Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Kraków

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 5 opinii.

49 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 49 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Włoski nigdy nie była
tak prosta w mieście Kraków

2. Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Kraków

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💸 Ile wynosi cena za godzinę prywatnych zajęć języka włoskiego, w mieście: Kraków i niedaleko?

W mieście: Kraków, średnia stawka za godzinę lekcji z języka włoskiego to 49 zł.

 

Koszt indywidualnych korepetycji z języka włoskiego zależy od paru elementów:

 

  • Doświadczenia Twojego prywatnego nauczyciela;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w domu ucznia),
  • Ilość i długość trwania zajęć,
  • Przeznaczenie Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

9 na 10 korepetytorów na Superprof oferuje swoje pierwsze korepetycje kompletnie za darmo. Dzięki prostemu wyszukiwaniu, będziesz w stanie skonsultować cenę lekcji z korepetytorem języka włoskiego, dostępnym w pobliżu Ciebie.

 

Sprawdź ceny naszych prywatnych nauczycieli języka włoskiego już dzisiaj!

🖊 Jak uczniowie recenzują swoich nauczycieli języka włoskiego w mieście: Kraków i w okolicach?

Jest wiele osób zainteresowanych nauką języka włoskiego, dlatego Superprof oferujemy bogatą listę ogłoszeń prywatnych nauczycieli dla każdego kursu i poziomu. Korzystając z funkcji wyszukiwania, możesz szybko znaleźć idealnego nauczyciela w mieście: Kraków lub na przedmieściach.

 

Uczniowie przypisali średnią ocenę: 5.0/5.0 wszystkim indywidualnym korepetytorom języka włoskiego w mieście Kraków i w okolicy.

 

Pamiętaj, że nasz zespół Superprof jest dostępny w tygodniu, aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie poprzez wiadomość e-mail.

 

Dowiedz się wszystkiego w sekcji najczęściej zadawanych pytań

👩‍💻 Czy możesz brać zajęcia prywatne z języka włoskiego zdalnie?

80% naszych prywatnych korepetytorów języka włoskiego, również oferuje zajęcia przez kamerę internetową. Ponadto, te dogodne indywidualne korepetycje dodatkowe, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Zdalne lekcje prywatne zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🎓 Jakie są zalety prywatnych zajęć z korepetytorem?

🥇 Włochy to potęga gospodarcza i kulturowa, więc uczenie się języka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości pracy.

 

Włoski jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej, a Włochy są trzecią najpotężniejszą gospodarką w strefie euro. Ucz się języka włoskiego, a rozszerzy on Twoje możliwości kariery zawodowej oraz otworzy Ci drzwi dla zagranicznych pracodawców na całym świecie. Ponadto, dzięki istotnemu podobieństwu do innych języków romańskich, może w dużym stopniu ułatwić naukę kolejnych języków z tej samej rodziny. Coraz więcej firm międzynarodowych potrzebuje tłumaczy, copywriterów lub tłumaczy ustnych języka włoskiego, więc teraz jest najlepszy czas, by skorzystać z tej przewagi.

 

😍  Zagłęb się w język bogaty w historię

 

Odkąd powstawał język włoski i inne języki romańskie, ich różnorodność leksykalna i kulturowa cały czas rosła. Co więcej jest językiem ojczystym takich postaci jak Donatello, Leonardo Da Vinci, Caravaggio czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki po dziś dzień.

 

🥂 Odkryj nowy harmonijny język harmonii, który łączy ludzi i miejsca

 

w pobliżu. Ponadto, rozmawiając z włochami, możesz nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są nadal wystarczające, to wiedz że nauka nowego języka obcego poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa bardzo pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję na Superprof już dziś!

 

👩‍🏫 Jak wielu korepetytorów języka włoskiego jest aktualnie dostępnych w mieście: Kraków i w pobliżu?

