Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: polski jako język obcy

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 83 opinii.

50 zł/h

Najlepsze ceny: 99% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 50 zł

4 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 4 h.

Nauka z przedmiotu Polski jako język obcy nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Polski jako język obcy

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Polski jako język obcy?

Średnia cena zajęć z: Polski jako język obcy wynosi: 50 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: polski jako język obcy
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Polski jako język obcy?

Z pomocą nauczyciela z: Polski jako język obcy, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Polski jako język obcy online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Polski jako język obcy oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje polski jako język obcy online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Polski jako język obcy jest dostępnych?

338  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Polski jako język obcy, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 338 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Polski jako język obcy?

Na przykładzie 83 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Polski jako język obcy?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Polski jako język obcy!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Kurs polskiego dla obcokrajowców, z prywatnym nauczycielem

Dowiedz się jak podszkolić Twój język polski!

 

Niezależnie od tego czy jesteś obcokrajowcem chcącym nauczyć się pięknego języka polskiego czy też rodzimym użytkownikiem tego języka, który pragnie podszkolić swoje słownictwo i zrozumieć reguły gramatyczne, jedno jest pewne; czeka Cię bardzo dużo pracy. Język polski to jeden z najtrudniejszych języków na świecie, zarówno jeśli chodzi o jego gramatykę, w szczególności deklinacje, jak i o słownictwo, które jest jednym z najbardziej bogatych w synonimy na świecie. Wszystko to sprawia, że nauka języka polskiego jest bardzo trudna nawet dla nas, Polaków, jako że pomimo wielu lat nauki i używania go na co dzień nadal mamy pewne wątpliwości co do gramatyki czy pisowni. Zdecydowanie trudniejsze zadanie mają tutaj obcokrajowcy, którzy z językiem polskim spotykają się po raz pierwszy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to język niemożliwy do ogarnięcia, szczególnie jeśli jest to pierwszy język słowiański, którym uczeń się posługuje. Na początku uczeń zazwyczaj jest zszokowany wymową, pisownią oraz deklinacjami występującymi w języku polskim. To prawda, że nie należą one do najłatwiejszych, ale nic straconego! Dzięki platformie Superprof znajdziesz nauczyciela, rodzimego użytkownika tego języka, który z przyjemnością nauczy Cię języka polskiego oraz pokaże Ci, że strach ma tylko wielkie oczy! Czytaj dalej a dowiesz się więcej na temat tego jaki jest najszybszy oraz najskuteczniejszy sposób na naukę języka polskiego!

 

Jakie są trudności języka polskiego z jakimi spotka się uczeń podczas nauki?

 

Otóż trudności związanych z nauką języka polskiego jest wiele, w szczególności jeśli chodzi tu o osoby, które nie posługują się żadnym językiem słowiańskim.

Najprawdopodobniej pierwszą skomplikowaną cechą języka polskiego, z którą styka się obcokrajowiec to oczywiście wymowa. Często słyszy się, że gdy Polacy mówią po polsku to trochę szeleszczą. To prawda, język polski bogaty jest w głoski takie jak sz, cz, dz, dź, dż, ś czy ć. Nie tylko są one dość trudne do wymówienia na przykład dla użytkowników języka hiszpańskiego czy angielskiego, ale również często trudno jest zauważyć różnicę między tymi głoskami, co znacznie komplikuje naukę wymowy.

Kolejną trudnością na jaką natyka się uczeń języka polskiego to oczywiście ortografia. Język polski ma wiele dźwięków, które wymawia się tak samo, ale pisze się zupełnie inaczej. Na to oczywiście jest wiele reguł, które uczeń będzie musiał przyswoić w celu nauczenia się języka polskiego na szóstkę! Przykładem takich liter są CH i H, RZ i Ż, Ś i SI czy nawet Ć i CI. W zależności od słowa użyjesz pierwszej lub drugiej wersji, natomiast wymowa zupełnie się nie różni.

Ostatnią trudnością, którą tu omówimy jest odmianą przez przypadki. Otóż jest to bardzo trudny element języka polskiego, ponieważ sprawia, że jedno słowo ma 7 wersji, w zależności od przypadku. Dla osób posługujących się językami, w których przypadki nie istnieją sprawia to wiele trudności oraz znacznie wydłuża czas nauki.

Jednak nie martw się, ponieważ nie ważne ile trudności sprawi Ci nauka języka polskiego ani jak skomplikowany jest ten język do opanowania, dzięki jednemu z naszych niesamowicie utalentowanych korepetytorów nauka tego języka stanie się niezwykle interesującą przygodą! Nasi korepetytorzy wiedzą jak sprawić, żeby nauka była nie tylko skuteczniejsza, ale również żeby sprawiała ogromną przyjemność uczniowi!

 

Dlaczego warto uczyć się języka polskiego oraz stale polepszać jego znajomość?

 

Jak sam widzisz, język polski jest jednym z trudniejszych języków do nauczenia się i pewnie zadajesz sobie teraz pytanie czy jest to w ogóle warte zachodu? Otóż oczywiście, że jest! Byłbyś zaskoczony w jak wielu przypadkach możesz potrzebować posługiwania się poprawną polszczyzną.

