potrafi przekazać:)
Paulina, miesiąc temu
Piotr
Nauczyciel gitara
Ogromna wiedza i umiejetność przekazywania jej w przystępny sposób. Świetny nauczyciel!
Filip, miesiąc temu
Władek
Nauczyciel gitara
Moja córka bardzo lubi lekcje z Władkiem, dobrze tłumaczy i jest bardzo miłą osobą.
Dominika, miesiąc temu
Krzysztof
Nauczyciel gitara
Gorąco polecam Krzysztofa za profesjonalne indywidualne podejście do każdego ucznia :)
Tomasz, 2 miesiące temu