Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Bydgoszcz

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 1 opinii.

41 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 41 zł

11 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 11 h.

Nauka z przedmiotu Rysunek nigdy nie była
tak prosta w mieście Bydgoszcz

2. Organizuj swoje lekcje 📅 rysunek Bydgoszcz

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest stawka za lekcje rysunku w mieście Bydgoszcz?

W mieście: Bydgoszcz, średnia cena za lekcje rysunku to 41 zł.

stawka lekcji rysunku będzie różna w zależności od paru czynników:

 • kwalifikacji oraz lat doświadczenia instruktora rysunku;
 • miejsca gdzie odbędą się zajęcia (online lub w domu ucznia);
 • częstotliwość i długość trwania lekcji rysunku;
 • cel Twoich lekcji (budowanie profesjonalnego portfolio, przygotowania do egzaminów ASP lub po prostu czysta przyjemność).

Przeważająca większość naszych prywatnych instruktorów Superprof oferuje pierwszą darmową lekcję rysunku.

 

Sprawdź stawki naszych prywatnych nauczycieli rysunku w Twoim mieście.

✏️ Jaka jest średnia punktacja, przyznana przez uczniów dla prywatnych nauczycieli rysunku w mieście: Bydgoszcz i w pobliżu?

Coraz więcej osób potrzebuje lekcji rysunku, ze względu na wysokie znaczenie tego przedmiotu, zarówno w szkole jak i podczas studiów. Dlatego w Superprof posiadamy różnorodne oferty zajęć rysunku w mieście: Bydgoszcz i niedaleko.

 

Uczniowie przyznali średnią ocenę: 5.0/5 wszystkim korepetytorom rysunku w mieście Bydgoszcz i niedaleko.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronieOdkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

💻 Jak możesz brać prywatne lekcje rysunku przez internet?

Większość prywatnych nauczycieli rysunku na naszej stronie oferuje swoje zajęcia online.  Lekcje na odległość mają tę zaletę, że są tańsze i są bardziej elastyczne. Wynika to z faktu iż, dzięki braku konieczności podróży oszczędza się czas i pieniądze.

 

Zdalne zajęcia rysunku zapewnią Ci doskonałą okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

📚 Jakie są zalety prywatnej nauki z nauczycielem rysunku?

😍 Wyjątkowa forma ekspresji, która poszerza Twoją wyobraźnię

 

Rysowanie pozwala istotom ludzkim wyrażać siebie od niepamiętnych czasów, wspierając kreatywność, indywidualność i poczucie własnej wartości. Najbardziej wybitną zaletą sztuki to jej moc przekazywania wrażeń i uczuć rysownika. To siła, która dzisiaj znajduje odzwierciedlenie w projektowaniu i nowych technologiach. Przedstawione koncepcje i pomysły mogą mieć zarówno wartość akademicką, jak i artystyczną, więc nauka rysowania jest niezwykle przydatna.

 

✍️  Idealne wsparcie by odnieść sukces podczas edukacji akademickiej

 

Chociaż rysunek jest przedmiotem, który może być zaskakujący i zabawny, wyniki w szkole nie zawsze są najlepsze. Jeśli masz trudności ze zdaniem tego przedmiotu lub martwisz się o wyniki swoich dzieci, nie zastanawiaj się więcej i zatrudnij korepetytora. W trakcie każdych kolejnych zajęć, rysunek staje się coraz bardziej techniczny i złożony, ale przy dobrych dopełniających lekcjach wyniki poprawią się szybko i efektywnie.

 

🏆 Podstawowy przedmiot by odnieść sukces zawodowy

 

Kiedy rozpoczynasz studia, kluczowym jest, jak najszybsze zdefiniowanie ścieżki, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas edukacji. Jeśli twoja przyszłość akademicka, będzie związana z karierą zawodową, taką jak inżynieria, architektura czy projektowanie, lekcje rysunku dadzą ci wielką przewagę, nie tylko w kwestii nauki przedmiotu, ale także pomogą Ci rozwijać się personalnie. Techniki, których nauczysz się posłużą jako podstawa do realizacji własnych projektów.

