Strona główna
Zostań nauczycielem

Czytanie nut głosem korepetycje Kraków

🥇 Najlepsi z najlepszych
🎶 24 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kraków

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 3 opinii.

51 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 51 zł

4 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 4 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Nasi absolwenci w mieście Kraków
oceniają swoich nauczycieli z przedmiotu: solfeż

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć solfeżu

Korepetycje kształcenie słuchu Kraków, z pomocą najlepszych nauczycieli

Nauka solfeżu w Krakowie - Czym jest solfeż?

„Kiedy ludzie śpiewają, odkrywają swoje dusze, stają się bezbronni.“ —  Tim Burton

 

Jeśli interesujesz się muzyką na tyle, że chciałbyś w przyszłości opanować grę na jakimś instrumencie, a może nauczyć się śpiewać, z całą pewnością rozpoczynając taką naukę zetkniesz się z solfeżem. Ale czym właściwie jest solfeż? Mówiąc krótko, solfeż to nauka czytania nut głosem. Można powiedzieć, że jest to jeden ze sposobów nauki śpiewu, łączący teorię z praktyką. Początki solfeżu sięgają już XI wieku, a jego rozwój i obecnie znaną formę zawdzięczamy Francji, w której wraz z założeniem w 1795 Konserwatorium Paryskiego nauka solfeżu weszła do podstawowego programu nauczania. Solfeż polega na wyśpiewywaniu czytanych nut przy użyciu odpowiednich zgłosek. Każda nuta oktawy posiada oddzielną nazwę solmizacyjną (do, re, mi, fa, sol, la, si, do).

 

Nazwy solmizacyjne poszczególnych zgłosek zostały stworzone przez Gwido z Arezzo w XI wieku, jednak w jego propozycji, obecnie znane nam „do”, pierwotnie nazwane było „ut”. Jak się później okazało, przy nauce śpiewu łatwiej jest śpiewać sylabę otwartą (zakończoną samogłoską) niż sylabę zamkniętą (zakończoną spółgłoską), w związku z czym Anzelm z Flandrii w XVII wieku postanowił zamienić zgłoskę „ut” na obecnie znane „do”. Zmiana ta została zaakceptowana i powszechnie stosowana w szkolnictwie muzycznym na świecie, jednak w niektórych krajach (głównie francuskojęzycznych) używanie tradycyjnego „ut” jest dalej często spotykane.

 

Solfeż obecnie stosowany jest jako narzędzie do kształcenia słuchu muzycznego. Oprócz tego, poza czytaniem nut (śpiewem) i pisaniem nut ze słuchu (tzw. dyktando), obejmuje on także rozwijanie umiejętności słuchowej analizy muzyki. Poprzez naukę solfeżu rozwijamy swoje poczucie rytmu, rozpoznajemy wysokość, barwę i funkcje dźwięków i wiele innych. Aby dobrze poznać solfeż i jego zastosowanie, należy opanować sporo teorii muzyki i przede wszystkim dużo ćwiczyć. Nauka solfeżu może być przyjemna i efektywna, ale może także okazać się niesamowicie trudna. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jaki sposób postanowisz się uczyć. Możliwości jest kilka, a my w dalszych częściach przedstawimy Ci kilka z nich.

Nauka solfeżu w Krakowie

Solfeż jest jedną z dyscyplin muzycznych, której możesz uczyć się na wiele sposobów. Teoretycznie jedną z takich możliwości jest samodzielna nauka. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad taką opcją? W dzisiejszych czasach w internecie znaleźć można mnóstwo filmików instruktarzowych i tutoriali, które krok po kroku wyjaśniają poszczególne czynności oraz wiedzę teoretyczną. W księgarniach można dostać wiele podręczników do nauki solfeżu i jedyne, co w takim przypadku pozostaje, to rozpocząć naukę! Warto jednak wspomnieć, że w rzeczywistości wielu uczniów miewa problemy, kiedy odpowiedzialność za nauczanie leży wyłącznie na ich barkach. Często zdarza się, że trudno jest o samozaparcie i motywację, szczególnie, że przy nauce solfeżu w grę wchodzi mnóstwo teorii, co może – tym bardziej na początku – być dla niektórych przytłaczające i zniechęcające. Zazwyczaj ciężko w takich warunkach o zachowanie regularności oraz zapału.

