Doskonale
opinii na

Nasz wybór prywatnych nauczycieli: pilates

Zobacz więcej nauczycieli

5.0 /5

Nauczyciele z gwiazdą ze średnią oceną 5.0 gwiazd i więcej niż 2 opinii.

73 zł/h

Najlepsze ceny: 100% nauczycieli oferuje pierwszą lekcję za darmo a lekcja godzinna kosztuje średnio 73 zł

2 h

Nasi nauczyciele odpowiadają średnio 2 h.

Nauka z przedmiotu Pilates nigdy nie była
tak prosta

2. Organizuj swoje lekcje 📅 Pilates

Kontaktuj się ze swoim nauczycielem, aby porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i dostępności. Zaplanuj lekcje bezpiecznie za pomocą czatu.

3. Doświadczaj nowych przygód 🎉

Niesamowita możliwość dla uczniów i studentów, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich nauczycieli, korepetytorów, trenerów czy pasjonatów. Ucz się i odkrywaj nowe pasje z profesjonalnymi nauczycielami.

Najczęściej zadawane pytania

💰 Jaka jest średnia cena lekcji z: Pilates?

Średnia cena zajęć z: Pilates wynosi: 73 zł.

Cena lekcji jest zależna od kilku czynników:

 • doświadczenie nauczyciela z: pilates
 • miejsce zajęć (online, w domu, miasto) 
 • czas trwania lekcj

97% nauczycieli, oferuje pierwszą lekcję za darmo.


Sprawdź stawki nauczyielli niedaleko Ciebie.

💡 Dlaczego warto brać prywatne lekcje z: Pilates?

Z pomocą nauczyciela z: Pilates, opanujesz ten przedmiot jeszcze efektywniej.

Nasi prywatni nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i doświdczeniem, aby pomóc Ci zgłębić dowolny materiał.

Dostępna jest usługa przesyłania wiadomości, która umożliwia kontakt z nauczycielami na naszej platformie, by omówić szczegóły lekcji.

Znajdź swojego nauczyciela juz dzisiaj.

💻 Czy nauczyciele oferują lekcje z: Pilates online?

Na Superprof, wielu naszych nauczycieli z: Pilates oferuje lekcje online

Znajdź lekcje z: lekcje pilates online.

Aby znaleźć zajęcia online, po prostu wybierz filtr kamery internetowej w wyszukiwarce, aby zobaczyć dostępnych korepetytorów oferujących lekcje online z wybranego przedmiotu.

🎓 Ilu nauczycieli z: Pilates jest dostępnych?

29  nauczycieli jest dostępnych, by udzielić lekcji z : Pilates, niedaleko Ciebie.

Możesz przeglądać różne profile nauczycieli, aby znaleźć taki, który najbardziej Ci odpowiada.

Znajdź spośród: 29 nauczycieli.

✒️ Jaka średnia ocena jest przyznawana nauczycielom z: Pilates?

Na przykładzie 2 nauczycieli, uczniowie ocenili zajęcia z nimi na: 5.0 /5.

Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, nasz zespół obsługi klienta jest do Twojej dyspozycji.

Możesz przeglądać oceny nauczycieli odwiedzając stronę recenzji..

Chcesz uczyć się z przedmiotu Pilates?

Masz do wyboru wielu utalentowanych nauczycieli z przedmiotu Pilates!

Zobacz więcej nauczycieli Do dzieła

Prywatny nauczyciel pomoże Ci poszerzać horyzonty, rozwijać wiedzę oraz umiejętności z przedmiotu: Pilates

Czym jest pilates?

Aktywność fizyczna to nieodłączny element naszego życia. Według setek badań, aby pozostać w zdrowiu i dobrej kondycji na dłużej, powinniśmy praktykować aktywności fizyczne regularnie. A wybór jest ogromny – jedni chodzą na siłownię, inni ćwiczą jogę w swoim domowym zaciszu, ktoś inny stawia na jazdę na rowerze, a jeszcze inni wybierają rolki, zumbę czy tabaty.

 

 

Aktywności jest mnóstwo, dlatego, jeśli chciałbyś znaleźć tą, która będzie dla Ciebie najlepsza, warto czytać, szukać i próbować różnych rzeczy. Jedną z ciekawych aktywności, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna jest pilates. Zapewne kojarzysz to słowo, jednak czy potrafisz powiedzieć, czym właściwie jest pilates i na czym on polega?

