Strona główna
Zostań nauczycielem

Geografia korepetycje Bydgoszcz

🥇 Najlepsi z najlepszych
🌎 3 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Bydgoszcz

Zobacz więcej nauczycieli

32 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 32 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych lekcji z geografii

Korepetycje z geografii z pomocą najlepszych nauczycieli w mieście Bydgoszcz

Czego uczymy się na geografii?

 

Geografia to bardzo obszerny przedmiot, z którym pierwszą styczność mamy tak naprawdę już na początku szkoły podstawowej podczas lekcji przyrody. Jest ona wówczas omawiana w nieskomplikowany i ogólnikowy sposób. Następnie przyroda dzielona jest na poszczególne przedmioty nauk ścisłych, takie jak biologia czy geografia, podczas których materiał staje się obszerniejszy i bardziej szczegółowy.

 

 

Podstawa programowa przewiduje naukę geografii od szkoły podstawowej do końca szkoły średniej. Ilość godzin zależna jest między innymi od profilu klasy, do której uczęszczasz. Wiadomo na przykład, że klasa matematyczna nie będzie miała tylu godzin geografii, co klasa ukierunkowana właśnie na tą naukę, w związku z czym omawiane tematy i ich szczegółowość także będą zróżnicowane.

 

 

Wracając jednak do tematyki zajęć, mówiąc w skrócie uczniowie mają do czynienia z przeróżnymi zagadnieniami – od kosmosu, planet, układu gwiazd, aż po tematy związane z budową Ziemi, jej wnętrzem (płyty tektoniczne, wulkany, ruchy górotwórcze, trzęsienia ziemi itp.). Omawiane są także wody (rodzaje wód oraz zbiorników wodnych), lądy (rozłożenie kontynentów), strefy czasowe, strefy klimatyczne wraz z ich charakterystyką.

 

 

Wielu uczniów narzeka na to, że geografia poza teorią obejmuje także dużo liczenia. Częstym utrapieniem uczniów jest na przykład nauka map. O tyle, o ile nauka czytania i posługiwania się mapą jest całkiem prosta, tak zrozumienie skali i dziesiątki zadań związanych z jej przeliczaniem potrafią być męczące. To samo dotyczy obliczania stref czasowych czy wysokości i szerokości geograficznej.

 

 

Trzeba przyznać, że geografia bywa skomplikowana, jednak musisz wiedzieć, że to, czego uczysz się podczas zajęć zazwyczaj jest istotne w rozwijaniu Twoich umiejętności i kompetencji. Często zdarza się zapewne, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że w danym momencie wykorzystujesz wiedzę zdobytą w szkolnej ławce! Dlaczego warto uczyć się geografii? Czytaj dalej, aby się przekonać.

Dlaczego powinieneś uczyć się geografii?

Z pewnością spotkałeś się z takim myśleniem, a może sam na pewnym etapie nauki zastanawiałeś się, do czego potrzebne Ci te wszystkie przedmioty. Uczniowie często twierdzą, że wiele rzeczy, o których się uczą są zbędne i nieistotne. Zazwyczaj wiąże się to z faktem, że mają oni na głowie bardzo wiele obowiązków jednocześnie. Pomyśl tylko, że musisz przeczytać rozdział lektury, odrobić kilka stron pracy domowej z matematyki, przygotować się na test z teorii na fizykę, a do tego jeszcze szykuje się praca klasowa z wiedzy o Europie i stolicach jej państw.

 

 

Choć z pozoru wydaje się, że możesz spokojnie żyć bez uczenia się tego wszystkiego, taka wiedza może Ci ułatwić wiele spraw. Weźmy na przykład coroczne wakacyjne podróże. Bez podstawowej wiedzy dotyczącej klimatu mogłoby się okazać, że wybrałeś się do Tajlandii w środku pory deszczowej, kiedy w Polsce jest przecież wówczas czas lata i wypoczynku nad wodą. Geografia to także nauka o kulturach z różnych stron świata. Aby uniknąć wszelkich konfliktów i problemów musisz wiedzieć, co wolno a czego nie wolno robić w kraju, do którego się wybierasz. Nie chcesz przecież nieświadomie kogoś urazić.