 

Jeśli nie jesteś typem osoby, która sama siebie potrafi stale motywować do dalszego działania, prawdopodobnie powinieneś pomyśleć nad tym, aby znaleźć kogoś, kto Ci pomoże i poprowadzi Cię przez tą ścieżkę. Pierwszą opcją jest szkoła muzyczna. W Krakowie szkół muzycznych jest naprawdę mnóstwo! Należy jednak pamiętać, że oferty takich szkół mogą się od siebie różnić, a niektóre z nich nawet nie specjalizują się w nauce śpiewu. Ważne zatem jest, abyś przed podjęciem jakiegokolwiek wyboru zrobił sobie mały research i dokładnie przyjrzał się ofertom szkół muzycznych z Twojej okolicy. Pamiętaj także, że takie szkoły zazwyczaj wymagają opłaty comiesięcznego czesnego i często nie są to najmniejsze pieniądze… Przykładowo w przypadku Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia „Szymanowski” taka opłata wynosi 500 zł miesięcznie w przypadku wybrania kursu sześcioletniego. Do tego dochodzi także opłata wpisowa. W przypadku pojedynczych warsztatów muzycznych czesne wynosi 200 zł za 30 minut. Dodatkowo dla takich instytucji charakterystyczne jest, że opłata jest niezależna od Twoich obecności na zajęciach. Przypuśćmy zatem, że któregoś razu po prostu zachorujesz i opuścisz przez to dwa zajęcia – opłata za dany miesiąc pozostanie niezmienna, niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś w lekcjach, czy nie było Cię na nich ani razu.

 

Dla prawdziwych pasjonatów muzyki polecić możemy ogólnokształcące szkoły muzyczne. Taka opcja jest świetną możliwością dla dzieci i młodzieży, którzy wykazują wysokie zainteresowanie muzyką, instrumentami, śpiewem. Ogólnokształcące szkoły muzyczne w swoim programie nauczania łączą standardową dydaktykę i przedmioty znane nam ze zwykłych szkół (matematyka, język polski, geografia) z kształceniem muzycznym, podczas których uczniowie poznają teorię i historię muzyki, kształcą słuch, uczą się czytać i pisać nuty, grać na instrumentach i tak dalej. Przykładowo Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Paderewskiego w Krakowie to placówka, która uczy dzieci na poziomie podstawowym, z kolei Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina oferuje młodzieży naukę na poziomie średnim. Taki wybór wydaje się strzałem w dziesiątkę dla osób, które wiedzą, że ich przyszłość to właśnie muzyka. Należy jednak pamiętać, że taka forma nauki jest bardzo wymagająca, a różnorodnych przedmiotów jest sporo. Jeśli więc jesteś osobą, która chciałaby opanować solfeż, ale nauka historii muzyki klasycznej Cię odrzuca, powinieneś rozważyć inną formę nauczania. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą prywatne korepetycje!

Zalety prywatnych korepetycji

Pewnie myślisz sobie „prywatne korepetycje? Z solfeżu?” – jak najbardziej! W ostatnich latach zajęcia indywidualne zrzeszyły sobie tysiące zwolenników i są one coraz częściej wybieraną formą nauki. Nie bez powodu, ponieważ korepetycje niosą ze sobą mnóstwo zalet, między innymi:

 

  • Bezpośredni kontakt z nauczycielem – podczas lekcji grupowych kontakt z nauczycielem jest w pewnym sensie utrudniony, ograniczony. Nauczyciel, mając na głowie kilku do nawet kilkudziesięciu uczniów, nie jest w stanie poświęcić każdemu z osobna wystarczającej uwagi. Dzięki lekcjom prywatnym nauczyciel może w pełni skupić się na Tobie i Twoich potrzebach, dać Ci odpowiednie wsparcie i stałe porady,
  • Elastyczny plan zajęć – w poprzedniej części wspomnieliśmy o tym, że w większości instytucji opłata za zajęcia uiszczana jest co miesiąc lub semestr i jest to stała, niezmienna kwota, niezależnie od tego, czy byłeś obecny na każdych zajęciach, czy nie. W przypadku prywatnych korepetycji jest inaczej. Twój harmonogram nie jest tak sztywny, co pozwala Ci na jego modyfikowanie. Okazało się, że nie możesz jutro przyjść na zajęcia? Nic straconego – być może Twój nauczyciel znajdzie czas innego dnia, abyście mogli nadrobić zaległą lekcję. Jeśli nie, po prostu spotkacie się z kolejny ustalonym przez Was terminie zajęć. Nie możesz przyjść na zajęcia – nie musisz płacić, ponieważ lekcja się nie odbyła. Należy jednak pamiętać, że czas korepetytora trzeba szanować i kiedy odwołujemy zajęcia – starajmy się nie robić tego na ostatnią chwilę,
  • Pełną swobodę – prywatne korepetycje dają Ci przede wszystkim komfort i możliwość realnego wpływania na swoje zajęcia. We współpracy z nauczycielem możecie wspólnie ustalić, kiedy i gdzie będziecie się spotykać, jak chcesz, aby wyglądały zajęcia, jakie tematy były na nich omawiane,

 

Pozytywów korzystania z prywatnych korepetycji jest naprawdę wiele, jednak my nie zamierzamy wymieniać tutaj wszystkiego – wystarczy, że je wypróbujesz, a przekonasz się sam!

Jak znaleźć prywatne lekcje solfeżu w Krakowie?