Oczywiście to prawda, że język polski cieszy się mianem języka urzędowego tylko w Polsce, ale czy wiedziałeś o tym, że polska diaspora jest tak ogromna, że jest jedną z największych na świecie? Oznacza to tyle, że nie ważne gdzie jesteś na świecie, z pewnością spotkasz wiele osób, które posługują się językiem polskim. W wielu przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze, będzie to jedyny język, który pozwoli Ci na komunikację z nimi. Tak więc pomimo faktu, że w teorii używa się języka polskiego tylko w Polsce, to w praktyce jest to tak naprawdę cały świat, ponieważ jesteśmy pewni, że w najdalszym zakątku świata poznasz niesamowitych Polaków, którzy z czasem staną się Twoimi dobrymi przyjaciółmi.

Natomiast jeśli chodzi o język polski w życiu zawodowym, to pamiętaj ,że dodatkowy język zawsze będzie atutem. Dzisiejsi rekruterzy coraz częściej postrzegają naukę nietypowych języków jako kryterium rekrutacji, ponieważ w dobie globalizacji prawie każdy mówi już po angielsku czy po niemiecku. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze doskonalić i ulepszać swoje umiejętności językowe. Co więcej, w wielu krajach takich jak Niemcy, Holandia, Irlandia czy Anglia, Polacy stanowią znaczącą mniejszość narodową co oznacza, że ten język zdecydowanie przyda Ci się do porozumiewania się z Twoimi kolegami z pracy. W wymienionych wyżej krajach istnieją nawet firmy, w których pracują sami Polacy i używa się tylko języka polskiego! Niesamowite prawda?

Jak sam widzisz, o dziwo, dobra znajomość języka polskiego może stać się prawdziwym atutem na dzisiejszym rynku pracy i być znacznie przydatniejsza niż mogłoby się to wydawać.

Jednak warto żebyś zdał sobie sprawę z tego, że nie wystarczy żebyś znał po polsku zaledwie kilka słów. Pojedyńcze słowa pozwolą Ci się dogadać, ale nigdy nie będziesz mógł prowadzić normalnej, kompletnej rozmowy co przeszkodzi Ci w lepszym poznaniu niesamowitych ludzi, którzy możliwe, że nie porozumiewają się w innym języku niż polski. Dodatkowo, jak wcześniej wspomnieliśmy, język polski jest bardzo trudnym językiem i naprawdę musisz się do niego przyłożyć żeby opanować go na dobrym poziomie, szczególnie pisownię, która jest jedną z najbardziej skomplikowanych jeśli chodzi o zapis języka.

I to właśnie moment, w którym nauczyciel języka polskiego i jego kursy językowe nabierają pełnego znaczenia. Tego typu kursy językowe pozwalają na naukę polskiego zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest to świetny pomysł jeśli planujesz przeprowadzić się do Polski lub do jednego z krajów, w których mieszka wielu Polaków.

 

Dlaczego indywidualny kurs języka polskiego to najlepszy sposób na naukę oraz jak znaleźć perfekcyjnego nauczyciela?

 

Otóż kurs języka polskiego z Superprof jest świetnym pomysłem z wielu powodów. Jednak skupmy się szczególnie na tym, że kursy z Superprof są indywidualne, to znaczy, że są zupełnie dostosowane do Ciebie oraz Twoich potrzeb. Nauczyciel na pierwszych zajęciach omówi z Tobą Twoje cele oraz sprawdzi Twoja dotychczasową wiedzę. Kolejnie dobierze materiał tak by najbardziej pasował do Twoich potrzeb, w zależności od tego jaki jest Twój cel nauki (studia w Polsce, przeprowadzka do Polski, polski narzeczony, pasja do któregoś z poetów itd.) oraz jak szybko chcesz ten cel osiągnąć. Zajęcia są zawsze prowadzone tak, by zaspokajały Twoje oczekiwania.

Kolejnym atutem jest to, że zajęcia mogą się odbywać w różnych miejscach; może być to Twój dom, dom Twojego korepetytora, ale również jakieś miejsce na zewnątrz takie jak kafejka czy park. Natomiast jeśli Twój harmonogram jest bardzo napięty i masz za mało czasu by się przemieszczać, jednak nie czujesz się wystarczająco komfortowo by zaprosić Twojego nauczyciela do domu, zawsze możesz wybrać opcję zajęć przez internet. Jest to świetna i bardzo wygodna opcja dla osób, które nie mają wiele czasu lub które po prostu chcą zaoszczędzić na transporcie.

W celu znalezienia perfekcyjnego korepetytora wejdź na naszą stronę internetową Superprof i przejrzyj katalog dostępnych w Twoim mieście nauczycieli (lub dalej jeśli zdecydujesz się na zajęcia online), zapoznaj się z informacjami zawartymi na ich profilach i skontaktuj się z tym, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że pierwsza lekcja jest zazwyczaj za darmo. To pozwoli Ci na podjęcie lepszej decyzji co do tego czy metoda nauczania danego nauczyciela Ci odpowiada.

Zajrzyj na naszą stronę i zacznij przygodę z językiem polskim już dziś!

 

Czego chcesz się nauczyć?