Strona główna
Zostań nauczycielem

Kształcenie słuchu korepetycje Warszawa

🥇 Najlepsi z najlepszych
🎶 31 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Warszawa

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 6 opinii.

72 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 72 zł

5 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 5 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Nasi absolwenci w mieście Warszawa
oceniają swoich nauczycieli z przedmiotu: solfeż

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć solfeżu

Korepetycje kształcenie słuchu Warszawa, z pomocą najlepszych nauczycieli

Nauka solfeżu w Warszawie - Dlaczego warto uczyć się solfeżu?

Muzyka jest z nami praktycznie przez całe życie. Jadąc autem, komunikacją miejską, kładąc się na łóżku dla chwili relaksu, siedząc w pracy, robiąc zakupy… Muzyka nas po prostu otacza. Czy znasz chociaż jedną osobę, która nie lubi słuchać muzyki? Śpiew to także jeden z elementów muzyki. Już tysiące lat wstecz nasi przodkowie uznawali śpiew i tańce za ważny rytuał, a tradycyjne przyśpiewki i pieśni w wielu regionach świata zachowały się i są praktykowane po dziś dzień.

 

Czym jednak jest solfeż i do czego on w ogólne służy? Solfeżem nazywamy metodę oraz naukę czytania nut głosem. Nazwa ta pochodzi od ćwiczeń wokalnych opartych na solmizacji. Gwizdo z Arezzo w XI wieku wprowadził do „słownika” skalę sześciostopniową, w której poszczególne stopnie (nuty/dźwięki) nazwał konkretnymi zgłoskami. Jeśli miałeś kiedykolwiek do czynienia z nauką muzyki, chociażby w zakresie samych podstaw, z pewnością kojarzysz coś takiego, jak: Do, re, mi, fa, sol, la, si. To właśnie nazwy solmizacyjne, nadane dźwiękom w oktawie. Podczas nauki solfeżu, uczymy się tonu i wysokości każdego z nich, co finalnie umożliwi nam śpiewanie piosenek patrząc jedynie na rozłożone na pięciolinii nuty. Za prekursora solfeżu, który oficjalnie wprowadził go do podstawowego programu nauczania w edukacji muzycznej uważa się Francję, a konkretnie Konserwatorium Paryskie.

 

Obecnie solfeż jest powszechnie stosowany nie tylko do nauki czytania i wyśpiewywania nut, ale także jest bardzo przydatny przy kształceniu słuchu muzycznego, poczucia rytmu, kształtowaniu zdolności intonacyjnych, wrażliwości na skale dźwiękowe i style muzyczne. Generalnie myśląc o śpiewaniu oraz nauce śpiewania, zapewne nie przychodzi Ci do głowy zbyt wiele jej zalet. Jednak nic bardziej mylnego! Śpiew potrafi przynosić pozytywny wpływ nie tylko na nasz komfort psychiczny, ale także może pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Poniżej kilka zalet nauki oraz regularnego ćwiczenia solfeżu (śpiewu):

 

