Strona główna
Zostań nauczycielem

Kurs japońskiego, Łódź

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇯🇵 4 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Łódź

Zobacz więcej nauczycieli

48 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 48 zł

0 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 0 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 japoński Łódź

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 japoński Łódź

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka japońskiego

Japoński kurs w mieście Łódź - z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci rozwijać wiedzę oraz umiejętności językowe

Kurs japońskiego w Łodzi. 

 

Ludvig Wittgenstein (1889-1951), brytyjski i austriacki filozof i matematyk, powiedział: "Granice mojego języka są granicami mojego wszechświata".

Chcesz nauczyć się języka obcego w okolicach Łodzi, ale wciąż się wahasz? Od dawna interesujesz się japońską kulturą (japońska kuchnia, japońska kaligrafia, tradycje itp.)? A może marzysz o podróży do dalekiej i egzotycznej Japonii?

Nauka nowego języka nigdy nie jest łatwa, ale przyszedł ten moment: nauka języka japońskiego! Nie ma nic niemożliwego. Dzięki naszym kursom z Superprof w Łodzi możesz podnieść swój poziom języka Mishima już dziś. Czytaj dalej, a dowiesz się jak to zrobić.

 

Język japoński na świecie.

 

Japoński - czy inaczej nihongo, 日本語 po japońsku - jest językiem należącym do grupy języków japońskich natomiast jego dokładne pochodzenie jest raczej niepewne. Istnieją hipotezy, że należał on do języków uralo-ałtajskich lub polinezyjskich. Podobieństw szuka się nawet w języku tureckim i mongolskim. Żadna teoria nie zdobyła jednak rozstrzygającego uznania i japoński pozostaje najczęściej używanym językiem, o którego pochodzeniu nie wiadomo praktycznie nic.

Jako, że język używany jest wyłącznie przez Japończyków, jest on uważany za izolat językowy, tzn. występuje tylko na danym terytorium i nie ma powiązań z innymi żywymi językami.

Czy oznacza to, że nauka japońskiego odnosi się zatem tylko do Japonii? Nie, nie tylko. 

Kraina Wschodzącego Słońca jest domem dla około 127 milionów mieszkańców, dla których język japoński jest językiem ojczystym w 99% przypadków. Ale dodatkowo można zaobserwować dużą japońską diasporę: z powodów ekonomicznych, politycznych czy społecznych od XIX wieku miliony Japończyków wyemigrowało na inne kontynenty, a język japoński został wyeksportowany do Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji i Oceanii. Istnieje kilka milionów japońskich emigrantów - o nazwie nikkeijin, 日系人 - głównie w Brazylii, Peru i Stanach Zjednoczonych, ale także w innych krajach zachodnich i azjatyckich: Chinach, Tajwanie, Australii, Filipinach, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Tajlandii, Niemczech, Francji, Korei Południowej, Singapurze.

Miasta takie jak Warszawa, Kraków czy Łódź również przemawiają do społeczności japońskiej, gdzie co roku odwiedza je tysiące Japończyków.

Trzecia co do wielkości potęga gospodarcza świata jest również ważnym graczem w globalizacji handlu oraz handlu międzynarodowego. Jest również członkiem głównych organizacji międzynarodowych (ONZ, G8, ASEAN, WTO): 

Przy 127 milionach rodzimych użytkowników języka i diasporze szacowanej na 3 miliony ludzi na świecie, jest wiele powodów, aby zacząć uczyć się japońskiego i doskonalić go teraz, ponieważ jest to rzeczywiście wpływowy język na całym świecie!

 

Powody by uczyć się języka japońskiego.

 

Dobrze, ale jakie są właściwie korzyści z zajęć z języka japońskiego w Łodzi?

