Strona główna
Zostań nauczycielem

Dietetyka kurs

🥇 Najlepsi z najlepszych
🥕 115 specjalistów
👌🏻 Sprawdzone opinie
💸 Bez prowizji i opłat

Gdzie chcesz się uczyć?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: dietetyka

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 7 opinii.

40 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 40 zł

3 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 3 h.

1

Znajdź swojego idealnego nauczyciela z: Dietetyka

Przeglądaj profile swobodnie i skontaktuj się ze swoim fantastycznym nauczycielem zgodnie z Twoimi kryteriami (ceny, dyplom, opinia, lekcje w domu lub przez kamerę internetową).

2

Zorganizuj swoje lekcje z: Dietetyka

Wymień się wiadomościami z nauczycielem, omówcie wzajemne potrzeby co do zajęć oraz dostępność. Zaplanuj swoje lekcje i płać za nie bezpiecznie z pomocą skrzynki odbiorczej.

3

Przeżyj nowe doświadczenia

Niesamowita przepustka studencka zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów i zajęć przez 1 miesiąc. Miesiąc na odkrywanie nowych pasji ze wspaniałymi ludźmi.

Przejrzyj wszystkie nasze lekcje: Dietetyka

Kurs z dietetyki ze specjalistą, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności

Czym jest dietetyka?

Czy chodząc na zakupy do marketu, zwróciłeś kiedyś uwagę na to, ile różnorodnych produktów stoi na półkach wokół Ciebie? Gdzie nie spojrzysz, możesz zobaczyć dziesiątki przeróżnych marek chipsów, napojów, jogurtów, słodyczy… Czy przyglądasz się czasem składom produktów, które kupujesz? Wiesz, na czym polegają tabelki umieszczane na etykietach większości z nich?

Dietetyka to nauka o żywieniu, która bada związek jedzenia z naszym organizmem, jego wpływ na nas, nasze zdrowie, nasz wygląd. Do dnia dzisiejszego naukowcy odkrywają oraz badają różnorodne związki chemiczne i żywność, obserwują efekty, które wiążą się z ich konsumpcją. Pamiętasz być może niekończące się dyskusje w sprawie działania oleju kokosowego na nasz organizm. Naukowcy wykłócali się między sobą, czy jest on dla nas zdrowy, czy raczej powinniśmy go ograniczać lub kompletnie unikać. To właśnie przez badaczy specjalizujących się w dietetyce tworzone oraz regularnie aktualizowane są piramidy żywieniowe i zalecenia dotyczące zasad zdrowego odżywiania.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że dietetyka to bardzo istotny przedmiot, którego podstaw tak naprawdę wszyscy powinniśmy się uczyć. W końcu każdy z nas każdego dnia potrzebuje dostarczenia odpowiedniej ilości kalorii oraz mikro i makro składników. Jak mamy robić to odpowiednio, nie wiedząc tak naprawdę, czym w ogóle jest dietetyka? Bez tej wiedzy nie mamy pojęcia, czy dany produkt jest zdrowy, czy zjedliśmy dziś odpowiednią ilość białka lub węglowodanów…

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach producenci jedzenia coraz mniejszą uwagę przykładają do jakości wytwarzanych przez siebie produktów, ich składu oraz działania na nasz organizm. Idealnym przykładem mogą być tutaj sieci fast foodów, których jeden burger potrafi stanowić nawet połowę dziennego zapotrzebowania kalorycznego dorosłego człowieka! Oczywiście, wszystko jest dla ludzi, jednak należy pamiętać o umiarze i nie odżywiać się w taki sposób każdego dnia. Niektórzy ludzie lekceważąc sobie swoją dietę i codzienne nawyki, doprowadzają do poważnych problemów zdrowotnych, które później ciężko jest – o ile w ogóle się da – naprawić…

Dlaczego warto uczyć się dietetyki?