 • Pewność siebie. Jak wiadomo, kiedy nabywamy nową umiejętność, widzimy efekty naszej ciężkiej pracy i możemy się tym przed kimś pochwalić, czujemy satysfakcję i spełnienie. Naturalnie i podświadomie wzrasta nasza pewność siebie, bardziej się doceniamy i dowartościowujemy.
 • Panowanie nad stresem. Nauka śpiewu nie należy do najłatwiejszych aktywności. Wielu ludzi po prostu wstydzi się własnego głosu, trudno jest im się przełamać, aby śpiewać przy kimś obcym, jednak kiedy już to zrobią, takie wystąpienia stają się dla nich niczym nadzwyczajnym. Im częściej się przydarzają, tym bardziej stają się przyzwyczajeni do takich okoliczności i zdobywają większe doświadczenie w pracy nad odczuwanym stresem.
 • Naukowcy od lat starają się ustalić, dlaczego śpiew potrafi działać uspokajająco i energetyzująco jednocześnie. Badania pokazują, że śpiew uwalnia endorfiny oraz oksytocynę, tak zwane hormony szczęścia i miłości, które łagodzą niepokój i stres. Nie bez powodu mówi się o tym, że muzyka, granie na instrumencie i śpiew są świetnymi sposobami na odreagowanie i wyładowanie emocji. Z pewnością powinieneś tego spróbować!
 • Zapewne wiesz, że nauka śpiewu potrafi być dobrym treningiem dla naszych płuc. Otóż między innymi z tego powodu, śpiew uznawany jest za aktywność fizyczną. Dobry trening wokalny może spalić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kalorii. Przy pomocy odpowiednich metod oddychania cały nasz organizm dotlenia się, oddech się pogłębia, a z czasem ilość powietrza zalegającego w naszych płucach jest zastępowana przez tzw. powietrze wymienne. Pozytywnej zmianie może także ulec pozycja naszego ciała, która podczas śpiewu naturalnie wymaga od naszego organizmu obranie odpowiedniej pozycji klatki piersiowej i kręgosłupa. Możliwości prozdrowotnych regularnego ćwiczenia solfeżu jest jeszcze więcej.
 • Praca nad koordynacją. Śpiew wymaga połączenia kilku elementów w jednej chwili. Kontrolowanie oddechu, odpowiednie ustawienie całego ciała, modulacja głosem, wyczucie rytmu. Ustalono, że w trakcie nauki śpiewu poprawia się ogólna koordynacja i umiejętności kontrolowania kilku czynności jednocześnie.

 

Jak widzisz, solfeż może być zarówno świetnym spełnieniem pod kątem pasji i hobby, ale także niesie ze sobą mnóstwo prozdrowotnych korzyści. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił i rozpocząć naukę solfeżu, mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Gdzie uczyć się solfeżu w Warszawie?

Prze lata najpowszechniejszym wyborem pod kątem jakiejkolwiek dodatkowej edukacji muzycznej były szkoły muzyczne. Takie instytucje zazwyczaj są prywatnymi, pojedynczymi placówkami lub należą do tak zwanych filii, czyli są jednym z wielu punktów w Polsce funkcjonujących pod jedną nazwą, jak jest to w przypadku Yamaha czy Cassio. Szkoły muzyczne głównie nastawione są na naukę gry na instrumentach, choć w ostatnim czasie prężnie rozwijają się także oferty dotyczące samego śpiewu – w tym między innymi solfeżu.

 

W Warszawie znaleźć możemy dziesiątki szkół muzycznych z różnorodnymi ofertami, ale także cenami. Jeśli chcesz rozpocząć naukę solfeżu w szkole muzycznej, bardzo ważnym jest przyjrzenie się i porównanie poszczególnych detali spośród wybranych ofert. Jedni kierują się samymi cenami, inni marką lub prestiżem danej placówki, a jeszcze ktoś inny będzie zwracał uwagę wyłącznie na jej lokalizację. Pamiętaj, że wiele szkół oferuje zajęcia wyłącznie w formie grupowej, co także może niektórym nie odpowiadać.

 

Music School to jedna z warszawskich placówek, która poza nauką gry na instrumentach, organizuje różnorodne kursy, takie jak teoria muzyki, komponowanie własnych utworów, beatbox czy muzykoterapia. Nietypowe w ich ofercie są także zajęcia z logopedii, które mogą istotnie wpłynąć na poprawę wad wymowy, a także na dykcję czy emisję głosu. Zajęcia w Music School prowadzone są stacjonarnie w grupach a także indywidualnie. Szkoła oferuje także 30 minutową lekcję próbną dla dzieci w cenie 70 zł oraz 50 minutową dla młodzieży i dorosłych za 90 zł. Standardowe pakiety czterech zajęć indywidualnych miesięcznie w zależności od wieku zaczynają się od 300 złotych.

