Strona główna
Zostań nauczycielem

Geografia korepetycje Gdańsk

🥇 Najlepsi z najlepszych
🌎 11 nauczycieli
🔒 Bezpieczne płatności
💸 Bez prowizji

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Gdańsk

Zobacz więcej nauczycieli

29 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 29 zł

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych lekcji z geografii

Korepetycje z geografii w Gdańsku, z pomocą najlepszych nauczycieli

Czym zajmuje się geografia?

Geografia to jeden z obowiązkowych przedmiotów szkolnych wprowadzanych już w szkole podstawowej. Choć uczniowie oficjalnie zaczynają naukę geografii w klasie piątej, już we wcześniejszych latach mają oni styczność z pewnymi zagadnieniami z nią związanymi na przykład podczas lekcji przyrody. Do końca czwartej klasy uczniowie po prostu uczą się jej w bardziej okrojonej i mniej szczegółowej formie, później zaś przyroda dzielona jest na bardziej szczegółowe nauki, między innymi na biologię czy geografię, jako dwa różne przedmioty.

 

 

Nie można zaprzeczyć, że geografia to ciekawy przedmiot. Wiadomo – jak to w przypadku każdego szkolnego przedmiotu, może ona być czasem niezrozumiała, niektóre zagadnienia mogą być trudne czy nudne, jednak geografia pokrywa także mnóstwo fascynujących tematów.

 

 

Czym jednak ona właściwie jest i czym się zajmuje? Mówiąc krótko, geografia to nauka zajmująca się zróżnicowaniem powłoki ziemskiej, wzajemnych relacji pomiędzy jej składnikami oraz działalnością człowieka w ich obrębie. Początkowo geografowie zajmowali się zbieraniem podstawowych informacji na temat naszej planety, np. dotyczących rozkładu lądów i mórz, gór, rzek i tak dalej. Natomiast obecnie badają oni powłokę ziemską zarówno pod względem przyrodniczym, jak i społecznogospodarczym oraz przestrzenne związki, jakie występują pomiędzy powłoką ziemską a działalnością człowieka.

 

 

Obecnie geografię dzieli się na dwa działy (rodzaje):

  • geografięfizyczną badającą naturalne procesy i składniki powłoki ziemskiej,
  • geografięekonomiczną (czyli społeczno‑gospodarczą), która bada wpływ działalności gospodarczej człowieka na Ziemię oraz wpływ czynników naturalnych na działalność ludzi.

 

 

Niektórzy geografowie wyróżniają także:

  • geografię regionalną, która łączy elementy geografii fizycznej i ekonomicznej, kładąc nacisk na całościowe przedstawienie regionu geograficznego,
  • kartografię, czyli naukę o mapach.

 

Wielu uczniów często narzeka na to, że musi uczyć się tylu „nieprzydatnych” treści i omawiać zbyt dużo materiału na raz. Uważają oni, że ta wiedza jest im zbędna i nigdy nie będą z niej korzystać. Jednak okazuje się, że często wykorzystują wiedzę zdobytą na matematyce, fizyce czy geografii zupełnie nieświadomie. Geografii po prostu warto się uczyć! Chcesz wiedzieć, dlaczego? Czytaj dalej! 

Dlaczego warto uczyć się geografii?

Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem szkoły podstawowej, czy średniej, z pewnością zdarzyło Ci się choć raz kiedyś podczas nauki stolic państw Europy czy rodzajów gleb zastanawiać, „po co Ci to?”. Jeśli tak, nie jesteś jedyny – podstawa programowa obowiązująca w Polsce jest bardzo rozbudowana i obejmuje wiele przedmiotów. Uczniowie, mając na głowie czytanie lektur na polski, kilka stron ćwiczeń z matematyki, naukę wzorów na fizykę, a do tego jeszcze opanowanie wiedzy z zakresu stref klimatycznych ziemi, często czują się po prostu przeciążeni całym tym natłokiem.

 

 

Musisz jednak wiedzieć, że wszystko to, czego uczysz się na geografii w szkolnej ławce, może Ci się przydać nawet w codziennych sytuacjach – niezależnie od tego, jaką ścieżkę edukacyjną i zawodową wybierzesz w przyszłości.

