Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Katowice

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 3 opinii.

43 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 43 zł

8 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 8 h.

Nauka z przedmiotu Rysunek nigdy nie była
tak prosta w mieście Katowice

2. Organizuj swoje lekcje 📅 rysunek Katowice

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Uczniowie ocenili, naszych nauczycieli
z rysunku w mieście Katowice

Najczęściej zadawane pytania

💶 Ile chcesz wydać na dodatkowe zajęcia rysunku w mieście Katowice?

W mieście: Katowice, średnia stawka za lekcje rysunku to 43 zł.

stawka lekcji rysunku będzie się różnić w zależności od kilku czynników:

 • kwalifikacji oraz poziomu doświadczenia instruktora rysunku;
 • miejsca gdzie odbędą się zajęcia (przez Skype lub w dowolnej wybranej lokalizacji);
 • ilość i długość trwania lekcji rysunku;
 • cel Twoich lekcji (budowanie profesjonalnego portfolio, przygotowania do egzaminów ASP lub po prostu czysta przyjemność).

Przeważająca większość naszych nauczycieli Superprof udziela pierwszą godzinę zajęć za darmo.

 

Sprawdź ceny naszych prywatnych nauczycieli rysunku niedaleko Ciebie.

🖍 Jaka jest średnia rekomendacji, przypisana przez uczniów dla prywatnych korepetytorów rysunku w mieście: Katowice i niedaleko?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami rysunku, ze względu na duże znaczenie tego przedmiotu, zarówno w szkole jak i podczas studiów. Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę zajęć rysunku w mieście: Katowice i w okolicy.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują opinie od swoich uczniów. W sumie jest to 3 ocen,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0 na 5.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami za pomocą e-mailOdkryj sekcję FAQ.

💻 Czy możesz brać prywatne zajęcia rysunku przez internet?

8 na 10 nauczycieli również oferuje lekcje rysunku na odległość. Dodatkowo, te pomocne zajęcia pozwalają na większą elastyczność w organizacji.

 

Zdalne lekcje rysunku zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

📚 Jakie są korzyści prywatnej nauki z korepetytorem rysunku?

😍 Komunikuj się z innymi dzięki swojej sztuce i kreatywności

 

Umiejętność rysowania jest od początku, ściśle związana z naturą człowieka. Poprzez sztukę wzmacnia się indywidualność, rozwija kreatywność oraz oryginalne podejście, dzięki czemu już od dzieciństwa przyczynia się do tworzenia i budowania poczucia własnej wartości. Jedną z najistotniejszych zalet rysowania jest to, że podobnie jak malarstwo czy rzeźba ma moc przekazywania uczuć, koncepcji i pomysłów, dlatego zajęcia z z tej dziedziny mają zarówno oblicze akademickie, artystyczne, jak i osobiste.

 

✍️ Uzupełnienie i wzmocnienie Twojej edukacji akademickiej

 

Oprócz kariery związanej z projektowaniem i architekturą, rysunek jest obecny również na etapie szkolnym i jest istotnym przedmiotem, by przejść przez ten ten okres i rozwijać swoją kreatywność. Wielu uczniów napotyka problemy podczas wykonywania najbardziej złożonych rysunków, dlatego też, jest to tak ważne, aby brać udział w prywatnych zajęciach z tego przedmiotu, jako uzupełnienie programu akademickiego.

 

🏆 Przyspiesz swoją karierę i osiągnij najlepsze wyniki już teraz

 

Kiedy rozpoczynasz studia, niezbędnym jest, jak najszybsze zdefiniowanie ścieżki, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas edukacji. Jeśli twoja przyszłość akademicka, będzie związana z karierą zawodową, taką jak inżynieria, architektura czy projektowanie, zajęcia rysunku dadzą ci wielką przewagę, nie tylko w kwestii nauki przedmiotu, ale także pomogą Ci rozwijać się personalnie. Techniki, których nauczysz się będą bardzo przydatne jako podstawa do realizacji własnych projektów.

 

Do wszystkich tych powodów, przekonywujących do prywatnej nauki rysunku, musimy dodać jeszcze jedną korzyść. Stopniowo przyswajając każdą z technik, rozwiniesz i udoskonalisz swoją wizję perspektywy, proporcji i głębi elementów. Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, wiedza, którą zdobędziesz w tej dziedzinie może dać Ci przewagę jako profesjonalisty zarówno w teorii, jak i w praktyce.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą lekcję na Superprof już dziś!

