Leszek - Prof matematyka - Górki Wielkie

Jest jednym z najlepszych nauczycieli. Jakość profilu, profesjonalizm, gwarantowana odpowiedź. Leszek starannie zorganizuje Waszą wspólne zajęcia z Matematyka.

Leszek

 • Stawka godzinowa 80zł
 • Czas odpowiedzi 13h
 • Liczba uczniów 32
Leszek - Prof matematyka - Górki Wielkie
 • 4.9 (13 ocen)

80zł

Zarezerwuj lekcję
 • Matematyka
 • Fizyka

Humanizm w porę wykryty jest uleczalny. Zobaczysz fizykę i matematykę wszędzie... nie tylko w szkole.

Lokalizacje zajęć

Ambasador

To jeden z najlepszych nauczycieli. Jakość profilu, sprawdzone kwalifikacje i gwarantowana odpowiedź. Leszek dokładnie zorganizuje wasze pierwsze zajęcia z: Matematyka.

O nauczycielu Leszek

#korepetycje #matematyka #fizyka

NOWOŚĆ!
(o zwykłych korepetycjach piszę niżej, stale aktualne)
Fizyka bez wzorów - przygotowanie do klasy VII i VIII.
Twoje dziecko rozpoczyna wkrótce siódmą klasę, a w niej naukę fizyki? Martwisz się, że fizyka w szkole Twojego dziecka to będą zawiłe wzory i formułki, z których normalny czlowiek niewiele zrozumie? Zapraszam na wirtualne pólkolonie pod tytulem ”Fizyka bez wzorów”, które pokażą magię fizyki w przedmiotach codziennego użytku - od naszych własnych kości po słoik kompotu - i pomogą zrozumieć tę piękną naukę, zanim wzory nadadzą jej wymiar liczbowy.

Oprócz życia codziennego będą też przykłady z odjechanych wynalazków z różnych epok (od kamienia gładzonego do naszych czasów), a po każdym spotkaniu propozycja doświadczenia, które dzieci przeprowadzą w domu.

Cykl składa się z pięciu spotkań po godzinie każde, w bardzo malych grupach (maksymalnie troje uczniów). Koszt całego cyklu 170 zł od osoby. Pierwsze grupy już ruszają, kolejne będą tworzone w miarę napływu chętnych.

A teraz o "zwykłych" korepetycjach:
---------------
Zapraszam uczniów (również w ED) szkół podstawowych i średnich na korepetycje z matematyki i fizyki. Proszę o informację, z czym uczeń ma problemy, i wspólnie się nad tym pochylimy.
Kim jestem i co potrafię?
Jestem człowiekiem, który w naukach ścisłych stara się jak najwięcej rozumieć, a jak najmniej przyjmować na zasadzie "bo taki jest wzór, bo tak powiedział Einstein czy Archimedes". Kiedy komuś objaśniam naukę, trzymam się tej samej zasady: ważniejsze jest, skąd to się bierze, niż ile ma wyjść (chociaż poprawny wynik to cenna weryfikacja). Staram się też podawać przykłady z życia, żeby uczeń nigdy nie powiedział, że ta matma i fiza to tylko do szkoły potrzebna. One przecież są wszędzie.
Elementy nauk ścisłych potrafiłem przemycić nawet w bajce ułożonej dla córki , spójrzcie proszę tutaj:
(Informacja ukryta) .
Jeżeli link nie jest widoczny - zajrzyjcie do profilu "Uściślając" na Facebooku. Znajdziecie tam też opowieść o bogatym królu liczącym dukaty, która to bajka pomogła Wiktorii opanować system dziesiętny. Uwielbiam chwilę, kiedy dziecko łapie temat i samo zaczyna mi go objaśniać własnymi słowami.
Nieco bardziej zaawansowanej matematyki używam w pracy, udzielam się w IITiS PAN. Na mojej Alma Mater, Politechnice Śląskiej, miałem w latach 2003-2013 zlecone wykłady i ćwiczenia z analizy obrazów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Na przełomie wieku (1997-2005 po parę miesięcy rocznie) uczyłem elektrotechniki w studium IUT przy Uniwersytecie Technicznym w Lille (wydział GMP). Byłem lubiany przez studentów, a zajęcia prowadziłem na stanowiskach laboratoryjnych przez siebie zaprojektowanych i w większości własnoręcznie wykonanych.
Cieszę się na spotkanie z Waszymi dziećmi, ciekaw jestem ich trudności i ich spojrzenia. Proponuję spotkania na video na Messengerze, Zoomie lub na innej dostępnej platformie według Waszych życzeń.