Jak już wspomnieliśmy, znajomość dietetyki niesie ze sobą mnóstwo zalet. Przede wszystkim, wiedząc o tym, jak ważne jest świadome odżywianie, możesz zadbać zarówno o swoje zdrowie, jak i sylwetkę. Dzięki znajomości samych podstaw dietetyki będziesz w stanie samodzielnie obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz dokładne zapotrzebowanie na makroskładniki (białka, węglowodany, tłuszcze). Z taką wiedzą w odpowiedzialny sposób możesz kontrolować swoją wagę i w rezultacie zdrowo chudnąć! „Zdrowo” jest tutaj słowem klucz, ponieważ chudnąć można także w zły sposób, a wówczas nasz organizm może na tym bardzo ucierpieć.

Nieodpowiednia dieta może doprowadzić do powstawania wielu chorób i dolegliwości. Otyłość, cukrzyca, wzdęcia, a nawet pokrzywka czy trądzik to częsty rezultat złego sposobu odżywiania oraz stylu życia. Dzięki wiedzy z zakresu dietetyki możemy nie tylko leczyć lub zaleczać takie problemy, ale także im zapobiegać!

Zdarza się, że niektórzy ludzie mają wyjątkowo trudny problem z odchudzaniem i przychodzi im ono ledwie lub wręcz wcale. Po pewnym czasie postanawiają oni sprawdzić tą sprawę u lekarza i znikąd okazuje się, że dana osoba ma Hashimoto albo insulinooporność. Przykładowo, problemy z tarczycą potrafią mocno wpływać na wygląd sylwetki człowieka, ponieważ taka osoba z reguły jest bardziej skłonna do tycia. Dietetyka uczy odpowiedniego żywienia w przypadku występowania tego typu jednostek chorobowych, dzięki czemu taka osoba po wprowadzeniu zmian w diecie może zacząć czuć się lepiej, a nawet bez problemu chudnąć.

Znając podstawy dietetyki, możesz pomóc nie tylko sobie, ale też innym – na przykład swoim najbliższym. Nie musi to być pomoc w chudnięciu, a na przykład w odzyskaniu zdrowia, polepszeniu kondycji włosów i paznokci czy wydajności organizmu!

Gdzie uczyć się dietetyki?

Dietetyki uczyć się można na wiele sposobów. Pierwszym  nich jest samodzielna nauka. Istnieje mnóstwo książek, podręczników i innych materiałów, z których możesz czerpać wiedzę. Dobrym źródłem jest także internet, w którym znaleźć możesz zarówno filmy edukacyjne nagrywane i publikowane przez dyplomowanych dietetyków albo darmowe, ogólnodostępne PDFy, z których także z pewnością możesz się wiele dowiedzieć. Wiadomo jednak, że samodzielna nauka – szczególnie tak skomplikowanego przedmiotu jak dietetyka – może być trudna i na dłuższą metę zniechęcająca. Wielu ludziom po prostu ciężko jest samodzielnie motywować się do regularnej nauki, co może prowadzić do wypalenia i ostatecznie porzucenia chęci samodzielnej edukacji.

W całej Polsce dostępne są jednak różnego rodzaju kursy dietetyczne. Przykładowo Akademia Dietetyki to firma, która prowadzi szkolenia dietetyczne na terenie naszego kraju (głównie w większych miastach, takich jak Łódź, Rzeszów, Poznań itp.). Ich kursy obejmują poziom podstawowy oraz zaawansowany i trwają kilka dni (w przypadku Akademii Dietetyki są to dwa weekendy). W swojej ofercie mają także szkolenia prowadzone w formie online oraz różnego rodzaju webinary na tematy dietetyczne. Należy jednak pamiętać, że takie szkolenia i kursy są płatne. W przypadku Akademii Dietetyki cena za jedno szkolenie to 890 zł. Kurs kończy się egzaminem, którego pomyślne przejście daje nam certyfikat ukończenia kursu, który możemy wykorzystać w dalszej ścieżce zawodowej.

