Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli poezji

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 31 opinii.

38 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 38 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka poezji nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Poezja

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Poezja?

Średnia cena zajęć z: Poezja wynosi: 38 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: poezja
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Poezja?

Z pomocą nauczyciela z: Poezja, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Poezja online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Poezja oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje poezja online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Poezja jest dostępnych?

261  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Poezja, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 261 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Poezja?

Na przykładzie 31 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się poezji?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli poezji!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Prywatny nauczyciel poezji pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Czym jest poezja?

Poezja to literacka forma sztuki, która może być pisana, mówiona lub wykonywana. Koncentruje się na estetyce języka. Zazwyczaj jest skomponowany w wierszu i ma na celu wywołanie obrazu lub emocji. Poezja swobodnie korzysta z urządzeń literackich, takich jak aliteracja i metafora. Jest to muzyczność języka, oddanie abstrakcyjnych myśli, idei i emocji, oddanych za pomocą słów i dźwięków. To obrazy malowane słowami.

 

Jednak rola poezji i poetów nie kończy się na ubieraniu myśli w piękne słowa, otóż podczas trudnych i wyzywających czasów, to właśnie oni stali na czele społeczności, motywując Polaków do dalszej walki i nie poddawania się właśnie za pomocą poezji. Poezja odegrała, szczególnie ważną rolę w polskiej historii od XVIII do końca XX wieku. 

Rola poezji w Polsce

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, poezja odegrała ogromną rolę w polskiej historii, a oto kilka powodów dlaczego. 

 

Od końca XVIII wieku istniały długie okresy, w których Polska nie istniała w formie politycznej jako w pełni niepodległe państwo na mapie Europy. Była raczej "wspólnotą wyobrażoną", podtrzymywaną przez wspólne idee i język. Idee te tworzyli przede wszystkim pisarze. To oni nadali językowi polskiemu moc wykuwania silnej tożsamości zbiorowej, zdolnej przetrwać najcięższe opresje.

 

Aby przekonać się o tym znaczeniu, nie musimy szukać dalej niż w polskim Krakowie. Na głównym placu dawnej królewskiej stolicy, w przestrzeni o największym znaczeniu symbolicznym, nie znajdziemy pomnika króla, męża stanu czy wojownika, ale pomnik romantycznego poety Adama Mickiewicza. 

 

W XIX wieku, kiedy ziemie polskie były podzielone między trzy wrogie imperia, poeci romantyczni stworzyli ideę cierpiącego, Chrystusowego narodu polskiego, który ma opatrznościową misję w historii Europy. Idee te zostały później zakwestionowane przez XIX-wiecznych prozaików, takich jak Bolesław Prus i Eliza Orzeszkowa, którzy wprowadzili bardziej trzeźwą, pragmatyczną perspektywę.

 

W tym samym czasie laureat Nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz w serii powieści historycznych wymyślił nowe mity literackie. Były one osadzone we wcześniejszym okresie największej świetności i potęgi Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która była jednym z największych państw XVI i XVII-wiecznej Europy.

 

Polska na krótko odzyskała niepodległość po I wojnie światowej. Rozkwitła kultura literacka. Awangardowi pisarze, tacy jak Bruno Schulz, Witold Gombrowicz czy Stanisław Ignacy Witkiewicz, wykorzystali nową licencję wolności do dekonstrukcji starych reguł twórczości literackiej i dominujących modeli polskiej tożsamości narodowej.

 

Potem przyszedł koszmar wojny. Schulz, polski Żyd, został zamordowany przez Niemców w Holokauście. Witkiewicz popełnił samobójstwo, gdy do Polski od wschodu wkroczyła Armia Czerwona Związku Radzieckiego. Pokolenie młodych poetów zginęło w Powstaniu Warszawskim, kiedy polski ruch oporu próbował wyzwolić Warszawę spod niemieckiej okupacji. Trauma podwójnej okupacji Polski przez dwie totalitarne potęgi - nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki - będzie definiować polską literaturę przez następne dziesięciolecia.

 

Po 1945 roku Polska istniała formalnie jako niepodległe państwo. W rzeczywistości jednak jej komunistyczny rząd był podporządkowany Moskwie. Surowa cenzura i naciski polityczne zniekształcały twórczość literatów, zmuszając wielu z nich do publikowania za granicą lub w prasie podziemnej. W okresie powojennym rozpoczął się jednak nowy złoty wiek literatury polskiej, zwłaszcza wpływowej "polskiej szkoły poezji".

 

Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Adam Zagajewski i inni zdobywali sławę na całym świecie, wśród nich było dwóch laureatów Nagrody Nobla.

 

Nigdy wcześniej polskie innowacje nie miały tak wielkiego wpływu na pisarzy i praktyków poza granicami kraju. Po raz kolejny poeta był suwerenem. Tajne egzemplarze wierszy Herberta, Miłosza i innych podtrzymywały Polonię, mimo jarzma oficjalnego języka komunistycznego.

Jak nauczyć się poezji w Polsce?

Sztuka jest często postrzegana jako rozrywka i sposób spędzania wolnego czasu. Wynika to częściowo z faktu, że tworzenie i konsumowanie sztuki jest w istocie zabawą. Najlepsze opowiadania i wiersze płyną tak naturalnie, tak gładko, że prawie niemożliwe jest wyobrażenie sobie, że ktoś pracuje nad ich stworzeniem. 

 

Niektórzy mają tendencję do zakładania, że inni po prostu machają piórem i piękny wiersz wypływa. Istnieje też mit o tym, że artyści tworzą wszystko z czystego talentu, a nie ucząc się umiejętności niezbędnych w ich fachu.

 

Niewielu pisarzy potrafi usiąść i bez pośpiechu stworzyć doskonały wiersz. Poeci tworzą od czasu do czasu świetne dzieła nadające się do publikacji, jednak większość dobrych wierszy to połączenie naturalnego talentu i wyuczonych umiejętności. Nawet akt czytania poezji może skorzystać z odrobiny treningu.

 

Są tacy, którzy postrzegają poezję (i sztukę) jako coś, co powinno pochodzić jedynie z serca, i to jest w porządku. Ale jeśli chcesz stworzyć pracę, która będzie rezonować z czytelnikami, nauka narzędzi i technik poetyckich zwiększy Twoje szanse na sukces.

 

Dlatego my polecamy naukę poezji podczas korepetycji z nauczycielem, mentorem, który poprowadzi Cię w dobrym kierunku. Będziesz mógł uczyć się technik, które pozwolą Ci na tworzenie lepszych dzieł. A to wszystko w dni i o godzinie, która najbardziej Ci pasuje oraz za cenę, na którą możesz sobie pozwolić. 

 

Dostosowane do Twoich potrzeb zajęcia z nauczycielem z Superprof to świetna metoda na naukę poezji. Sprawdź naszą stronę online i umów się na pierwszą darmową lekcję. Aktualnie w Polsce dostępnych jest 137 nauczycieli od poezji, a ich cena za godzinę to średnio od 30 PLN do 60 PLN. Sprawdź naszą ofertę i zapisz się na zajęcia!

Czego chcesz się nauczyć?