Dzięki naszej stronie, możesz znaleźć 29 nauczycieli, którzy są dostępni w mieście: Kraków.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z każdego przedmiotu, a także uczyć się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą stronę i zacznij lekcje już teraz.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Kraków, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie idealny. Dzięki korepetycjom w domu lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje zajęcia, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Włoski w mieście Kraków?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Włoski w mieście Kraków

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Korepetycje włoski Kraków - z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Powody do nauki języka włoskiego w Krakowie

Czy Ty również marzysz o słynnym Bel Paese (Pięknym Kraju)? Czy przyciąga Cię kultura włoska, język oraz historia Włoch - których kolosalne dziedzictwo jest jedną z kolebek europejskiej cywilizacji? Czy chciałbyś przeczytać dzieła D. Alighieri, I. Calvino, D. Buzzati, N. Machiavelli lub P. Leviego w ich ojczystym języku? A może marzysz by uciec od ponurych, szarych, deszczowych dni z do bujnej w kwiaty wsi w Toskanii? A może po prostu chcesz nawiązać kontakt z Włochami, którzy mieszkają w Krakowie? Nie ważne jaki masz powód by uczyć się języka włoskiego, z pewnością każdy z nich jest świetny i wart tego by rozpocząć naukę! Nie poddawaj się zanim jeszcze zaczniesz! Nauka nowego języka jest możliwa przy odrobinie ciężkiej pracy i wytrwałości! Ty też możesz uczyć się włoskiego i błyskawicznie robić postępy! Przyjrzyjmy się niektórym opcjom nauki języka włoskiego w okolicach Krakowa!

Narodziny języka włoskiego oraz jego znaczenie na świecie

Włoski jest jednym z języków romańskich należących do grupy indoeuropejskich języków łacińskich. Osoba ucząca się na początkującym kursie języka włoskiego może pomyśleć, że język, którego się uczy, pochodzi bezpośrednio od łaciny, jako że była ona używana w starożytnym Rzymie. To jednak nie do końca prawda: język włoski zanim nabrał formy takiej jaką ją znamy dziś, przeszedł wiele modyfikacji na przestrzeni lat. U podstaw języka włoskiego leży łacina wulgarna (rozpowszechniona) i był to język, którym posługiwali się zwykli mieszkańcy Imperium Rzymskiego. Dopiero gdy Państwo się rozpadło i powstało wiele małych państewek - miast, które posługiwały się swoimi lokalnymi językami wymieszanymi z łaciną. W ten sposób powstały potoczne języki italskie, które były podobne do siebie, bo wywodziły się z tego samego korzenia i dały one początek dzisiejszym dialektom i językom używanym obecnie na Półwyspie Apenińskim. Wśród tych języków był język florencki, często nazywany toskańskim, który to został wybrany na język rozpoczynający unifikację językową Półwyspu. 

 

 

Pomimo powszechnego wierzenia, język włoski nie jest używany tylko we Włoszech. Język Dantego jest językiem oficjalnym również w krajach takich jak: San Marino, Watykan, Szwajcaria oraz na Istrii, należącej do Chorwacji i Słowenii. W pewnym stopniu używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce oraz Lazurowym Wybrzeżu) oraz na Malcie. 

Wpływ języka włoskiego i Włoch na Polskę

Ogromny wpływ Włoch na Polskę miał miejsce już w Renesansie, gdy w 1518 Zygmunt I Stary poślubił członkini potężnego mediolańskiego rodu Sforzów, Bonę Sforza. Wraz z Boną do Krakowa przyjechali włoscy architekci i artyści co miało ogromny wpływ na sztukę, architekturę, sposób zachowania, strój, muzykę… i kuchnię. To właśnie dzięki niej na krakowskie stoły, a potem już na stoły w całej Polsce zaczęły trafiać nieznane wcześniej warzywa do dziś zwane potocznie włoszczyzną: fasola szparagowa, brokuły, pomidory, kalafior, szpinak, karczochy, kapusta, marchew czy sałata. To również dzięki niej w Polsce pojawiły się przyprawy korzenne oraz makarony włoskie, które królowa wręcz uwielbiała. 

 

Jeśli chodzi o wpływ samego języka włoskiego, to tutaj również mamy dla Ciebie niespodziankę. Wiele słów w języku włoskim jest bliskich językowi polskiemu, co na początek wystarczy, aby było Ci łatwiej zacząć uczyć się włoskiego słownictwa! Są to tak zwane italianizmy, czyli słowa zapożyczone z języka włoskiego i wprowadzone do języka polskiego. Jako że język włoski był przez długi czas międzynarodowym językiem kultury i sztuki, większość słów z tej właśnie dziedziny jesteśmy w stanie zrozumieć, bez potrzeby sprawdzania ich w słowniku. Dla przykładu są to słowa takie jak: a capella, banco, il capo, violoncello, pianoforte, palazzo, soffitto, ristorante, pomodoro, teatro, musica, caricature, soprano, paparazzi i wiele innych!