W poszukiwaniu prywatnych nauczycieli najlepszym narzędziem jest po prostu internet. Musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na to, że nie każda strona, na której znajdziesz jakieś ogłoszenie, jest rzetelna. Najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych źródeł, u których możesz mieć stuprocentową pewność, że dostarczane Ci usługi będą najwyższej jakości, a pracujący z Tobą nauczyciel będzie osobą doświadczoną w swojej dziedzinie. Jeśli zależy Ci na jakości zajęć oraz ich jak najlepszej atmosferze, powinieneś koniecznie wypróbować platformę Superprof!

 

Superprof od lat zajmuje się dostarczaniem uczniom w całej Polsce profesjonalnych kursów i korepetycji z setek dyscyplin i aktywności. Jeśli chcesz sprawdzić, ilu nauczycieli w Twojej okolicy zajmuje się nauką solfeżu, wystarczy, że w polu wyszukiwania na stronie głównej wpiszesz „solfeż” i jako lokalizację wybierzesz „Kraków”. Lista nauczycieli składa się z oddzielnych profili uzupełnionych informacjami o danej osobie. Z każdego profilu możesz dowiedzieć się między innymi, jaką stawkę godzinową oferuje dany nauczyciel, jakich metod nauczania używa, jakie są jego specjalizacje, jakie ma doświadczenie i wiele innych. Przy wyborze możesz kierować się także opiniami zamieszczonymi na wybranych profilach przez poprzednich uczniów. Jeśli wybierzesz już konkretną osobę, możesz skontaktować się z nią poprzez naszą platformę w prywatnej wiadomości (uprzednio powinieneś zarejestrować swoje konto). Na odpowiedź nie powinieneś czekać długo! Wspólnie z nauczycielem ustalicie plan działania i zabierzecie się za naukę i trening!

Najczęściej zadawane pytania

💳 Ile chcesz wydać na lekcje solfeżu w mieście Kraków?

W mieście: Kraków, średnia stawka za prywatne lekcje solfeżu to 51 zł.

Koszt zajęć solfeżu będzie różna w zależności od kilku czynników:

  • kwalifikacji oraz czasu doświadczenia specjalisty od solfeżu;
  • miejsca gdzie odbędą się zajęcia (online lub w domu ucznia);
  • ilość i długość trwania zajęć solfeżu;
  • cel Twoich lekcji (budowanie profesjonalnego portfolio, przygotowania do egzaminów na studia lub po prostu czysta przyjemność).

Przeważająca większość naszych instruktorów Superprof oferuje pierwszą darmową lekcję solfeżu.

 

Sprawdź stawki naszych instruktorów solfeżu w Twojej okolicy.

✍️ Jak wysoko użytkownicy recenzują swoich prywatnych korepetytorów solfeżu w mieście: Kraków i na przedmieściach?

Coraz więcej osób interesuję się lekcjami solfeżu, ze względu na wysoką przyjemność z uprawiania tej dziedziny sztuki, zarówno w życiu osobistym jak i czysto zawodowym . Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę korepetycji solfeżu w mieście: Kraków i na przedmieściach.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują oceny od swoich uczniów. W sumie jest to 3 ewaluacji,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0/5.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z lekcjami. Skontaktuj się z nami za pomocą formularz na stronie.  Odkryj sekcję FAQ.

💻 Czy jest możliwe branie korepetycji solfeżu przez Skype?

80% naszych nauczycieli Superprof także oferuje prywatne zajęcia solfeżu na odległość. Dodatkowo, te praktyczne dodatkowe zajęcia są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Zdalne lekcje solfeżu zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

👥 Dlaczego by nie rozpocząć brać indywidualnych korepetycji solfeżu w mieście: Kraków?

😍  Naucz się czytać nuty głosem i rozszerzaj. horyzonty muzyczne

 

Sprawne odczytywanie nut głosem jest umiejętnością wymagającą systematycznego i wieloletniego kształcenia. Umiejętności tej nie zdobywa się automatycznie przez samą naukę gry na instrumencie. Można poprawnie grać, mieć bardzo dobry słuch muzyczny, nawet słuch absolutny, a nie umieć biegle czytać ćwiczeń solfeżowych. Dlatego właśnie pomoc prywatnego nauczyciela może okazać się tutaj kluczowa. Natomiast, należy pamiętać, iż sprawność w czytaniu nut głosem a vista jest rezultatem nie tylko efektywnego warsztatu pod kierunkiem nauczyciela, ale również osobistego pracowitości ucznia.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję solfeżu na Superprof już dziś!

🙋‍♀️ Jak wielu korepetytorów solfeżu jest obecnie dostępnych w mieście: Kraków i niedaleko?

Jeśli chcesz opanować solfeż lub poprawić oceny z tego przedmiotu na studiach, 24 nauczycieli jest dostępnych w mieście: Kraków, aby uczyć zarówno osobiście lub na odległość.

 

Aby rozpocząć edukację lub poprawić swoje umiejętności solfeżu, na naszej stronie internetowej dostępnych jest tysiące nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Kraków, czy na przedmieściach, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki korepetycjom w domu lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje solfeżu były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo oraz zaproponują Ci dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwszą lekcję!