Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli w mieście: Warszawa

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 10 opinii.

59 zł/h

Najlepsze ceny: 95% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 59 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Włoski nigdy nie była
tak prosta w mieście Warszawa

2. Organizuj swoje lekcje 📅 włoski Warszawa

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest cena za godzinę lekcji języka włoskiego, w mieście: Warszawa i w okolicach?

W mieście: Warszawa, średnia stawka za prywatne lekcje języka włoskiego to 59 zł.

 

Stawki nauczycieli języka włoskiego zależą od paru czynników:

 

  • Doświadczenia Twojego prywatnego korepetytora;
  • Miejsca gdzie odbędą się lekcje (online czy w dowolnej wybranej lokalizacji),
  • Ilość i długość trwania lekcji,
  • Cel Twoich lekcji (uczysz się języka włoskiego dla siebie czy np. przygotowujesz się do ważnego egzaminu?)

 

Blisko 97% naszych nauczycieli oferuje pierwszą darmową lekcję z języka włoskiego.

 

Przejrzyj stawki naszych prywatnych korepetytorów języka włoskiego już dzisiaj!

🌟Jaka jest średnia punktacja, przypisana przez uczniów dla prywatnych korepetytorów języka włoskiego w mieście: Warszawa i niedaleko?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych lekcjami języka włoskiego, ze względu na wysokie znaczenie znajomości języków, zarówno w szkole jak i w codziennym życiu. Dlatego w Superprof posiadamy różnorodne oferty kursów języka włoskiego w mieście: Warszawa i w okolicy.

 

Użytkownicy przyznali średnią ocenę: 5.0/5.0 wszystkim prywatnym korepetytorom języka włoskiego w mieście Warszawa i niedaleko.

 

W Superprof nasz zespół obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci kiedy napotkasz problem związany z korepetycjami. Skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie.

 

Dowiedz się wszystkiego w sekcji najczęściej zadawanych pytań

👩‍💻 Jak możesz uczyć się języka włoskiego indywidualnie z nauczycielem przez kamerę internetową?

Zdecydowana większość prywatnych nauczycieli Superprof, oferuje zarówno lekcje z języka włoskiego prowadzone osobiście, jak i online. Dodatkowo, te pomocne lekcje, pozwalają na większą elastyczność nauki.

 

Lekcje indywidualne online zapewnią Ci idealną okazję do zwiększenia swojego poziomu zaawansowania, optymalizacji czasu i wykorzystania aktualnych technologii.

📚 Dlaczego by nie zacząć brać lekcji języka włoskiego w mieście: Warszawa?

🥇 Nauka włoskiego pozwoli Ci poszerzać twoje możliwości kariery, dzięki ekonomicznemu i kulturowemu wpływowi Włoch na Europę i świat.

 

Włoski jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej, a Włochy są trzecią najpotężniejszą gospodarką w strefie euro. Ucz się języka włoskiego, a rozszerzy on Twoje możliwości kariery zawodowej oraz otworzy Ci drzwi dla międzynarodowych pracodawców na całym świecie. Ponadto, dzięki dużemu podobieństwu do innych języków romańskich, może w dużym stopniu ułatwić naukę kolejnych języków z tej samej rodziny. Coraz więcej firm międzynarodowych potrzebuje tłumaczy, copywriterów lub tłumaczy ustnych języka włoskiego, więc teraz jest najkorzystniejszy czas, aby skorzystać z tej możliwości.

 

😍  Język, który posiada wielkie dziedzictwo artystyczne, kulturowe i historyczne.

 

Odkąd narodził się język włoski i inne języki romańskie, ich różnorodność leksykalna i kulturowa cały czas rosła. Dodatkowo jest językiem ojczystym takich postaci jak Donatello, Leonardo Da Vinci, Caravaggio czy Michelangelo, a ekspresja tego języka pozostaje niezmieniona w świecie sztuki do dziś.

 

🥂 Odkryj nowy harmonijny język harmonii, który łączy ludzi i miejsca

 

w pobliżu. Ponadto, rozmawiając z włochami, możesz nawiązać wiele kontaktów i przyjaźni, gdziekolwiek jesteś.

 

Nadal nie zdecydowałeś? Jeśli te powody nie są nadal wystarczające, to wiedz że nauka nowego języka obcego poprawi twoje umiejętności rozumienia oraz uwagi. Nauka języków obcych wpływa naprawdę pozytywnie na pracę Twojego mózgu a także kreatywność.

