Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: mikroekonomia

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 3 opinii.

40 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 40 zł

5 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 5 h.

Nauka z przedmiotu Mikroekonomia nigdy nie była
tak prosta

2. Zorganizuj swoje lekcje z: Mikroekonomia

Wymieniaj się wiadomościami z nauczycielem, omówcie swoją dostępność oraz wzajemne potrzeby względem zajęć. Szybko zaplanuj lekcje i opłacaj je bezpiecznie poprzez system płatności Superprof.

3. Przeżyj nowe doświadczenia

Niesamowita Karta Ucznia, która zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów przez cały miesiąc. Odkrywaj nowe pasje i rozwijaj umiejętności ze wspaniałymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Mikroekonomia?

Średnia cena zajęć z: Mikroekonomia wynosi: 40 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: mikroekonomia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Mikroekonomia?

Z pomocą nauczyciela z: Mikroekonomia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Mikroekonomia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Mikroekonomia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje mikroekonomia online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Mikroekonomia jest dostępnych?

11  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Mikroekonomia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 11 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Mikroekonomia?

Na przykładzie 3 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Mikroekonomia?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Mikroekonomia!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Nauka mikroekonomii z nauczycielem Superprof

Czym jest mikroekonomia? 

Mikroekonomia jest nauką społeczną, analizą która bada implikacje bodźców i decyzji, a w szczególności to, jak wpływają one na wykorzystanie i dystrybucję zasobów przez przedsiębiorstwa. Mikroekonomia pokazuje, jak i dlaczego różne dobra mają różną wartość, jak jednostki i przedsiębiorstwa prowadzą i czerpią korzyści z produkcji i wymiany oraz jak jednostki najlepiej koordynują i współpracują ze sobą. Ogólnie rzecz biorąc, mikroekonomia skupia się na elementach rynku takich jak: analiza, równowaga przedsiębiorstwa i konsumenta oraz postępowanie ekonomiczne.

 

Badanie mikroekonomii obejmuje kilka kluczowych pojęć, w tym:

 

  • Teoria użyteczności: analizy decyzji konsumenta pod kątem zakupu i konsumpcji dóbr, które maksymalizują ich szczęście lub "użyteczność". Ważne jest tu uwzględnienie kwestii takich jak potrzeby konsumenta, konkurencja oraz kwestie popytu i podaży. 

 

  • Teoria produkcji: mowa o procesie przekształcania nakładów na wyniki. Przedsiębiorstwa starają się wybrać taką kombinację nakładów i metod ich łączenia, która zminimalizuje koszty, a tym samym zmaksymalizuje ich zyski biorąc pod uwagę prawo konsumenta,.

 

  • Teoria ceny: Teoria użyteczności i teoria produkcji współgrają ze sobą, tworząc teorię podaży i popytu, które określają ceny na konkurencyjnym rynku. Na doskonale konkurencyjnym rynku stwierdza ona, że cena, której żądają konsumenci, jest taka sama jak cena, którą dostarczają producenci. Wynikiem tego jest równowaga ekonomii oraz nastawione na potrzeby klienta postępowanie.

 

  • Teoria zachęty i zachowania: Jakie jest postępowanie osób, jako jednostki lub firmy, na sytuacje zachęty, z którymi są skonfrontowani. Dzięki elementom analizy, przedsiębiorstwa mogą stwierdzić jakie jest postępowanie konsumenta i dostosować według tej analizy swoje działa.

 

Do czego wykorzystuje się mikroekonomię oraz dlaczego warto się jej uczyć? 

Mikroekonomia, jest częścią ekonomii, która zajmuje się analizą tego, co może się wydarzyć, gdy jednostki dokonują wyborów w odpowiedzi na zmiany zachęt, cen, zasobów lub metod produkcji. Poszczególne podmioty są często grupowane w podgrupy mikroekonomiczne, takie jak nabywcy, sprzedawcy i właściciele firm. Grupy te tworzą podaż i popyt na zasoby, wykorzystując pieniądz i stopy procentowe jako mechanizm cenowy.