 

Do wszystkich tych powodów, przekonywujących do prywatnej nauki rysunku, musimy dodać jeszcze jedną korzyść. Stopniowo przyswajając każdą z technik, rozwiniesz i udoskonalisz swoją wizję perspektywy, proporcji i głębi elementów. Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, wiedza, którą pozyskasz w tej dziedzinie może dać Ci przewagę jako profesjonalisty zarówno w teorii, jak i w praktyce.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą lekcję na Superprof już dziś!

🙋‍♂️ Jaka jest aktualnie dostępność, prywatnych nauczycieli udzielających lekcji rysunku w mieście: Bydgoszcz?

Jeśli chcesz opanować rysunek lub poprawić oceny z tego przedmiotu, 4 prywatnych korepetytorów jest dostępnych w mieście: Bydgoszcz, aby uczyć zarówno osobiście lub na odległość.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z rysunku, a także uczenia się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą platformę i rozpocznij zajęcia rysunku już dzisiaj.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Bydgoszcz, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki zajęciom twarzą w twarz lub przez kamerę internetową nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje rysunku były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo oraz zaproponują Ci dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Na co czekasz? Zarezerwuj pierwszą lekcję!

Chęć zgłębiania wiedzy z Rysunek w mieście Bydgoszcz?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Rysunek w mieście Bydgoszcz

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Kurs rysunku Bydgoszcz - Prywatny nauczyciel pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności.

Kurs rysunku Bydgoszcz –  Czym właściwie jest rysunek?

Holbejn, wielki malarz i rysownik, nakładał na pierwszą, dokładną i światłocieniową wersję rysunkową półprzejrzysty pergamin i kreślił na nim tylko istotne linie wybrane z prześwitującej od spodu wersji. Później kładł następny pergamin i znów kreślił jedynie te fragmenty, które uznał za istotne. Taki zabieg wykonywał pięć lub sześć razy aż do momentu, kiedy pozostawały najważniejsze linie. Rezygnował z innych środków rysunkowych na rzecz linii, dokonując w ten sposób cennego uproszczenia.

 

Rysunek jest jedną z najpopularniejszych technik artystycznych. Z tradycyjnej definicji rysunek może być kolorowy, jak na przykład prace wykonywane przez dzieci kredkami czy flamastrami, a także czarno-biały stworzony przy pomocy samego ołówka. Czy wiedziałeś, że linia jest wynalazkiem rysunku? W naturze nie istnieją linie obwodzące dany przedmiot, jednak w rysunku są one stosowane, jako odzwierciedlenie jego konturu. Przeciwieństwem rysunku i powszechnie stosowanej w nim linii jest malarstwo, którego używaną techniką jest plama, dzięki czemu bardziej odzwierciedla realny sposób postrzegania świata przez człowieka.

 

Rysunek w głównej mierze polega na:

 • Iluzji przestrzeni,
 • Perspektywie,
 • Operowaniu linią,
 • Zmianach walorów (jasności).

 

Czy wiedziałeś, że początkowo do tworzenia rysunków używano węgla drzewnego? Był on stosowany aż do wynalezienia poręcznego ołówka grafitowego, czyli aż do XIX wieku! Mówi się jednak, że rysunek ołówkiem grafitowym jest trudniejszą techniką niż węgiel, ponieważ wymaga ona zdecydowanie więcej dyscypliny. W rysunku stosowane są różnego rodzaju węgle (np. węgiel natłuszczony), ołówki metalowe (np. srebrny czy miedziany), ołówki grafitowe, a także kreda i sangwina.

