Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Poznań

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 10 opinii.

38 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 38 zł

3 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 3 h.

Nauka z przedmiotu Biologia nigdy nie była
tak prosta w mieście Poznań

2. Organizuj swoje lekcje 📅 biologia Poznań

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jak dużo wynoszą za godzinę, lekcje z korepetytorem biologii, w mieście: Poznań oraz w pobliżu?

W mieście: Poznań, średnia cena za lekcję biologii to 38 zł.

 

Stawki nauczycieli są zależne od kilku elementów:

 

Doświadczenia Twojego prywatnego nauczyciela, miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w domu ucznia), ilość lekcji i długość trwania lekcji, cel Twoich lekcji. (uczysz się biologii dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych prywatnych nauczycieli udziela pierwszą godzinę zajęć za darmo.

 

Przejrzyj stawki naszych prywatnych korepetytorów biologii już teraz!

🖊Ile wynosi średnia punktacja, przyznana przez uczniów dla prywatnych nauczycieli biologii w mieście: Poznań i w pobliżu?

Coraz więcej osób jest potrzebuje korepetycji biologii, ze względu na wysokie znaczenie tego przedmiotu, zarówno w szkole jak i na uniwersytecie. Dlatego w Superprof posiadamy bogatą ofertę zajęć biologii w mieście: Poznań i w okolicy.

 

Uczniowie przyznali średnią ocenę: 5.0/5 wszystkim prywatnym korepetytorom biologii w mieście Poznań i niedaleko.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z zajęciami. Skontaktuj się z nami za pomocą formularz na stronie.

 

Dowiedz się wszystkiego w sekcji najczęściej zadawanych pytań

👩‍💻 Czy jest możliwe branie lekcji prywatnych z biologii przez internet?

8 na 10 prywatnych nauczycieli Superprof, proponuje zarówno zajęcia z biologii prowadzone osobiście jak i przez kamerę internetową. Dodatkowo, te praktyczne korepetycje, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Indywidualne korepetycje online zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🏆 Jakie są zalety indywidualnych korepetycji biologii z nauczycielem?

✍️ Doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych

 

Chociaż biologia to przedmiot, który jest zaskakujący, wyniki w szkole nie zawsze są najbardziej odpowiednie. Jeśli masz problemy  z zaliczeniem tego przedmiotu lub martwisz się o stopnie swoich dzieci, nie myśl o tym więcej i zatrudnij wykwalifikowanego nauczyciela. W trakcie korepetycji, biologia może stać się coraz trudniejsza twardym orzechem do zgryzienia, ale dzięki spersonalizowanym zajęciom pozytywne wyniki pojawią się w mgnieniu oka.

 

🏆 Rozpocznij studia w najlepszy możliwy sposób

 

Biologia jest w wielu przypadkach niezbędnym przedmiotem, aby dostać się na wymarzone studia. Korzystając z indywidualnych korepetycji, w tym istotnym okresie, egzamin wstępny może stać się znacznie łatwiejszy. Ponadto, jeśli wybierzesz karierę związaną z naukami ścisłymi lub medycyną, jest bardzo możliwe, że ten przedmiot znów okażą się przydatne w trakcie Twoich studiów.

 

😍 Dowiedz się więcej o otaczającej nas przyrodzie, oraz o nas samych

 

Biologia jest nauką, która bada żywe organizmy i ich procesy, a jej uczenie się nie musi skupiać się okresie studenckim. Bez względu na to ile masz lat, korzystając z indywidualnych lekcji biologii, będziesz w stanie odkrywać, krok po kroku i we własnym tempie, więcej świecie, których nas otacza.

 

Do wszystkich tych powodów,  musimy dodać jeszcze jedną korzyść. Jeśli Twója obecna lub przyszła praca jest związana ze światem przyrody i zwierząt, wiedza, którą pozyskasz w tej dziedzinie, może dać Ci przewagę jako profesjonalistę zarówno w teorii, jak i w praktyce.

 

Sprawdź ceny naszych korepetytorów biologii już dzisiaj!

👩‍🏫 Jaka jest aktualnie dostępność, nauczycieli udzielających lekcji biologii w mieście: Poznań i w pobliżu?

Dzięki naszej platformie, możesz znaleźć 72 prywatnych korepetytorów biologii, którzy są dostępni w mieście: Poznań.

 

Z nami możesz realizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z każdego przedmiotu, a także uczyć się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą stronę i rozpocznij lekcje już dzisiaj.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Poznań, czy w okolicy, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki korepetycjom osobistym lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje korepetycje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Biologia w mieście Poznań?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Biologia w mieście Poznań

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Korepetycje z biologii, z pomocą najlepszych nauczycieli w Poznaniu

Czym jest biologia?

