Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: solfeż

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 55 opinii.

67 zł/h

Najlepsze ceny: 97% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 67 zł

6 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 6 h.

Nauka z przedmiotu Solfeż nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Solfeż

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Solfeż?

Średnia cena zajęć z: Solfeż wynosi: 67 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

 • doświadczenie nauczyciela z: solfeż
 • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
 • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Solfeż?

Z pomocą nauczyciela z: Solfeż, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Solfeż online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Solfeż oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje solfeż online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Solfeż jest dostępnych?

198  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Solfeż, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 198 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Solfeż?

Na przykładzie 55 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Solfeż?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Solfeż!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Kształcenie słuchu korepetycje, z prywatnym nauczycielem

Nauka solfeżu w Polsce - czym jest solfeż?

Czy lubisz muzykę? Nie mamy tu na myśli samego słuchania piosenek wybranych zespołów, bo kto nie lubi słuchać muzyki? Zastanów się, czy zdarza Ci się podrygiwać do pewnych melodii, łapiesz się na nuceniu ulubionych utworów, chciałbyś nauczyć się gry na jakimś instrumencie? A może lubisz śpiewać? Jeśli tak, czy czujesz się podczas śpiewania zrelaksowany, odczuwasz satysfakcję? Nie bez powodu! Śpiew przynosi mnóstwo korzyści, zarówno dotyczących naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Czy spotkałeś się jednak kiedyś z terminem „solfeż”? Czym on właściwie jest?

 

Solfeż, mówiąc krótko, jest metodą i nauką czytania nut głosem. Brzmi dziwnie, prawda? Czytać nuty głosem? Wbrew pozorom jest to bardzo ciekawy i skuteczny sposób na naukę śpiewu oraz trening wokalny, który przy okazji wpływa na wiele innych aspektów, niż sam głos! Jeśli chociaż przez chwilę miałeś kiedykolwiek styczność z podstawami muzyki, na przykład na muzyce w szkole, z pewnością znasz zgłoski: Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si. Są to nazwy solmizacyjne nadane poszczególnym dźwiękom w oktawie już w XI wieku. Każda ze zgłosek posiada oddzielną wysokość i ton. „Do” jest pierwszym i najniższym dźwiękiem, który rozpoczyna oktawę, z kolei „Si” jest ostatnim. Po zakończeniu danej oktawy, rozpoczyna się wyższa oktawa, w której pierwszy dźwięk znowu nazywa się „Do” i w taki sposób koło się „zamyka”.

 

Za prekursora solfeżu uznaje się Francję, w której wraz z otwarciem Konserwatorium Paryskiego w XVII wieku solfeż wszedł do podstawowego programu kształcenia. Do dziś wykorzystywany jest on jako narzędzie do treningu wokalnego, ale także kształcenia słuchu, poczucia rytmu, wysokości i intonacji dźwięku i wiele więcej. Można zatem powiedzieć, że zastosowanie solfeżu jest bardzo uniwersalne i nie powinno dziwić, że od wieków jest on wykorzystywany i popularyzowany.

Dlaczego warto uczyć się solfeżu?

Solfeż jest jedną z metod nauki śpiewu. Czy słyszałeś kiedyś, jakie korzyści płyną z nauki i regularnego praktykowania śpiewu? Poniżej kilka przykładów:

