Strona główna
Zostań nauczycielem

Język Włoski Gdańsk

🥇 Najlepsi z najlepszych
🇮🇹 3 nauczycieli
👌🏻 Sprawdzone opinii
💸 Bez prowizji i opłat

Jaki jest Twój poziom?

Prywatne lekcje z Superprof

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Gdańsk

Zobacz więcej nauczycieli

43 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 43 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

1

Znajdź idealnego nauczyciela 👩🏼‍🏫 włoski Gdańsk

Kontaktuj się się swobodnie z użytkownikami oraz ze swoim fantastycznym nauczycielem, zgodnie ze swoimi kryteriami (cena, doświadczenie, rekomendacje, lekcje w domu lub online).

2

Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Gdańsk

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3

Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Sprawdź różne rodzaje dostępnych zajęć z języka włoskiego

Korepetycje z Włoskiego z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę

Skuteczne kursy języka włoskiego w Gdańsku dzięki Superprof!

Ucz się języka włoskiego w Gdańsku!

Włoski coraz częściej należy do języków wybieranych przez Polaków w ramach nauki języka obcego. Nic dziwnego, nie tylko jest to piękny i melodyjny język, ale również bardzo znaczący zarówno w życiu prywatnym, zawodowym, w sztuce, w podróży czy w celu zawierania nowych znajomości.

 

Włochy to kraj budzący podziw wielu osób, a jego niesamowicie fascynująca historia i odbierające dech w piersiach krajobrazy znacząco przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób chce być w pewien w sposób częścią tego, w związku z czym decyduje się na naukę języka włoskiego.

 

Jeśli mieszkasz lub planujesz zamieszkać w Gdańsku to masz szczęście. Miasto to oferuje wiele opcji nauki języka włoskiego zarówno w szkołach językowych jak i na uniwersytecie.

 

Co więcej, ze względu na sporą diasporę włoską, uczniów przyjeżdżających do Gdańska w ramach Erasmusa oraz turystów pragnących poznać to miasto, będziesz miał mnóstwo okazji do tego by poćwiczyć zdobytą wcześniej wiedzę.

 

Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat kultury Włoch, możesz odkrywać ją w sposób kulinarny czyli dzięki licznym restauracjom włoskim (polecamy Ci w szczególności te, w których kucharzem jest rodowity Włoch) oraz poprzez odwiedzanie licznych wystaw związanych z kulturą i sztuką tego kraju.

 

Pomiędzy tak wieloma opcjami mającymi na celu nauczanie języka włoskiego, jeśli zależy Ci na skuteczności, to zdecydowanie polecamy Ci rozważenie zajęć prywatnych. Jest to bezsprzecznie najlepszy sposób na naukę języka obcego, ponieważ zajęcia są w stu procentach zindywidualizowane co pozwoli Ci osiągać świetne wyniki w krótkim czasie.

 

W dalszej części tego artykułu dowiesz się więcej o tym dlaczego warto uczyć się języka włoskiego oraz jak rozpocząć naukę. Zapraszamy!

Dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

 • Język włoski zbliży Cię do świata kultury i sztuki. 

Język włoski jest prawdopodobnie językiem najściślej związanym ze światem sztuki i kultury. Włoskie wpływy można znaleźć we wszystkich istotnych dziedzinach życia i kultury: od malarstwa, rzeźby czy architektury po literaturę, modę, i muzykę.

 • Dzięki znajomości języka włoskiego turystyka stanie się ciekawsza. 

Kto nie marzył o przepięknych plażach i wyspach Italii? Kto nie chciałby przechadzać się ulicami bogatego w historię Rzymu, trzeciej stolicy mody Mediolanu czy leżeć na rajskich plażach Sycylii czy Capri?

 

Turystyka we Włoszech stanie się zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza jeśli opanujesz język kraju, którego odwiedzasz. Nie będziesz musiał obawiać się, że się zgubisz i zawsze będziesz mógł zapytać o drogę, dopytać o cenę jakiejś usługi czy otrzymać inne cenne informacje podczas Twojej podróży po Bel Paese.

 

Nigdy więcej nie będziesz już zależał od biur turystycznych, ponieważ znajomość języka da Ci niezależność jakiej potrzebujesz by poznać kraj od kuchni. Nie tylko będziesz mógł poprosić o to czego potrzebujesz, ale również nawiązać relacje z rodzimymi użytkownikami języka włoskiego, co zabiera nas do kolejnego punktu.

 • Umiejętność porozumiewania się po włosku otworzy Ci drzwi do zawarcia wielu przyjaźni. 

Otóż podróżując po Włoszech ze znajomością języka włoskiego, nie tylko pozwoli Ci lepiej odnaleźć się podczas podróży ponieważ nie będziesz od nikogo zależny i zawsze sam będziesz w stanie poprosić o pewne informacje czy wyrazić swoje preferencje. Przede wszystkim będziesz mógł porozmawiać z rodowitymi Włochami i zawrzeć wiele znajomości, które będą trwały przez wiele kolejnych lat. A dodatkowo konwersacje z nimi pozwolą Ci lepiej zrozumieć kulturę Włoch oraz zachowanie ich narodu. Zapewne wiele się dzięki temu nauczysz!

