Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: malarstwo

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 66 opinii.

52 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 52 zł

3 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 3 h.

Nauka z przedmiotu Malarstwo nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Malarstwo

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Uczniowie
ocenili naszych nauczycieli z przedmiotu: Malarstwo

Veronika

Nauczycielka malarstwo

Synek miał zajęcia z Panią Veronika pierwszy raz i jest zachwycony. Pani Veronika super tlumaczy a nauka online nie jest łatwa ale dzięki radą Pani Veroniki synka rysunek był przepiękny. Bardzo polecam zajęcia, synek był tak zadowolony,...

Paulina

Nauczycielka malarstwo

Napewno mogę powiedzieć, czego nie będzie na zajęciach z Pauliną - nie będzie nudno. Też napewno mogę powiedzieć co będzie - spersonalizowane podejść. Odrazu na pierwszej lekcji u mnie pytała, czego bym chciał się nauczyć, jak i co....

Misha, 3 miesiące temu

Katarzyna

Nauczycielka malarstwo

Pani Kasia w pełni wykorzystuje czas przeznaczony na lekcje. Jasno i konkretnie przekazuje wiedzę, potrafi dostosować się do poziomu ucznia i motywować. Lekcje z panią Kasią to sama przyjemność.

Karolina, 5 miesiące temu

Julia

Nauczycielka malarstwo

Córka jest zachwycona lekcjami z panią Julią. Nie wyobrażałem sobie, że możliwe jest tak kreatywne prowadzenia zajęć z rysunku przez Internet.

Bartosz, 7 miesiące temu

Katarzyna

Nauczycielka malarstwo

Świetnie mi się pracowało z panią Katarzyną, dobrze tłumaczy i daje bardzo przydatne wskazówki .

Julia, 7 miesiące temu

Laura

Nauczycielka malarstwo

Pani Laura jest osobą bardzo cierpliwą, która wie jak przekazać materiał dziecku. Nauczanie rysunku online nie jest wcale prostą sprawą, gdyż trudno jest korygowac małego ucznia bez możliwości fizycznego dostępu do rysunku. Pani Laura...

Ela, 7 miesiące temu

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Malarstwo?

Średnia cena zajęć z: Malarstwo wynosi: 52 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

 • doświadczenie nauczyciela z: malarstwo
 • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
 • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Malarstwo?

Z pomocą nauczyciela z: Malarstwo, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Malarstwo online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Malarstwo oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje malarstwo online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Malarstwo jest dostępnych?

453  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Malarstwo, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 453 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Malarstwo?

Na przykładzie 66 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Malarstwo?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Malarstwo!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Kurs malarstwa z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci rozwijać swoje umiejętności

Historia malarstwa w Europie

Historia malarstwa europejskiego jest bardzo bogata, a jej początki sięgają jeszcze czasów prehistorycznych. Malarstwo europejskie pochwalić się może niezwykłą różnorodnością stylów i kierunków malarskich. Zmieniało się ono stopniowo z upływem czasu, przez co najlepszym według badaczy sposobem na rozdzielenie poszczególnych nurtów i kierunków malarskich jest podział na epoki, pomiędzy którymi malarstwo płynnie przechodziło z jednego nurtu w drugi.

 

 

Mówiąc w skrócie historię malarstwa podzielić możemy na kilkanaście epok. Poniżej po krótce omówimy wybrane nurty:

 • Malarstwo prehistoryczne – wówczas za płótno służyły ludziom ściany jaskiń, na których malowidła przedstawiały zazwyczaj motywy zwierzęce oraz ludzkie postacie. Zazwyczaj były to bardzo uproszczone i naturalistyczne dzieła przedstawiające na przykład motywy polowania i inne sceny z życia tamtejszych ludzi. Stosowane techniki były prymitywne, malowano rękami używając prostych, naturalnych pigmentów i gliny. Co ciekawe, do takich prymitywnych technik powrócił w XX wieku między innymi Jackson Pollock,
 • Malarstwo renesansowe – epoka ta przyniosła mnóstwo nowości i innowacji. Udoskonalono autoportret, portret i pejzaż. Artyści skupiali się na psychologii i symbolice dzieł, bogactwie i szczegółach. Chętnie sięgano po motywy znane z mitologii, a także dogłębnie studiowano anatomię oraz tworzono akty. To właśnie w tej epoce mocno rozwinęła się martwa natura, ponieważ malarze zaczęli interesować się przyrodą. Popularne stało się malowanie olejem na płótnie, wprowadzono także perspektywę i światłocień,
 • Malarstwo romantyzmu – tematyka obrazów była burzliwa i dramatyczna. Miała docierać do odbiorcy i poruszać jego uczucia. Nastrój obrazów stał się tajemniczy, przemawiający do wyobraźni odbiorcy. Stawiano na dynamiczne pejzaże czy obrazowanie aktualnych wydarzeń politycznych. Zamaszyste pociągnięcia pędzla stanowiły zalążek przyszłego ekspresjonizmu,
 • Postimpresjonizm, ekspresjonizm, fowizm – chyba każdy z nas kojarzy słynny obraz „Krzyk” Edwarda Muncha czy też twórczość van Gogha. Ekspresjonizm koncentrował się na wyrażaniu uczuć i emocji. Artyści eksplorowali własną psychikę, przedstawiali mroczne strony ludzkiej duszy i to właśnie w tej epoce rozwijali oni technikę mocnych pociągnięć pędzla, używali jaskrawych kolorów w szokujących połączeniach i deformowali kształty, aby dodatkowo wyeksponować brzydotę malowanych obiektów.