👩‍🏫 Jaka jest w tym momencie dostępność, nauczycieli udzielających lekcji rysunku w mieście: Katowice?

Dzięki naszej platformie internetowej, możesz znaleźć 19 korepetytorów rysunku, którzy są dostępni w mieście: Katowice.

 

Aby rozpocząć edukację lub poprawić swoje umiejętności z rysunku, na Superprof dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Katowice, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki zajęciom w domu lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje rysunku były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo oraz zaproponują Ci dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Superprof czeka na Ciebie!

Chęć zgłębiania wiedzy z Rysunek w mieście Katowice?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Rysunek w mieście Katowice

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Lekcja rysunku Katowice, z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Dlaczego warto uczyć się rysować w Katowicach? 

Rysowanie należy do czynności niesamowicie kreatywnych, podobnie jak malowanie oraz inne tego typu hobby. Jednak oprócz tej cechy, rysowanie przynosi również wiele innych korzyści, o których nie zawsze mówi się głośno. W tej części naszego artykułu chcielibyśmy przybliżyć Ci te korzyści. A oto kilka z nich:

 

 • ZMNIEJSZA STRES

 

Wszelkiego typu aktywności, które pobudzają kreatywność i pomagają się oderwać od codziennych zajęć i problemów sprzyjają w walce ze stresem. Rysowanie pomaga się uspokoić, a także skoncentrować, co dowodzi temu, że od czasu do czasu każdy powinien trochę porysować, ponieważ jest to niezwykle pomocne! 

 

 • POBUDZA KREATYWNOŚĆ 

 

Rysowanie jest również formą wyrażania siebie. Dzięki różnym formom oraz kształtom możesz bez problemu wyrazić swoje uczucia, emocje oraz poglądy na różne tematy. Żeby być to w stanie zrobić musisz kierować się przede wszystkim kreatywnością. Im więcej jej używasz, tym bardziej się ona rozwija i zabiera Cię na kolejny poziom. Kreatywność przydatna jest zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, a zatem rozwijanie tej cechy jest zdecydowaną korzyścią.

 

 • DOSKONALI RUCHY

 

Ręce są dość skomplikowane, ponieważ składają się z dużej liczby kości, mięśni i ścięgien. Dlatego możemy robić tak wiele rzeczy używając ich. Jednak wymaga to czasu oraz praktyki żeby nauczyć się je kontrolować w sposób precyzyjny. Aby to osiągnąć, jednym z najlepszych ćwiczeń jest właśnie rysowanie. Dzieje się tak, ponieważ czynność ta zmusza nas do powtarzania niekończących się ruchów rąk.

 

 • POPRAWIA SAMOPOCZUCIE 

 

Rysując realizujesz projekt, który należy tylko do Ciebie. Nawet jeśli jest to kopiowanie istniejącego już rysunku, to Ty masz kontrolę nad nim i możesz dowolnie zmieniać kształty oraz dobierać kolory. Jest to również pewien sposób wyrażania siebie i daje to mnóstwo satysfakcji oraz niesamowite poczucie własnej wartości. 

 

 • POSZERZA KULTURĘ 

 

Szczególnie na początku Twojej przygody z rysowaniem, będziesz poszukiwał inspiracji i przeglądał istniejące już rysunki i szkice. Niektóre z nich są niezwykle wartościowe dla naszej cywilizacji, co jednocześnie oznacza, że szukając inspiracji będziesz miał okazję zaznajomić się z wybitnymi artystami oraz ich dziełami. 

 

 • RYSOWANIE TO ŚWIETNA ZABAWA

 

Zabawa jest aspektem, który również zasługuje na uwagę zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Rysowanie, tworzenie różnych form i wielokrotne próby wyrażania siebie to świetna zabawa! W szczególności powinniśmy zwrócić na to uwagę w przypadku dzieci, ponieważ właśnie za pomocą rysunku możemy wytłumaczyć im różne, nawet te najbardziej skomplikowane aspekty życia.

