Strona główna
Zostań nauczycielem

Kurs języka włoskiego, Wrocław

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇮🇹 8 nauczycieli
👌🏻 Sprawdzone opinii
💸 Bez prowizji i opłat

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Wrocław

Zobacz więcej nauczycieli

43 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 43 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 włoski Wrocław

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Wrocław

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Nasi absolwenci w mieście Wrocław
oceniają swoich nauczycieli z przedmiotu: włoski

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka włoskiego

Korepetycje włoski - z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Jakie są powody by uczyć się języka włoskiego we Wrocławiu?

 

Powodów na naukę języka włoskiego z pewnością nie brakuje! Jedni uczą się go w celu zdobycia większych kwalifikacji lub uzyskania wymarzonej pracy we włoskojęzycznych firmach, inni z kolei uczą się go z czystej pasji, ponieważ fascynują się kulturą Włoch, jego historią czy też kuchnią! Są też osoby, które związane są z Il Bel Paese, poprzez związek partnerski i uczą się tego pięknego języka by zbliżyć się do rodziny partnera lub w celach wyjazdu i osiedlenia się we Włoszech. Jak sam widzisz, powody mogą być niezliczone, i każdy z nich jest wystarczająco dobry by rozpocząć naukę tego pięknego języka. Jednak jakie metody są najbardziej skuteczne? Poniżej przedstawimy Ci te metody i nasz sposób na najskuteczniejsze i najszybsze opanowanie języka włoskiego!

 

Wpływ Włoch na Polskę.

 

Pomimo faktu, że Włochy to dość mały kraj, jego znaczenie zarówno w Polsce jak i na świecie jest ogromne! Najprawdopodobniej nie istnieje na świecie człowiek, który nie byłby w stanie wskazać kilka cech charakterystycznych dla tego kraju lub dla samego języka. Do dziś Włochy uważane są za kolebkę cywilizacji europejskiej ze względu na Rzymian. Dodatkowo, każdy zdaje sobie sprawę, że Włochy to nie tylko czasy Starożytnego Rzymu, a wspaniały kraj o bogatej historii, kulturze oraz odbierających dech w piersiach krajobrazach! Kto nie wyobraża sobie siebie na jednej z tysięcy włoskich plaż? Pomimo małego rozmiaru kraju, warto wiedzieć, że skrywa on wiele przepięknych miejsc, które warto odwiedzić. Nawet ośmielimy się tutaj powiedzieć, że każdy skrawek tego kraju ma nam coś wspaniałego do zaoferowania. Od przepysznego jedzenia i wina, do wydarzeń corocznych oraz unikatowych miejsc. Czy wiedziałeś, że duża część Europejskiego Dziedzictwa UNESCO znajduje się właśnie we Włoszech?

Jeśli chodzi o wpływ włoskiej kultury na Polskę, to miało to miejsce już w Renesansie gdy Zygmunt I Stary poślubił w 1518 roku członkini potężnego mediolańskiego rodu Bonę Sforza. To dzięki niej na polskie stoły trafiły produkty takie jak wino, fasola szparagowa, brokuły, pomidory, kalafior, szpinak, karczochy, kapusta, marchew czy sałata. Podążając za Królową, do Polski przyjechało wielu architektów oraz artystów, którzy odcisnęli swoje piętno w polskim świecie sztuki. Wraz z ich napływem, Polska zaczęła zmieniać poglądy na temat sposobu zachowania, strojów, muzyki, architektury, teatru, kina itp.

Warto również wspomnieć, że dzięki rozpowszechnieniu się kultury oraz sztuki włoskiej w Polsce, wiele słów zostało zaadoptowanych przez język polski przez co jesteśmy je w stanie zrozumieć bez potrzeby sprawdzania ich w słowniku. Dla przykładu są to słowa takie jak: musica, teatro, palazzo, paparazzi, soprano violoncello, a capella, a nawet słowa prosto z kuchni czyli ristorante, broccoli czy pomodoro! 

 

Znaczenie języka włoskiego na świecie.

