Leszek - Prof matematyka - Górki Wielkie

Jest jednym z najlepszych nauczycieli. Jakość profilu, profesjonalizm, gwarantowana odpowiedź. Leszek starannie zorganizuje Waszą wspólne zajęcia z Matematyka.

Leszek

 • Stawka godzinowa 80 zł
 • Czas odpowiedzi 20h
 • Liczba uczniów 28
Leszek - Prof matematyka - Górki Wielkie
 • 4.9 (13 ocen(y))

80 zł

Zarezerwuj lekcję
 • Matematyka
 • Fizyka

Humanizm w porę wykryty jest uleczalny. Zobaczysz fizykę i matematykę wszędzie... nie tylko w szkole.

Lokalizacje zajęć

Ambasador

To jeden z najlepszych nauczycieli. Jakość profilu, sprawdzone kwalifikacje i gwarantowana odpowiedź. Leszek dokładnie zorganizuje wasze pierwsze zajęcia z: Matematyka.

O nauczycielu Leszek

#korepetycje #matematyka #fizyka

NOWOŚĆ!
(o zwykłych korepetycjach piszę niżej, stale aktualne)
Fizyka bez wzorów - przygotowanie do klasy VII i VIII.
Twoje dziecko rozpoczyna wkrótce siódmą klasę, a w niej naukę fizyki? Martwisz się, że fizyka w szkole Twojego dziecka to będą zawiłe wzory i formułki, z których normalny czlowiek niewiele zrozumie? Zapraszam na wirtualne pólkolonie pod tytulem ”Fizyka bez wzorów”, które pokażą magię fizyki w przedmiotach codziennego użytku - od naszych własnych kości po słoik kompotu - i pomogą zrozumieć tę piękną naukę, zanim wzory nadadzą jej wymiar liczbowy.

Oprócz życia codziennego będą też przykłady z odjechanych wynalazków z różnych epok (od kamienia gładzonego do naszych czasów), a po każdym spotkaniu propozycja doświadczenia, które dzieci przeprowadzą w domu.

Cykl składa się z pięciu spotkań po godzinie każde, w bardzo malych grupach (maksymalnie troje uczniów). Koszt całego cyklu 170 zł od osoby. Pierwsze grupy już ruszają, kolejne będą tworzone w miarę napływu chętnych.

A teraz o "zwykłych" korepetycjach:
---------------
Zapraszam uczniów (również w ED) szkół podstawowych i średnich na korepetycje z matematyki i fizyki. Proszę o informację, z czym uczeń ma problemy, i wspólnie się nad tym pochylimy.
Kim jestem i co potrafię?
Jestem człowiekiem, który w naukach ścisłych stara się jak najwięcej rozumieć, a jak najmniej przyjmować na zasadzie "bo taki jest wzór, bo tak powiedział Einstein czy Archimedes". Kiedy komuś objaśniam naukę, trzymam się tej samej zasady: ważniejsze jest, skąd to się bierze, niż ile ma wyjść (chociaż poprawny wynik to cenna weryfikacja). Staram się też podawać przykłady z życia, żeby uczeń nigdy nie powiedział, że ta matma i fiza to tylko do szkoły potrzebna. One przecież są wszędzie.
Elementy nauk ścisłych potrafiłem przemycić nawet w bajce ułożonej dla córki , spójrzcie proszę tutaj:
(Informacja ukryta) .
Jeżeli link nie jest widoczny - zajrzyjcie do profilu "Uściślając" na Facebooku. Znajdziecie tam też opowieść o bogatym królu liczącym dukaty, która to bajka pomogła Wiktorii opanować system dziesiętny. Uwielbiam chwilę, kiedy dziecko łapie temat i samo zaczyna mi go objaśniać własnymi słowami.
Nieco bardziej zaawansowanej matematyki używam w pracy, udzielam się w IITiS PAN. Na mojej Alma Mater, Politechnice Śląskiej, miałem w latach 2003-2013 zlecone wykłady i ćwiczenia z analizy obrazów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Na przełomie wieku (1997-2005 po parę miesięcy rocznie) uczyłem elektrotechniki w studium IUT przy Uniwersytecie Technicznym w Lille (wydział GMP). Byłem lubiany przez studentów, a zajęcia prowadziłem na stanowiskach laboratoryjnych przez siebie zaprojektowanych i w większości własnoręcznie wykonanych.
Cieszę się na spotkanie z Waszymi dziećmi, ciekaw jestem ich trudności i ich spojrzenia. Proponuję spotkania na video na Messengerze, Zoomie lub na innej dostępnej platformie według Waszych życzeń.