Bydgoszcz a rysunek

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego. Położone nad rzeką Brdą, od wschodu graniczące także z Wisłą oferuje mnóstwo pięknych miejsc i krajobrazów, które zainspirują każdego artystę. Myślęcinek Leśny Park Kultury i Wypoczynku to idealne miejsce na odpoczynek od pędu codziennego życia i miejskiego zgiełku. Wystarczy blok kartek i zestaw ulubionych ołówków, aby cieszyć się naturą a przy okazji ćwiczyć swoje artystyczne zdolności.

 

Jeśli potrzebujesz inspiracji od innych artystów, zawsze możesz wybrać się do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Poza bogatymi zbiorami z zakresu archeologii, etnografii i historii, muzeum posiada także specjalny dział poświęcony grafice, składający się z około 13 tysięcy eksponatów. Skupione są one w kilku odrębnych kolekcjach i zbiorach obejmujących grafikę polską dawną i współczesną, grafikę obcą, ekslibrisy i grafikę użytkową, zbiór rysunków i monotypii oraz matryce. Początki zbiorów graficznych sięgają czasu powstania Muzeum Miejskiego w 1923 roku. Bydgoskie muzeum z pewnością niejednokrotnie Cię zachwyci i zmotywuje to działania. Poza ofertą dla zwiedzających muzeum regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia i wystawy lokalnych artystów. Kto wie, być może Ty także kiedyś zorganizujesz tam swoją wystawę?

Nauka rysunku w Bydgoszczy

Jeśli zapał do nauki rysunku przyszedł Ci dopiero niedawno, nie daj sobie wmówić, że jest już za późno! Rysunek jest dla każdego, w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy nie masz jeszcze zielonego pojęcia, od czego zacząć, czy zdążyłeś już wykonać pierwsze kroki i masz za sobą już kilka ukończonych prac, zawsze możesz skorzystać z pomocy kogoś, kto zna się na rzeczy i ułatwić sobie tą drogę!

 

W Bydgoszczy znaleźć możesz dwie szkoły rysunku, które uczą zarówno od zupełnych podstaw, jak i osoby, które pewien poziom już osiągnęły. Quatro kurs rysunku to szkoła prowadzona przez absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ich nauka polega na 9 miesięcznym kursie rozpoczynającym się we wrześniu i kończą się w maju. W porozumieniu z prowadzącym można dołączyć do kursu także w trakcie jego trwania i nadrobić zaległości na własną rękę. Nauka rozpoczyna się od teorii, która następnie ćwiczona jest w praktyce. Bryły proste i obrotowe, światłocień, szrafy, tematy związane z architekturą, postacią, naturą przerabiane są stopniowo. Każdy uczestnik otrzymuje także materiały do nauki i powtórek w domu.

 

Rysownia to szkoła, której oferta posiada różnorodne kursy do wyboru – kurs dla dzieci 5-10 lat, dzieci 10-13 lat oraz młodzieży od 13-15 lat. Poza tym istnieje także oddzielny kurs „hobby”, dla osób, które uczą się po prostu dla własnej przyjemności, a także kursy specjalnie stworzone z myślą o kandydatach na ASP oraz Architekturę.

 

Jeśli chodzi o studia związane z rysunkiem, w Bydgoszczy nie ma niestety uczelni, która oferowałaby kształcenie artystyczne. Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy posiada kierunek „Design produktów i usług”, w trakcie którego student uczy się projektowania oraz obsługi programów do projektowania, jednak nie są to studia czysto artystyczne, w związku z czym najbliższa Bydgoszczy uczelnia oferująca kształcenie umiejętności rysunkowych znajduje się w Toruniu, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Zanim jednak wybierzesz się na studia, musisz posiadać już pewien poziom w rysowaniu, a także stworzyć własne portfolio, które będzie reprezentowało Cię podczas rekrutacji. Jeśli Twój budżet nie pozwala Ci na uczęszczanie na kursy w prywatnych szkołach artystycznych, musisz wiedzieć, że istnieje jeszcze jeden świetny sposób na naukę rysunku!