 

Język włoski należy do grupy języków romańskich wywodzących się z języków indoeuropejskich. Oznacza to, że należy do tej samej grupy językowej co hiszpański, francuski, portugalski, rumuński oraz ich dialekty. 

Pomimo faktu, że głównie kojarzymy język włoski z Włochami, nie jest to jedyny kraj, w którym oficjalnie używa się tego języka. Do tych krajów należą również: San Marino, Watykan, Szwajcaria oraz Istria, należąca do Chorwacji i Słowenii. W pewnym stopniu używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce oraz na Lazurowym Wybrzeżu) oraz na Malcie. 

Jako ciekawostkę dodamy, że tak naprawdę język włoski nie zawsze istniał w formie w jakiej znamy go w dniu dzisiejszym, a tym bardziej nie był używany przez Starożytnych Rzymian jak powszechnie wierzono. Otóż Rzymianie posługiwali się głównie łaciną, oraz na części terytorium greką. By język włoski stał się taki jak jest obecnie, musiały minąć setki lat. Po rozpadzie Imperium Rzymskiego, powstało wiele państw-miast na jego wcześniejszym terytorium. Każde z tych państw-miast posługiwało się innym językiem, które były mieszanką języka lokalnego z popularną łaciną. Były to tak zwane języki italskie, które dały początek dzisiejszym dialektom. Dopiero w okresie unifikacji językowej kraju, wybrano jeden z tych dialektów, nazywany florenckim lub toskańskim, i na jego podstawie powstał standardowy język włoski używany na całym Półwyspie Apenińskim.

 

Czy język włoski jest łatwy do nauczenia?

 

Odpowiedź brzmi, zdecydowanie tak! Ale oczywiście, jak bywa ze wszystkim, w dużym stopniu zależy to od umiejętności oraz okoliczności osoby uczącej się. Dla przykładu, według tego co wcześniej pisaliśmy, jako że jest to język z grupy romańskiej, zdecydowanie łatwiej będzie się go nauczyć osobie, która już w pewnym stopniu posługuje się językiem hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub rumuńskim. Jednak jeśli nie masz tej podstawy, wcale nie znaczy to, że będzie Ci ciężko się go nauczyć. Szczególnie jeśli będziesz otrzymywał pomoc od jednego z naszych korepetytorów z Superprof, który nauczy się wszystkich tajników tego języka oraz pokaże Ci metody na szybką naukę! Pamiętaj, że nawet najbardziej skomplikowane struktury języka są łatwe do opanowania jeśli wytłumaczy się je w prosty oraz logiczny sposób. A gdy poznasz sekrety na szybką naukę oraz zaczniesz swobodnie posługiwać się pięknym językiem włoskim, potem z ogromną łatwością przyjdzie Ci nauka hiszpańskiego, portugalskiego czy francuskiego, a nawet katalońskiego czy dialektów włoskich takich jak neapolitański! 

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że alfabet języka włoskiego niczym nie różni się od naszego alfabetu, jako że oba pochodzą od łaciny! Gotowy na więcej? Czy wiesz, że w języku polskim mamy praktycznie te same głoski co w języku włoskim? Oznacza to, że nauka fonetyki tego języka będzie o wiele łatwiejsza! A to już sporo na dobry początek!

 

Dlaczego właśnie Wrocław jest idealnym miejscem do nauki języka włoskiego?

 

Zostawmy na moment język włoski i powiedzmy sobie teraz dlaczego to właśnie Wrocław jest wymarzonym miejscem do nauki tego przepięknego języka. Obecnie Wrocław przyjmuje do siebie tysiące turystów z Włoch rocznie, którzy pragną poznać to wspaniałe miasto. Szacuje się również, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad pięć tysięcy Włochów, z czego aż 400 z nich mieszka właśnie we Wrocławiu! Mówi się również, że Wrocław dorobił się swojej własnej Małej Italii. Oznacza to, że będziesz miał wiele możliwości nie tylko by uczyć się języka włoskiego, ale również by ćwiczyć go w praktyce! 

