Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Łódź

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 1 opinii.

54 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 54 zł

7 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 7 h.

Nauka z przedmiotu Włoski nigdy nie była
tak prosta w mieście Łódź

2. Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Łódź

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💶 Ile wynosi cena za godzinę indywidualnych zajęć języka włoskiego, w mieście: Łódź i niedaleko?

W mieście: Łódź, średnia cena za godzinę lekcji z języka włoskiego to 54 zł.

 

Koszt indywidualnych zajęć z języka włoskiego zależy od kilku czynników:

 

 • Doświadczenia Twojego prywatnego korepetytora;
 • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w domu ucznia),
 • Ilość i długość trwania indywidualnych lekcji,
 • Cel Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych korepetytorów oferuje pierwszą darmową lekcję.

 

Przejrzyj ceny naszych prywatnych nauczycieli języka włoskiego już dzisiaj!

🖍Jaka jest średnia ocena, przypisana przez użytkowników dla prywatnych korepetytorów języka włoskiego w mieście: Łódź i w pobliżu?

Na stronie Superprof znajdziesz różnorodne oferty lekcji języka włoskiego, niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania i miasta w którym mieszkasz.

 

Użytkownicy przypisali średnią ocenę: 5.0 na 5.0 wszystkim korepetytorom języka włoskiego w mieście Łódź i w okolicy.

 

W Superprof nasz zespół jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci zawsze kiedy napotkasz problem związany z korepetycjami. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na stronie.

 

Odkryj sekcję FAQ.

💻 Jak możesz brać korepetycje prywatne języka włoskiego online?

Większość naszych nauczycieli Superprof języka włoskiego, również proponuje lekcje na odległość. Ponadto, te praktyczne indywidualne lekcje dodatkowe, są bardziej elastyczne w organizacji.

 

Prywatne zajęcia online zapewnią Ci świetną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania nowoczesnych technologii.

🎓 Jak nauczyciel języka włoskiego, może wesprzeć Cię w nauce?

🥇 Nauka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości zatrudnienia, dzięki ekonomicznemu i kulturowemu wpływowi Włoch na Europę i świat.

 

Będąc jednym z najpopularniejszych języków w Europe, biegłość języka włoskiego zwiększy Twoje perspektywy zatrudnienia, otwierając Ci drzwi dla międzynarodowych pracodawców na całym świecie. Co więcej, ten język romański jest bardzo modny nie tylko w Europie, ale także w pozostałej części świata. Coraz łatwiej jest znaleźć przedsiębiorstwa, które potrzebują usług świadczonych przez tłumaczy, specjalistów czy copywriterów ze znajomością języka włoskiego.

 

😍  Zagłęb się w język z tysiącletnią tradycją

 

Odkąd powstawał język włoski i inne języki romańskie, ich bogactwo leksykalne i kulturowe cały czas rosło. Co więcej jest językiem ojczystym takich postaci jak Donatello, Leonardo Da Vinci, Caravaggio czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki po dziś dzień.

 


🥂 Harmonijny i muzyczny język, który pomoże Ci poszerzać twoje horyzonty

 

Włoski jest sławny ze względu na jego melodyjny i rytmiczny ton, i dzięki czemu jest bardzo popularny w każdym zakątku świata. Do tego musimy dodać fakt, że Włochy są krajem, który ma dużo wspaniałych rzeczy do zaoferowania, a w tym kontekście tylko osoby, które znają włoski będą mogły zanurzyć się całkowicie w lokalnej kulturze. Możliwość podróżowania z północy na południe, degustacja pysznych regionalnych win czy dań stanie się o wiele bardziej interesująca,  ze znajomością języka włoskiego.

. Ponadto, rozmawiając z włochami, możesz nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są nadal wystarczające, to wiedz że nauka nowego języka obcego poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa naprawdę pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoje pierwsze korepetycje już teraz!

 

👩‍🏫 Jaka jest w tym momencie dostępność, prywatnych nauczycieli uczących języka włoskiego w mieście: Łódź i w pobliżu?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z danego przedmiotu czy poprawić oceny, 5 nauczycieli jest dostępnych w mieście: Łódź, aby uczyć zarówno w domu lub na odległość.

 

Aby rozpocząć edukację i poprawić swoje umiejętności z każdego przedmiotu, na na naszej platformie dostępnych jest wielu nauczycieli, którzy dostosują się do Ciebie, dzięki czemu możesz uczyć się elastycznie i bez nacisku.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Łódź, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki korepetycjom osobistym lub przez kamerę internetową nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Nauczyciele na naszej platformie spersonalizują Twoje zajęcia, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najkorzystniej dopasowany do Ciebie rytm nauki.

 

Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Włoski w mieście Łódź?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Włoski w mieście Łódź

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Nauka języka włoskiego Łódź, z prywatnym nauczycielem

Kursy języka włoskiego w Łodzi.