 

 

Jak widzisz, malarstwo to bardzo złożona dziedzina, która kształtowała się przez wieki, aż do dziś. W obecnych czasach także obserwujemy powstawanie nowych technik i idei. Coraz to nowsi artyści wyrażają swoje emocje i uczucia, przelewają myśli na papier czy płótno. Aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych epokach i ich wpływie na malarstwo i sztukę, poszukaj informacji w internecie lub książkach.

 

 

Malarstwo to bardzo popularna dziedzina sztuki. Podczas, gdy rysunek charakteryzuje się linią, a zdjęcie tworzy się za pomocą światła, malarstwo wykorzystuje plamę. Jeśli chciałbyś nauczyć się malować, poświęćmy chwilę na omówienie najczęściej wykorzystywanych technik malarskich.

Rodzaje techniki malarskie

Z upływem wieków artyści z całego świata tworzyli swoje dzieła inspirowani obecnie panującymi wydarzeniami politycznymi, historycznymi, popularnymi wówczas ideami. To oni byli prekursorami poszczególnych nurtów i wyznaczali coraz to nowsze tematyki swoich dzieł. Podczas gdy techniki rysunku podzielić możemy na przykład na rysunek ołówkiem, węglem czy pastelami lub kredą, malarstwo jest o wiele bardziej rozbudowaną dziedziną.

 

 

Spośród technik malarskich wyróżnić możemy takie rodzaje jak:

 • Airbrush,
 • Akwarela,
 • Kolaż,
 • Enkaustyka,
 • Fresk,
 • Al secco,
 • Witraż,
 • Sgraffito,
 • Graffiti,
 • Gwasz,
 • Malarstwo akrylowe,
 • Malarstwo kredkami,
 • Malarstwo na szkle,
 • Malarstwo olejne,
 • Malarstwo temperowe,
 • Polichromia.

 

 

Jak widzisz, rodzajów jest naprawdę wiele i każdy z nich różni się od siebie i charakteryzuje czymś zupełnie innym. Zanim więc rozpoczniesz naukę praktyczną malarstwa, musisz poznać najpierw chociaż podstawową teorię z tej dziedziny. Poczytaj we własnym zakresie o poszczególnych technikach, sprawdź, czym się one charakteryzują i która technika wydaje się najbardziej do Ciebie przemawiać. Wybór jest ogromny.

 

 

Jeśli nie chcesz z góry wybierać jednej techniki do nauki, zawsze możesz próbować wszystkiego po trochu i sprawdzać na własnej skórze, co podoba Ci się bardziej, a co niekoniecznie. Malarstwo to wbrew pozorom całkiem skomplikowana dziedzina sztuki, która dla kompletnie początkujących osób może być problematyczna. Jeśli chcesz uczyć się malarstwa bez większych problemów i potknięć, zawsze możesz skorzystać z pomocy osoby, która zna się na rzeczy i przeprowadzi Cię przez ten temat. Wypróbuj prywatne korepetycje!

Prywatne lekcje malarstwa

Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie lekcje w formie korepetycji. Kiedyś na korepetycjach można było uczyć się jedynie standardowych przedmiotów szkolnych, na przykład matematyki czy języka angielskiego. Obecnie rynek korepetycji powiększył się na tyle, że prywatnie możesz uczyć się tak naprawdę wszystkiego – od programowania, przez gotowanie aż po malarstwo!