Zobacz więcej

O zajęciach

 • Szkoła podstawowa
 • Gimnazjum
 • Liceum
 • +1
 • poziomy :

  Szkoła podstawowa

  Gimnazjum

  Liceum

  Egzamin maturalny

 • Francuski
 • Angielski
 • Polski

Wszystkie języki, w których dostępna jest lekcja :

Francuski

Angielski

Polski

Każdą lekcję rozpoczynam mając przygotowaną prezentację tematu z przykładami - często graficznymi albo nawet interaktywnymi. Unikam podręcznikowych formułek, wolę język potoczny i przystępny, ale nie rezygnując ze ścisłości wypowiedzi. Często pokrótce szkicuję historię odkrycia danego pojęcia czy prawa, nauka staje się bardziej żywa, kiedy zajrzymy przez ramię jej twórcom. Odkrycie elektryczności zaczęło się, kiedy starożytnych Egipcjan raziły - jak je nazwali - "ryby piorunowe"; a potem było tylko ciekawiej, przez doświadczenia Alessando Volty, André Ampèra i innych ludzi, których inicjały zdobią dzisiaj nasze skrzynki z bezpiecznikami. Nie zapomnę miny uczennicy, kiedy jej uczciwie powiedziałem, że na pytanie "czym jest ładunek elektryczny" prawidłowa odpowiedź brzmi "nie wiem". Ale pracuje nad tym CERN. Zapraszam!

Zobacz więcej

Stawki

Stawka godzinowa

 • 80zł

Stawki paczki lekcji

 • 5h: 400zł
 • 10h: 800zł

przez internet

 • 80zł/h

Wywiad z nauczycielem Leszek 📝

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Wywiad z nauczycielem Leszek 📝

 • Od kiedy interesujesz się wybranym kierunkiem i prywatnym nauczaniem?

  Wybranym kierunkiem - matematyka i fizyka - od czasów szkolnych, czyli od bardzo dawna (maturę zdałem w 1978 roku naszej ery). Nauczanie - wiele lat temu dawałem lekcje angielskiego. Korepetycji z matematyki i fizyki udzielam od około 2019 roku.
 • 2) Opowiedz nam więcej o tematach, których uczysz i o których lubisz dyskutować z uczniami (a może nawet o tych, które lubisz trochę mniej).

  Lubię pokazywać uczniom, gdzie w otaczającym nas świecie występują zjawiska i zależności, o których rozmawiamy. W niejednym podręczniku dźwignia to kreska i parę strzałek - a kto wie, że we własnym ciele nosimy conajmniej kilkadziesiąt dźwigni? Że na zasadzie dźwigni działa, owszem, dziadek do orzechów i kombinerki, ale również średniowieczny oblężniczy trebusz, aztecki atlatl, dorożkarski bat i "klamka" rowerowego hamulca? Ta ostatnia zresztą rozwala szkolny podział dźwigien na jedno- i dwustronne, bo nie jest ani taką, ani taką.
  Zwierciadło wklęsłe większości ludzi kojarzy się z teleskopem, ewentualnie z powiększającym lusterkiem kosmetycznym. A czy ktoś zauważył, że pokrywka na prawidłowo zagotowanym słoiku kompotu "zaklęska" się, i puszczając nią zajączki można sprawdzić szczelność przetworu?
 • 3) Czy miałeś jakieś wzory do naśladowania, np. nauczyciel, który Cię zainspirował?

  Znakomita pani od matematyki w liceum. Pod jej ręką wzory na tablicy ożywały, wszystko nabierało sensu. Chętnie też czytam o rozwoju nauk, śledzę, jak nasza znajomość świata materialnego rozwijała się od starożytności. Nigdy się nie śmieję z wyobrażeń, jakie dawni ludzie mieli o świecie, ani ze sposobów, po jakie sięgali, żeby sprostać jego wyzwaniom. To oni są gigantami, na których barkach stoi i dalej wzrasta nasza wiedza.
 • Jak myślisz, jakie cechy są potrzebne aby być dobrym nauczycielem?

