Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Poznań

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 10 opinii.

54 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 54 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Malarstwo nigdy nie była
tak prosta w mieście Poznań

2. Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest średnia cena lekcji z: Malarstwo w mieście Poznań?

Średnia cena zajęć z: Malarstwo, w mieście Poznań wynosi: 54 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: malarstwo
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie(61-819).

🎯 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Malarstwo, w mieście Poznań?

Z pomocą nauczyciela z: Malarstwo, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Malarstwo online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Malarstwo oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje malarstwo online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli jest dostępnych z: Malarstwo, w mieście Poznań?

29  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Malarstwo, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 29 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Malarstwo, w mieście Poznań?

Na przykładzie 10 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chęć zgłębiania wiedzy z Malarstwo w mieście Poznań?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Malarstwo w mieście Poznań

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Lekcje malarstwa w Poznaniu z najlepszymi nauczycielami

Czym jest malarstwo?

Z malarstwem w pewnym stopniu z pewnością miałeś do czynienia od małego. Każdy z nas za dzieciaka z chęcią sięgał po kredki czy farby i starał się swój sposób patrzenia na świat. W szkołach także w pewnym momencie pojawia się taki przedmiot, jak plastyka, na którym dzieci uczą się technik malarstwa i rysunku, tworzą swoje prace i rozwijają umiejętności artystyczne.

 

Czym jednak jest malarstwo? Według standardowo przyjętej definicji jest to dziedzina sztuk plastycznych, której istotą jest posługiwanie się linią i barwą (niekiedy tylko plamą barwną) i którego produkt, czyli obraz, jest zasadniczo dwuwymiarowy. Malarstwo to bardzo powszechna dziedzina, znana ludzkości od zarania dziejów. Malarstwo znane i praktykowane było w większości środowisk etnicznych i kręgach kulturowych, przez wieki służyło w przeróżnych celach i wykształciło dotychczas prawdziwe bogactwo tematów, metod, technik i rozwiązań. Malarstwo miało także istotny wpływ na inne dziedziny sztuki, takie jak grafika, rzeźba czy scenografia.

Rodzaje malarstwa

W zależności od przeznaczenia i skali wielkości rozróżnia się:

  • malarstwo monumentalne lub dekoracyjne – czyli związane z architekturą. Jego głównymi rodzajami są malarstwo ścienne, sklepienne i plafonowe,
  • malarstwo sztalugowe – czyli wszelkie obrazy o charakterze przenośnym, np. tablicowe, jeśli podobraziem jest deska (głównie w odniesieniu do średniowiecza);
  • malarstwo książkowe – iluminacje, zdobienia,
  • malarstwo miniaturowe – operuje ono małym formatem i charakteryzuje się bardzo precyzyjną techniką,
  • malarstwo służące do przedmiotów rzemiosła artystycznego (np. ceramika).

 

Biorąc pod uwagę koloryt, rozróżniamy malarstwo polichromiczne (wielokolorowe, barwne) oraz monochromatyczne (czyli takie, które składa się z jednego koloru). Kolejnym kryterium podziału są także techniki malarstwa, spośród których wyróżnić możemy technikę olejną, akwarelę, temperę, gwasz, pastel, enkaustykę, fresk, al secco, mozaikę, witraż, sgraffito czy stereochromię.

 

Wielu artystów zupełnie odeszło od standardowych technik tworząc swoje własne style, łącząc kilka technik czy metod nakładania farb na raz. Sam przebieg takiego procesu twórczego jest kwestią bardzo indywidualną, zależy zarówno od umiejętności artysty, jak również samych jego preferencji, gustu – jeden malarz będzie preferował jasne i ciepłe barwy i właśnie to będzie charakterystyczne dla jego dzieł, zaś obrazy innego twórcy będzie można rozpoznać na przykład po pewnych charakterystycznych dla niego technik.

 

Wstępną fazą tworzenia obrazu są zazwyczaj szkice rysunkowe i olejne, a także szczegółowe opracowanie światła, koloru i elementów kompozycji, co oznacza, że aby nauczyć się dobrze malować, powinieneś opanować najpierw pewne podstawy rysunku oraz poznać teorię dotyczącą pracy ze światłocieniem, kolorami i tak dalej.

 

Być może po przeczytaniu tego wszystkiego pomyślałeś sobie, że jest to okropnie skomplikowane, jednak nie ma co zrażać się na samym początku! Najlepszym sposobem na naukę malarstwa jest przede wszystkim praktyka, a jeszcze lepiej, jeśli będzie się ona odbywała pod okiem doświadczonej osoby!

 

Jeśli chcesz poznać miejsca w Poznaniu, w których możesz nauczyć się malować niczym Leonardo da Vinci, czytaj dalej.

Gdzie w Poznaniu nauczysz się malować?

Poznań to świetne miejsce, jeśli chodzi o naukę malowania. To piękne miasto regularnie inspiruje niejednego artystę – od kolorowych kamienic na starym mieście, przez różnorodne architekturalne budynki, aż po zadbane parki i malownicze krajobrazy rozpościerające się na jego obrzeżach. Nie trzeba się rozglądać zbyt długo, aby znaleźć coś wartego uwagi! Dodatkowo po całym mieście rozsiane są muzea i galerie, w których oglądać możesz dzieła artystów z całego świata.

 

Przejdźmy jednak do samej nauki. W zależności od tego, czy jesteś osobą zupełnie początkującą, czy masz już pewien bagaż wiedzy dotyczący teorii malowania lub potrafisz na pewnym poziomie malować, będziesz rozglądał się za innymi możliwościami. Zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych organizowane są różnego rodzaju kursy i warsztaty.