Od lat mówi się, że Wrocław jest polską Wenecją. Dzieję się tak dlatego, że miasto, które od setek lat przegląda się w odbiciu Odry, znane jest z ogromnej ilości mostów, mostków oraz kładek. Dokładnie tak jak Wenecja! Być może jest to jeden z powodów, dla których tak wielu Włochów postanawia nie tylko odwiedzić to miasto, ale również osiedlić się w nim na stałe zakładając rodziny! 

Jednak z pewnością nie jest to jedyny powód! Wrocław ma wiele do zaoferowania zarówno jeśli chodzi o miejsca historyczne, kulturalne jak i rozrywkę. Na Twojej liście zdecydowanie muszą znaleźć się miejsca takie jak gotycka katedra św. Jana Chrzciciela, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja oraz Muzeum Archidiecezjalne, w którym znajduje się Księga Henrykowska z XII-XIV w. z pierwszym zdaniem w języku polskim. Warto również odwiedzić barokową kamienicę Pod Złotym Słońcem gdzie mieści się Muzeum Pana Tadeusza z rękopisem poematu Mickiewicza.  Polecamy Ci również Staromiejski Rynek, który jest jednym z największych rynków na kontynencie, a kamienice z różnych epok, które go otaczają oraz przepiękny Ratusz sprawiają, że atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna. Są to wspaniałe miejsca by umówić się na zajęcia z Twoim korepetytorem od języka włoskiego. Z pewnością zarówno słownictwo jak i gramatyka będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza do nauczenia w tak niesamowitych miejscach!

Obecnie we Wrocławiu istnieje wiele miejsc gdzie możesz doskonalić język włoski, ale również mają miejsce różne wydarzenia takie jak na przykład Jarmark Włoski. Dodatkowo, ze względu na fakt, że mieszka we Wrocławiu tylu Włochów oraz osób fascynujących się tym krajem, istnieją stowarzyszenia takie jak Societa Dante Alighieri, które mają na celu rozpowszechnianie języka oraz kultury włoskiej. 

Jako ciekawostkę dodamy, że Wrocław, który znany jest również z krasnali, zamieszczonych w różnych częściach miasta doczekał się niedawno powitania włoskiego krasnala! To prawdziwy dowód na to, że wrocławiacy z przyjemnością witają w swoim mieście Małą Italię! 

 

Jak znaleźć najlepszy i najskuteczniejszy kurs z języka włoskiego we Wrocławiu?

 

Odpowiedź jest prosta! Superprof! Pomimo, że we Wrocławiu znajdziesz wiele kursów językowych, które oferują wiele różnych typów zajęć: od kursów wieczorowych po zajęcia przez internet, my zawsze stawiamy na korepetycje językowe! Faktem jest, że niestety zajęcia oferowane przez szkoły językowe odbywają się w grupach. Oznacza to, że nauczyciel nie może skupić się ani na indywidualnych potrzebach każdego ucznia, ani na jego umiejętnościach. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku korepetycji z nauczycielami z Superprof! Po zalogowaniu się na naszą stronę będziesz miał dostęp do katalogu profili naszych tutorów. Na każdym profilu znajdziesz wszelkie informacje na ich temat: cena, dostępność czasowa, typ zajęć, doświadczenie na platformie, kwalifikacje, opinie innych studentów i wiele innych. Większość korepetytorów oferuje pierwszą lekcję za darmo! Oznacza to, że masz 100% pewności, że wybierzesz dla siebie perfekcyjnego korepetytora, który świetnie dopasuje się zarówno do Twojego poziomu, umiejętności jak i potrzeb! A cena za godzinę takich zajęć prywatnych waha się od 25 PLN do 45 PLN za godzinę. Non aspettare!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Ile wynosi godzina korepetycji z języka włoskiego, w mieście: Wrocław i niedaleko?

W mieście: Wrocław, średnia stawka za godzinę zajęć z języka włoskiego to 43 zł.

 

Koszt indywidualnych zajęć z języka włoskiego zależy od kilku elementów:

 

  • Doświadczenia Twojego korepetytora;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (przez Skype czy w domu ucznia),
  • Częstotliwość i długość trwania korepetycji,
  • Zadanie Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

9 na 10 indywidualnych korepetytorów na Superprof oferuje pierwszą lekcję za darmo. Dzięki prostemu wyszukiwaniu, będziesz w stanie zobaczyć cenę lekcji z nauczycielem języka włoskiego, dostępnym w Twojej okolicy.