  Trzeba czuć temat - niekoniecznie znać na pamięć wszystkie zależności (od tego jest gógiel i Wikipedia), ale je rozumieć jak najbardziej "fizycznie". A równocześnie rozumieć ucznia, słuchać go, rozpoznawać, jakie jest w danej chwili jego pojęcie o danej sprawie, w czym jest niekompletne, w czym może błędne, i jak je uzupełnić. Na ile możliwe, staram się odwoływać do osobistych doświadczeń ucznia, wskazywać mu, gdzie może zaobserwować dane zjawiska i prawa w dobrze mu znanych sytuacjach.
 • Może jakaś anegdota związana z Twoim zawodem lub czasie spędzonym w szkole?

  Prowadziłem kiedyś ćwiczenia z elektrotechniki. Studenci klecili obwody z takich przeze mnie przygotowanych klocków a la Mały Elektronik, i mieli wyliczyć napięcie na jednym z oporników. Jeden student miał ogromny kalkulator z mnóstwem funkcji i długim na kilkanaście cyfr wyświetlaczem. Ale coś pomylił i napięcie mu wyszło grubo zawyżone. Naprawdę grubo. Skrupulatnie przepisał do sprawozdania: 15354,1415026 V - i bez drgnienia ręki dalej przekładał te klocki gołymi rękami.
  Musiałem mu zwrócić uwagę, że gdyby tam naprawdę było ponad 15000 woltów, to on z kolegą już by nie żył, a ja bym siedział.
  Naprawdę było tam 0,024V.
 • Jakie trudności lub wyzwania napotkałeś lub nadal napotykasz w swoim zawodzie/przedmiocie nauczania?

  Jeden z uczniów uważał, że uczenie się fizyki jest bez sensu. Całą swoją postawą okazywał lekceważenie i przedmiotu, i mnie. Nie dałem się sprowokować do agresji, przyłożyłem się jeszcze bardziej do roboty, żeby mu pokazać, jak bardzo pełen fizyki jest świat wokół niego. Entuzjastą fizyki się nie stał, ale trochę nabrał do niej szacunku.
 • Czy masz szczególną pasję? Czy może jest to nauczanie w ogóle, element przedmiotu lub coś zupełnie innego?

  Języki. Pokrewieństwa i rodowody wyrazów nieraz wskazują na pokrewieństwo idei. Energia to z greki "praca wewnątrz" - zapas pracy zawarty w czymś, co ten zapas może oddać, wykonując pracę. W wielu językach tak samo nazywa się żuraw - ptak i żuraw - dźwignica. Cząstka "mu" w słowach MUr i aMUnicja nie przypadkiem jest zbieżna - kto chce umocnić (po łacinie: MUnire) swoje domostwo do obrony przed wrogiem, musi zadbać o jedno i drugie.
 • Co sprawia, że jesteś Super Nauczycielem?

  Poczucie misji. Matematyka i fizyka mają fatalną opinię, że to coś dla "nerdów" (dawniej: kujonów), że normalny człowiek tego nie ogarnia i nawet nie powinien. Chcę zmieniać tę percepcję, a najlepszy sposób to objaśniać, przybliżać, ilustrować. Lepsze oceny moich uczniów to już tylko efekt uboczny.
--
--

Podobni nauczyciele z przedmiotu: Matematyka

 • Nazywam się Joanna Bednarczyk i jestem uczennicą technikum na kierunku ekonomicznym w Wiśle. Uwielbiam i kocham matematykę i chętnie udzielę korepetycji na poziomie szkoły podstawowej.

  Asia

  Górki Wielkie & przez kamerę internetową

  Nowy
  • 35zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Jestem absolwentką technikum a matematyka to moja pasja. Od trzech lat prowadzę korepetycje a sposób ich realizacji dopasowuję indywidualnie do ucznia. Na każde zajęcia jestem przygotowane we własne m

  Natalia

  Łazy & przez kamerę internetową

  Nowa
  • 50zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Jestem studentem Lotnictwa i Kosmonautyki na Lotniczej Akademii Lotniczej w Dęblinie. Udzielam korepetycji z matematyki i fizyki na poziomie szkoły podstawowej oraz średniej.

  Bartosz

  Ustroń & przez kamerę internetową

  Nowy
  • 50zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Jestem Studentem WSB we Wrocławiu na kierunku Informatyka . Udzielam prywatnych lekcji matematyki informatyki na poziomie szkoły podstawowej oraz programowania na poziomie szkoły podstawowej oraz lice

  Kacper

  Ustroń & przez kamerę internetową

  Nowy
  • 50zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Łódzkiej (Filia w Bielsku-Białej). Wiele lat doświadczeń praktycznych pozwala mi pokazać zastosowania matematyki w praktyce.

