Strona główna
Zostań nauczycielem

Nauka włoskiego Poznań

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇮🇹 7 nauczycieli
👌🏻 Sprawdzone opinii
💸 Bez prowizji i opłat

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Poznań

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 2 opinii.

41 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 41 zł

4 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 4 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 włoski Poznań

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Poznań

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Nasi absolwenci w mieście Poznań
oceniają swoich nauczycieli z przedmiotu: włoski

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka włoskiego

Korepetycje z włoskiego z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę

Poznaj kulturę Włoch oraz język włoski dzięki zajęciom prywatnym z Superprof w Poznaniu!

Język włoski w zasięgu ręki

Język włoski to niesamowicie piękny i melodyjny język. Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób decyduje się na jego naukę. Poznań jako miasto wielokulturowe i niesamowicie otwarte na obcokrajowców, jest jednym z tych miejsc, które oferuje wiele możliwości nauki tego języka.

 

Naukę możesz rozpocząć jeszcze na poziomie szkoły średniej wybierając język włoski w ramach zajęć z języka obcego. Coraz więcej młodych osób się na to decyduje, ponieważ zdają sobie oni sprawę z tego jak fascynująca jest kultura Włoch i jakie korzyści może przynieść im w przyszłości znajomość języka Dantego.

 

Jeśli chcesz kontynuować naukę tego języka na wyższym poziomie, w Poznaniu możesz rozpocząć edukację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku filologii włoskiej. Da Ci to możliwość nauki języka na bardziej profesjonalnym poziomie. Studia na kierunku filologia włoska na Uniwersytecie Adama Mickiewicza to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

Natomiast opcja najczęściej wybierana przez osoby chcące nauczyć się języka włoskiego poza systemem edukacyjnym jest najprawdopodobniej zapisanie się do szkoły językowej. Oczywiście jest to dobre i popularne rozwiązanie jednak decydując się na to musisz wziąć pod uwagę, fakt, że zajęcia są grupowe, a zatem i przebieg nie jest dostosowany tylko do Twoich potrzeb, oraz że będziesz musiał dopasować Twój harmonogram do godzin zajęć.

 

Oczywiście są też odważni, którzy decydują się na naukę tego języka na własną rękę. Jednak wiąże się to ze sporym nakładem czasu i energii. My polecamy tę opcję raczej osobom, które znają już inny język romański oraz posiadają pewne doświadczenie w nauce języka obcego na własną rękę.

 

Metoda, która według nas jest najlepsza i najbardziej skuteczna to zajęcia prywatne z korepetytorem. Niezależnie od tego czy jesteś w wieku szkolnym czy też osobą dorosłą pragnącą nauczyć się języka włoskiego w celach zawodowych, zindywidualizowane zajęcia dadzą Ci najlepsze rezultaty. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się w jednoosobowej formie, uzyskanie widocznych postępów jest szybsze i łatwiejsze.

 

Dzięki platformie Superprof możesz znaleźć korepetytora, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. W zależności od tego pod jakim kątem oraz na jakim poziomie chcesz się uczyć języka włoskiego, możesz wybrać za nauczyciela rodzimego użytkownika tego języka, profesora uniwersytetu, pasjonata językowego czy studenta filologii włoskiej. Każdy nauczyciel pochodzi z innego środowiska i wykorzystuje inne metody nauczania, co sprawia, że masz większą elastyczność możliwości wyboru.

Dlaczego Poznań jest świetnym miejscem do nauki języka włoskiego?

Poznań jest miastem uniwersyteckim i niesamowicie multikulturowym. Jest zdecydowanie jednym z lepszych miejsc do nauki języka obcego w Polsce. Idąc ulicami centrum Poznania możemy usłyszeć wiele języków świata i nie brakuje tam oczywiście języka włoskiego.

 

Poznań od lat wita tysiące turystów z Włoch każdego roku! Co więcej, z tego co widać, niektórzy zakochują się w tym mieście i postanawiają osiedlić się w nim na zawsze. Szacuje się, że na terenie Polski mieszka aż pięć tysięcy Włochów! Jest to liczba tych zarejestrowanych, ale pamiętajmy, że istnieje jeszcze drugie tyle tych, którzy jeszcze nie są oficjalnie zarejestrowani. Nikogo nie dziwi, że spora ich część mieszka właśnie w Poznaniu.

 

Dzięki tak dużej diasporze oraz turystyce z Włoch, nauka tego języka staje się łatwiejsza a kontakt z rodzimymi użytkownikami jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że wybierzesz się na spacer po mieście, parku czy do baru. Z pewnością zaprzyjaźnisz się z niejednym sympatycznym Włochem, którzy mają to do siebie, że łatwo jest nawiązać z nimi kontakt.