Po pierwsze, przed wyjazdem do Japonii należy znać przynajmniej kilka prostych japońskich zwrotów. Wiadomo, że najlepszym sposobem na przejście z poziomu początkującego do zaawansowanego jest podróż do Japonii. Jednak najpierw musisz osiągnąć co najmniej poziom podstawowy żeby później móc go doskonalić już w samym Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oprócz bardzo młodego pokolenia podróżników, którzy podjęli się nauki języka angielskiego lub chińskiego, nauka języka nie jest uważana za główny atut Japończyków. Innymi słowy, nie będziesz w stanie się porozumieć z ludźmi podczas Twojego pobytu w Japonii jeśli nie znasz minimum języka japońskiego.

Dzięki naszym nauczycielom, intensywne kursy przed pobytem językowym pozwolą Ci na zdobycie podstaw, potrzebnych do przetrwania:

 

 • Jak się witać oraz żegnać (w transkrypcji fonetycznej i romaji: ohayô, kon ni chiwa na przywitanie, konbawa na dobry wieczór),
 • Wyrazić szacunek formułami uprzejmości (gozaimasu) - hierarchia i uprzejmość wobec obcego są bardzo ważne na japońskim archipelagu -,
 • Nauka japońskiego alfabetu (kanji, znaki chińskie), hiragany i katakany,
 • Czytanie i pisanie po japońsku, itd.

 

Kolejny powód do nauki japońskiego, jego systemu pisania i konstrukcji gramatycznej to chęć zmieny Twojej kariery zawodowej. Jak zapewne już wiesz, Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką świata zaraz po Stanach Zjednoczonych i Chinach. 

Warto jest również wspomnieć przed Twoim wyjazdem, że koszty utrzymania należą do najwyższych na świecie, zwłaszcza w Tokio, co oznacza, że jeśli szykujesz się na długi pobyt w Japonii, na pewno będziesz musiał tam znaleźć pracę.

W tym właśnie wypadku, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, aby pracować w Japonii, jest zrobienie kroku w kierunku nauczenia się języka japońskiego. 

Wiele osób, które wyprowadziły się do Japonii zaczynają zarabiać poprzez udzielanie lekcji języka obcego. Szczególnie w miastach takich jak Tokio, Osaka, Fukuoka lub Sapporo. W przypadku gdy nie miałbyś popytu na język polski, zawsze możesz rzucić się na głęboką wodę i zacząć udzielać lekcji innego języka, takiego jak angielski, hiszpański czy francuski, jeśli masz takie umiejętności. Jest to również świetny sposób by zanurzyć się całkowicie w języku japońskim, zgromadzisz zasób wiedzy na temat japońskich słów, zasad gramatyki, historii Japonii, intonacji dla lepszego zrozumienia ustnego, kultury Japonii, itp. dzięki stałemu obcowaniu z japońskimi studentami.

A jeśli wolisz zostać w Twojej ukochanej Łodzi, możesz również prowadzić kursy języka polskiego dla Japończyków chcących osiedlić się w Polsce. 

Nauka mówienia po japońsku i stanie się dwujęzycznym, nawet jeśli pozostaniesz gaijinem (nazwa nadana cudzoziemcom przez Japończyków), otwiera drzwi do wielu możliwości zarówno osobistych jak i zawodowych. 

 

Kilka wybranych cech charakterystycznych dla języka japońskiego oraz jak polepszać Twój japoński.

 

W języku japońskim wiele fonemów jest nam znanych z naszego języka. Dla przykładu, znajdujemy samogłoski takie "a", "e", "i", "o" i "u", które wymawiamy w ten sam sposób. 

Powiedzmy sobie trochę na temat alfabetów występujących w języku japońskim:

 • Kenji (漢字) służą do zapisaniu rdzeni japońskiego słownictwa i obejmują one głównie słowa pochodzenia chińskiego.
 • Hiragana (平仮名, ひら仮名, ひらがな) – kursywny (zaokrąglony) system pisma sylabicznego, służący między innymi do zapisu odmiennych końcówek gramatycznych, partykuł, przedrostków i przyrostków, słów japońskich, które nie mają z różnych powodów zapisu kanji.
 • Katakana (片仮名, カタカナ) – używany jest do zapisywania nazw własnych, nazwisk i imion pochodzenia obcego, słownictwa zapożyczonego z języków obcych, wyrazów dźwiękonaśladowczych, nazw naukowych, podkreśleń i tak dalej.
 • Rōmaji (ローマ字, dosł. znaki rzymskie) czyli alfabet łaciński oraz cyfry arabskie.