 

Sprawdź ceny naszych indywidualnych nauczycieli języka włoskiego już dziś!

🖋 Jaka jest średnia punktacja, przypisana przez użytkowników prywatnym korepetytorom języka włoskiego w mieście: Wrocław oraz w okolicach?

Jest wiele osób zainteresowanych nauką języka włoskiego, dlatego Superprof oferujemy bogatą listę ogłoszeń prywatnych nauczycieli dla każdego kursu i poziomu. Korzystając z funkcji wyszukiwania, możesz szybko znaleźć idealnego nauczyciela w mieście: Wrocław lub w pobliżu.

 

Uczniowie przypisali średnią ocenę: na 5.0 wszystkim prywatnym nauczycielom języka włoskiego w mieście Wrocław i niedaleko.

 

Pamiętaj, że nasz zespół Superprof jest dostępny od poniedziałku do piątku, aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości poprzez formularz na stronie.

 

Dowiedz się wszystkiego w sekcji najczęściej zadawanych pytań

🖥 Czy jest możliwe branie korepetycji z języka włoskiego online?

Większość naszych korepetytorów Superprof języka włoskiego, również proponuje lekcje przez kamerę internetową. Ponadto, te praktyczne indywidualne lekcje, pozwalają na większą elastyczność w organizacji.

 

Prywatne zajęcia online zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

📙 Jakie są plusy rozpoczęcia indywidualnych lekcji języka włoskiego już dzisiaj?

🥇 Nauka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości kariery, dzięki ekonomicznemu i kulturowemu wpływowi Włoch na Europę i świat.

 

Będąc jednym z najpopularniejszych języków w Europe, znajomość włoskiego zwiększy Twoje możliwości zatrudnienia, otwierając Ci drzwi dla zagranicznych pracodawców na całym świecie. Co więcej, ten język romański jest bardzo poszukiwany nie tylko w Europie, ale także w pozostałej części świata. Coraz łatwiej jest znaleźć przedsiębiorstwa, które potrzebują usług świadczonych przez tłumaczy, specjalistów czy copywriterów ze znajomością języka włoskiego.

 

😍  Zagłęb się w język bogaty w kulturę

 

Kiedy mówimy o Włoszech, nie możemy zapominać o wielkim znaczeniu tego narodu zarówno w historii świata, jak i w sztuce. Znając język włoski, możemy rozmawiać w tym samym języku, w którym rozmawiały takie postacie jak Leonardo Da Vinci, Dante czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki do dziś. Co więcej, dzięki opanowaniu języka włoskiego, będziemy mogli odkryć wiele powiązań pochodzących z łaciny, czyli mowy cesarzy rzymskich, która dała początek językom romańskim.

 


🥂 Harmonijny i muzyczny język, który pomoże Ci poszerzać twoje horyzonty

 

Możliwości, jakie otwiera nam włoski są niesamowite w obecnych czasach. Jego harmonijny i radosny ton jest łatwy do identyfikacji oraz jest naprawdę popularny w każdym zakątku globu. Aby wykorzystać języka włoskiego walory, nie ma nic lepszego niż zwiedzanie samych Włoch i poznanie ich zabytków, tradycji i gastronomii z pierwszej ręki . Ponadto, rozmawiając z włochami, będziesz mógł nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są jeszcze wystarczające, to wiedz że nauka nowego języka poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa naprawdę pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję na Superprof już dziś!

 

👨 Jak wielu korepetytorów języka włoskiego jest obecnie dostępnych w mieście: Wrocław i na przedmieściach?

Dzięki naszej platformie, możesz znaleźć 8 prywatnych nauczycieli, którzy są dostępni w mieście: Wrocław.

 

By rozpocząć edukację i poprawić swoje umiejętności z dowolnego przedmiotu, na na naszej platformie dostępnych jest tysiące nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Wrocław, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki zajęciom w domu lub przez kamerę internetową nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najkorzystniej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!