 

 

Poniżej kilka najważniejszych informacji o pilatesie:

 • Pilates jest formą ćwiczeń na niskim tętnie. Ich celem jest wzmocnienie mięśni przy jednoczesnej poprawie postawy,
 • Ruchy pilates zazwyczaj skupiają się na wzmacnianiu kręgosłupa oraz jego obszarów, chociaż ćwiczenia działają pozytywnie również na inne obszary ciała,
 • Pilates można wykonywać ze sprzętem lub bez niego. Ruchy są powolne oraz precyzyjne. Należy pamiętać również o kontroli oddechu. Wzmacnia i stabilizuje postawę ciała, dzięki czemu możemy lepiej się poruszać,
 • Typowy trening pilates trwa od 45 minut do godziny.

 

 

System treningowy pilates został opracowany na początku XX wieku przez Josepha Pilatesa. W samych Stanach Zjednoczonych w 2005 roku 11 milionów osób regularnie ćwiczyło pilates, a instruktorów naliczono około 14000! Pilates rozwinął się jako aktywność fizyczna mająca na celu złagodzenie złego stanu zdrowia. Poza pozytywnymi aspektami jego regularnych ćwiczeń wymienionymi powyżej, wykazano, że pomaga on także na:

 • Uśmierzenie lub wyeliminowanie bólu w dolnej części pleców,
 • Koordynowanie mięśni,
 • Zapalenie stawów.

Kto może ćwiczyć pilates?

Dużą zaletą pilatesu jest to, że można go dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, dzięki czemu może być świetnym dodatkiem do treningu aerobowego czy siłowego, nawet jeśli występują problemy zdrowotne, takie jak choroby serca czy nadciśnienie. Oczywiście w przypadku wszelkich dolegliwości, schorzeń czy chorób, najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia, że dana osoba może wykonywać taki trening.

 

 

 • Pilates wzmacnia mięśnie ud, co może pomóc w zapobieganiu zapaleniom stawów i urazom kolan. Może również pomóc w zapobieganiu większej niepełnosprawności,
 • U osób z przewlekłymi bólami kręgosłupa może on pomóc wzmocnić jego słabsze mięśnie, które mogą dany ból zwiększać,
 • Osoby w ciąży także mogą ćwiczyć pilates, ale mogą być wprowadzone pewne zmiany do standardowego treningu. Na przykład po pierwszym trymestrze ciąży nie należy ćwiczyć leżąc płasko na plecach, ponieważ zmniejsza to przepływ krwi. Istnieją jednak specjalne treningi dedykowane kobietom w ciąży.

Gdzie nauczysz się trenować pilates?

Kiedy myślimy o treningu, pierwsze, co pojawia nam się w głowie to siłownia. Owszem, na coraz większej ilości siłowni do oferty wprowadzane są różnego rodzaju zajęcia grupowe, prowadzone na przykład na salce fitness. Głównie pośród takich zajęć znajdziemy zumbę, trening na trampolinach, ćwiczenia z piłkami, jogę, tabatę, cross fit, a także pilates.

 

 

Takie zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez jednego z trenerów danej siłowni w formie grupowej według ustalonego z góry grafiku. Aby zapoznać się z ofertą siłowni w Twojej okolicy, sprawdź, czy nie zamieszczają takiego grafiku na przykład na swojej stronie internetowej.

 

 

Jeśli chodzi o częstotliwość, zaleca się minimum dwa zajęcia pilatesu w tygodniu. Dla tych, którzy nie prowadzą bardzo aktywnego stylu życia, zalecane są nawet trzy takie sesje tygodniowo, ale jak wiadomo – choćby jedna lekcja jest lepsza niż w ogóle! Każda aktywność fizyczna jest dobra i to Ty musisz znaleźć tą, która u Ciebie sprawdza się najlepiej i daje Ci satysfakcję i radość.

 

 

Pilates stał się na tyle popularny, że uczyć się go możemy nie tylko na siłowni. W całej Polsce powstają specjalne studia dedykowane wyłącznie tej formie aktywności. W takich miejscach często znaleźć możemy specjalne maszyny opracowane właśnie przez Josepha Pilatesa. Maszyny wyposażone w uchwyty, linki i sprężyny pozwalają lepiej poczuć mięśnie głębokie. Prowadzą ciało, ułatwiając ćwiczenia znane z maty lub stawiają opór, czyniąc ruch trudniejszym. Oznacza to, że ćwiczenia na maszynach dają jeszcze więcej możliwości, niż zwykły trening bez żadnego sprzętu.

 

 

Póki co studia pilates znaleźć możemy jedynie w tych większych miastach w Polsce, ale jak wiadomo, sport ten stopniowo poszerza się i rozprzestrzenia po całym kraju. Jeśli pochodzisz z Sopotu, sprawdź Karolina Libelt Pilates Studio, w Poznaniu znaleźć możesz na przykład Pilatesroom, we Wrocławiu Sofa Pilates Studio, z kolei w Lublinie będzie to studio Klasyczny Pilates. Zajęcia w takich miejscach zazwyczaj odbywają się grupowo, choć często istnieje także możliwość nauki indywidualnej. Niestety, wiele osób narzeka na zajęcia w formie grupowej, ponieważ nie lubią oni ćwiczyć w towarzystwie obcych osób. Jest to oczywiście kwestia indywidualna każdego z nas, a jak wiadomo, poczucie komfortu jest najważniejsze. Zajęcia prywatne są z kolei zazwyczaj dość sporym wydatkiem, na który nie wszyscy są w stanie sobie pozwolić.