Wszystkie powyższe grupy znaków występują jednocześnie obok siebie, zastępują się i wzajemnie uzupełniają. Dzieje się tak ponieważ mają one różne funkcje.

Gdy już zaczniesz naukę języka japońskiego, pamiętaj, żeby stałe powtarzać sobie to co nauczyłeś się dnia poprzedniego w celu utrwalenia wiedzy oraz zachowania regularności. Zalecamy również codzienne przeglądanie listy słówek i powtarzanie sobie zdań na głos.

Dodatkowo aby szybciej nauczyć się języka takiego jak japoński, można również rozważyć przeglądanie aplikacji mobilnych, takich jak Duolingo, Babbel, Busuu czy Mosalingua jako techniki samouczenia się i douczenia dodatkowego słownictwa.

Oczywiście mówimy tu o tych aplikacjach jako o dodatkowych źródłach wiedzy, bo nikt nie wytłumaczy Ci skomplikowanych struktur językowych ani gramatycznych tak jak prywatny korepetytor. Szczególnie, że na początku będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy i kogoś kto będzie stale poprawiał Twoje błędy w celu upewnienia się, że to czego się uczysz jest poprawne. Poza tym, z prywatnym korepetytorem upewnisz się, że kurs językowy będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Ale to co możesz jeszcze zrobić by urozmaicić sobie lekcje japońskiego to przymocować do ściany fiszki ze słownictwem, zmienić język Twojego telefonu, tabletu czy komputera na japoński, słuchać japońskiego radia, czytać japońską prasę... Zawsze można poprawić Twoje prywatne lekcje na różne sposoby. I to za darmo! 

 

Wybierz Twojego korepetytora z języka japońskiego w Łodzi!

 

W mieście Łódź jest tylko 3 nauczycieli udzielających zajęcia z języka japońskiego, a ich ceny wahają się od 30 PLN do 60 PLN za godzinę zajęć.

Wszyscy nasi nauczyciele z Łodzi oferują zajęcia językowe zarówno w wybranym przez Ciebie miejscu, przez internet jak i z dojazdem do Twojego domu. Jest to idealne rozwiązanie, aby osiągnąć Twoje cele związane z językiem japońskim nawet gdy nie masz czasu na dojazd.

Oto co każdy kurs może przynieść :

 

 • Kurs japońskiej kaligrafii,
 • Japoński w biznesie,
 • Kursy skupione na wypowiedzi ustnej i rozumieniu,
 • Kursy na wszystkich poziomach (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, szkolnictwo wyższe, kursy dla dorosłych),
 • Kurs przygotowawczy do egzaminu JLPT (Japanese Language Proficiency Test),
 • Nauka sylabariusza (kana - hiragana, katakana - i kanji), pisanie japońskie...

 

Aby wybrać Twojego perfekcyjnego  nauczyciela, należy porównać profile według jego doświadczenia (rodowity Japończyk lub Polak mieszkający w Japonii, absolwent języka japońskiego, itp.), jego ceny, jego dyplomów/kwalifikacji i oczywiście lokalizacji kursów. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Najczęściej zadawane pytania

💳 Ile wynosi cena za godzinę prywatnych zajęć języka japońskiego, w mieście: Łódź i w pobliżu?

Średnia cena za godzinę zajęć z języka japońskiego, w mieście: Łódź, to 48 zł.

 

Stawki nauczycieli języka japońskiego zależą od paru czynników:

 

 • Doświadczenia Twojego nauczyciela języka japońskiego;
 • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w domu ucznia),
 • Ilość i długość trwania zajęć,
 • Zadanie Twoich lekcji (uczysz się języka japońskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych prywatnych nauczycieli oferuje pierwszą darmową lekcję z języka japońskiego.

 

Sprawdź stawki naszych indywidualnych nauczycieli języka japońskiego już teraz!