 • Zdrowe płuca – śpiew w głównej mierze polega na oddychaniu. Regularne ćwiczenia wokalne dotleniają cały nasz organizm, a z czasem potrafi przyczynić się także do powiększenia ilości tlenu wymiennego, a zmniejszenia ilości tlenu zalegającego,
 • Poprawna postawa ciała – śpiew wymaga od nas odpowiedniego ułożenia klatki piersiowej i kręgosłupa,
 • Eliminowanie szczękościsku – poprzez uaktywnianie aparatu artykulacyjnego, staw skroniowo-żuchwowy jest zmuszany do intensywnej pracy. Można w ten sposób zapobiegać, a nawet leczyć dolegliwość szczękościsku u osób, które na niego cierpią,
 • Lepszy nastrój – nie bez powodu mówi się, że śpiew poprawia humor. Podczas śpiewania nasz organizm wydziela między innymi hormon szczęścia, endorfiny. Dzięki temu czujemy się zrelaksowani, a nasz stres jest redukowany. Dlatego często poleca się odrobinę śpiewu po ciężkim dniu w pracy czy szkole,
 • Wyobraźnia – śpiew pozwala nam na wyrażenie swoich myśli i emocji. Śpiewanie może pobudzać naszą wyobraźnię i rozwijać ją. Jeśli nie wiesz, jak wyrazić swoje uczucia, możesz spróbować zrobić to poprzez piosenkę,
 • Spełnienie – każdy z nas, widząc efekty swojej ciężkiej pracy, czuje satysfakcję. Może to doprowadzić także do zwiększenia pewności siebie!

 

Nauka i praktykowanie solfeżu to nie tylko korzyści dla naszego organizmu, ale także dla naszej przyszłości! Jeśli kochasz muzykę i chciałbyś w przyszłości połączyć ją ze swoją karierą zawodową, ścieżek rozwoju będziesz miał przed sobą naprawdę wiele!

 

Posiadając wykształcenie muzyczne lub odpowiednio wypracowane umiejętności, możesz w przyszłości zająć się między innymi takimi zawodami, jak:

 • Muzyk-kompozytor, czyli prowadzenie działalności twórczej w zakresie komponowania własnej muzyki, pisania tekstów, śpiewania, odejmując nawet cały proces produkcji,
 • Nauczyciel muzyki w szkole, placówce prywatnej i innych tego typu instytucjach naukowych,
 • Inne, np. redaktor muzyczny w radio, TV lub wydawnictwie, krytyk muzyczny, teoretyk, muzykolog, menedżer artystów, kompozytor utworów do gier, filmów i bajek i wiele innych.

Gdzie w Polsce nauczysz się solfeżu?

Na naukę solfeżu istnieje wiele możliwości. Najczęściej jednak osoby zapytane o kształcenie muzyczne myślą o szkołach muzycznych – prywatnych placówkach, które oferują lekcje w formie zajęć dodatkowych. Większość takich miejsc skupia się zazwyczaj głównie na nauce gry na wybranych instrumentach, jednak są także oferty zawierające oddzielny program wokalny. Zdarza się także, że niektóre miejsca nie mają podziału na żadne programy i skupiają się na ogólnym kształceniu muzycznym, zarówno pod kątem gry na instrumencie, kształcenia słuchu i śpiewie.

 

W Polsce funkcjonują tysiące szkół muzycznych, a także wiele ogólnopolskich placówek, które swoje filie posiadają w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań. Do tego typu szkół-filii należy między innymi Szkoła Muzyczna Yamaha, znana i ceniona w całym kraju, jak i na świecie. Takie szkoły często organizują cykliczne koncerty i występy publiczne, więc dzięki nauce w takim miejscu nie tylko będziesz miał możliwość kształcenia swojej muzykalności, ale także pokazywania siebie i swoich talentów przed publicznością!

 

Dla dzieci i młodzieży kompletnie zakochanych w muzyce świetnym wyborem może okazać się ogólnokształcąca szkoła muzyczna. Różnicę między prywatną szkołą muzyczną a szkołą ogólnokształcącą można rozpoznać zapewne już po samej nazwie. Szkoły ogólnokształcące nie są dla uczniów tzw. „zajęciem dodatkowym”, a zapewniają mu kształcenie z zakresu szkoły podstawowej i/lub średniej (niektóre instytucje oferują wyłącznie kształcenie I lub II stopnia), dodatkowo w toku nauki uwzględniając też program kształcenia muzycznego. W takiej szkole dziecko poza matematyką i angielskim, będzie miało także lekcje historii muzyki, teorię muzyki czy zajęcia z kształcenia słuchu.