Prywatne lekcje rysunku w Bydgoszczy

Ostatnimi czasy zajęcia prywatne w formie korepetycji zrzeszają sobie coraz większą ilość zwolenników. Rynek korepetycji rozrósł się na tyle, że uczyć się w tej formie możesz nie tylko typowo szkolnych przedmiotów, jak matematyka, chemia czy historia, ale także nietypowych aktywności, na przykład redagowanie własnych tekstów i utworów, gotowanie czy też rysunek! Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do korepetycji, mamy nadzieję, że kilka przykładowych zalet z ich korzystania zmieni Twoje nastawienie do nich. Lekcje z prywatnym korepetytorem to przede wszystkim:

 • Wygoda – to Ty ustalasz, kiedy i gdzie mają się odbywać zajęcia. Koniec ze sztywno ustalonymi z góry harmonogramami. Możesz mieć realny wpływ na swoje zajęcia,
 • Szybkie efekty – z uwagi na to, że podczas korepetycji jesteś jedynym uczniem, nauczyciel może skupić się wyłącznie na Tobie i Twoich potrzebach, co często przekłada się na szybki rozwój,
 • Niskie koszty – korepetycje charakteryzują się znacznie niższymi kosztami, niż jest to w przypadku lekcji w prywatnych placówkach,
 • Mniej zobowiązań – podczas korepetycji nie wymaga się od ucznia podejmowania z góry całego toku nauki, który może trwać nawet cały rok szkolny. Korepetycje mogą być przerwane w każdej chwili bez żadnych konsekwencji,
 • Stałe wsparcie – w trakcie lekcji z prywatnym korepetytorem możesz liczyć na jego stałe wsparcie, porady i odpowiedzi na każde Twoje pytanie.

 

Jeśli chciałbyś podjąć się zajęć prywatnych z rysunku, powinieneś szukać doświadczonego nauczyciela korzystając wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Internet jest pełen różnych portali i stron, na których znaleźć możemy ogłoszenia od anonimowych osób, od których tak naprawdę nie możemy mieć żadnej pewności, że zaoferują nam najwyższej jakości usługę.

 

W odpowiedzi na takie problemy powstał Superprof, czyli platforma, która już od 2013 roku uczy i pomaga w osiągnięciu zamierzonych celów ludziom na całym świecie. Superprof działa już 36 krajach, a nasza baza nauczycieli rośnie z ogromną prędkością. Obecnie posiadamy już ponad 15 milionów nauczycieli, którzy przekazują wiedzę z setek przedmiotów i aktywności!

 

Jeśli chcesz znaleźć nauczycieli z Twojej okolicy, wpisz w lupkę na naszej stronie głównej „rysunek” i wybierz miasto Bydgoszcz w okienku obok. Jeśli okaże się, że w Twojej okolicy nie pracuje zbyt wielu naszych nauczycieli, zawsze możesz wybrać inną miejscowość, bliższą lub dalszą Twojemu miastu, na przykład Toruń czy Warszawa, ponieważ większość naszych nauczycieli oferuje także naukę w formie zdalnej! Jest to świetna opcja, jeśli nie chcesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy na dojazdy. Każdy z naszych nauczycieli posiada oddzielny profil, w którym zapoznać się możesz z informacjami, takimi jak doświadczenie czy metody nauczania danej osoby. Możesz także filtrować swoje wyniki, np. pod kątem stawki za godzinę nauki.

 

Większość nauczycieli pierwszą lekcję prowadzi za darmo, dzięki czemu możesz bez żadnych zobowiązań umówić się na pierwsze zajęcia i sprawdzić, czy wybrana osoba Ci odpowiada, czy dobrze się ze sobą dogadujecie i czy jej sposób nauczania jest dobrze do Ciebie dopasowany. Nasza strona jest intuicyjna, a każdy z naszych nauczycieli potrafi odpowiednio dostosować lekcje do potrzeb i wymagań swoich uczniów, więc wierzymy, że szybko uda Ci się znaleźć idealnego nauczyciela!

Czego chcesz się nauczyć?