⭐️ Jak wysoko uczniowie recenzują swoich prywatnych nauczycieli języka japońskiego w mieście: Łódź i niedaleko?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami języka japońskiego, ze względu na silne znaczenie znajomości języków, zarówno w szkole jak i w życiu codziennym. Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę kursów języka japońskiego w mieście: Łódź i na przedmieściach.

 

Poza tym, nasi wszyscy nauczyciele otrzymują oceny od swoich uczniów. W sumie jest to ewaluacji,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi na 5.0.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy masz pytanie związane z korepetycjami. Skontaktuj się z nami za pomocą e-mail.

 

Potrzebujesz pomocy?

🖥 Czy jest możliwe branie korepetycji z języka japońskiego przez internet?

80% naszych prywatnych korepetytorów języka japońskiego, także oferuje korepetycje na odległość. Dodatkowo, te pomocne dodatkowe lekcje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Dodatkowe lekcje indywidualne online języka japońskiego zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

🎓 Jak prywatny nauczyciel języka japońskiego, może Ci pomóc w nauce?

🥇 Wejdź do nowego świata ofert zatrudnienia

 

Sprawny i efektywny wzrost gospodarczy ostatnich dziesięcioleci postawił Japonię na celowniku wielu wiodących firm. Znając japoński, możesz stać się kluczowym elementem dla firm z różnego rodzaju działalności, takich jak handel, technologia czy komunikacja. Dodatkowo, japońska turystyka wybiera Europę coraz częściej, więc wyspecjalizowani przewodnicy posługujący się tym językiem będą mieli więcej niż tylko zagwarantowaną pracę w wielu krajach.

 

✍️  Poszerz swoją wiedzę, studiując w Japonii

 

Aktualnie istnieją liczne japońskie uniwersytety, które oferują wymiany z instytucjami polskimi, jak i z całego świata. Co więcej, jeśli zdecydujesz się ubiegać o stypendium lub pojedziesz bezpośrednio do Japonii na studia, zajęcia językowe będą zasadnicze, abyś mógł zintegrować się z nowym życiem, gdy tylko dostaniesz się do kraju. Japońskie uczelnie zyskały światową sławę, dzięki jakości nauczania i szerokiej sieci kontaktów uzyskanych po ukończeniu studiów. Skorzystaj ze swojej znajomości języka japońskiego i odważ się na wyjazd akademicki, nie pożałujesz!

 

😍 Odkryj wyjątkową kulturę poprzez poznanie języka japońskiego

 

Japonia ma jedną z najbogatszych i najbardziej wyjątkowych kultur, obecnych czasów. Od architektury po kuchnie czy historię. Każdy element przenosi nas do nowego świata. Aby móc wchodzić w interakcje z tym wszystkim z pierwszej ręki, język jest podstawowym wymogiem. Japoński, ze słynnymi kanjis i dwoma alfabetami pozwoli nam zrozumieć wiele z jego bardziej potocznych wyrażeń, a także da nam możliwość zrozumienia niektórych z jego najbardziej znanych produktów artystycznych, takich jak manga i anime.

 

Moglibyśmy nadal wymieniać korzyści nauki japońskiego, ale podkreślimy już ostatni aspekt, a mianowicie możliwość interakcji z samymi Japończykami. Będą Twoimi najlepszymi nauczycielami, jeśli chodzi o poznawanie ich tradycji i głęboko docenią fakt, że możesz z nimi komunikować się w ich języku.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję japońskiego na Superprof już dziś!

👵 Ilu indywidualnych korepetytorów języka japońskiego jest dostępnych w mieście: Łódź, by udzielić Ci korepetycji?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z z języka japońskiego, 4 prywatnych nauczycieli jest dostępnych w mieście: Łódź, aby uczyć Cię zarówno w domu lub zdalnie.

 

By rozpocząć naukę i poprawić swoje umiejętności z każdego przedmiotu, na Superprof dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Łódź, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki lekcjom twarzą w twarz lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Prywatni nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najkorzystniej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Superprof czeka na Ciebie!