 

 

Po pierwsze, geografia uczy nas korzystania z map. Znajomość map i umiejętność ich odczytywania może być przydatna choćby w podróży. Wyobraź sobie samodzielny wyjazd autem czy nawet autostopem z Gdańska w nieznane tereny gdzieś na południu Europy. W obecnych czasach bez GPSa podróżowanie byłoby istnym koszmarem. A to właśnie geografii zawdzięczamy ten wynalazek!

 

 

Kolejną rzeczą, o której uczymy się na geografii są kultury świata. Dzięki niej możesz dowiedzieć się, jakie zwyczaje panują w danych kręgach kulturowych, zdobyć wiedzę na temat obchodzonych uroczystości, języka, a także wydarzeń historycznych czy wyznawanych wierzeń. Zaznajomienie się z ludźmi rożnej narodowości, a także poznanie ich zwyczajów i tradycji otwiera na świat. To także istotne w podróży – wyjeżdżając do innego kraju, jesteś w nim gościem, powinieneś wiedzieć choć minimum o ludziach i kulturze kraju, do którego przyjechałeś. Wiedza z tego zakresu może ułatwić Ci pobyt w danym miejscu oraz uniknąć ewentualnych problemów i konfliktów.

 

 

Jednak geografia to nie tylko kultura czy wiedza o poszczególnych państwach. Nauka geografii pozwoli Ci również lepiej zrozumieć bieżące tematy, takie jak np. ochrona środowiska, problemy ekologiczne czy zmiany klimatyczne, które mają wpływ na życie każdego z nas. To także świetne źródło wiedzy na temat podstawowych informacji dotyczących gospodarki kraju. Nauka geografii pozwoli Ci lepiej rozumieć otaczającą Cię rzeczywistość, skłoni do przemyśleń i umożliwi kreowanie własnego zdania na tematy, takie jak: nowoczesne technologie, bezrobocie czy popularne w ostatnim czasie odnawialne źródła energii.

Nauka geografii w Gdańsku

W mnóstwie szkół i placówek w Gdańsku możesz uczyć się języka włoskiego, hiszpańskiego, czy zapisać się na lekcje gry na gitarze jednak, jeśli chodzi o geografię, nie ma tu zbyt dużego pola do popisu. Jeśli jednak interesujesz się tą nauką, możesz na własną rękę wzbogacać swoją wiedzę, dzięki licznych muzeach rozsianych po całym trójmieście.

 

 

Weźmy na przykład Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Gromadzi ono zbiory dokumentujące między innymi pradzieje północnej Polski czy kulturę materialną mieszkańców Gdańska i Pomorza Gdańskiego, od wczesnego średniowiecza po czasy nowożytne.

 

 

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku także oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji dla zapalonego geografa. Regularnie organizowane są tam także wystawy czasowe, podczas którym możemy poznać wiele fascynujących informacji, przyjrzeć się zdjęciom, filmom, dziełom sławnych twórców i tak dalej.

 

 

Dodatkowo, Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z lokalnymi organizacjami turystycznymi stworzyła projekt, który ma na celu wsparcie nauczycieli pomocami dydaktycznymi w trakcie nauki zdalnej. Tak się jednak składa, że dostęp do bazy ma każdy, dzięki czemu samodzielnie możesz z własnego mieszkania zwiedzić Jaskinię Żółtodzioba, która jest niedostępna dla turystów, poznać Kaszuby Północne czy Jurę Krakowsko-Częstochowską.

 

 

Niektórzy jednak z geografią nie są za pan brat, mają problemy z zapamiętywaniem poszczególnych informacji, nie czują się pewnie, jeśli chodzi o naukę geografii, prace domowe to dla nich katorga… Jeśli należysz do takich osób, powinieneś zastanowić się nad podjęciem działań, które pomogą Ci w spokoju przejść przez naukę geografii w szkole i rozwiążą Twoje problemy.

Prywatne lekcje geografii w Gdańsku

Zapewne niejeden Twój znajomy korzystał kiedyś z pomocy w postaci prywatnych korepetycji. A może nawet Ty sam kiedyś postanowiłeś skorzystać z tej formy nauki? Niezależnie od tego, czy jesteś w szkole podstawowej, średniej, a może nawet rozpocząłeś studia geograficzne, masz prawo mieć trudności ze zrozumieniem pewnych zagadnień.