 

 

Zastanawiasz się, czy taki rodzaj nauki jest dla Ciebie? Pomyśl tylko o zaletach takiego nauczania! Możesz zawsze liczyć na to, że korepetytor Ci doradzi i odpowie na każde Twoje pytanie, rozwieje wszelkie niejasności i pomoże unikać ewentualnych problemów na drodze, z którymi on być może sam musiał mierzyć się podczas swojej nauki malarstwa. Prywatne lekcje malarstwa posiadają mnóstwo zalet, takich jak:

 • Wygoda – Twoje zajęcia mogą odbywać się tam, gdzie Tobie pracuje się najlepiej. Możecie wspólnie uczyć się tworzenia martwej natury w Twoim mieszkaniu czy pejzaży w Twoim ulubionym parku, lesie lub innym ciekawym miejscu! Korepetycje umożliwiają dużą swobodę wyboru w tym zakresie!
 • Elastyczność – nie musisz przejmować się harmonogramem spotkań, który koliduje z Twoimi prywatnymi sprawami czy innymi planami. Wraz z nauczycielem możesz stworzyć plan zajęć, który będzie dostosowany do Twojego prywatnego grafiku,
 • Motywacja – jak wiadomo samodzielna nauka często może prowadzić do szybkiego wypalenia. Ucząc się na własną rękę zazwyczaj nie zwracamy także większej uwagi na systematyczność, a większość z nas rozpoczynając naukę czegoś nowego miewa także problemy z samodyscypliną i ciągłą motywacją, dlatego zazwyczaj posiadanie nad głową kogoś, kto nas zmotywuje do dalszego działania bywa zbawienne,
 • Szybkie efekty – praca z doświadczoną osobą to świetny sposób na naukę nowych aktywności. Udowodniono także, że indywidualne zajęcia są o wiele bardziej efektywne niż lekcje grupowe. Bezpośredni kontakt z uczniem pozwala nauczycielowi skupić się wyłącznie na nim i jego potrzebach. Nauczyciel może przyjrzeć się uczniowi, jego mocnym i słabym stronom i stale nad nimi pracować.

 

 

Można by tak wymieniać bez końca, ponieważ prywatne lekcje malarstwa niosą naprawdę wiele pozytywnych aspektów. Jeśli chcesz się przekonać na własnej skórze, po prostu daj im szansę i wypróbuj je! Zastanawiasz się, gdzie szukać dobrych nauczycieli malarstwa w Twojej okolicy? Wypróbuj Superprof!

Lekcje malarstwa z Superprof

Razem z Superprof każdego roku tysiące uczniów z ponad trzydziestu krajów uczy się przedmiotów szkolnych, rozwija swoje pasje i próbuje nowych możliwości. Spróbuj i Ty! Aby znaleźć nauczycieli malarstwa z Twojej okolicy, wejdź na naszą stronę główną i użyj narzędzia lupki. Wpisz „malarstwo”, a w rubryczce obok nazwę swojego miasta. Lista dostępnych nauczycieli pojawi się przed Tobą.

 

 

Każdy z nich posiada swój własny profil, na którym dowiedzieć się możesz wielu informacji na jego temat. Zacznij od sprawdzenia stawek, doświadczenia, preferowanych technik malarskich, metod nauczania i tak dalej. Możesz sprawdzić także opinie pozostawione na niektórych profilach przez poprzednich uczniów. Przeglądając wszystkie te informacje powinieneś wyczuć, który z nauczycieli może najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Kiedy już wybierzesz, zostaw mu wiadomość prywatną poprzez naszą platformę.

 

 

Pamiętaj, że pierwsza lekcja z Superprof odbywa się za darmo, jako tak zwana lekcja testowa. Możesz wówczas bez żadnych zobowiązań zobaczyć, jak prowadzone są takie korepetycje, sprawdzić, czy dobrze się dogadujesz ze swoim nauczycielem i omówić ewentualnie dalsze spotkania oraz wygląd zajęć. Warto, abyś powiedział na samym początku, na czym Ci zależy, jaki jest Twój cel i czego oczekujesz od zajęć. Nasi nauczyciele są doświadczeni i bardzo chętnie dostosowują zajęcia do potrzeb i wymagań swoich uczniów tak, aby były one dla nich jak najbardziej komfortowe, ciekawe i angażujące.

 

 

Jeśli nie chcesz samodzielnie uczyć się teorii malarstwa, wspólnie z nauczycielem możecie zacząć naukę właśnie od tego, a później stopniowo przechodzić do praktyki. Możesz być pewien, że z jego pomocą nauka pójdzie Ci sprawnie i przede wszystkim ciekawie. Dołącz do setek uczniów, którzy razem z naszymi nauczycielami rozwijają swoje zdolności artystyczne i przekonaj się, że każdy może malować niczym Salvador Dali!

Czego chcesz się nauczyć?