Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli gry na wiolonczeli

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 19 opinii.

75 zł/h

Najlepsze ceny: 98% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 75 zł

7 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 7 h.

Nauka gry na wiolonczeli nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Wiolonczela

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Wiolonczela?

Średnia cena zajęć z: Wiolonczela wynosi: 75 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: wiolonczela
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Wiolonczela?

Z pomocą nauczyciela z: Wiolonczela, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Wiolonczela online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Wiolonczela oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje wiolonczela online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Wiolonczela jest dostępnych?

61  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Wiolonczela, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 61 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Wiolonczela?

Na przykładzie 19 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się grać na wiolonczeli?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli gry na wiolonczeli!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Prywatny nauczyciel gry na wiolonczeli pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności z przedmiotu

Rozpocznij zajęcia z gry na wiolonczeli

Jeśli należysz do osób, które zawsze fascynowało brzmienie wiolonczeli i chcesz nauczyć się samodzielnie wydobywać wysokiej jakości dźwięk, to czas żebyś zapisał się na kurs gry na wiolonczeli. Dobra wiadomość jest taka, że możesz zacząć grać bez względu na to, ile masz lat!

 

Jedyne, co warto żebyś wiedział od początku, to to, że będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, ponieważ gra na wiolonczeli nie jest najłatwiejszą rzeczą, jakiej można się nauczyć, ale jest niezwykle satysfakcjonująca.

 

Nie oczekuj, że będziesz świetny od samego początku. Wiolonczela nie jest instrumentem o stałej wysokości dźwięku z klawiaturą, jak fortepian, więc zajmie Ci trochę czasu, aby przyzwyczaić się do instrumentu i sposobu, w jaki produkowany jest ton.

 

Jednak jeśli możesz liczyć na zajęcia z profesjonalistą, który nie tylko jest świetnym muzykiem, ale również pedagogiem to masz szczęście. 

 

Dobry nauczyciel będzie w stanie nauczyć Cię zarówno grać na wiolonczeli jak i pozwoli Ci odkryć najważniejsze tajniki tego instrumentu, a dzięki swojej pasji będzie stale Cię motywował i sprawiał, że z każdym dniem pokochasz grę na wiolonczeli bardziej. Klucz to znalezienie dobrego nauczyciela. 

Jak rozpocząć naukę gry na wiolonczeli? 

  • Znajdź mentora

 

Mówiąc to, nie mamy na myśli, że musisz iść do najbliższej szkoły i zapisać się, ale raczej powinieneś pomyśleć o tym, co jest najlepszą opcją dla Ciebie i zbadać możliwości. Jedną z opcji jest znalezienie prywatnego nauczyciela lub skontaktowanie się z kimś, kto jest profesjonalnym wiolonczelistą w Twojej okolicy.

 

Jeśli nie jest to dla Ciebie opcja, możesz również poszukać mentora online. Dzięki nowoczesnej technologii istnieje coraz więcej platform takie jak Superprof, które oferują możliwość nauki gry na wiolonczeli online. 

 

  • Znajdź wiolonczelę

 

Istnieje wiele opcji zakupu wiolonczeli, a niektóre z nich są prawdopodobnie znacznie powyżej budżetu, który chciałbyś zapłacić na instrument, którego dopiero zaczynasz się uczyć. Nie pozwól, aby to Cię zniechęciło, ponieważ z pewnością możesz znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. Porozmawiaj o tym z Twoim nauczycielem i pozwól mu pomóc Ci w wyborze.

 

Jeśli opcja zakupu instrumentu wydaje Ci się zbyt droga, warto rozważyć wypożyczenie wiolonczeli od lokalnego lutnika lub nawet od kogoś, kto ma instrument, którego nie używa. Jest to dobra opcja, ponieważ możesz przetestować czy gra na wiolonczeli rzeczywiście Ci się podoba, a kolejnie rozważyć zakup, jeśli nadal będziesz chciał.

 

  • Strojenie wiolonczeli

 

Strojenie wiolonczeli nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie jeśli masz do czynienia z instrumentem po raz pierwszy w życiu. Jednak zanim się tego nauczysz, możesz poprosić Twojego nauczyciela, który z pewnością będzie w stanie pomóc Ci w nastrojeniu Twojego nowego instrumentu. 

 

  • Ćwicz

 

Po udanym nastrojeniu instrumentu, możesz wreszcie zacząć ćwiczyć. Najlepiej zacząć od otwartych strun, co oznacza, że nie będziesz naciskał struny lewą ręką, aby uzyskać kolejny ton. Celem jest uzyskanie tej samej jakości tonu na wszystkich częściach smyczka (co jest wymagające na początku), a osiąga się to poprzez zrównoważone rozłożenie ciężaru ręki na strunie. 

 

Ważne jest również, aby zapewnić dobry punkt styku pomiędzy struną a smyczkiem. Kiedy uznasz, że osiągnąłeś ton o wystarczającej jakości, możesz zbadać czym jest skala i jak możesz ją grać na wiolonczeli. Jest to bardzo dobra podstawa, a po kilku tygodniach praktyki będziesz mógł spróbować swoich sił w graniu prostych melodii, co będzie znacznie bardziej ekscytujące.

 

  • Konserwacja wiolonczeli.

 

Jeśli chcesz, aby instrument dobrze Ci służył, musisz utrzymywać go w doskonałym stanie. Zaleca się, abyś już na samym początku przyjął kilka nawyków.

 

Zawsze po grze zwalniaj włosie smyczka. Zrobisz to poprzez kilkukrotne poluzowanie śruby (znajdującej się na początku smyczka). Wycieranie instrumentu i strun również powinno być częścią Twojej rutyny. Możesz do tego użyć zwykłej bawełnianej szmatki. Na koniec zwróć uwagę na to, gdzie trzymasz wiolonczelę, gdy jest spakowana. Dobrze byłoby, gdyby była oparta o ścianę lub stała w rogu, aby uniknąć wypadków, które mogłyby uszkodzić instrument.

Naucz się grać na wiolonczeli w Twoim mieście w Polsce

Wiolonczela jest jednym z najtrudniejszych instrumentów do nauki, ponieważ wymaga pewnego poświęcenia. Nie jest to instrument, który da Ci natychmiastową satysfakcję, lecz niestety będziesz musiał na nią sporo poczekać. 

 

Możesz nauczyć się wiolonczeli od podstaw oraz w każdym wieku, jednak wiesz, że będzie to wymagało dużo praktyki i poświęconego czasu. Oglądanie filmików profesjonalnych graczy i studiowanie arkuszy muzycznych są ważnym elementem w procesie uczenia się tego instrumentu. Kluczowym elementem nauki jest jednak dobry nauczyciel. 

 

Jeśli chcesz zapisać się na indywidualny kurs nauki gry na wiolonczeli w Twoim mieście w Polsce, warto żebyś odwiedził naszą stronę online, na której znajdziesz ogłoszenia dostępnych nauczycieli, którzy oferują zajęcia zarówno jeden na jeden w domu jak i online.

 

Sprawdź ich ogłoszenia i zapoznaj się z informacjami dostępnymi na ich profilach. Sprawdź ich doświadczenie, kwalifikacje, specjalizację oraz opinie byłych uczniów. Skontaktuj się z wybranym nauczycielem żeby omówić z nim cenę oraz dostępność czasową. Pierwsza lekcja jest lekcją próbną i często oferowana jest za darmo. Sprawdź naszą ofertę już dziś i rozpocznij kurs nauki gry na wiolonczeli!

Czego chcesz się nauczyć?