Zobacz więcej

O zajęciach

 • Szkoła podstawowa
 • Gimnazjum
 • Liceum
 • +1
 • poziomy :

  Szkoła podstawowa

  Gimnazjum

  Liceum

  Egzamin maturalny

 • Francuski
 • Angielski
 • Polski

Wszystkie języki, w których dostępna jest lekcja :

Francuski

Angielski

Polski

Każdą lekcję rozpoczynam mając przygotowaną prezentację tematu z przykładami - często graficznymi albo nawet interaktywnymi. Unikam podręcznikowych formułek, wolę język potoczny i przystępny, ale nie rezygnując ze ścisłości wypowiedzi. Często pokrótce szkicuję historię odkrycia danego pojęcia czy prawa, nauka staje się bardziej żywa, kiedy zajrzymy przez ramię jej twórcom. Odkrycie elektryczności zaczęło się, kiedy starożytnych Egipcjan raziły - jak je nazwali - "ryby piorunowe"; a potem było tylko ciekawiej, przez doświadczenia Alessando Volty, André Ampèra i innych ludzi, których inicjały zdobią dzisiaj nasze skrzynki z bezpiecznikami. Nie zapomnę miny uczennicy, kiedy jej uczciwie powiedziałem, że na pytanie "czym jest ładunek elektryczny" prawidłowa odpowiedź brzmi "nie wiem". Ale pracuje nad tym CERN. Zapraszam!

Zobacz więcej

Stawki

Stawka godzinowa

 • 80 zł

Stawki paczki lekcji

 • 5 godzin: 400 zł
 • 10 godzin: 800 zł

przez internet

 • 80 zł/h

Wywiad z nauczycielem Leszek 📝

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Wywiad z nauczycielem Leszek 📝

 • Od kiedy interesujesz się wybranym kierunkiem i prywatnym nauczaniem?

  Wybranym kierunkiem - matematyka i fizyka - od czasów szkolnych, czyli od bardzo dawna (maturę zdałem w 1978 roku naszej ery). Nauczanie - wiele lat temu dawałem lekcje angielskiego. Korepetycji z matematyki i fizyki udzielam od około 2019 roku.
 • 2) Opowiedz nam więcej o tematach, których uczysz i o których lubisz dyskutować z uczniami (a może nawet o tych, które lubisz trochę mniej).

  Lubię pokazywać uczniom, gdzie w otaczającym nas świecie występują zjawiska i zależności, o których rozmawiamy. W niejednym podręczniku dźwignia to kreska i parę strzałek - a kto wie, że we własnym ciele nosimy conajmniej kilkadziesiąt dźwigni? Że na zasadzie dźwigni działa, owszem, dziadek do orzechów i kombinerki, ale również średniowieczny oblężniczy trebusz, aztecki atlatl, dorożkarski bat i "klamka" rowerowego hamulca? Ta ostatnia zresztą rozwala szkolny podział dźwigien na jedno- i dwustronne, bo nie jest ani taką, ani taką.
  Zwierciadło wklęsłe większości ludzi kojarzy się z teleskopem, ewentualnie z powiększającym lusterkiem kosmetycznym. A czy ktoś zauważył, że pokrywka na prawidłowo zagotowanym słoiku kompotu "zaklęska" się, i puszczając nią zajączki można sprawdzić szczelność przetworu?
 • 3) Czy miałeś jakieś wzory do naśladowania, np. nauczyciel, który Cię zainspirował?

