Strona główna
Zostań nauczycielem

Korepetycje kształcenie słuchu Wrocław

🥇 Najlepsi z najlepszych
🎶 11 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Wrocław

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 5 opinii.

54 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 54 zł

13 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 13 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć solfeżu

Korepetycje kształcenie słuchu Wrocław, z pomocą najlepszych nauczycieli

Nauka solfeżu we Wrocławiu - Czym jest solfeż?

Mówiąc krótko i najprościej, solfeż to nauka oraz metoda czytania nut głosem. W szkolnictwie muzycznym jest to przedmiot nauczania praktycznego, który na celu ma doskonalenie umiejętności czytania nut, naukę śpiewu przy ich użyciu, kształcenie słuchu, wyrobienia pewności i czystości intonacji oraz trafiania w odpowiednie dźwięki i tony. Nazwa „solfeż” pochodzi od ćwiczeń wokalnych opartych na solmizacji. W solfeżu każdy dźwięk oktawy posiada swoją nazwę solmizacyjną (do, re, mi, fa, sol, la, si, do), co ułatwia odczytanie zapisu nutowego danej melodii.

 

Czy wiedziałeś, że solmizacja została wprowadzona już w XI wieku przez Gwido z Arezzo? Wprowadził on skalę sześciostopniową oznaczając poszczególne jej stopnie pierwszymi zgłoskami kolejnych wersów hymnu na cześć św. Jana:

 

Ut queant laxis, Resonare fibris. Mira gestorum, Famuli tuorum. Solve polluti Labii reatum Sancte Ioannes.

 

Zgłoska „si” została przedstawiona w XVI przez Anzelma z Flandrii, który po prostu połączył pierwsze litery ostatnich wyrazów (Sancte Ioannes). Jak być może zauważyłeś, początkowo „do” nazwane było zgłoską „ut”. Giovanni Battista Doni dokonał w tej sprawie zmiany sugerując się tym, że przy nauce śpiewu łatwiej jest śpiewać sylabę otwartą (czyli taką, która kończy się samogłoską), niż zamkniętą. W związku z tym znane ludziom do tego czasu „ut” podmienił na dwie pierwsze litery swojego nazwiska.

 

Konserwatorium Paryskie, czyli francuska uczelnia muzyczna i baletowa, wraz z założeniem w roku 1795 wprowadziła solfeż do podstawowego programu nauczania. Ukazywały się wówczas pierwsze drukowane zbiory ćwiczeń. Można powiedzieć, że Francja stała się w pewnym sensie prekursorem muzycznym w tej kwestii, ponieważ ich tradycja nauki solfeżu była punktem wyjścia dla różnych metod nauczania i rozwijania umiejętności muzycznych w innych krajach. Solfeż obecnie uznawany jest głównie za dyscyplinę służącą do kształcenia słuchu.

Czy warto uczyć się solfeżu?

Solfeż to po prostu śpiew. Być może nie jesteś w tej chwili do tego szczególnie przekonany, jednak może okazać się, że kiedy już spróbujesz, śpiew stanie się Twoją prawdziwą pasją! Sztuka jest wspaniała i warto próbować różnych aktywności, aby znaleźć tą właściwą. Wiele osób śpiew uznaje za formę relaksu, odstresowania a nawet odreagowania, wyładowania emocji – tych dobrych jak i tych złych. Nauka śpiewu niesie ze sobą bardzo wiele zalet, takich jak:

 

  • Poczucie wewnętrznej satysfakcji z powodu rozwijania nowego talentu. Nie ma chyba nic lepszego, niż uczucie towarzyszące osobie, która widzi swój własny rozwój i efekty tego, nad czym pracuje. Jeśli solfeż stanie się Twoim hobby, jego nauka będzie dla Ciebie po prostu spełnieniem!
  • Poznawanie i kreowanie własnego stylu. Każdy z nas posiada inny głos i dlatego w zasadzie niemożliwym jest stworzenie coveru danej piosenki tak, aby brzmiał on jak jej wersja oryginalna. W rzeczywistości każdą piosenkę można zaśpiewać i zagrać tak naprawdę na setki różnych sposobów – brzmi fascynująco, prawda? Dzięki temu, przy odpowiedniej ilości pracy i zaangażowaniu, możesz chwalić się przed publicznością swoim unikatowym głosem i podbijać ich serca!
  • Praca nad stresem i wystąpieniami publicznymi. Wbrew pozorom, nauka śpiewu może przyczynić się do zmian pod kątem pewności siebie. Przede wszystkim jest to kwestia psychologiczna – kiedy zauważasz efekty swojej pracy i doceniasz je oraz swój włożony w to wkład, podświadomie stajesz się śmielszy. Dodatkowo, nauka śpiewu mocno skupia się na ćwiczeniach oddechowych, co także może pozytywnie wpływać na poziom odczuwanego przez Ciebie stresu w nietypowych sytuacjach.
  • Bardzo prawdopodobne, że nie miałeś o tym pojęcia, ale śpiewanie może wpływać na poprawę zdrowia. Jakby nie było, śpiew jest pewną formą aktywności fizycznej, a przy odpowiednim treningu wokalnym można spalić ilość kalorii równą tej, którą palimy podczas jazdy na rowerze lub długiego spaceru. Śpiewając mocno pracujemy nad oddechem, zatem nasz organizm regularnie dotlenia się, oddech się pogłębia.
  •  

To nie są jedyne zalety nauki oraz regularnego śpiewania, jednak sam już pewnie widzisz, że ta fascynująca aktywność może nieść pozytywny wpływ na wiele sposobów!