 

Mikroekonomia opisuje zachowania i postępowanie gospodarcze i wyjaśnia, czego można się spodziewać, jeśli pewne warunki ulegną zmianie. Na przykład omówmy tu następujący model sytuacji: jeśli producent podniesie ceny samochodów, mikroekonomia mówi, że konsumenci będą mieli tendencję do kupowania mniejszej ilości samochodów niż wcześniej. Jeśli duża kopalnia miedzi w Ameryce Południowej upadnie, cena miedzi będzie miała tendencję do wzrostu, ponieważ podaż jest ograniczona. 

 

Te wyjaśnienia, wnioski i przewidywania mikroekonomii mogą być następnie zastosowane również w ten sposób, aby nakazać, co ludzie, przedsiębiorstwa i rządy powinny robić, aby osiągnąć najbardziej wartościowe lub korzystne wzorce produkcji, wymiany i konsumpcji wśród uczestników rynku. W ten sposób w krótkim czasie przedsiębiorstwa mogą wprowadzać zmiany tak, by działać dla dobra konsumenta, a jednocześnie by być przygotowanym na to co zrobi konkurencja. 

 

Jak sam widzisz, osoba posiadająca wiedzę na temat ekonomii oraz  mikroekonomii jest w stanie łatwo przewidzieć ruchy firm stanowiących producenta wyrobów oraz jednostek stanowiących konsumentów tych produktów. Umiejętności te wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa w celu lepszej organizacji pracy, a zatem osoba, która ma umiejętności i doświadczenie w mikroekonomii, z łatwością znajdzie bardzo dobre możliwości zawodowe. A w dodatku jeśli znasz jakiś język obcy, na przykład język angielski lub język niemiecki, to sukces masz gwarantowany.

Gdzie można uczyć się mikroekonomii w Polsce? 

W Polsce mikroekonomia tworzy jeden z przedmiotów na studiach ekonomii to właśnie tam większość uczniów styka się z nią po raz pierwszy. Książki ekonomiczne, prawo popytu i podaży, prawo produkcji, model ekonomii, nauki o prawie konsumenta, zmiany dla dobra konsumenta, dostawa produktów, konkurencja oraz krótka historia ekonomii wraz z kwestiami takimi jak mikroekonomia oraz makroekonomia to tylko kilka tematów do przerobienia na studiach.

Uniwersytety oferujące studia na kierunku ekonomia w Polsce są dość liczne, a materiał wcale nie taki łatwy do nauki.

 

Dla niektórych uczniów może być to dość skomplikowany przedmiot i będą oni szukać dodatkowej pomocy w celu zrozumienia całego materiału, dla innych opowieści o ekonomii mogą być łatwe i nie będą szukać oni dodatkowej pomocy. 

 

Sposobem na zrozumienie mikroekonomii, ekonomii oraz całej reszty tematów jest również uczestnictwo w zajęciach prywatnych z korepetytorem. Dzięki indywidualnemu podejściu do nauki, Twój korepetytor szybko i skutecznie pomoże Ci zrozumieć nawet najtrudniejsze kwestie dotyczące mikroekonomii. 

Ucz się mikroekonomii na zajęciach prywatnych w Polsce

Jeśli chcesz dobrze nauczyć się mikroekonomii lub uzupełnić wiadomości z lekcji ekonomii na uczelni w celu lepszego zrozumienia tematu, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zajęcia indywidualne z korepetytorem. 

 

Podczas zajęć prywatnych będziesz miał możliwość nauki jeden na jeden z Twoim korepetytorem według Twojego własnego tempa. Zajęcia indywidualne są prowadzone w sposób dopasowany do potrzeb ucznia oraz prowadzone są w dni oraz godzinę, która najbardziej mi odpowiada. Co więcej, twój korepetytor zapewni Ci również najlepsze dostępne na rynku książki i materiały do nauki ekonomii oraz mikroekonomii.

 

W celu znalezienia Twojego wymarzonego korepetytora, wejdź na stronę online Superprof i wpisz w wyszukiwarkę "mikroekonomia" oraz nazwę Twojego miasta. Kolejnie zobaczysz profile dostępnych w Twoim mieście korepetytorów od mikroekonomii oraz ekonomii. 

 

Kontakt z Twoim przyszłym korepetytorem jest bardzo prosty, wystarczy że wyślesz do niego wiadomość za pomocą naszej strony i umówisz się na pierwszą lekcję gratis. Nie czekaj dłużej, zacznij Twoje zajęcia mikroekonomii już dziś!

Czego chcesz się nauczyć?