 

Z kolei Yamaha to jedna ze szkół muzycznych należących do tzw. filii. W samej Warszawie mieści się aż osiem punktów  Szkół Muzycznych Yamaha! Firma ta charakteryzuje się niezwykle rozbudowaną ofertą, która jako jedna z niewielu zawiera edukację wczesnoszkolną, dodatkowo z podziałem na wiek (4 – 18 miesięcy oraz 1,5 – 4 lata). W tej placówce z pewnością rozwiniesz nie tylko swój talent wokalny, ale także słuch, kreatywność, umiejętność czytania nut oraz gry na instrumentach. W przypadku szkół yamaha nie ma oddzielnego kursu śpiewu – nauka czytania i śpiewania z nut (solfeż) jest jedynie jednym z elementów, z których kształci się uczeń tej szkoły podczas całego kursu.

 

Tak jak powiedzieliśmy na początku, każda placówka posiada inną ofertę, inną kadrę nauczycieli, a także posługuje się innymi metodami nauczania. Musisz jednak wiedzieć, że szkoły muzyczne to nie jedyna możliwość na naukę solfeżu pod okiem doświadczonej osoby.

Prywatne lekcje solfeżu w Warszawie

Badania ankietowe przeprowadzane w przeciągu ostatnich kilku lat wykazały, że coraz więcej osób sięga po pomoc w postaci prywatnych korepetycji. Rynek ten rozwinął się w ostatnim czasie na tyle intensywnie, że powoli przestaje on być kojarzony wyłącznie z pomocą w nauce z matematyki czy języka angielskiego. Obecnie możesz uczęszczać na korepetycje z programowania, uczyć się prywatnie tańca, rysowania, a nawet gotowania czy jogi! W związku z tym pojawia się także coraz więcej ofert prywatnych zajęć z solfeżu.

 

Nie bez powodu lekcje indywidualne są coraz bardziej doceniane, nie tylko przez uczniów i studentów, jako pomoc akademicka, ale także traktowane są, jako możliwość rozwijania umiejętności i pasji pod skrzydłami kogoś, kto dobrze się na tym zna. Wiadomo przecież, że każdy znany wokalista posiada swojego trenera, który jest specjalistą od śpiewu i w pewnym sensie prowadzi go. Wybranie prywatnych lekcji do nauki solfeżu to przede wszystkim:

 

 • Komfort. Zajęcia prowadzone w zaciszu swojego własnego mieszkania wydają się być bardzo wygodne,
 • Elastyczność. Współpracując z prywatnym korepetytorem możesz mieć realny wpływ na wygląd swoich zajęć, dopasowywać plan do swoich potrzeb, zamiast dostosowywać się do sztywnego, ustalonego z góry grafiku,
 • Przystępne ceny. Prywatne lekcje solfeżu mogą zaczynać się już nawet od 40 zł za godzinne spotkanie. W porównaniu ze średnią ceną za naukę w szkołach muzycznych kwota wydawana co miesiąc na lekcje indywidualne jest zazwyczaj znacznie niższa.

 

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz spróbować nauki solfeżu z prywatnym korepetytorem, przed Tobą jeszcze kilka istotnych decyzji. Jak znaleźć korepetytora? Gdzie szukać? Od czego zacząć? Odpowiedź jest prosta!

Nauka solfeżu z korepetytorem Superprof

Superprof to platforma, która oferuje kursy i zajęcia prywatne z setek przedmiotów w całej Polsce. W samej Warszawie posiadamy obecnie kilkudziesięciu nauczycieli solfeżu, którzy z chęcią wprowadzą Cię w świat muzyki i zarażą swoją pasją. Aby wyszukać nauczycieli z Twojej okolicy, wystarczy, że na stronie głównej naszej platformy wyszukasz hasło „solfeż”, a w okienku obok wybierzesz miasto Warszawa. Podejmując decyzję co do wyboru nauczyciela, sugeruj się informacjami zawartymi na profilach poszczególnych osób. Zastanów się, czy zależy Ci na konkretnej cenie, doświadczeniu, specjalizacji. Możesz także kierować się opiniami pozostawionymi przez poprzednich uczniów danego korepetytora.