Biologia to inaczej nauka o życiu i o wszystkich organizmach żywych w zakresie struktury fizycznej, ewolucji, mechanizmów fizjologicznych, procesów chemicznych, rozwoju i interakcji molekularnych. Biologia jest dziedziną stale wymagającą intensywnych badań.

 

Zasadniczo, jest to bardzo szeroki temat, który wykorzystuje różne inne nauki, takie jak matematyka, fizyka i chemia w celu lepszego zrozumienia niektórych złożonych aspektów życia. Dla przykładu chemia, medycyna i fizyka są zintegrowane z obszarami biologii takimi jak biochemia, biomedycyna i biofizyka.

 

Biologia jest podzielona na odrębne dziedziny dla wygody nauki i prowadzenia badań, choć wszystkie one są ze sobą powiązane podstawowymi zasadami. Tak więc, podczas gdy zwyczajowo oddziela się naukę o roślinach (botanika) od nauki o zwierzętach (zoologia), a naukę o strukturze organizmów (morfologia) od nauki o funkcji (fizjologia), wszystkie żywe istoty mają wspólne pewne zjawiska biologiczne - na przykład sposoby rozmnażania, podziały komórkowe i przekazywanie materiału genetycznego.

 

Dzięki stałemu rozwojowi oraz coraz to wydajniejszych i precyzyjnym narzędziom oraz technikom laboratoryjnym, możliwe jest zrozumienie i określenie z dużą dokładnością i precyzją z czego dokładnie składa się dany organizm żywy oraz sposób jego funkcjonowania.

 

A zatem biologia to stale rozwijająca się dziedzina nauki, która ma na celu przede wszystkim zrozumienie złożenia cząsteczkowego oraz funkcjonowania wszystkich organizmów żywych, które występują na świecie w tym ludzi, zwierząt oraz roślin.

Sławni biolodzy oraz to jak przyczynili się oni do rozwoju biologii.

Biologia jest nauką, którą ludzie interesują się od wieków. W tym czasie pojawiło się wiele bardzo utalentowanych osób, które odkrywały tę dziedzinę z ogromną pasją o przyczyniły się one do jej rozwoju. Poniżej przedstawiamy Ci listę najważniejszych biologów w historii biologii oraz jak wpłynęli oni na tę rozległą dziedzinę.

  • Karol Darwin

Darwin niczego nie wynalazł, ale wiele odkrył jako naukowiec i przyrodnik, a jako autor wpłynął na naukę i sposób, w jaki myślimy o naszym świecie. Stworzył i zaproponował teorię ewolucji. Jego teoria miała dalekosiężny wpływ na naukę i sposób, w jaki rozumiemy życie.

  • Jacques Dubochet 

Podstawowe procesy życiowe są regulowane przez wiele skomplikowanych molekuł. Mikroskop elektronowy, który zamiast światła wykorzystuje wiązki elektronów, rozszerza możliwości obrazowania tych cząsteczek. Jednak wiele biologicznych molekuł zależy od wody, która paruje w próżni mikroskopu elektronowego. Na początku lat 80. Jeanowi Dubochetowi udało się schłodzić wodę tak szybko, że zestaliła się ona wokół molekuł bez tworzenia zniekształcających kryształków lodu. Obrazy z mikroskopu elektronowego dostarczają wiedzy, która jest ważna między innymi dla rozwoju farmaceutyków. Jacques otrzymał za swoje badania Nagrodę Nobla.

  • George P. Smith 

George P. Smith zajmował się przystosowywaniem gatunków do różnych środowisk i różnorodności życia. Badał on zmiany genetyczne i selekcję w celu opracowania białek, które rozwiązują problemy chemiczne ludzkości. W 1985 r. opracował metodę znaną jako phage display, w której bakteriofag - wirus infekujący bakterie swoimi genami - może być wykorzystany do rozwoju nowych białek. Metoda ta doprowadziła między innymi do powstania nowych farmaceutyków. Smith otrzymał za swoje badania Nagrodę Nobla.

  • Richard Henderson

Podstawowe procesy życiowe są regulowane przez wiele skomplikowanych molekuł. Mikroskop elektronowy, który zamiast światła wykorzystuje wiązki elektronów, rozszerza możliwości obrazowania tych cząsteczek. Wiązki elektronów niszczą jednak struktury biologiczne. Richardowi Hendersonowi udało się znaleźć sposób na ich uniknięcie poprzez połączenie słabszych promieni i analizy matematycznej. W 1990 r. udało mu się wygenerować szczegółowy, trójwymiarowy obraz cząsteczki. Obrazy z mikroskopu elektronowego dostarczają wiedzy, która jest ważna między innymi dla rozwoju farmaceutyków. Henderson otrzymał w 2017 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.