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego w Krakowie? 

Tak jak pisaliśmy powyżej, ze względu na fakt, że Królowa Bona przyjechała do Krakowa, a za nią podążyło wielu architektów oraz malarzy, to właśnie w tym mieście zaczęto dostrzegać pierwsze wpływy włoskiej kultury. Pierwszym renesansowym dziełem włoskiego autorstwa w Polsce była oprawa architektoniczna grobowca Jana Olbrachta w katedrze na Wawelu wykonana przez Francesco Fiorentino (zwanym w Polsce Franciszkiem Florentczykiem lub po prostu Włochem). Według jego planów przebudowywano też w stylu renesansowym Zamek Królewski na Wawelu. Natomiast Bartolomeo Berrecci zaprojektował i wykonał arcydzieło polskiego renesansu – kaplicę nagrobną króla Zygmunta Starego w katedrze na Wawelu.

 

Obecnie Kraków przyjmuje do siebie tysiące turystów z Włoch rocznie, którzy pragną poznać to piękne miasto. Szacuje się również, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad pięć tysięcy Włochów, z czego aż 1200 z nich mieszka właśnie w Krakowie! 

 

Nic dziwnego, miasto ma wiele do zaoferowania zarówno jeśli chodzi o miejsca historyczne, kulturalne jak i rozrywkę. Przyciąga ono do siebie malowniczą architekturą i znaczącymi zabytkami takimi jak Zamek na Wawelu, Sukiennice, Ratusz, Wieża Mariacka i wiele innych, ale przede wszystkim panuje tam wyjątkowa atmosfera. To właśnie w Krakowie znajduję sie Uniwesytet Jagielloński, w którym tak wielu młodych ludzi z Polski i z Europy pragnie studiować, natomiast Centrum Krakowa zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

 

Niezależnie od tego czy mieszkasz w centrum czy na obrzeżach Krakowa, z pewnością znajdziesz wiele szkół oferujących zajęcia z języka włoskiego. Od kursów wieczorowych w szkołach prywatnych do zajęć na uczelni. Opcji jest wiele, a świadczy o tym również fakt, że na terenie Krakowa istnieje kilka stowarzyszeń promujących kulturę, historię oraz język włoski na przykład Piccola Italia czy Istituto Italiano di Cultura.

Powody by uczyć języka włoskiego w Krakowie

Po co uczyć się języka włoskiego zamiast, powiedzmy, hiszpańskiego czy francuskiego? Może być wiele różnych dobrych powodów, aby to zrobić. 

 

Język włoski dość rzadko jest językiem nauczanym w szkołach.

 

Może to jednak zadziałać na Twoją korzyść, bo przecież gdybyś zdecydował się nauczyć języka włoskiego i płynnie się nim posługiwał, miałbyś wyjątkową zaletę by dodać to w Twoim CV. Spójrzmy na to na przykładzie biznesu, nowoczesne firmy poszukują wszystkich rodzajów umiejętności, a tylko 1% studentów uczy się języka włoskiego! Czyli jeśli nauczyłbyś się włoskiego i byłbyś tym jednym kandydatem na stu na określone stanowisko, to nawet jeśli Twój włoski nie byłby zupełnie płynny to prawdopodobnie znacznie odróżniałby Cię od większości kandydatów!

 

Włochy są trzecią co do wielkości gospodarką w strefie euro. Jest oczywiste, że dobry poziom znajomości języka i kultury włoskiej będzie silnym powodem do zatrudnienia dla przedsiębiorców włoskich lub polsko-włoskich. Żyjemy w kontekście coraz większej globalizacji oraz integracji gospodarczej, gdzie stanowiska są czasami bardzo konkurencyjne, a nauka języka obcego jest zawsze dużym atutem, który wyróżnia nas na tle innych.

 

W dodatku z punktu widzenia rozumienia tekstu pisanego, włoski jest językiem dość łatwym do nauczenia się: można łatwo wydedukować, przetłumaczyć i zrozumieć znaczenie włoskiego zdania. Uczestnictwo w indywidualnych kursach na Superprof pozwala na stały postęp w realizacji celów. Nauczyciel włoskiego, który jest certyfikowanym nauczycielem, native speakerem lub posiadającym zaawansowane umiejętności, jest w stanie pomóc Ci przejść od poziomu początkującego do zaawansowanego w szybkim czasie adaptująć zajęcia do Twoich potrzeb by nauczyć Cię języka włoskiego w najbardziej skuteczny sposób! Posiadanie prywatnego korepetytora w domu jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na uczenie się na własnych błędach i dążenie do biegłości w języku obcym.