 

Kiedy już podejmiesz decyzję, możesz skontaktować się z wybraną osobą poprzez naszą platformę. Pamiętaj jednak, że aby to zrobić, musisz mieć zarejestrowane konto. Na odpowiedź nie powinieneś czekać długo. Twoje pierwsze zajęcia najprawdopodobniej będą prowadzone za darmo – to nasz znak rozpoznawczy, możliwość, dzięki której możesz wypróbować nasze prywatne zajęcia i ewentualnie bez żadnych konsekwencji z nich zrezygnować. My wierzymy jednak, że taka forma nauki przypadnie Ci do gustu i z przyjemnością umówisz się na kolejną lekcję!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest stawka za dodatkowe zajęcia solfeżu w mieście Warszawa?

W mieście: Warszawa, średnia stawka za prywatne lekcje solfeżu to 72 zł.

stawka lekcji solfeżu będzie się różnić w zależności od kilku czynników:

 • kwalifikacji oraz poziomu doświadczenia instruktora;
 • miejsca gdzie odbędą się zajęcia (online lub w domu ucznia);
 • ilość i długość trwania zajęć solfeżu;
 • cel Twoich lekcji (budowanie profesjonalnego portfolio, przygotowania do egzaminów na studia lub po prostu czysta przyjemność).

Przeważająca większość naszych instruktorów Superprof oferuje swoje pierwsze zajęcia za darmo.

 

Sprawdź stawki naszych instruktorów solfeżu w Twoim województwie.

🖍 Ile wynosi średnia rekomendacji, przyznana przez użytkowników dla prywatnych korepetytorów solfeżu w mieście: Warszawa i w okolicach?

Na stronie Superprof znajdziesz bogatą ofertę kursów solfeżu, niezależnie od Twojego poziomu i miejsca, w które zamieszkujesz.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują oceny od swoich uczniów. W sumie jest to 6 ewaluacji,  przyznanych przez uczniów Superprof, a średnia ogólna wynosi 5.0/5.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami za pomocą formularz na stronie.  Odkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

💻 Czy jest możliwe branie lekcji przez Skype?

Zdecydowana większość naszych nauczycieli Superprof także oferuje prywatne lekcje solfeżu przez internet. Ponadto, te dogodne dodatkowe zajęcia są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Zdalne zajęcia solfeżu zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🏁 Dlaczego powinieneś/nnaś zacząć brać lekcje solfeżu w mieście: Warszawa?

✍️  Opanuj czytanie nut głosem i poszerzaj wiedzę muzyczną

 

Sprawne czytanie nut głosem jest umiejętnością ,która wymaga wieloletniej i systematycznej nauki. Umiejętności tej nie zdobywa się samoczynnie przez samą naukę gry na instrumencie. Możesz dobrze grać, mieć bardzo dobry słuch muzyczny, nawet słuch absolutny, a nie umieć biegle odczytywać ćwiczeń solfeżowych. Dlatego właśnie pomoc indywidualnego nauczyciela może okazać się tutaj kluczowa. Jednak, trzeba pamiętać, iż sprawność w czytaniu nut głosem a vista jest wynikiem nie tylko efektywnego warsztatu pod kierunkiem nauczyciela, ale również pracowitości ucznia.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą lekcję solfeżu na Superprof już dziś!

🙋‍♂️ Jak wielu nauczycieli solfeżu jest obecnie dostępnych w mieście: Warszawa i niedaleko?

Jeśli chcesz opanować solfeż lub poprawić oceny z tego przedmiotu na studiach, 31 prywatnych nauczycieli jest dostępnych w mieście: Warszawa, aby uczyć zarówno w domu lub przez kamerę internetową.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z solfeżu, a także uczenia się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą platformę i zacznij zajęcia solfeżu już dzisiaj.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Warszawa, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie idealny. Dzięki korepetycjom twarzą w twarz lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje solfeżu były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo oraz zaproponują Ci dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Superprof czeka na Ciebie!