"Roma non fu fatta in un giorno."

 

Tak jak Rzym nie został zbudowany w jeden dzień, tak samo nauka włoskiego będzie wymagała odrobiny pracy i praktyki. Rozpoczęcie nauki nowego języka jest zarówno ekscytujące jak i przerażające, ponieważ trzeba zacząć wszystko od początku. Można czuć się trochę zagubionym, nawet bezradnym, ale to uczucie szybko znika w miarę jak buduje się coś ekscytującego i nowego. I możesz być pewny, że słownictwo włoskie jest jednym z łatwiejszych do nauczenia się, z powodu swojej dźwięczności oraz szerokiego zastosowania. Tak naprawdę wiele słów już znasz, a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy!

 

Ale mimo to, wzięcie udziału w zajęciach z języka włoskiego jest nadal dobrym pomysłem. Masz szczęścia, że w tętniącym życiem mieście wokół Ciebie jest mnóstwo możliwości do nauki tego języka! Od zajęć dla początkujących po zaawansowane, zajęcia grupowe czy indywidualne - każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziesz tu również zajęcia kulturalne, spotkania przy kawie, pokazy filmów, zajęcia z gotowania, dyskusje, seminaria i inne aktywności związane z Włochami! Łódź jest idealnym miastem do nauki piękna języka miłości.

Znaczenie języka włoskiego na świecie

Pomimo powszechnego wierzenia, język włoski nie jest używany tylko we Włoszech, ale również jest językiem oficjalnym w krajach takich jak: San Marino, Watykan, Szwajcaria oraz na Istrii, należącej do Chorwacji i Słowenii. W pewnym stopniu używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce oraz Lazurowym Wybrzeżu) oraz na Malcie. Wliczając w to ogromną diasporę Włoch, możesz być pewny, że będziesz miał szansę wykazać się znajomością tego pięknego języka praktycznie w każdym miejscu na świecie!

 

Jako ciekawostkę wspomnijmy sobie, że wiele słów w języku włoskim jest bliskich językowi polskiemu, dzięki międzynarodowemu znaczeniu języka włoskiego w dziedzinie kultury, sztuki oraz kuchni! Są to tak zwane italianizmy, czyli słowa zapożyczone z języka włoskiego i wprowadzone do języka polskiego. Okazuje się że, większość słów z tej właśnie dziedziny jesteśmy w stanie zrozumieć, bez potrzeby sprawdzania ich w słowniku. Dla przykładu są to słowa takie jak: a capella, banco, il capo, violoncello, pianoforte, palazzo, soffitto, ristorante, pomodoro, spinaci, teatro, musica, caricature, soprano, paparazzi i wiele innych!

Gdzie uczyć się języka włoskiego w Łodzi?

Istnieje wiele sposobów na naukę języka obcego, w tym wypadku języka włoskiego. Metoda, która jako pierwsza przychodzi nam do głowy to kursy oferowane przez szkoły językowe.

 

Masz szczęście, ponieważ w samej Łodzi istnieje kilkanaście szkół językowych oferujących zajęcia z języka włoskiego! Taki kurs zazwyczaj polega na otrzymywaniu około 2-3 godzin zajęć tygodniowo przez okres 10 miesięcy. Czasami są to zajęcia poranne, czasami popołudniowe, jednak najczęściej są to zajęcia wieczorne. Zazwyczaj w takim kursie uczestniczy kilka osób, na przykład 6-8, w tak zwanych zredukowanych grupach. Cena takiego kursu waha się od 180 PLN do 300 PLN miesięcznie. Do grupy trzeba zazwyczaj dołączyć od września/ października i kontynuować do czerwca. Oczywiście zarówno oferta jak i cena, liczba godzin oraz liczba osób w grupie różni się w zależności od szkoły lub centrum językowego. Często oferują one również zajęcia wakacyjne, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

Centrum językowe, które najbardziej zwróciło naszą uwagę to Centrum Języków Romańskich. Nie tylko uczą oni języków romańskich na wszystkich poziomach oraz przygotowują do wielu oficjalnych egzaminów, ale również jako pierwsi wprowadzili oni metodę nauki jednego z języków romańskich za pomocą innego! To znaczy, że teraz możesz uczyć się języka włoskiego po hiszpańsku czy francusku lub odwrotnie! Czy nie wydaje się, że jest to interesujący pomysł? 

 

Natomiast jeśli nie interesują Cię kursy językowe i chciałbyś związać się profesjonalnie z tym językiem, zawsze możesz zacząć uczyć się włoskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Studia na kierunku filologia włoska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności oraz ścieżki kształcenia. Ukończenie studiów gwarantuje zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

A dlaczego nie brać prywatnych korepetycji z języka włoskiego?