  Znakomita pani od matematyki w liceum. Pod jej ręką wzory na tablicy ożywały, wszystko nabierało sensu. Chętnie też czytam o rozwoju nauk, śledzę, jak nasza znajomość świata materialnego rozwijała się od starożytności. Nigdy się nie śmieję z wyobrażeń, jakie dawni ludzie mieli o świecie, ani ze sposobów, po jakie sięgali, żeby sprostać jego wyzwaniom. To oni są gigantami, na których barkach stoi i dalej wzrasta nasza wiedza.
 • Jak myślisz, jakie cechy są potrzebne aby być dobrym nauczycielem?

  Trzeba czuć temat - niekoniecznie znać na pamięć wszystkie zależności (od tego jest gógiel i Wikipedia), ale je rozumieć jak najbardziej "fizycznie". A równocześnie rozumieć ucznia, słuchać go, rozpoznawać, jakie jest w danej chwili jego pojęcie o danej sprawie, w czym jest niekompletne, w czym może błędne, i jak je uzupełnić. Na ile możliwe, staram się odwoływać do osobistych doświadczeń ucznia, wskazywać mu, gdzie może zaobserwować dane zjawiska i prawa w dobrze mu znanych sytuacjach.
 • Może jakaś anegdota związana z Twoim zawodem lub czasie spędzonym w szkole?

  Prowadziłem kiedyś ćwiczenia z elektrotechniki. Studenci klecili obwody z takich przeze mnie przygotowanych klocków a la Mały Elektronik, i mieli wyliczyć napięcie na jednym z oporników. Jeden student miał ogromny kalkulator z mnóstwem funkcji i długim na kilkanaście cyfr wyświetlaczem. Ale coś pomylił i napięcie mu wyszło grubo zawyżone. Naprawdę grubo. Skrupulatnie przepisał do sprawozdania: 15354,1415026 V - i bez drgnienia ręki dalej przekładał te klocki gołymi rękami.
  Musiałem mu zwrócić uwagę, że gdyby tam naprawdę było ponad 15000 woltów, to on z kolegą już by nie żył, a ja bym siedział.
  Naprawdę było tam 0,024V.
 • Jakie trudności lub wyzwania napotkałeś lub nadal napotykasz w swoim zawodzie/przedmiocie nauczania?

  Jeden z uczniów uważał, że uczenie się fizyki jest bez sensu. Całą swoją postawą okazywał lekceważenie i przedmiotu, i mnie. Nie dałem się sprowokować do agresji, przyłożyłem się jeszcze bardziej do roboty, żeby mu pokazać, jak bardzo pełen fizyki jest świat wokół niego. Entuzjastą fizyki się nie stał, ale trochę nabrał do niej szacunku.
 • Czy masz szczególną pasję? Czy może jest to nauczanie w ogóle, element przedmiotu lub coś zupełnie innego?

  Języki. Pokrewieństwa i rodowody wyrazów nieraz wskazują na pokrewieństwo idei. Energia to z greki "praca wewnątrz" - zapas pracy zawarty w czymś, co ten zapas może oddać, wykonując pracę. W wielu językach tak samo nazywa się żuraw - ptak i żuraw - dźwignica. Cząstka "mu" w słowach MUr i aMUnicja nie przypadkiem jest zbieżna - kto chce umocnić (po łacinie: MUnire) swoje domostwo do obrony przed wrogiem, musi zadbać o jedno i drugie.
 • Co sprawia, że jesteś Super Nauczycielem?

  Poczucie misji. Matematyka i fizyka mają fatalną opinię, że to coś dla "nerdów" (dawniej: kujonów), że normalny człowiek tego nie ogarnia i nawet nie powinien. Chcę zmieniać tę percepcję, a najlepszy sposób to objaśniać, przybliżać, ilustrować. Lepsze oceny moich uczniów to już tylko efekt uboczny.
--
--

Podobni nauczyciele z przedmiotu: Matematyka

 • Absolwent Politechniki Warszawskiej udzieli korepetycji z matematyki i fizyki. Pomoże w rozwiązywaniu zadań oraz przygotuje do egzaminu. ON-LINE

  Bartosz

  Jelenia Góra

  5 ( 19 ocen(y) )

  W swojej pracy inspiruję się pedagogiką waldorfską oraz podejściem Steinerowskim. Staram się, aby rozpatrywane...