Dla osób, dla których dietetyka to prawdziwa pasja polecamy także studia! Ta forma nauki na uczelniach państwowych jest zupełnie darmowa, a wiedza zdobyta na studiach jest ogromna i bezcenna. Dietetyka, jako kierunek studiów, oferowana jest na setkach uczelni w całej Polsce. Większość uczelni w swojej ofercie posiada studia licencjackie oraz magisterskie, jednak wiele z nich oferuje także studia podyplomowe, a nawet doktoranckie. Wybór jest ogromny i z całą pewnością wart zastanowienia.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać tysięcy złotych na kursy lub zobowiązywać się na lata nauki dietetyki na studiach, mamy dla Ciebie jeszcze jedno rozwiązanie.

Prywatne lekcje dietetyki w Polsce

Jak już wspomnieliśmy, dietetyki możesz uczyć się nie tylko na kursach lub wykładach prowadzonych przez najlepszych profesorów, ale także na własną rękę, we własnym zakresie. Aby jednak nie doprowadzić do demotywacji i wypalenia, warto jest mieć w tym przypadku przy sobie osobę, która zna się na tej dziedzinie i może poprowadzić Cię przez tą ścieżkę.

Doświadczony nauczyciel może pomóc Ci w rozplanowaniu Twojej nauki tak, aby była ona dostosowana do Twoich umiejętności i dobrze przemyślana. Nie możesz przecież zabierać się za naukę o hormonach peptydowych, nie rozumiejąc jeszcze do końca wszystkiego o przewodzie pokarmowym. Dobry nauczyciel ułatwi Ci naukę i okaże odpowiednie wsparcie. Jeśli chciałbyś spróbować takiej formy nauki, najlepszym rozwiązaniem będzie Superprof!

Superprof to platforma edukacyjna, która od lat zrzesza nauczycieli i uczniów z całej Polski. Nasi nauczyciele są doświadczeni w tym, co robią i zawsze chętni do pomocy. Aby wyszukać nauczyciela w swojej okolicy, wystarczy, że w lupce na stronie wpiszesz przedmiot, który Cię interesuje (ponieważ oferujemy ich naprawdę wiele!) i wybierzesz odpowiednią lokalizację.

Po wyszukaniu przed Twoimi oczami pojawi się cała lista nauczycieli, którzy pracują w Twojej okolicy. Każdy z nich posiada oddzielny profil, w którym zawarte są niezbędne informacje, takie jak godzinowa stawka, doświadczenie, konkretne specjalizacje danych osób, metody nauczania i inne.

Aby znaleźć odpowiedniego dla siebie nauczyciela, musisz zwracać uwagę na najbardziej istotne dla Ciebie aspekty. Czy zależy Ci na konkretnej cenie? A może poszukujesz kogoś, kto specjalizuje się w dietetyce w sporcie? Uważnie zapoznaj się z biografiami oraz informacjami o każdym z nauczycieli, aby podjąć odpowiednią decyzję.

Jeśli okaże się, że w Twojej okolicy nie ma nikogo, kto by Ci odpowiadał, zawsze możesz wyszukać lekcje dietetyki w formie online! Dzięki temu nie musisz ograniczać się do konkretnego miasta, a Twój wybór będzie jeszcze większy.

Większość naszych nauczycieli oferuje pierwsze zajęcia za darmo, co jest świetną okazją, aby bez żadnych zobowiązań sprawdzić sposób nauczania wybranej osoby, atmosferę pracy, a także zobaczyć, czy dobrze się ze sobą dogadujecie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Indywidualne podejście, różnorodne sposoby na naukę i stałe wsparcie to tylko kilka zalet, jakie posiadają prywatne zajęcia. Przekonaj się sam i zapisz na pierwsze zajęcia jeszcze dziś.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Dietetyka?

Średnia cena zajęć z: Dietetyka wynosi: 40 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: dietetyka
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Dietetyka?

Z pomocą nauczyciela z: Dietetyka, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Dietetyka online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Dietetyka oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: dietetyka lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Dietetyka jest dostępnych?

115  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Dietetyka, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 115 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Dietetyka?

Na przykładzie 7 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..