Jak sam widzisz, ofert nie brak przez co masz wiele opcji w momencie wybierania najlepszej dla Ciebie metody. Pomimo bogatej oferty szkół językowych oraz uczelni, my zawsze polecamy zajęcia prywatne. Uważamy, że w czasach gdy mamy tyle na głowie, czasem ciężko dopasować się do godzin prowadzenia kursów przez co niestety tracimy wiele opłaconych z góry lekcji. Dodatkowym minusem jest fakt, że zawsze są to zajęcia w grupach, nawet jeśli są one dość małe. To oznacza, że nauczyciel nie będzie w stanie skoncentrować się w stu procentach na Tobie ani na Twoich potrzebach. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie są przekonane do tego typu kursów ze względu na powyższe powody, w takim razie mamy dla Ciebie rozwiązanie!

 

Prywatne korepetycje z języka włoskiego są dokładnie tym czego szukasz! Pomimo faktu, że sama nazwa ma często dość luksusowy wydźwięk gwarantujemy Ci, że dzięki stronie Superprof takie zajęcia są dostępne dla każdego! Superprof to platforma, która ma na celu łączenie ze sobą osoby, które chcą uczyć się jakiegoś przedmiotu lub języka obcego, oraz doświadczonych nauczycieli, studentów jak i osoby dwujęzyczne od urodzenia, które chcą się swoją wiedzą podzielić. Nauka płynnego mówienia po włosku nigdy nie była tak łatwa! Twój nauczyciel będzie podczas zajęć całkowicie dla Ciebie! Twój kurs jest spersonalizowany od początku do końca zgodnie z Twoimi potrzebami, możliwościami i celami. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić Twoją znajomość języka włoskiego, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku włoskim, czy po prostu zrobić sobie odświeżający kurs na przyszły wyjazd do Włoch, wszystko jest możliwe, to Ty decydujesz!

 


Zapoznaj się z profilami naszych korepetytorów w katalogu Superprof. Każdy profil udostępnia Ci niezbędne informacje dotyczące różnych kwestii związanych z danym korepetytorem. Poniżej podajemy Ci kilka kryteriów, które pomogą Ci w wyborze najlepszego dla Ciebie nauczyciela:

 • Stawka godzinowa
 • Doświadczenie i kwalifikacje nauczyciela
 • Pochodzenie geograficzne nauczyciela: ojczysty, polski, polsko-włoski
 • Poziom wykształcenia
 • Treść kursu: konwersacje, gramatyka, lekcje i ćwiczenia, zajęcia wyrównawcze, kursy odświeżające, przygotowanie do egzaminów, itp.
 • Lokalizacja nauczyciela w mieście
 • Opinie byłych uczniów

Najważniejsze jest by wybrać tego korepetytora, który najbardziej dopasuje się do Twoich potrzeb i sprawi, że nauka języka włoskiego zamieni się w świetną przygodę! 

 

Warto wspomnieć, że w Łodzi ceny zajęć prywatnych za godzinę wahają się od 30 PLN do 50 PLN. Sam widzisz, że jest to niewiele za umiejętności, które otrzymasz w zamian!'

Czy język włoski jest łatwy do nauczenia?

Odpowiedź brzmi pozytywnie! Ale oczywiście, w dużym stopniu zależy to od umiejętności oraz okoliczności osoby uczącej się. Dla przykładu, ze względu na fakt, że jest to język z grupy romańskiej, zdecydowanie łatwiej będzie się go nauczyć osobie, która już w pewnym stopniu posługuje się językiem hiszpańskim, francuskim, portugalskim lub rumuńskim. Jeśli jednak nie jesteś jedną z tych osób, to i tak nie masz powodów do zmartwień. Szczególnie jeśli będziesz otrzymywał pomoc od jednego z naszych korepetytorów z Superprof, który nauczy się wszystkich tajników tego języka oraz pokaże Ci metody na szybką naukę! Pamiętajmy, że nawet najbardziej skomplikowane struktury lingwistyczne są łatwe do opanowania jeśli są wytłumaczone w prosty oraz logiczny sposób. A kiedy tylko poznasz sekrety na skuteczną naukę oraz zaczniesz płynnie posługiwać się językiem włoskim, potem nauka hiszpańskiego, portugalskiego czy francuskiego będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsza!

 

 

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że alfabet języka włoskiego nie różni się od naszego alfabetu, jako że oba pochodzą od łaciny! Czy jesteś gotowy na więcej? Proszę bardzo! Otóż w języku polskim mamy praktycznie te same głoski co w języku włoskim? Oznacza to, że nauka fonetyki tego języka będzie o wiele łatwiejsza! A to już sporo na dobry początek! Nie ma na co czekać! Sprawdź naszą stronę Superprof i sam przekonaj się, że jest to najlepsza metoda na naukę języka włoskiego!

Czego chcesz się nauczyć?