  Marcin

  Bielsko-Biała

  Nowy
  • 60zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Nazywam się Karolina, studiuję psychologię, od kilku lat pracuję z dziećmi. Mogę pomóc w nauce w szkole podstawowej oraz w nauce języka polskiego w szkole średniej

  Karolina

  Bielsko-Biała

  Nowa
  • 50zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Cześć! Studiuję Inżynierię Biomedyczną na AGH w Krakowie i chętnie pomogę w nadrobieniu zaległości w szkole, czy przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty/ matury z matematyki (online).

  Natalia

  Bielsko-Biała & przez kamerę internetową

  Nowa
  • 55zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Absolwent I Liceum ogólnokształcącego im.Mikolaja Kopernika. Chętnie dam korepetycje z matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

  Szymon

  Bielsko-Biała & przez kamerę internetową

  Nowy
  • 30zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Jestem uczennicą 3 klasy liceum profilu bio-chem-mat(po podstawówce), udzielę korepetycji uczniom z szkoł podstawowych i ponadpodstawowych na poziomie matematyki podstawowej.

  Daria

  Cieszyn & przez kamerę internetową

  Nowa
  • 35zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Nauczyciel matematyki matura na 100% kompleksowe przygotowania do egzaminu dojrzałości mam spore doświadczenie pozdrawiam

  Anastazja

  Łodygowice & przez kamerę internetową

  Nowy
  • 55zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Myślisz, że matematyka nie jest dla Ciebie? Ze mną przekonasz się, że każde zagadnienie może być proste jak 2+2!

  Adrian

  Opoczno & przez kamerę internetową

  5 (21 ocen)
  • 60zł/h
 • ---Matematyka / Fizyka--- Skuteczne korepetycje ON-LINE. Pomogę w rozwiązywaniu zadań oraz przygotuję do egzaminu.

  Bartosz

  Jelenia Góra & przez kamerę internetową

  5 (19 ocen)
  • 90zł/h
 • Korepetycje z matematyki na poziomie matury podstawowej i egzaminu ósmoklasisty w przyjaznej atmosferze

  Szymon

  Bydgoszcz & przez kamerę internetową

  5 (18 ocen)
  • 90zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Przyjazny, doświadczony nauczyciel fizyki. Indywidualne podejście. Szkoła podstawowa, szkoła średnia, matura, studia. Również matematyka. Po polsku i/lub angielsku. Dobrze radzę sobie z uczniami ze sp

  Stanisław

  Górsk & przez kamerę internetową

  5 (17 ocen)
  • 120zł/h
 • Oferuję korepetycje z MATEMATYKI na poziomie podstawowym maturalnym i niższym i CHEMII na poziomie rozszerzonym maturalnym i niższym. Jestem studentem medycyny 3 roku na kierunku lekarskim UO

  Robert

  Rydułtowy & przez kamerę internetową

  5 (13 ocen)
  • 60zł/h
 • Witaj! Jestem uczennicą 4 klasy technikum ekonomicznego. Udzielam kreatywnych i wesołych lekcji z matematyki na poziomie szkoły podstawowej oraz szkoły średniej. Mój instagram: sanderkanauczycielka

  Sandra

  Ornontowice & przez kamerę internetową

  5 (13 ocen)
  • 40zł/h
 • Nauczyciel matematyki z 31 letnim stażem pracy, egzaminator maturalny oferuje korepetycje dla uczniów szkół średnich. Egzamin maturalny, bieżące lekcje.

  Renata

  Sędziszów & przez kamerę internetową

  5 (8 ocen)
  • 100zł/h
 • Jestem studentką medycyny trzeciego roku i udzielam prywatnych lekcji matematyki na poziomie podstawowym. Serdecznie zapraszam do wspólnej nauki!

  Aniela

  Gdańsk & przez kamerę internetową

  5 (7 ocen)
  • 55zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Matematyka, Fizyka, C++, Python, JavaScript, HTML, CSS - Każdy poziom (Matura R, Matura P, Studia, Szkoła podstawowa)

  Bartosz

  Warszawa & przez kamerę internetową

  5 (9 ocen)
  • 50zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo
 • Jestem międzynarodowym studentem informatyki w Chinach. Mature z matematyki napisałem na 100% a rozszerzoną na 94%. Umiem nauczać przede wszystkim dlatego, że sam wiem jak się uczyć.

  Karol

  Kraków & przez kamerę internetową

  5 (15 ocen)
  • 100zł/h
 • Zobacz nauczycieli
  matematyka