 

Lekcje indywidualne są świetnym rozwiązaniem, jeśli geografia przysparza Ci zmartwień. Dzięki takim zajęciom możesz:

  • przygotować się na każde zaliczenie – czy to kartkówka ze stolic Europy, czy praca klasowa z działu o strefach klimatycznych ziemi. Jeśli przed Tobą olimpiada czy matura z geografii i chcesz być w stu procentach pewien swojej wiedzy, korepetycje to także świetny sposób wsparcia, który pomoże Ci opanować stres związany z ważnymi egzaminami,
  • poprawić oceny z geografii – marzy Ci się powrót do domu z piątką ze sprawdzianu? Z pomocą korepetytora możesz pracować nad zagadnieniami, które sprawiały Ci trudności i poprawić swoje wyniki w nauce! Przecież nigdy nie jest na to za późno,

 

Nauka w formie korepetycji jest dobrym wyborem na każdym poziomie edukacji. Jeśli jesteś studentem i myśl o nadchodzącej sesji przyprawia Cię o dreszcze, Ty także możesz szukać pomocy u doświadczonej osoby, która pomoże Ci w przygotowaniach, aby przejść przez egzaminy bezstresowo i z pewnością siebie.

 

 

Zastanawiasz się, gdzie szukać dobrych nauczycieli geografii? Odpowiedź jest prosta! Superprof to rzetelne i sprawdzone źródło. Nasza platforma już od 2013 roku pomaga uczniom w całej Polsce i na świecie w lepszym zrozumieniu przedmiotów nauczanych w szkołach. Razem z nami każdego roku uczą się tysiące ludzi w różnym wieku.

 

 

Jeśli chcesz wypróbować lekcje z nauczycielami Superprof, zacznij od wyszukania nauczycieli z Twojej okolicy. Wpisz „geografia” w lupce na naszej stronie głównej, a w rubryce obok wybierz miasto Gdańsk. Lista nauczycieli z Twojego miasta pojawi się przed Twoimi oczami. Każdy z nauczycieli posiada własny profil, na którym zawarte są informacje na jego temat – stawka, krótki opis o sobie, doświadczenie, kwalifikacje, poziomy nauczania… Zapoznaj się z każdą informacją, aby mieć pewność, że wybrałeś osobę, która najbardziej Ci odpowiada.

 

 

Pierwsza lekcja z Superprof odbywa się za darmo, abyś mógł sprawdzić, czy taka forma nauki Ci odpowiada, czy dobrze dogadujesz się z wybranym nauczycielem i czy chcesz kontynuować dalej taką współpracę. Wraz z nauczycielem możecie wówczas zaplanować dalsze spotkania, miejsce, daty i godziny, o których chcesz, aby odbywały się zajęcia. Nasi nauczyciele są doświadczeni i potrafią dostosować wygląd zajęć do potrzeb i preferencji ucznia. Lubisz naukę poprzez filmy? A może podoba Ci się korzystanie z fiszek? Wszystko to możesz skonsultować z wybranym nauczycielem, aby wspólnie stworzyć warunki idealne do wspólnej nauki.

 

 

Przejrzyj listę naszych nauczycieli z Gdańska, zarejestruj swoje konto i zostaw wiadomość wybranej osobie. Zapisz się na pierwszą lekcję jeszcze dziś i rozpocznij swoją przygodę z geografią!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest średnia cena lekcji z: Geografia w mieście Gdańsk?

Średnia cena zajęć z: Geografia, w mieście Gdańsk wynosi: 29 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

  • doświadczenie nauczyciela z: geografia
  • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
  • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie(80-853).

🎯 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Geografia, w mieście Gdańsk?

Z pomocą nauczyciela z: Geografia, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Geografia online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Geografia oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: geografia lekcje online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli jest dostępnych z: Geografia, w mieście Gdańsk?

11  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Geografia, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 11 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Geografia, w mieście Gdańsk?

Na przykładzie nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na:  /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..