 

Malowana Kuźnia to miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli znajdą coś dla siebie. Placówka od ponad ośmiu lat uczy chętnych z Poznania i okolic podczas cyklicznie organizowanych warsztatów. Szkoła oferuje naukę stacjonarną, jednak wprowadzono także lekcje online. W wakacje z kolei spodziewać się możesz różnych atrakcji związanych z nauką malarstwa w plenerze.

 

W Pracowni Rysunek Architektura możesz uczyć się hobbystycznie, pracując w miłej atmosferze, otoczony ludźmi o podobnych zainteresowaniach, ale także porządnie przygotować się do egzaminów rekrutacyjnych na wymarzoną uczelnię! Jeśli malowanie to nie tylko Twoja pasja, ale także chciałbyś połączyć ją ze swoim przyszłym zawodem, w Pracowni Rysunku i Architektury będziesz mógł stworzyć swoje portfolio.

 

Musisz jednak wiedzieć, że nauka malarstwa nie odbywa się wyłącznie w szkołach, czy specjalnych pracowniach. Wiele osób stawia na korzystanie z publicznych instytucji, takich jak baszty, domy kultury i tak dalej. Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to jedno z miejsc, w których prowadzone są zajęcia malarstwa i rysunku. Zajęcia skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych poznaniem lub pogłębieniem umiejętności plastycznych i wiedzy o sztuce. Uczestnicy zaznajamiają się z wieloma technikami plastycznymi, rysunkowymi i malarskimi – od tradycyjnego rysunku studyjnego, poprzez akademickie ćwiczenia z natury, poznanie podstawowych technik graficznych, akwareli, do sztalugowego malarstwa akrylowego i olejnego. Jeśli zaciekawiła Cię taka opcja, sprawdź oferty centrów kultury lub młodzieżowych domów kultury w swojej okolicy.

Prywatne lekcje malarstwa

Wiemy, że wielu osobom warsztaty czy szkoły artystyczne nie przypadną do gustu. Niektórzy nie lubią nauki w grupie, inni nie chcą wydawać kilkuset złotych na jedno- czy dwudniowy kurs… Dla takich osób także mamy idealne rozwiązanie!

 

Jeśli zastanawiasz się nad lekcjami malarstwa, zawsze możesz wypróbować zajęcia z prywatnym nauczycielem! Korepetycje to ciekawe rozwiązanie dla osób, którym zależy na indywidualnym podejściu i przyjaznych kosztach. Zastanawiasz się, gdzie szukać nauczyciela, który poprowadzi dla Ciebie prywatne zajęcia w Poznaniu? To proste! W internecie znaleźć możesz wiele stron, które specjalizują się w tej dziedzinie.

 

Jedną z takich platform jest Supeprof, który już od 2013 roku zrzesza uczniów i nauczycieli z całej Polski. Razem z naszymi nauczycielami przygotujesz się do egzaminu maturalnego z matematyki, poprawisz oceny z historii, czy przygotujesz prezentację na język polski, ale także możesz nauczyć się grać na gitarze, gotować niczym uczestnicy Master Chefa, czy też malować!

 

Prywatne korepetycje posiadają mnóstwo zalet, przez co z roku na rok zachęcają do siebie coraz większą ilość ludzi i stają się coraz popularniejsze. Dla lekcji z Superprof charakterystyczna jest przede wszystkim niezwykła wygoda i elastyczność, dzięki której możesz mieć realny wpływ na wygląd swoich zajęć – możesz zdecydować, czy chcesz, aby zajęcia odbywały się u Ciebie, a może w plenerze, w jakie dni i o której. Możesz także wpływać na to, co będzie omawiane na danej lekcji, czy co będziecie malować na kolejnej.

 

Mnóstwo osób ceni sobie także umiejętności nauczania naszych korepetytorów, którzy otwarci są na dokonywanie jakichkolwiek zmian w wykorzystywanych metodach oraz dostosowywanie zajęć bezpośrednio do potrzeb i preferencji ucznia.

Jak znaleźć odpowiedniego nauczyciela w Poznaniu?

Nasza platforma Superprof umożliwia szybkie i wygodne wyszukiwanie nauczycieli z Twojej okolicy. Aby to zrobić, przejdź na naszą stronę główną i skorzystaj z lupki. Wpisz „malarstwo”, a w okienku obok wybierz miasto Poznań, a przed Tobą pojawi się lista nauczycieli działających w Twoim pobliżu.

 

Każdy z nauczycieli posiada oddzielny profil, na którym zapoznać się możesz z istotnymi informacjami na jego temat, takimi jak stawka, doświadczenie, specjalizacja (np. portret czy pejzaż), metody nauczania, forma nauki i inne. Przy wyborze możesz kierować się także opiniami pozostawionymi na niektórych profilach przez poprzednich uczniów.

 

Musisz wiedzieć, że pierwsza lekcja z Superprof prowadzona jest za darmo! Taka opcja daje Ci idealną możliwość, aby wypróbować zajęcia z danym nauczycielem i sprawdzić, czy dobrze się ze sobą dogadujecie, czy nauka w formie korepetycji Ci odpowiada i przede wszystkim, czy malowanie to coś dla Ciebie. Jeśli okaże się, że dany nauczyciel niekoniecznie Ci odpowiada, zawsze możesz bez żadnych konsekwencji zrezygnować z dalszych lekcji i na przykład umówić się na zajęcia z inną osobą. My jednak uważamy, że dzięki szczegółowym informacjom i profesjonalnemu podejściu naszych nauczycieli, bez problemu znajdziesz idealną osobę! Umów się na pierwszą lekcję jeszcze dziś i rozpocznij swoją artystyczną przygodę z Superprof!

Czego chcesz się nauczyć?