 

 

Wiele osób geografię kojarzy tylko z mapami, nauką o klimacie czy rodzajach roślinności w danym miejscu na Ziemi. Czy jednak wiedziałeś, że geografia zajmuje się także tematami społeczno-ekonomicznymi? Z podręczników możesz dowiedzieć się o wiele o gospodarce naszego kraju i innych państw, poznać informacje o nowoczesnych technologiach, wpływie działalności człowieka na środowisko… Geografia skłania do przemyśleń i wyciągania własnych wniosków. Dzięki jej nauce będziesz mógł wysnuwać własne opinie potwierdzone własnymi argumentami. Geografia po prostu otwiera oczy oraz otwiera nas na świat!

Geografia w Bydgoszczy

Jeśli interesujesz się geografią, być może zainteresują Cię studia ukierunkowane właśnie na nią. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w swojej ofercie posiada studia geograficzne na pierwszym oraz drugim stopniu. Studenci mają także okazję wyjechać na studia do innego kraju na jeden semestr z programem Erasmus+. To świetna okazja dla zapalonych geografów-podróżników!

 

 

W trakcie nauki studenci mają do czynienia z takimi przedmiotami, jak neogeografia, kartografia, astronomiczne podstawy geografii, biogeografia czy hydrologia i oceanologia. W tok nauczania wchodzą także liczne ćwiczenia terenowe!

 

 

Absolwenci studiów geograficznych mają wiele możliwości, jeśli chodzi o ich dalsze ścieżki kariery zawodowej. Po takich studiach mogą podjąć pracę na przykład w biurach prognoz i analiz, centrach zarządzania kryzysowego, przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych, biurach planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego i wielu innych ciekawych miejscach.

 

 

Zanim jednak rozpoczniesz studia, masz przed sobą wiele kamieni milowych, takich jak ukończenie szkoły podstawowej, egzamin ósmoklasisty, następnie ukończenie szkoły średniej, matura… Jeśli nauka geografii niekiedy przysparza Ci problemów, a prace domowe i wykonywanie wszystkich tych obliczeń to Twoja zmora, być może potrzebujesz po prostu pomocy kogoś doświadczonego!

Nauka geografii w Bydgoszczy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, nad tym, jak pomocne mogłyby się okazać korepetycje przy powtórkach przed klasówkami? A może przy robieniu projektu lub prezentacji na kolejne zajęcia? Być może przydałaby Ci się pomoc w zrozumieniu teorii z niektórych działów?

 

 

W ostatnim czasie prywatne korepetycje zyskują ogromną popularność z uwagi na korzyści, jakie niosą! Czy wiedziałeś, że taka forma nauki to:

  • Elastyczność – koniec ze sztywnym i niezmiennym harmonogramem, do którego musisz dostosować całe swoje życie prywatne i obowiązki. To Ty możesz wybrać, w jakie dni i o jakich godzinach chcesz się uczyć,
  • Wygoda – kto nie lubiłby nauki we własnym wygodnym fotelu przy kubku ulubionej herbaty? Korepetycje umożliwiają naukę, gdzie tylko chcesz – być może zechcesz uczyć się o warstwach lasu w Lesie Gdańskim? Proszę bardzo!
  • Niskie ceny – korepetycje prowadzone są zazwyczaj przez studentów lub absolwentów studiów geograficznych, możesz więc liczyć na edukację wysokiej jakości. W Bydgoszczy możesz uczyć się geografii nawet za 30 zł za godzinę,
  • Swoboda – wielu uczniów narzeka na to, że podczas lekcji w szkołach często wstydzą się oni zadawać pytania, prosić o powtórzenie czegoś czy odpowiadać na pytania. Z pewnością znasz też to uczucie, kiedy jesteś proszony o odpowiedź przy tablicy. Takie sytuacje to często jeden wielki stres i wstyd. Na szczęście podczas korepetycji zupełnie nie musisz się tym przejmować będąc jedynym uczniem swojego nauczyciela.