 • Znajomość języka włoskiego zwiększa Twoje szanse na dostanie dobrej pozycji. 

Znajomość nietuzinkowych języków jest coraz bardziej poszukiwana. Nie okłamujmy się, w świecie, w którym co druga osoba posługuje się językiem angielskim lub niemieckim (lub jednym i drugim), osoby ze znajomością innych języków to często rzadkość. Dlatego właśnie takie osoby są coraz bardziej poszukiwane oraz lepiej nagradzane.

 

Co więcej, dzięki znajomości języka włoskiego, będziesz mógł ubiegać się o pozycję we włoskiej firmie na terenie Polski, lub, jeśli tylko chcesz, wyjechać do jednego z krajów gdzie mówi się po włosku w celu podjęcia się pracy zawodowej na miejscu.

 • Język włoski otwiera drzwi do nauki innych języków romańskich.

Język włoski należy do języków romańskich, podobnie jak język hiszpański, portugalski czy francuski. Wszystkie te języki są ze sobą znacznie powiązane, zarówno jeśli chodzi o leksykę jak i gramatykę. Oznacza to, że jeśli nauczysz się języka włoskiego, to nauka kolejnego języka romańskiego będzie dla Ciebie jak bułka z masłem.

Znaczenie języka włoskiego na świecie.

Na początek dobrze wspomnieć przede wszystkim o tym, że język włoski jest silnie zróżnicowany dialektalnie i praktycznie każda z części Włoch wyróżnia się innym akcentem oraz leksyką.

 

Różnice te widoczne były w szczególności w przeszłości, kiedy Włochy były zdecydowanie bardziej podzielone. Współczesna forma standardowa języka włoskiego oparta jest na dialekcie toskańskim. Język włoski został znormalizowany na przełomie XIII i XIV wieku między innymi przez Dantego Alighieri i wielu współczesnych mu twórców, takich jak Francesco Petrarca i Giovanni Boccaccio.

 

Pomimo powszechnego przekonania, język włoski nie używamy jest wyłącznie we Włoszech, ale również w innych krajach, które są równie piękne i często odwiedzane. Kraje te to:

 • San Marino, 
 • Watykan, 
 • Szwajcaria, 
 • Istria (należąca do Chorwacji i Słowenii)

W pewnym stopniu włoski używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce i Lazurowym Wybrzeżu) oraz na Malcie, która znajduje się w niedalekiej odległości od Sycylii.

 

Co więcej, w związku z ogromną diasporą włoską, rodzimych użytkowników tego języka spotkasz w prawie wszystkich krajach rozwiniętych w szczególności w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Kanadzie, Brazylii, Argentynie, Hiszpanii czy Urugwaju. 

Jak nauczyć się języka włoskiego w Gdańsku?

W Gdańsku oraz Trójmieście jest tyle opcji nauki języka włoskiego, że nie sposób wybrać! Który z nich będzie najskuteczniejszy? Który najbardziej wygodny do Twojego harmonogramu oraz stylu życia? Czy może zdecydować się na zajęcia w szkole językowej? Czy może kurs na uniwersytecie lub zmagania się z tym językiem na własną rękę?

 

Otóż sposób, który niesie za sobą same korzyści i z pewnością pozwoli Ci na osiąganie szybkich i widocznych postępów to zajęcia prywatne z jednym z korepetytorów z Superprof!

 

Nie okłamujmy się, zarówno w przypadku zajęć na uczelni jak i kursów językowych, musimy dopasować się do z góry narzuconych godzin, natomiast nauka na własną rękę często nie jest tak skuteczna i przysparza tylko o ból głowy. Lekcje zawsze są spersonalizowane od początku do końca zgodnie z Twoimi potrzebami, możliwościami i celami.

 

Niezależnie od tego czy chcesz poprawić Twoją znajomość języka włoskiego po to żeby wyjechać na wakacje do Włoch, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku włoskim, poczytać w oryginale książki Dantego czy po prostu nauczyć się go żeby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, Twój korepetytor wykaże się na medal dopasowując do Ciebie materiał, który będziecie przerabiać.

 

Co więcej, to Ty uzgadniasz z Twoim korepetytorem godzinę oraz miejsce zajęć. Może on się zatem perfekcyjnie dopasować do Twojego stylu życia!

 

Wejdź na naszą stronę i sprawdź katalog dostępnych w Gdańsku korepetytorów. Na każdym profilu znajdują się informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy: cena za godzinę, dostępność czasowa, typ zajęć, doświadczenie na platformie, kwalifikacje, opinie innych studentów i wiele innych.