  • 98 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Przyjazny, doświadczony nauczyciel fizyki. Indywidualne podejście. Szkoła podstawowa, szkoła średnia, matura, studia. Również matematyka. Po polsku i/lub angielsku. Dobrze radzę sobie z uczniami ze sp

  Stanisław

  Górsk

  5 ( 15 ocen(y) )

  Na moich lekcjach jest dobra atmosfera, wolno się pomylić, wolno zapomnieć, wolno spierać się z nauczycielem, wolno...

  • 120 zł/h
 • Przygotuję Cię do kartkówek, sprawdzianów, egzaminu ósmoklasisty i maturalnego! Pasjonatka dydaktyki oraz nauczycielka z powołania. Studentka kolejno: weterynarii i medycyny, która pokaże Ci że nauka

  Monika

  Warszawa

  5 ( 10 ocen(y) )

  Część! Udzielam korepetycji z biologii, chemii, fizyki i matematyki na poziomie zarówno podstawowym i...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Przygotuję Cię do egzaminu maturalnego, egzaminu ósmoklasisty, kartkówek i sprawdzianów! Jestem studentem kierunku lekarskiego (V rok), od pięciu lat udzielam korepetycji z przedmiotów ścisłych.

  Karol

  Wrocław

  5 ( 8 ocen(y) )

  Hej! Udzielam korepetycji z biologii, chemii, fizyki i matematyki na poziomie zarówno podstawowym i...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem doktorantką inżynierii materiałowej na Politechnice Gdańskiej. Prowadzę korepetycje z fizyki, chemii i matematyki na poziomie liceum i niższym. Fun fact: studia inżynierskie z nanotechnologii s

  Jagoda

  Gdańsk

  5 ( 6 ocen(y) )

  Podchodzę do nauki ambitnie i w ten sposób prowadzę zajęcia. Nie chodzi o to, żeby zdać, a żeby w pełni coś...

  • 120 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Studentka Inżynierii Produkcji oraz Rachunkowości. Chętnie udzielę korków dla szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej z matematyki, chemii i fizyki.

  Beata

  Lublin

  5 ( 4 ocen(y) )

  Skupiam się na zrozumieniu treści a nie wykłuciu formułek na pamięć przez ucznia. Staram się przepracować z uczniem...

  • 40 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem Jakub i od 4 lat udzielam prywatnych lekcji. W tym czasie pracowałem z ponad 100 uczniów.   Obecnie studiuje matematyka ze specjalizacją pedagogiczno-nauczycielska na Uniwersytecie Wrocławskim

  Jakub

  Wrocław

  5 ( 4 ocen(y) )

  Na zajęciach przede wszystkim staram się w 100% dopasować do potrzeb ucznia. Przedmioty, w których się specjalizuje to...

  • 55 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem absolwentem liceum ogólnokształcącego na profilu mat-fiz. Udzielam korepetycji z angielskiego, matematyki, historii, wosu oraz przyrody (biologia, chemia, fizyka) na poziomie szkoły podstawowej

  Dawid

  Bielsko-Biała

  5 ( 1 ocen(y) )

  -Przyjazna atmosfera -Długość zajęć zależnie od preferencji -Indywidualne podejście -Zajęcia dla uczniów wszystkich...

  • 30 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Nauczyciel matematyki matura na 100% kompleksowe przygotowania do egzaminu dojrzałości mam spore doświadczenie pozdrawiam

  Anastazja

  Łodygowice

  Witam serdecznie zapraszam do kontaktu osoby które w tym roku zdają mature i chcą się skupić na matematyce z podstawy...

  • 55 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Nazywam się Ania, jestem tegoroczną maturzystką. Udzielam korepetycji z chemii, matematyki i języka niemieckiego na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum.