 

 

Zastanawiasz się, czy korepetycje to coś dla Ciebie? Zajęcia prywatne mają mnóstwo zastosowań, nie tylko wtedy, kiedy chcemy poprawić swoje wyniki w nauce. Korepetycje umożliwią Ci:

 

  • Rozwijanie pasji – nie musisz mieć większych problemów z nauką, aby korzystać z takich możliwości. Nauka pod okiem doświadczonej osoby może być nieoceniona w momencie, kiedy geografia to dla Ciebie coś więcej niż przedmiot szkolny. Jeśli materiał omawiany w szkole nie jest dla Ciebie wystarczający, zawsze możesz sięgnąć po wsparcie kogoś, kto pokaże Ci jeszcze więcej!
  • Bezstresowe egzaminy – nie ma przecież nic gorszego niż niepewność własnej wiedzy. Jeśli chcesz przygotować się w stu procentach i tak samo czuć się zasiadając w ławce w Sali egzaminacyjnej, korepetycje to dobry wybór,
  • Pomoc w sesji – nie musisz być uczniem szkoły podstawowej czy średniej, aby korzystać z korepetycji! Studia to przecież także szkoła, a czas sesji egzaminacyjnej to jeden z najtrudniejszych okresów studiów.

 

 

Przedstawiliśmy już całkiem sporo powodów, dla których warto uczęszczać na korepetycje. Teraz pewnie zastanawiasz się, gdzie właściwie znaleźć nauczyciela, który oferuje tego typu naukę? To proste – najlepszym rozwiązaniem będzie Superprof!

Lekcje geografii z Superprof w Bydgoszczy

Nasza platforma od ponad ośmiu lat umożliwia uczniom z 36 krajów dostęp do pomocy akademickiej na najwyższym poziomie. Razem z nami każdego roku tysiące uczniów poznaje nowe aktywności, rozwija swoje pasje, zainteresowania i umiejętności!

 

 

Jeśli chciałbyś rozpocząć naukę geografii z Superprof, musisz zacząć od znalezienia odpowiedniego nauczyciela. Aby to zrobić, skorzystaj z lupki na naszej stronie głównej. Wpisz „geografia” i wybierz miasto Bydgoszcz. Lista nauczycieli pojawi się przed Tobą. Każdy z nich posiada swój własny profil, na którym zawarte są informacje, które mają pomóc Ci z ostatecznym wyborem. Zapoznaj się ze stawkami, przejrzyj krótkie opisy „o sobie”, sprawdź doświadczenie i specjalizacje każdego z nauczycieli. Kiedy już podejmiesz decyzję, wystarczy, że po rejestracji swojego konta zostawisz wybranej osobie wiadomość prywatną.

 

 

Pierwsza lekcja z Superprof odbywa się za darmo jako tzw. lekcja testowa, podczas której możesz wstępnie omówić swoje oczekiwania względem nauczyciela i zajęć. Jeśli sposób, w jaki wybrany nauczyciel prowadzi lekcję spodoba Ci się, możecie pod koniec przejść do zaplanowania kolejnych spotkań. Pamiętaj, że pierwsza lekcja nie zobowiązuje Cię do niczego – jeśli okaże się, że nie dogadujesz się z wybraną osobą lub nie spełnia ona Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować z dalszych lekcji. My jednak jesteśmy pewni, że wszyscy nauczyciele Superprof to doświadczeni specjaliści, którzy potrafią dopasować zajęcia do potrzeb i preferencji każdego swojego ucznia!

 

Zapisz się na lekcję testową i przekonaj się, że nauka z Superprof to najlepszy wybór!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest średnia cena lekcji z: Geografia w mieście Bydgoszcz?

Średnia cena zajęć z: Geografia, w mieście Bydgoszcz wynosi: 32 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: geografia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie(85-097).

🎯 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Geografia, w mieście Bydgoszcz?

Z pomocą nauczyciela z: Geografia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Geografia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Geografia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: geografia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli jest dostępnych z: Geografia, w mieście Bydgoszcz?

3  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Geografia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 3 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Geografia, w mieście Bydgoszcz?

Na przykładzie nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na:  /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..