 

Kulturę Włoch możesz również poznawać dzięki licznym wystawom oraz wydarzeniom jakie mają na celu rozpowszechnianie kultury tego kraju oraz samego języka włoskiego.

 

W celu głębszego zbliżenia się do kultury Włoch możesz również zostać członkiem Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu, które prężnie działa już od 95 lat!

 

Dla tych pragnących poznawać kulturę Włoch ‘’od kuchni’’ polecamy zapoznanie się z menu licznych restauracji włoskich, których w Poznaniu nie brakuje! My szczególnie polecamy Ci te następujące:

 • Restauracja Olivio
 • Restauracja Italia
 • Ristorante Amici Miei
 • Pinco Pallino
 • Bazylia & Oregano Restauracja włoska
 • Pezzi
 • Tutti Santi
 • Il Padrino
 • Mollini Ristorante

Dlaczego Polacy z chęcią uczą się języka włoskiego?

Istnieje wiele powodów, dla których Polacy decydują się na naukę tego języka, od zawodowych po osobiste. Każdy z nich może być zupełnie odmienny, ale wystarczająco dobry, żeby rozpocząć naukę tego języka.

 • Fascynująca kultura

Spora część osób jest zafascynowana kulturą Włoch. Wręcz nie ma pewnie na świecie osoby, która nie potrafiłaby wskazać trzech najbardziej kojarzących się z Włochami rzeczy. Odkrywanie jej poprzez język to jeden z lepszych sposobów, ponieważ znając język włoski będziesz w stanie czytać i rozumieć oryginalne teksty i wypowiedzi, prowadzić konwersacje z Włochami na wszelkie tematy, a co za tym idzie zaczniesz być w pewnym sensie częścią ich rzeczywistości. Poza tym wiele elementów kultury oraz sposób bycia danego społeczeństwa wiąże się z użyciem ich własnego języka. A zatem chcąc poznać kulturę Włoch, warto nauczyć się języka, ponieważ jest to jej nieodłączny element.

 • Poprawa jakości turystyki

Wszyscy zgadzamy się co do tego, że w momencie wyjazdu za granicę, język to podstawa. Oczywiście jesteśmy w stanie świetnie poradzić sobie wyłącznie z językiem angielskim podczas wycieczki do Rzymu, Mediolanu czy Wenecji. Jednak dotyczy to głównie miejsc bardzo turystycznych. Jeśli naprawdę chcesz poznać ten kraj, jego kulturę oraz sposób patrzenia jego mieszkańców na świat, to zdecydowanie znajomość języka włoskiego będzie Ci w tym niezbędna. Pozwoli Ci ona bowiem na swobodne zwiedzanie tych mniejszych miejscowości oraz konwersacje z jej mieszkańcami.

 • Polepszenie kwalifikacji zawodowych

Ten powód jest często głównym powodem dlaczego Polacy uczą się języka włoskiego. Otóż w Poznaniu istnieje wiele firm włoskich czy szwajcarskich, których wymogiem rekrutacji jest znajomość języka włoskiego. Oczywiście nie tylko otwiera Ci to drzwi do danej firmy położonej właśnie w Poznaniu, ale również możliwość wyjazdów delegacyjnych lub na stałe do pełnienia danej funkcji we Włoszech. Kto nie pokusiłby się na taką opcję?

 • Fascynacja sztuką

Dla pasjonatów sztuki, nauka języka włoskiego to coś naturalnego. Otóż każdy wie o tym, że to właśnie Włochy górują zarówno jeśli chodzi o malarstwo, rzeźbę czy literaturę. Chcąc dostać się do oryginalnej literatury czy dokumentów na temat danych dzieł, znajomość języka włoskiego jest niezbędna.

 • Miłość

Oczywiście jest to jeden z piękniejszych powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego. Z tak ogromną migracją polsko-włoską na przestrzeni lat powstało i powstaje coraz więcej par mieszanych, a te polsko-hiszpańskie czy polsko-włoskie są szczególnie popularne. Związek taki otwiera drzwi do nauki języka ojczystego partnera.

 • Łatwość nauki

Język włoski oczywiście ma swoje skomplikowane aspekty, ale ogólnie rzecz biorąc należy on raczej do tych języków, które są łatwiej przyswajane według Polaków. Może mieć to związek zarówno z jego melodyjnością lub faktem, że większość występujących w nim głosek pokrywa się z tymi, które znamy z języka polskiego co znacznie ułatwia nam naukę.

Jak rozpocząć naukę języka włoskiego w Poznaniu razem z Superprof?

Współpraca z nami jest niesamowicie prosta i jest dosłownie w zasięgu kilku kliknięć. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę internetową i sprawdzisz oferty dostępnych nauczycieli w Poznaniu. Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na ich profilach i zdecyduj, który z nich najlepiej odpowiada Twojemu profilowi poszukiwanego korepetytora.