 

 • FASCYNUJĄCE KARIERY

 

Zdolność precyzyjnego oraz pięknego rysowania może również przydać nam się w życiu zawodowym. Otóż wiele fascynujących karier wymaga zdolności plastycznych i artystycznych używanych przy rysowaniu. Przykłady takich karier to architekt, tatuażysta, rysownik prasowy, ilustrator, projektant, projektant graficzny, projektant gier wideo czy nauczyciel sztuki.

Co powinieneś wiedzieć o rysunku zanim rozpoczniesz zajęcia? 

Rysunek definiuje się jako czynność wykonywania znaków na dowolnej powierzchni za pomocą dowolnego materiału do tworzenia znaków. Wiele osób odnajduje w tym swoje hobby, a nawet pasję. Niektórzy z nich nawet mają wystarczająco szczęścia, lub pracowałi na to wystarczająco ciężko, że obecnie wykonywanie rysunków stanowi część ich pracy zawodowej. 

 

Jednak czy każdy może rysować? Czy może tylko Ci najbardziej utalentowani? A może istnieją jakieś sekretne techniki, po których opanowaniu każdy może być świetny w rysunku? Zdobycie wprawy w rysowaniu wymaga połączenia kilku czynników. Niektóre z tych czynników to: chęci, opanowanie techniki, poświęcony czas, praktyka i jeszcze więcej praktyki.  

 

W celu ułatwienia Ci wejścia w świat rysunku, postanowiliśmy stworzyć listę wskazówek, które powinieneś znać zanim rozpoczniesz Twoje zajęcia. Dzięki nim natychmiastowo zobaczysz lepsze wyniki w swoich pracach rysunkowych. 

 

 • Każdy może rysować. 

 

Oznacza to, że rysowanie nie jest jakąś magiczną umiejętnością, z którą niektórzy się rodzą, a inni nie. Oczywiście niektórym może przychodzić to łatwiej, innym trudniej, ale zupełnie wszyscy mogą nauczyć się niesamowicie pięknie rysować. Jest to bowiem umiejętność nabyta, a nie wrodzona, a zatem przy odpowiedniej ilości poświęconego czasu, chęci oraz nauki zdecydowanie każdy może opanować ją do perfekcji! 

 

 • Zacznij od prostych kształtów.

 

Wszystko na świecie może być uproszczone do podstawowych kształtów, a zatem śmiało wykorzystuj tą informację. Kiedy przygotowujesz się do danego rysunku, zacznij od wyboru podstawowych kształtów, które składają się na ogólny obraz. Zazwyczaj kształty te są dość łatwe do narysowania oraz posłużą Ci za podstawę do narysowania konturów. Ta wskazówka pomoże Ci również w szybkości rysowania.

 

 • Obserwuj.

 

Rysowanie składa się w znacznej mierze na obserwowaniu. Czy kiedykolwiek zrobiłeś zdjęcie czegoś bez skierowania na to aparatu?  Oczywiście, że nie. A jednak tak wiele osób uważa, że potrafi dobrze rysować bez patrzenia na obiekt. Potem rozczarowują się, że ich rysunki nie wyglądają reprezentacyjnie, ani tym bardziej nie przypominają oryginalnego obiektu. Musisz stale patrzeć na obiekt, aby go narysować. I mówimy tutaj o tym, że musisz patrzeć bardzo dużo. Mówi się o tym, że nawet do 50% czasu powinno poświęcić się na dokładnej obserwacji i studiowaniu wybranego obiektu. Tylko w ten sposób będziesz mógł przelać to co widzisz na papier. 

 

 • Nie bój się używania linii.

 

Nigdy nie zapominaj o tym, że linia to nie tylko zwykła kreska. Możesz jej również nadawać kształt i grubość. Wykorzystaj to! Jakość linii to jej grubość lub cienkość. Narysuj linie grubsze w niektórych miejscach i cieńsze w innych. Taki zabieg doda zainteresowania do Twojego rysunku, jak i również urozmaici go. 

 

 • Bądź konsekwentny w wyborze stylu.

 

Wskazówka ta jest bardzo ważna, zawsze upewnij się, że zaczynasz i kończysz swoje rysunki w tym samym stylu. Jeśli zaczynasz rysunek luźno i gestykulacyjnie, trzymaj się tego stylu. Jeśli rysunek zaczyna się ciasno i precyzyjnie, zakończ go wykorzystując dokładnie ten sam styl. Upewnij się, że rysunek wygląda tak, jakby ten sam artysta narysował wszystko na powierzchni.  To sprawi, że Twój rysunek będzie jednolity i harmonijny.