Nauka solfeżu we Wrocławiu

Jeśli od pewnego czasu interesujesz się muzyką lub śpiewem i zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz uczyć się i rozwijać swoje zainteresowanie, masz do wyboru kilka opcji… Pierwszą z nich i – teoretycznie może się wydawać – najprostszą jest samodzielna nauka śpiewu. Teoretycznie, ponieważ śpiew i muzyka w rzeczywistości nie są tak łatwe, jak zapewne Ci się to wydaje. Niezależnie od tego, czy chcesz uczyć się solfeżu, śpiewu operowego, gry na gitarze, czy cymbałkach, naukę zawsze trzeba rozpocząć od teorii muzyki. Ta teoria jest dość obszerna i do jej opanowania potrzeba sporo nauki i czasu. Większość osób ma problemy z samodzielnym motywowaniem się do regularnej nauki, więc także w Twoim przypadku bardzo prawdopodobne jest, że rozpoczniesz tą przygodę z wielkim zapałem, który szybko może się wypalić i poskutkować kompletnym brakiem dalszej motywacji – szczególnie na początku, kiedy postępy mogą być bardzo słabo widoczne.

 

Całe szczęście, solfeżu możesz uczyć się także na inne sposoby. Zapewne wielu osobom słyszącym „nauka muzyki”, na myśl przychodzi po prostu szkoła muzyczna. Szkoły muzyczne są świetnym sposobem na naukę dla pasjonatów muzyki, nie tylko śpiewanej, ale także granej. Zazwyczaj idąc do takiej szkoły, ma się na celu właśnie naukę gry na instrumencie, jednak coraz więcej szkół muzycznych w swojej ofercie uwzględnia także oddzielny program nauki śpiewu. Szkoła muzyczna Yamaha to ogólnopolska instytucja, która jedną ze swoich placówek posiada właśnie we Wrocławiu. Nauka śpiewu w tej szkole wchodzi w skład nowego programu opracowanego przez YAMAHA Music Foundation pod nazwą „PMS” – Popular Music School. Szkoła zapewnia uczniowi podręcznik do nauki, a także akompaniamenty w postaci znanych piosenek w formie karaoke. Zajęcia odbywają się w systemie grupowym oraz indywidualnym. We Wrocławiu znaleźć możesz mnóstwo szkół muzycznych o podobnej ofercie.

 

Odchodząc jednak od nauki muzyki, jako zajęć dodatkowych – dla prawdziwych jej miłośników coraz częściej spotykane są państwowe lub prywatne ogólnokształcące szkoły muzyczne. Tego typu szkoły polegają na tym, że w swoim programie nauczania zawierają standardowy tok nauki, jednak poszerzony jest on także o kształcenie muzyczne. Oznacza to, że poza matematyką, fizyką czy językiem angielskim, uczniowie ogólnokształcących szkół muzycznych mierzą się także z takimi przedmiotami, jak kształcenie słuchu, gra na instrumentach, czytanie nut, czy też właśnie nauka śpiewu/solfeżu. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu to jedna z tego typu placówek. Szkoła oferuje kształcenie na poziomie szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

 

Zdarza się jednak, że niektórym nie na rękę jest wydawać miesięcznie kilkaset złotych na czesne dla prywatnych szkół muzycznych, a nauka w grupie nie jest tym, czego oczekują. Niektóre osoby, które chciałyby nauczyć się śpiewać z nut, nie chcą także spędzać setek godzin nad innymi przedmiotami, takimi jak historia muzyki, łacina czy nauka o organach. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem są prywatne lekcje solfeżu z korepetytorem! Czy wiesz, jak znaleźć doświadczone osoby, które z chęcią nauczą Cię teorii muzyki wraz ze wszystkim, co musisz wiedzieć o śpiewie oraz pracy oddechem? Jeśli nie, mamy dla Ciebie najlepszą propozycję!