 

Cena za godzinę nauki języka włoskiego w Gdańsku waha się od 30 PLN do 50 PLN. Większość korepetytorów oferuje pierwszą lekcję za darmo! Oznacza to, że masz 100% pewności, że wybierzesz dla siebie perfekcyjnego korepetytora. Nie czekaj dłużej i rozpocznij naukę języka Dantego już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

💸 Jaka jest cena za godzinę korepetycji języka włoskiego, w mieście: Gdańsk i na przedmieściach?

W mieście: Gdańsk, średnia cena za indywidualną lekcję języka włoskiego to 43 zł.

 

Ceny za korepetycje z języka włoskiego zależą od paru elementów:

 

 • Doświadczenia Twojego korepetytora;
 • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (przez kamerę internetową czy w dowolnej wybranej lokalizacji),
 • Ilość i długość trwania indywidualnych korepetycji,
 • Przeznaczenie Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych korepetytorów oferuje pierwszą darmową lekcję z języka włoskiego.

 

Sprawdź stawki naszych prywatnych nauczycieli języka włoskiego już dziś!

🖍 Jaka jest średnia rekomendacji, przypisana przez uczniów nauczycielom Superprof języka włoskiego w mieście: Gdańsk oraz niedaleko?

Na stronie Superprof znajdziesz bogatą ofertę zajęć języka włoskiego, niezależnie od Twojego poziomu i miejsca zamieszkania.

 

Poza tym, wszyscy nasi nauczyciele otrzymują opinie od swoich uczniów. W sumie jest to ewaluacji,  przyznanych przez użytkowników Superprof, a średnia ogólna wynosi /5.0.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy masz pytanie związane z korepetycjami. Skontaktuj się z nami za pomocą e-mail.

 

Odkryj najczęściej zadawane pytania przez uczniów i nauczycieli.

👨‍💻 Czy jest możliwe branie korepetycji z języka włoskiego online?

Większość naszych prywatnych nauczycieli języka włoskiego, także proponuje lekcje na odległość. Ponadto, te pomocne dodatkowe lekcje, pozwalają na większą elastyczność w organizacji.

 

Lekcje indywidualne online zapewnią Ci świetną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🎯 Dlaczego by nie rozpocząć brać korepetycji z języka włoskiego w mieście: Gdańsk?

🥇 Nauka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości pracy, dzięki ekonomicznemu i kulturowemu wpływowi Włoch na Europę i świat.

 

Włoski jest jednym z głównych języków Unii Europejskiej, a Włochy są trzecią najpotężniejszą gospodarką w strefie euro. Ucz się języka włoskiego, a rozszerzy on Twoje możliwości zatrudnienia oraz otworzy Ci drzwi dla międzynarodowych firm na całym świecie. Ponadto, dzięki znacznemu podobieństwu do innych języków romańskich, może w dużym stopniu ułatwić naukę kolejnych języków z tej samej rodziny. Coraz więcej firm międzynarodowych poszukuje tłumaczy, copywriterów lub tłumaczy ustnych języka włoskiego, więc teraz jest najkorzystniejszy moment, aby skorzystać z tej przewagi.

 

😍  Zagłęb się w język bogaty w kulturę

 

Kiedy mówimy o Włoszech, nie możemy zapominać o wielkim znaczeniu tego narodu zarówno w historii świata, jak i w sztuce. Znając język włoski, możemy posługiwać się tym samym językiem, w którym rozmawiały takie postacie jak Leonardo Da Vinci, Dante czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki po dziś dzień. Co więcej, dzięki opanowaniu języka włoskiego, będziemy mogli odkryć wiele powiązań pochodzących z łaciny, czyli mowy cesarzy rzymskich, która dała początek językom romańskim.

 

🥂 Odkryj nowy harmonijny język harmonii, który łączy ludzi i miejsca

 

Możliwości, jakie otwiera nam włoski są niesamowite w obecnych czasach. Jego harmonijny i radosny ton jest łatwy do identyfikacji oraz jest naprawdę popularny w każdym zakątku świata. Aby wykorzystać języka włoskiego walory, nie ma nic lepszego niż zwiedzanie samych Włoch i poznanie ich zabytków, tradycji i gastronomii z pierwszej ręki . Ponadto, rozmawiając z włochami, będziesz mógł nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są jeszcze wystarczające, to wiedz że nauka dodatkowego języka poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa bardzo pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoje pierwsze indywidualne zajęcia już teraz!

 

👩 Ilu prywatnych korepetytorów języka włoskiego jest obecnie dostępnych w mieście: Gdańsk i niedaleko?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z danego przedmiotu czy poprawić oceny, 3 korepetytorów jest dostępnych w mieście: Gdańsk, aby uczyć Cię zarówno osobiście lub przez kamerę internetową.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z każdego przedmiotu, a także uczyć się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą stronę i rozpocznij prywatne lekcje już teraz.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Gdańsk, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki lekcjom osobistym lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Prywatni nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Superprof czeka na Ciebie!