 

 • Wyluzuj.

 

Rysowanie nie musi być sztywne. Właściwie wręcz nie powinno takie być. Na przykład, gdy próbujesz określić kontur obiektu, narysuj kilka lekkich linii.  Masz większe szanse na znalezienie tej właściwej linii, gdy narysujesz ich kilka. Nie bój się także wypróbować trzymania ołówka w inny niż dotychczas sposób. 

 

 • Ćwicz, ćwicz, ćwicz i jeszcze więcej ćwicz.

 

To jest najlepsza wskazówka, jaka istnieje. Dotyczy to każdej umiejętności.  Zawsze noś ze sobą zeszyt i staraj się rysować dosłownie wszystko, co widzisz.  Rysuj codziennie. Kiedy nie możesz rysować, patrz na przedmioty i wyobrażaj sobie, jak byś je narysował.  Jakie są tam kształty?  Gdzie jest źródło światła?   

Gdzie uczyć się rysunku w Katowicach? 

Katowice to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Nie jest wyjątkiem dla osób chcących uczyć się rysunku. Otóż właśnie w Katowicach znajdziesz miejsca, które pomogą Ci kształcić Twoje zdolności rysowania. Poniżej przedstawiamy Ci kilka tych najczęściej wybieranych.

 

 • AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH

 

ASP znajdująca się na ulicy Raciborskiej 37 w Katowicach oferuje pełne wykształcenie z zakresu rysunku po ukończeniu kilkuletniego programu, który przygotowuje swoich studentów na poziomie artystycznym. Dzięki zajęciom na ASP uczniowie będą świadomi różnych technik rysunku oraz gotowi do wykonywania wielu ciekawych zawodów.

 

 • SZKOŁY RYSUNKU 

 

W Katowicach oraz okolicach istnieje wiele szkół oferujących kursy rysunku. Kursy te mają na celu nie tylko rozwijanie umiejętności rysunku w celach hobbystycznych, ale również przygotowanie przyszłych studentów do obowiązkowego egzaminu w celu dostania się do Akademii Sztuk Pięknych. Oto kilka z takich szkół:

 

 • Domin,
 • Archikurs,
 • Pracownia Artystyczna Wisławy Kamieńskiej,
 • Uffo,
 • Rysunek Studio,
 • Ars oculorum
 • ZAJĘCIA PRYWATNE

 

Według nas jest to najlepszy sposób na naukę rysunku. Dzieje się tak dlatego, że zajęcia prywatne odbywają się sam na sam z nauczycielem, co pomaga w utrzymaniu przyjemnej atmosfery nastawionej na indywidualny progres. Tego typu zajęcia są gwarancją sukcesu, bez względu na to czy przygotowujesz się na egzamin na ASP czy też chcesz rozpocząć nowe hobby.  Co więcej możesz zawsze udać się z Twoim korepetytorem do muzeum sztuki oraz uczestniczyć w wystawach w celu zdobycia wiedzy z zakresu sztuki oraz inspiracji.

Jak znaleźć najlepszego korepetytora rysunku w Katowicach?

Na stronie internetowej Superprof czekają na Ciebie nauczyciele rysunku. Każdy nauczyciel oferuje kursy, które pozwolą Ci pogłębić Twoją praktykę artystyczną i dadzą Ci podstawy akademickiego rysunku. Kurs jest całkowicie spersonalizowany zgodnie z Twoimi celami, Twoimi mocnymi i słabymi stronami oraz Twoimi umiejętnościami.

 

 

Ponadto, większość naszych korepetytorów oferuje pierwsze zajęcia za darmo, co oznacza darmową sesję próbną, która pomoże Ci zdecydować czy jesteś zadowolony z metody nauczania danego nauczyciela.

 

 

Jeśli masz duszę rysownika i pragniesz rozwijać się w dziedzinie sztuki i rysunku, zajrzyj na naszą stronę Superprof już dziś i zapoznaj się z naszą ofertą! 

Czego chcesz się nauczyć?