Nauka solfeżu we Wrocławiu z Superprof

Prywatne korepetycje zrzeszają sobie coraz więcej zwolenników. Ludzie zaczęli zauważać potencjał, jaki niosą ze sobą lekcje indywidualne, co poskutkowało wielkimi zmianami na rynku korepetycji. Oferta uczonych przedmiotów stale rośnie i nie obejmuje już wyłącznie typowo szkolnych przedmiotów, takich jak geografia czy chemia, ale także znane aktywności i różnego rodzaju hobby, takie jak malowanie, taniec czy właśnie solfeż! Superprof to platforma edukacyjna, która w swojej ofercie posiada prawie pięćset przedmiotów! Nasi nauczyciele to doświadczeni specjaliści, którzy mają ogromną wiedzę dotyczącą uczenia innych i robią to z pasją i zaangażowaniem. W samym Wrocławiu mamy kilkunastu nauczycieli solfeżu. Aby ich wyszukać, wystarczy, że na stronie głównej naszej platformy wpiszesz „solfeż” i wybierzesz miasto Wrocław. Lista nauczycieli składa się z oddzielnych profili, na których możesz zapoznać się z informacjami o każdym z nich. Stawka, doświadczenie, tło zawodowe, opinie poprzednich uczniów, metody nauczania i wiele innych informacji są na wyciągnięcie Twojej ręki, abyś mógł bez problemu podjąć decyzję, co do wyboru nauczyciela.

 

Lekcje prywatne mają mnóstwo zalet i są uznawane za jedną z najlepszych form nauki. Ze względu na bezpośredni kontakt z nauczycielem, uczeń może liczyć na jego stałe wsparcie, feedback oraz odpowiednio dostosowane do potrzeb i wymagań podejście. Jeśli chcesz spróbować prywatnych lekcji solfeżu, możesz wypróbować naszą stronę jeszcze dziś i zostawić wiadomość wybranemu przez siebie nauczycielowi! Jeśli okaże się, że we Wrocławiu nie znajdziesz osoby, która by Ci odpowiadała, zawsze możesz wyszukać listę nauczycieli solfeżu bez podawania lokalizacji – wówczas brani będą pod uwagę nauczyciele z całej Polski! Śpiew jest świetną formą aktywności, a także idealnym sposobem na wyrażenie siebie. Nie czekaj i zacznij swoją przygodę z nauczycielem Superprof!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Ile chcesz wydać na kurs solfeżu w mieście Wrocław?

W mieście: Wrocław, średnia stawka za zajęcia solfeżu to 54 zł.

Koszt zajęć solfeżu będzie się różnić w zależności od paru czynników:

  • kwalifikacji oraz poziomu doświadczenia nauczyciela solfeżu;
  • miejsca gdzie odbędą się zajęcia (online lub w domu ucznia);
  • ilość i długość trwania lekcji solfeżu;
  • przeznaczenie Twoich lekcji (budowanie profesjonalnego portfolio, przygotowania do egzaminów na studia lub po prostu czysta przyjemność).

Przeważająca większość naszych prywatnych nauczycieli Superprof oferuje swoje pierwsze zajęcia za darmo.

 

Sprawdź stawki naszych nauczycieli solfeżu w Twoim mieście.

🖊 Ile wynosi średnia rekomendacji, przyznana przez użytkowników dla prywatnych nauczycieli solfeżu w mieście: Wrocław i w okolicach?

Coraz więcej osób interesuję się lekcjami solfeżu, ze względu na wysoką przyjemność z uprawiania tej dziedziny sztuki, zarówno w życiu osobistym jak i czysto zawodowym . Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę korepetycji solfeżu w mieście: Wrocław i w okolicy.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują opinie od swoich uczniów. W sumie jest to 5 ewaluacji,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0 na 5.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z korepetycjami. Skontaktuj się z nami za pomocą e-mail.  Potrzebujesz pomocy?

💻 Czy jest możliwe branie lekcji solfeżu przez kamerę internetową?

Większość naszych nauczycieli Superprof również proponuje zajęcia solfeżu online. Dodatkowo, te dogodne dodatkowe zajęcia są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Zdalne lekcje solfeżu zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

📘 Jakie są plusy prywatnych lekcji solfeżu z instruktorem?

✍️  Opanuj czytanie nut głosem i poszerzaj wiedzę muzyczną

 

Sprawne odczytywanie nut głosem jest umiejętnością ,która wymaga wieloletniej i systematycznej nauki. Umiejętności tej nie zdobywa się automatycznie przez samą naukę gry na instrumencie. Możesz poprawnie grać, mieć wybitny słuch muzyczny, nawet słuch absolutny, a nie umieć biegle odczytywać ćwiczeń solfeżowych. Dlatego właśnie pomoc prywatnego nauczyciela może okazać się tutaj kluczowa. Natomiast, trzeba pamiętać, iż zdolność w czytaniu nut głosem a vista jest wynikiem nie tylko efektywnego kształcenia pod kierunkiem nauczyciela, ale również pracowitości ucznia.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję solfeżu na Superprof już dziś!

👨 Ilu nauczycieli solfeżu jest obecnie dostępnych w mieście: Wrocław i na przedmieściach?

Jeśli chcesz opanować solfeż lub poprawić oceny z tego przedmiotu na studiach, 11 prywatnych nauczycieli jest dostępnych w mieście: Wrocław, aby uczyć zarówno osobiście lub przez kamerę internetową.

 

Aby rozpocząć naukę lub poprawić swoje umiejętności solfeżu, na naszej stronie internetowej dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Wrocław, czy na przedmieściach, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki korepetycjom w domu lub przez kamerę internetową nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje solfeżu były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo oraz zaproponują Ci dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Superprof czeka na Ciebie!