 

Zarezerwuj swoją pierwszą indywidualną lekcję na Superprof już dziś!

 

🙋‍♀️ Ilu prywatnych korepetytorów języka włoskiego jest dostępnych w mieście: Warszawa, by udzielić Ci korepetycji?

Jeśli chcesz nauczyć się, rozwijać swoje umiejętności z danego przedmiotu czy poprawić oceny, 57 korepetytorów jest dostępnych w mieście: Warszawa, aby uczyć zarówno osobiście lub na odległość.

 

Z nami możesz zrealizować swój cel nauki i doskonalenia swoich umiejętności z każdego przedmiotu, a także uczyć się całkowicie we własnym tempie. Wejdź na naszą platformę i zacznij lekcje już dziś.

 

Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum miasta: Warszawa, czy w pobliżu, zawsze możesz znaleźć sposób na naukę, który będzie dla Ciebie najbardziej dopasowany. Dzięki zajęciom osobistym lub na odległość nasi nauczyciele będą mogli dostosować się tak, aby Twoje lekcje prywatne były prowadzone w najlepszych warunkach.

 

Korepetytorzy na naszej platformie spersonalizują Twoje lekcje, tak abyś czuł(a) się najbardziej komfortowo, a także zaproponują Ci, jak najlepiej dopasowany do Ciebie rytm pracy.

 

Zarezerwuj pierwsze zajęcia już teraz!

Chęć zgłębiania wiedzy z Włoski w mieście Warszawa?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Włoski w mieście Warszawa

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Korepetycje włoski warszawa z prywatnym nauczycielem, który pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę

Naucz się mówić po włosku w Warszawie

"Człowiek, który nie lubi Włoch, zawsze jest mniej więcej barbarzyńcą." (Félicien Marceau).
Chcesz nauczyć się włoskiego? Wspaniale! Włochy to piękny kraj, bogaty kulturowo i gastronomicznie. Aby mówić po włosku lub jakimkolwiek innym żywym języku obcym, najlepiej jest zanurzyć się w kulturze tego kraju i, jeśli możliwe, bezpośrednio w samym kraju! Ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście jednak, w Warszawie nie brakuje kursów języka włoskiego, które pomogą Ci w realizacji tego marzenia!

Jakie są powody by uczyć się języka Włoskiego? 

Powodów na naukę tak pięknego języka zapewne nie brakuje. Dla wielu jest to czysta pasja kulturą oraz językiem włoskim oraz możliwość czytania niesamowicie ważnych dzieł autorów takich jak: D. Alighieri, I. Calvino, D. Buzzati czy N. Machiavelli w ich ojczystym języku. Inni z kolei chcą uciec od swojej pochmurnej codzienności i marzą o tak zwanym Bel Paese, jego wspaniałych krajobrazach, rajskich plażach, wyspach, polach lawendy czy winnicach w słonecznej Toskanii. Niektórzy są w związkach partnerskich przez co starają się opanować język Dantego lub planują wizytę czy przeprowadzkę do przepięknych Włoch.

 

 

Są też tacy, którzy uczą się języka włoskiego w celach zawodowych, ponieważ pragną pracować we włoskiej lub włoskojęzycznej firmie, których nie brakuje w Warszawie! Nie ważne jaki jest Twój powód by uczyć się języka włoskiego, z pewnością jest on wystarczająco dobry by rozpocząć naukę! Przy odrobinie ciężkiej pracy i wytrwałości nauka języka obcego do poziomu zaawansowanego oraz płynnego jest możliwa! Wszystko zależy od Ciebie!

Wpływ Włoch na Warszawę oraz Polskę na przestrzeni lat

Zapewne wydawałoby się, że największy wpływ Włochów na Polskę ma miejsce zaledwie od ostatnich kilkunastu lat, odkąd migracja między tymi dwoma krajami została znacznie ułatwiona. Okazuje się jednak, że wpływ języka włoskiego zarówno na Polskę jak i na Warszawę miał miejsce dużo wcześniej, bo już w Renesansie. Otóż w 1518 roku, król Polski Zygmunt I Stary postanowił wziąć sobie za żonę członkini potężnego rodu włoskiego, Bonę Sforza. To ona po przyjeździe do Polski zaczęła stopniowo wprowadzać swoją kulturę również na naszych ziemiach. Najprawdopodobniej wpływ, który najbardziej kojarzy nam się z królową Boną, to tak zwana ‘’włoszczyzna’’ czyli bukiet warzyw, wprowadzonych przez nią na polskie stoły. Królowa je wręcz uwielbiała i nie mogła się bez nich obejść. Do tych warzyw zaliczamy między innymi brokuły, pomidory, kalafior, szpinak, karczochy, kapustę, marchew czy sałatę. Do importowanych przez Bonę produktów możemy również zaliczyć przyprawy korzenne oraz wino!