  Anna

  Bielsko-Biała

  Nauczam głównie online, podczas lekcji robię notatki na iPadzie, a następnie udostępniam je na classroom, by można...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem studentem Lotnictwa i Kosmonautyki na Lotniczej Akademii Lotniczej w Dęblinie. Udzielam korepetycji z matematyki i fizyki na poziomie szkoły podstawowej oraz średniej.

  Bartosz

  Ustroń

  Lekcje najbardziej lubię prowadzić oraz uważam za najbardziej efektywne kiedy rozpoczną się krótkim wstępem...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Absolwent I Liceum ogólnokształcącego im.Mikolaja Kopernika. Chętnie dam korepetycje z matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

  Szymon

  Bielsko-Biała

  Jestem absolwentem I Liceum ogólnokształcącego. Moje wyniki w nauce z matematyk były bardzo zadowalające. Chętnie...

  • 30 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Asdfasdfasdfasd asd asdf asd fasd asdf asd asd asdf asdf asdf asd asd as asd asdf asdf asdf asdf asdf asdf asdf asdf asd

  Zygfryd

  Bielsko-Biała

  asdas df asd asd as as sa as asdf asdfasdf asdf sd asd sdvzxcvzxcvawe rweqwer qwqwe qwe qwe wqer wqf sdfasvxcvasdfg sdfg sd...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Studentka oferuje korepetycje z chemi i matematyki na poziomie podstawowym. Lekcje u korepetytora.

  Paulina

  Bielsko-Biała

  Uczę w taki sposób aby uczeń zrozumiał a nie zakuwał. Treści są tłumaczone do skutku i pojęcia przez ucznia....

  • 40 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Łódzkiej (Filia w Bielsku-Białej). Wiele lat doświadczeń praktycznych pozwala mi pokazać zastosowania matematyki w praktyce.

  Marcin

  Bielsko-Biała

  Przygotowuję do matematyki w zakresie egzaminu ósmoklasisty (7-8 klasa szkoły podstawowej) i do matury rozszerzonej....

  • 60 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem Studentem WSB we Wrocławiu na kierunku Informatyka . Udzielam prywatnych lekcji matematyki informatyki na poziomie szkoły podstawowej oraz programowania na poziomie szkoły podstawowej oraz lice

  Kacper

  Ustroń

  zajęcia z matematyki mogą być prowadzone w formie stacjonarnej jaki i online na poziomie szkoły podstawowej i trwają...

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udzielam korepetycji z matematyki, która jest moją pasją.

  Dominika

  Skoczów

  Opieram moje zajęcia na indywidualnym podejściu do ucznia. Skupiamy się na tematach wymagających najwięcej pracy.

  • 40 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem absolwentką technikum a matematyka to moja pasja. Od trzech lat prowadzę korepetycje a sposób ich realizacji dopasowuję indywidualnie do ucznia. Na każde zajęcia jestem przygotowane we własne m

  Natalia

  Łazy

  Opieram swoje zajęcia na własnych materiałach teoretycznych i praktycznych, które razem analizujemy

  • 50 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Nazywam się Joanna Bednarczyk i jestem uczennicą technikum na kierunku ekonomicznym w Wiśle. Uwielbiam i kocham matematykę i chętnie udzielę korepetycji na poziomie szkoły podstawowej.

  Asia

  Górki Wielkie

  Matematyka jest logiczna, dlatego opieram swoje nauczanie na logicznych powiązaniach i przykładach z życia. Stawiam na...

  • 35 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!
 • Jestem uczennicą 3 klasy liceum profilu bio-chem-mat(po podstawówce), udzielę korepetycji uczniom z szkoł podstawowych i ponadpodstawowych na poziomie matematyki podstawowej.

  Daria

  Cieszyn

  Do każdego ucznia podchodzę z cierpliwością i wyrozumiałością. Bardzo mi zależy na tym by moi uczniowie dobrze...

  • 35 zł/h
  • 1-sza lekcja za darmo!