  • Thomas Henry Huxley 

Huxley był brytyjskim biologiem i filozofem, specjalizującym się w anatomii porównawczej, znanym jako Bulldog Darwina w związku ze swoją postawą dotyczącą obrony teorii ewolucji Karola Darwina. W dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii Huxley zaproponował powiązania między rozwojem organizmów, a ich historią ewolucyjną, skrytykował wcześniejsze koncepcje homologii i z całą swoją siłą promował teorię ewolucji Karola Darwina.

  • Ludwik Pasteur

Pasteur był francuskim chemikiem, fizykiem, matematykiem i bakteriologiem, którego odkrycia miały ogromne znaczenie w różnych dziedzinach nauk przyrodniczych, zwłaszcza w chemii i mikrobiologii. Do wielkich osiągnięć Ludwika Pasteura należy zaliczyć proces przygotowania żywności znany jako pasteryzacja oraz opracowanie szczepionki przeciwko wąglikowi i wściekliźnie.

  • Alfred Russel Wallace

Wallace był brytyjskim przyrodnikiem, odkrywcą, geografem, antropologiem i biologiem, znanym z zaproponowania teorii ewolucji poprzez dobór naturalny, niezależnej od teorii Karola Darwina, która zmotywowała Darwina do opublikowania jego własnej teorii.

  • Jean - Baptiste Lamarck 

Lamarck w swojej teorii zaproponował, że życie ewoluowało "metodą prób i błędów i sukcesywnie". Głosił, że gdy jednostki jednego z naszych gatunków zmieniają swoją sytuację, klimat, sposób bycia lub przyzwyczajenia, otrzymują wpływy, które stopniowo zmieniają spójność i proporcje ich części, ich formę, ich zdolności, a nawet samą organizację".

 

Mówił on mianowicie o zdolności organizmów do przystosowania się do środowiska i kolejnych zmian, które w tych środowiskach zachodziły, co ostatecznie doprowadziłoby do ewolucji i obecnej różnorodności gatunków.

 

To co pozwalałoby przełożyć te założenia na zmiany ewolucyjne to mechanizm znany jako "dziedziczenie cech nabytych", odnoszący się do zdolności organizmów do przekazywania swojemu potomstwu cech, które te jednostki nabyły w trakcie swojego życia. To dziedziczenie następowałoby po długim czasie poddawania się podobnym okolicznościom i dotyczyłoby wszystkich jednostek z grupy.

  • Ian Wilmut

Wilmut jest brytyjskim embriologiem, najbardziej znanym jako ważny lider grupy badawczej, która w 1996 roku po raz pierwszy sklonowała ssaka z dorosłej komórki somatycznej, fińskiej owieczki Dorset, ochrzczonej mianem owcy Dolly.

  • Edward O. Wilson 

Amerykański biolog, pasjonat ochrony przyrody i wybitny badacz mrówek i innych owadów, ukuł powszechnie używany dziś termin "bioróżnorodność" i przeprowadził ważne badania w dziedzinie ekologii, w odniesieniu do biogeografii i powstawania nowych gatunków.

Skuteczna nauka biologii w Poznaniu.

Jeśli pragniesz nauczyć się biologii w szybki i skuteczny sposób, to zdecydowanie polecamy Ci rozważenie zajęć prywatnych. Dzięki platformom takim jak Superprof nauka jakiejkolwiek przedmiotu jest znacznie szybsza, łatwiejsza i skuteczniejsza. 

 

Zajęcia prywatne dają Ci możliwość nauki sam na sam z nauczycielem. Oznacza to, że cała jego uwaga skupiona jest na Tobie i Twoich postępach. Znacznie ułatwia to przyswajanie materiału, interakcje czy nawet zadawanie pytań w przypadku wątpliwości. W związku z brakiem innych uczniów, Twój kontakt z Twoim korepetytorem będzie znacznie bardziej przyjacielski i łatwiej będzie Ci pytać o dodatkowe wytłumaczenia czy dopytywać w razie wątpliwości.

 

Co więcej, możesz zawsze zatrzymać się na dłużej przy temacie, który sprawia Ci problemy, ponieważ nie zależysz od innych uczniów, a zajęcia prywatne dają Ci komfort nauki w Twoim własnym tempie.

 

Jedyne co musisz zrobić to zalogować się na naszej stronie Superprof i sprawdzić dostępność nauczycieli od biologii w Poznaniu. Na ich profilach znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci wybrać tego korepetytora który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 

Po wybraniu korepetotora zostaje Ci już tylko skontaktowanie się z nim i umówienie się na pierwszą bezpłatną lekcję w celu sprawdzenia czy jego metoda Ci odpowiada. Jeśli tak, to rozpocznij współpracę!

 

Sprawdź naszą ofertę i rozpocznij naukę biologii już dziś, a kto wie, może w przyszłości Twoja znajomość tego przedmiotu również przyczyni się do postępów w dziedzinie biologii!

Czego chcesz się nauczyć?