 


Jednak na tym nie kończy się wpływ renesansowych Włoch na nasz kraj. Otóż, jak można sobie wyobrazić, za królową, podążyło wielu włoskich artystów i architektów, którzy stopniowo zaczęli tworzyć piękne dzieła na terenach Polski. Dla przykładu w Warszawie, znany malarz wenecki Bernardo Bellotto stworzył 26 panoram, które później zostały użyte do odbudowy stolicy po jej zniszczeniu podczas drugiej wojny światowej. Z kolei włoski architekt, Antonio Corazzi, zaprojektował kilka warszawskich budynków, między innymi Pałac Staszica oraz Teatr Wielki.

 


W XIX wieku, podczas okresu napoleońskiego, wielu polskich żołnierzy, oficerów oraz ochotników wyemigrowało do Włoch, gdzie zostały utworzone Legiony Polskie. Polskimi dowódcami byli między innymi Jan Henryk Dąbrowski oraz Józef Wybicki. To właśnie wtedy powstał aktualny hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego, który został stworzony przez Józefa Wybickiego. Zawiera w sobie słowa obiecujące powrót polskiej armii z Włoch do Polski.
Kolejno w XX wieku, w 1918 roku to właśnie Włochy były pierwszym krajem, który uznał niepodległość Polski po czasie okupacji. I pomimo, że w czasie II Wojny Światowej Polska i Włochy stały po przeciwnych stronach, nie było między nimi oficjalnego stanu wojny.

Znaczenie języka włoskiego na świecie

Język włoski od lat miał ogromny wpływ na świat sztuki, przez co wiele słów brzmi podobnie w różnych językach, w tym w języku polskim. Jeśli chodzi natomiast o sam kraj, to jest to niezaprzeczalne, że miał on ogromny wpływ na Europę oraz na świat. Do dziś to właśnie Włochy uważane są za kolebkę europejskiej cywilizacji, a temat Starożytnych Rzymian jest nadal obligatoryjnie nauczany na zajęciach z historii.

 


Język włoski jest silnie zróżnicowany dialektalnie, a jego współczesna forma standardowa oparta jest na dialekcie toskańskim (lub florenckim), znormalizowanym na przełomie XIII i XIV wieku między innymi przez Dantego Alighieri i wielu współczesnych mu twórców, takich jak Francesco Petrarca i Giovanni Boccaccio.

 


Obecnie język Dantego jest językiem oficjalnym nie tylko we Włoszech, ale również w krajach takich jak: San Marino, Watykan, Szwajcaria oraz na Istrii, należącej do Chorwacji i Słowenii. W pewnym stopniu używany jest również we Francji (zwłaszcza na Korsyce oraz Lazurowym Wybrzeżu) oraz na Malcie. Używa się go również w byłych koloniach włoskich to znaczy w Albanii, Etiopii, Libii oraz Somalii, ale także w skupiskach emigracji włoskiej w Argentynie, Tunezji, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Chcesz więcej informacji? Proszę bardzo! Język włoski częściowo lub regionalnie funkcjonuje także w krajach, gdzie jest pozbawiony statusu oficjalnego, a gdzie diaspora włoska jest ogromna przez co utworzone są włoskojęzyczne społeczności. Są to m.in.: Brazylia, Meksyk, Argentyna, Wielka Brytania, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Francja, Wenezuela, Urugwaj, Kanada, Australia, Niemcy, Belgia, Chile czy Paragwaj.

Gdzie uczyć się języka włoskiego w Warszawie? 