 

 

Jeśli chciałbyś nauczyć się ćwiczeń pilates pod okiem doświadczonej osoby bez konieczności uczestnictwa w zajęciach grupowych, a przy okazji nie wydając na to fortuny, możesz wypróbować jeszcze jedną opcję – lekcje prywatne z instruktorem Superprof!

Prywatne lekcje pilates z Superprof

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia pilates prowadzone przez naszych instruktorów! Jeśli chciałbyś spróbować treningu z nauczycielami Superprof, pierwsza lekcja zawsze odbywa się za darmo! Dzięki temu bez żadnych zobowiązań możesz wypróbować takiej formy zajęć i sprawdzić, czy dobrze pracuje Ci się z wybranym przez Ciebie nauczycielem.

 

 

Wielką zaletą jest fakt, że to Ty wybierasz sobie nauczyciela! A wybór na naszej platformie jest ogromy! Zastanawiasz się, czy warto przetestować lekcje pilates z Superprof? Zobacz tylko, jak wiele zalet mają takie zajęcia:

 • Elastyczność – koniec ze sztywnymi grafikami zajęć na Twojej siłowni! Razem z naszym instruktorem możesz stworzyć plan, który będzie dopasowany do Twoich codziennych obowiązków. Dzięki temu nie musisz przejmować się tym, że nie dasz rady dojechać na któreś z zajęć, a co za tym idzie, nie opuścisz żadnego treningu,
 • Wygoda – masz dość jeżdżenia przez pół miasta zatłoczoną komunikacją miejską? Wychodzenia z domu godzinę przed rozpoczęciem zajęć, żeby móc spokojnie trafić na miejsce, a potem czujesz się niekomfortowo wracając po treningu? Jeśli chcesz, zajęcia mogą odbywać się w Twoim własnym mieszkaniu! Wystarczy trochę miejsca, abyś mógł swobodnie wykonywać ćwiczenia, ponieważ pilates można ćwiczyć beż żadnego sprzętu!
 • Bezpośredni kontakt z instruktorem – lekcje Superprof zawsze odbywają się indywidualnie. Dzięki temu nauczyciel może skupiać się wyłącznie na Tobie, cały czas obserwować Twój sposób wykonywania ćwiczeń, pomagać, korygować ewentualne błędy i bez przerwy służyć poradą lub odpowiadać na Twoje pytania,
 • Komfort – wiele osób ma problem z ćwiczeniem przy obcych osobach, czuje się niekomfortowo w towarzystwie i po prostu woli stawiać na prywatną formę, jeśli jest taka możliwość. Zazwyczaj niestety lekcje pilates na siłowniach czy w studiach prowadzone są grupowo, dlatego Superprof wpisuje się w potrzeby osób, które cenią sobie prywatność i swój komfort psychiczny.

 

 

Zalet lekcji indywidualnych z Superprof jest jeszcze więcej, ale wydaje nam się, że powyższe przykłady wpisują się w potrzeby i oczekiwania wielu osób. Jeśli zaciekawiła Cię nauka z Superprof, zapisz się na lekcję testową i sprawdź, czy to coś dla Ciebie!

 

 

Aby znaleźć nauczycieli z Twojej okolicy, wejdź na naszą stronę główną i za pomocą lupki wyszukaj „pilates” wpisując w rubryczce obok nazwę swojej miejscowości. Lista nauczycieli powinna pojawić się przed Tobą. Każdy z nich posiada swój własny profil, na którym zawarte są informacje, które pomogą Ci w wyborze konkretnej osoby. Zwracaj uwagę na stawkę, poziom zaawansowania, doświadczenie, a nawet krótki opis o sobie – warto przecież wybrać nauczyciela, który zaciekawi Cię sobą i będzie w pewien sposób pasował do Ciebie, abyście dobrze się ze sobą dogadywali.

 

 

Kiedy już znajdziesz odpowiednią osobę, wyślij jej wiadomość prywatną i umów się na pierwszą lekcję! Pamiętaj, że aby to zrobić, musisz mieć zarejestrowane konto. Wypróbuj lekcję testową z Superprof i szykuj się na prawdziwe zakwasy! Choć ćwiczenia pilates należą do spokojniejszych i niekiedy nawet całkiem powolnych, potrafią dać wycisk naszym mięśniom.

Czego chcesz się nauczyć?