 

Kolejnym powodem by nauczyć się języka reprezentującego Il Bel Paese, jest czysta ciekawość oraz chęć poszerzenia znajomości kultury włoskiej. Nasi włoskojęzyczni korepetytorzy na Superprof pozwolą Ci odkryć atrakcyjność bogatej kultury, która wzbudza zachwyt od tysiącleci: sztuki, historii cywilizacji, włoskiej kuchni, muzyki, teatru, kina, a nawet poznać słynnych Włochów, takich jak Marco Polo, Leonardo da Vinci, Dante, Rossellini, Vivaldi i Verdi... Lista jest bardzo długa!

 

Podczas gdy Włochy nie są wielkim krajem, jego kultura jest jedną z najbogatszych na świecie. Czy wiesz, na przykład, że we Włoszech znajduje się aż 55 europejskich obiektów światowego dziedzictwa UNESCO? 

 

Ponadto, istnieją dowody na to, że nauka nowego języka pozwala na lepsze poznawanie, co tworzy wiele połączeń neurologicznych w mózgu i pomaga mu pracować szybciej i wydajniej. Niekoniecznie stajemy się mądrzejsi, ale rozumienie jest ułatwione.

Czy język włoski jest łatwy do nauczenia?

Włoski należy do języków romańskich, które z kolei są częścią dużej indoeuropejskiej rodziny językowej. Ma on zatem wiele cech wspólnych z innymi językami romańskimi, takimi jak francuski czy hiszpański. Tak więc jeśli znasz któryś z tych języków, to zdecydowanie zadziała to dla Ciebie na plus, bo będzie Ci dużo łatwiej ] nauczyć się również języka włoskiego przez podobieństwo leksykalne gramatyczne oraz samą strukturę języka. Natomiast jeśli nie mówisz ani po hiszpańsku ani po francusku to wcale nie masz powodów do zmartwień! Język włoski jest jednym z łatwiejszych języków do nauczenia, szczególnie dla polskojęzycznych studentów! Okazuje się, że prawie wszystkie głoski występujące w pięknym italiano, istnieją również w języku polskim, przez co nauka wymowy jest dużo mniej skomplikowana. Również jeśli chodzi o alfabet, w języku włoskim używa się alfabetu łacińskiego, czyli tego samego co w języku polskim. Niby jest to niewiele, ale z pewnością ułatwi Ci to naukę, szczególnie na początku! 

Znajdź lekcje włoskiego w Krakowie!

Dziesiątki naszych tutorów z Superprof są gotowi i dostępni, aby dawać korepetycje zarówno w zaciszu Twojego domu, przez internet jak i w jednym z pięknych miejsc w Krakowie oraz by pomagać swoim uczniom w doskonaleniu lub utrwalaniu ich wiedzy z języka włoskiego. Średnia stawka godzinowa naszych kursów wynosi od 30 PLN do 50 PLN w Krakowie i okolicach.

 

Zajęcia indywidualne oferują możliwość nauki dostosowaną do potrzeb i harmonogramu każdego ucznia: zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, kursy intensywne, kursy letnie, zajęcia pomocnicze w szkole, zajęcia dla dorosłych, dla dzieci itp.

 

Jak wybrać perfekcyjnego korepetytora do języka włoskiego? Musisz porównać profile. Oto kilka kryteriów, które pomogą Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie nauczyciela:

  • Stawka godzinowa
  • Doświadczenie i kwalifikacje nauczyciela
  • Pochodzenie geograficzne nauczyciela: ojczysty, polski, polsko-włoski
  • Poziom wykształcenia
  • Treść kursu: konwersacje, gramatyka, lekcje i ćwiczenia, zajęcia wyrównawcze, kursy odświeżające, przygotowanie do egzaminów, itp.
  • Lokalizacja nauczyciela w mieście

 

Najważniejsze jest by wybrać tego korepetytora, który najbardziej dopasuje się do Twoich potrzeb i sprawi, że nauka języka włoskiego zamieni się w świetną przygodę! Andiamo! :) 

Czego chcesz się nauczyć?