 

Jeśli trudno jest Ci podjąć decyzję, może zdecyduj się na pierwsze zajęcia gratis, które przybliżą Ci metodę nauczania danego nauczyciela. To zdecydowanie pomoże Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji.

 

Gdy już zdecydujesz się na współpracę, omów z Twoim korepetytorem Twoje cele, a on dobierze odpowiednio dopasowany do Ciebie materiał.

 

Nie zwlekaj dłużej i sprawdź ofertę Superprof w Poznaniu już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

💰 Ile wynosi cena za godzinę lekcji z języka włoskiego, w mieście: Poznań i na przedmieściach?

W mieście: Poznań, średnia cena za indywidualne zajęcia języka włoskiego to 41 zł.

 

Koszt prywatnych lekcji z języka włoskiego zależy od paru elementów:

 

 • Doświadczenia Twojego korepetytora języka włoskiego;
 • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (przez Skype czy w domu ucznia),
 • Częstotliwość i długość trwania korepetycji,
 • Przeznaczenie Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych prywatnych nauczycieli udziela pierwszą godzinę zajęć za darmo.

 

Przejrzyj ceny naszych korepetytorów języka włoskiego już teraz!

🌟Ile wynosi średnia rekomendacji, przyznana przez użytkowników dla prywatnych korepetytorów języka włoskiego w mieście: Poznań i niedaleko?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami języka włoskiego, ze względu na silne znaczenie znajomości języków, zarówno w szkole jak i w codziennym życiu. Dlatego w Superprof posiadamy różnorodne oferty zajęć języka włoskiego w mieście: Poznań i w okolicy.

 

Uczniowie przypisali średnią ocenę: 5.0 na 5.0 wszystkim prywatnym nauczycielom języka włoskiego w mieście Poznań i na przedmieściach.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci zawsze kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami za pomocą wiadomości e-mail.

 

Odkryj sekcję FAQ.

🖥 Czy jest możliwe branie korepetycji prywatnych z języka włoskiego zdalnie przez internet?

80% naszych prywatnych nauczycieli języka włoskiego, także proponuje lekcje przez kamerę internetową. Ponadto, te praktyczne indywidualne korepetycje dodatkowe, pozwalają na większą elastyczność w organizacji.

 

Prywatne zajęcia online zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

📙 Jak prywatny języka włoskiego, może Cię wesprzeć w nauce?

🥇 Włochy to potęga gospodarcza i kulturowa, więc nauka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości pracy.

 

Będąc jednym z najpopularniejszych języków w Europe, biegłość włoskiego zwiększy Twoje możliwości zatrudnienia, otwierając Ci drzwi dla międzynarodowych pracodawców na całym świecie. Co więcej, ten język romański jest bardzo poszukiwany nie tylko w Europie, ale także w pozostałej części świata. Coraz prościej jest znaleźć firmy, które potrzebują usług świadczonych przez tłumaczy, specjalistów czy copywriterów ze znajomością języka włoskiego.

 

😍  Zagłęb się w język bogaty w kulturę

 

Odkąd powstawał język włoski i inne języki romańskie, ich różnorodność leksykalna i kulturowa cały czas rosła. Dodatkowo jest językiem ojczystym takich postaci jak Donatello, Leonardo Da Vinci, Caravaggio czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki do dziś.

 


🥂 Harmonijny i melodyjny język, który pomoże Ci poszerzać twoje horyzonty

 

Możliwości, jakie otwiera nam włoski są niesamowite w obecnych czasach. Jego harmonijny i radosny ton jest łatwy do rozpoznania oraz jest naprawdę popularny w każdym zakątku świata. Aby skorzystać z walorów języka włoskiego walory, nie ma nic lepszego niż zwiedzanie samych Włoch i poznanie ich zabytków, tradycji i gastronomii z pierwszej ręki . Ponadto, rozmawiając z włochami, możesz nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są nadal wystarczające, to wiedz że nauka nowego języka poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa bardzo pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoje pierwsze zajęcia już teraz!

 

👨 Ilu indywidualnych nauczycieli języka włoskiego jest dostępnych w mieście: Poznań, by udzielić Ci lekcji?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z danego przedmiotu czy poprawić oceny, 7 prywatnych korepetytorów jest dostępnych w mieście: Poznań, aby uczyć zarówno w domu lub na odległość.

 

Aby rozpocząć prywatną edukację i poprawić swoje umiejętności z dowolnego przedmiotu, na na naszej platformie dostępnych jest tysiące nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Poznań, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki lekcjom twarzą w twarz lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwszą lekcję!