 

Jeśli interesujesz się muzyką na tyle, że chciałbyś swoją przyszłość połączyć właśnie z tą pasją, bardzo przydatne może okazać się wykształcenie muzyczne. Bez niego często zdarzać się może, że mimo talentu i umiejętności, nie dostaniesz wymarzonej pracy. Pracodawcy szukający osób na stanowiska kompozytorów czy redaktorów radiowych będą zwracali uwagę na to, czy ukończyłeś jakąś akademię muzyczną lub konserwatorium… Na szczęście w Polsce mamy mnóstwo uczelni muzycznych, które nie tylko rozwiną Twój wokal poprzez solfeż i inne metody, ale także nauczą Cię wielu ciekawych technik z różnych dyscyplin muzycznych. Akademia Muzyczna w Krakowie, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu… W każdej części Polski znajdziesz jakąś świetną uczelnię, która zapewni Ci bogatą wiedzę i wykształcenie.

 

Być może jednak nie zależy Ci na wykształceniu muzycznym, a naukę solfeżu traktujesz wyłącznie jako hobby. W takim przypadku najbardziej godne polecenia są prywatne zajęcia w formie korepetycji!

Prywatne lekcje solfeżu w Polsce

Ostatnimi czasy prywatne korepetycje zrzeszają sobie coraz większą liczbę zwolenników. Poza niespotykanym w innych formach nauki komfortem i elastycznością, odznaczają się one także przystępnymi cenami, nie tracąc jednocześnie na jakości zajęć. Podczas prywatnych korepetycji jesteś w stanie realnie wpływać na ich wygląd, możesz wspólnie z nauczycielem dostosowywać je do swoich potrzeb i preferencji.

 

Zajęcia w prywatnych placówkach zazwyczaj muszą być opłacane raz w miesiącu, a czesne jest niezmienne niezależnie od tego, czy byłeś na wszystkich lekcjach, czy któreś musiałeś opuścić. W przypadku korepetycji jest to prostsza sprawa – nie możesz przyjść na lekcję, więc powiadamiasz o tym nauczyciela, lekcje się nie odbywają, a Ty nie musisz za nie płacić! Stałe czesne to często duży problem i niepotrzebna strata pieniędzy.

 

Pamiętaj jednak, że korepetytora należy szukać z rozwagą! Wpisując w wyszukiwarkę „lekcje solfeżu w Gdańsku” (lub jakimkolwiek innym mieście), z pewnością znajdziesz dziesiątki przeróżnych stron z różnymi ofertami. Aby znaleźć dobrego nauczyciela staraj się zawsze korzystać z rzetelnych źródeł. Właśnie takim źródłem jest Superprof! Nasza platforma od lat zajmuje się dostarczaniem prywatnych korepetycji i kursów dla potrzebujących osób, a nasza baza nauczycieli stale się powiększa. Obecnie w całej Polsce mamy 130 nauczycieli solfeżu, a ich stawki zaczynają się już nawet od 45 zł! Jeśli chcesz znaleźć nauczycieli działających w Twojej okolicy, w polu wyszukiwania na naszej stronie głównej wpisz „solfeż” i wybierz konkretne miasto. Swoje wyniki możesz filtrować, jeśli zależy Ci na konkretnych aspektach, takich jak stawka czy forma nauczania. Zajęcia odbywają się stacjonarnie, ale wielu nauczycieli oferuje także lekcje online poprzez kamerę internetową! Dzięki temu, jeśli nie znajdziesz w swojej okolicy nikogo, kto by Ci odpowiadał, zawsze możesz spróbować lekcji zdalnych – w tym przypadku nie musisz ograniczać wyszukiwania wyłącznie do swojego miasta!

 

Wielu naszych nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo. Jest to świetna możliwość, aby sprawdzić, czy dobrze dogadujesz się z wybranym korepetytorem i czy odpowiada Ci jego sposób prowadzenia zajęć. Jeśli lekcja Ci się nie spodoba, możesz bez żadnych konsekwencji po prostu zrezygnować z dalszej współpracy z daną osobą. My jednak wierzymy, że na Superprof z łatwością znajdziesz osobę, która idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania i potrzeby!

Czego chcesz się nauczyć?