Warszawa wita tysiące turystów z Włoch rocznie, którzy pragną poznać tak bogatą historię tego miasta. Wielu z nich zakochuje się w stolicy Polski i postanawia pozostać w niej na zawsze osiadając się oraz zakładając rodziny. Szacuje się, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad pięć tysięcy Włochów, z czego aż 2000 z nich mieszka właśnie w Warszawie! Do tego dolicza się drugie tyle osób, które nie są zarejestrowane! Oznacza to, że sytuacji do wykazania się swoimi umiejętnościami językowymi jest wiele!

 


Jeśli mieszkasz lub planujesz mieszkać w Warszawie, masz prawdziwe szczęście, bo oprócz licznych restauracji, kawiarni, lodziarni itp. prowadzonych przez rodzimych Włochów, jest także wiele możliwości zajęć z języka włoskiego.

 


Pierwszą oraz najbardziej popularną opcją są szkoły językowe, których w Warszawie nie brakuje! W samym centrum Warszawy jest ich kilkanaście! Kursy w takich szkołach zazwyczaj polegają na otrzymywaniu około 2-3 godzin zajęć tygodniowo przez okres 10 miesięcy. Są to zajęcia poranne, popołudniowe, jednak najczęściej wieczorne. Zazwyczaj tego typu kursy prowadzone są w tak zwanych redukowanych grupach, w których liczba osób może się wahać od pięciu do dziesięciu. Do grupy trzeba zazwyczaj dołączyć od września lub października i kontynuować do czerwca, kiedy to zaczyna się przerwa wakacyjna. Oczywiście zarówno cena, liczba godzin oraz liczba osób w grupie różni się w zależności od szkoły lub centrum językowego. Często oferują one również zajęcia wakacyjne, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 


Kolejną opcją są centra specjalizujące się wyłącznie w języku oraz kulturze Włoch. Takim przykładem byłby Istituto Italiano di Cultura in Varsovia, którego zadaniem jest upowszechnianie języka włoskiego, kultury oraz historii Il Bel Paese. Jest to odpowiednik hiszpańskiego Instituto Cervantes, francuskiego Alliance Française czy niemieckiego Goethe-Institut. Jest to organizacja non-profit utworzona przez rząd włoski, która oprócz zajęć z języka włoskiego również organizuje różnego typu wydarzenia kulturalne.

 


Innym oczywistym wyborem, gdy myślisz nie tylko o nauce języka włoskiego, ale również o powiązaniu Twojej przyszłej kariery z tym językiem jest Uniwersytet Warszawski. Studia na kierunku filologia włoska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności oraz ścieżki kształcenia. Ukończenie studiów gwarantuje zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

A co powiesz o korepetycjach z języka włoskiego?

W Warszawie jest tyle opcji nauki języka włoskiego, że można dostać od tego bólu głowy! Który sposób wybrać? Który z nich będzie najskuteczniejszy i przyniesie szybkie postępy? Jeśli nadal nie jesteś pewien, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Są to zajęcia prywatne z jednym z korepetytorów z Superprof! Zarówno w przypadku zajęć na uczelni jak i kursów językowych, musimy dopasować się do godzin narzuconych przez instytut. Dodatkowym minusem jest fakt, że zawsze są to zajęcia w grupach, nawet jeśli są one dość małe. Niestety oznacza to, że nauczyciel nie będzie w stanie skoncentrować się tylko na Tobie i Twoich potrzebach. Z Superprof działa to zupełnie odwrotnie! W przypadku korepetycji, kurs jest spersonalizowany od początku do końca zgodnie z Twoimi potrzebami, możliwościami i celami.

 

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić Twoją znajomość języka włoskiego, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku włoskim, czy po prostu zrobić sobie odświeżający kurs na przyszły wyjazd do Włoch. Dodatkowo, to Ty uzgadniasz z Twoim korepetytorem godzinę oraz miejsce zajęć. Może on się zatem perfekcyjnie dopasować do Twojego stylu życia! Na naszej stronie znajdziesz katalog z profilem każdego tutora. Na każdym profilu znajdują się wszelkie informacje na ich temat: cena, dostępność czasowa, typ zajęć, doświadczenie na platformie, kwalifikacje, opinie innych studentów i wiele innych. Większość korepetytorów oferuje pierwszą lekcję za darmo! Oznacza to, że masz 100% pewności, że wybierzesz dla siebie perfekcyjnego korepetytora, a ceny za godzinę wahają się od 30 PLN do 60 PLN. Allora andiamo!

Czego chcesz się nauczyć?